Невъзможно привикване към шише

  • 1 654
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
Пробвала съм да му давам от лъжичка и кисело мляко и кисело мляко+ кърма... Не е очарован...
хапна си 1-2 лъжички и после отказва...Иначе един от основните ми проблеми с кърменето не е нежеланието ми ,а факта че има 5 зъба и не само, че ужасно много ме хапе, а и ме ползва за биберон...понякога само стои на гърдата и когато се дръпна имитира 2-3 секунди сукане и пак стои..
А дръпна ли го от мен плаче... А за капак вечер се буди минимум по 5-6 пъти.... През деня яде много хубаво и манджа и кърма....А... и вече си ляга в 9-10 и става в 5.30-6.00.... С две думи сме луднали цялото семейство...Затова и искам да го приуча на шише,за да не се буди вечер или като се буди да пие от шише... Знам, че е голям за шише, но някак си трябва да го приспивам Simple Smile

# 16
  • UK
  • Мнения: 4 311
Нищо не казваш ново, през което да не минават всички деца. Вероятно го мъчат зъбите много и това няма общо с кърменето, вземи тогава просто една залъгалка и ако си достатъчно настоятелна ще свикне да се успокоява с нея и да заспива с нея. Това е проблемът, нали не мислиш, че се буди по 5-6 пъти на нощ от глад? Вероятно ще е трудно в началото, но като свикне ще сте по-спокойни всички.  Peace

# 17
  • Мнения: X
Съгласна съм с dejie, детето просто иска да суче и това няма никаква връзка с глада, затова отказва шишето. А това вече е съвсем друг тип проблем.

# 18
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Каката ми беше така, неи скаше да пие от шише. На 10 месеца най-накрая го хареса, но започна с АМ, не с кърма. Може това да е проблемът при вас.

# 19
  • Мнения: 1 424
Шишето, от което даваш със силиконов биберон ли е? Ако е със силиконов пробвай с каучуков...материалът е по-мек и по наподобява зърното.

Общи условия

Активация на акаунт