БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-32

  • 27 668
  • 785
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Ние сме с 8 зъба! Не ми се е случвало!

# 31
  • Мнения: 96
Някой питаше за пипера... аз варя на пара за 20-тина минутки и ципичката много лесно се маха.

# 32
  • Мнения: 96
Ние сме с 8 зъба! Не ми се е случвало!

 newsm10

# 33
  • Мнения: 16
Кога може да се дава свинско и риба (от купено пюре)?

# 34
  • Мнения: 15 379
Кога може да се дава свинско и риба (от купено пюре)?

10 навършени месеца.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 992
Над една година цитрусите са разрешени, нали така беше?

Да, може портокал.

Благодаря! Simple Smile
За тази година приключи с портокала, не е неговият плод, стана като петниста хиена. Днес вече имам ябълки, надявам се да не са много нитратни.

# 36
  • Мнения: 6 624
Здравейте,

На навършени осем месеца сме и започнах въвеждане на глутен, като ще следвам поредността овес-ръж-ечемик-пшеница. В момента сме на захранване с овесена каша, като по малко в другата каша слагам и овесена.  Имам няколко въпроса:

1. До цяло хранене ли да стигна с овесената каша и колко дни да я давам преди да започна ръжта. И да има ли паузи с други зърнени?
2. Тъй като няма ръжена или ечемичена каша, без наличието на пшеница, купих зърна и смятам да ги варя и пасирам. В тази връзка, мога ли да пасирам сварените зърна, да не стане на лепило като картофа?
3. Тъй като всички около мен постоянно питат много учудено: ма ти още ли не им даваш на децата попара, да питам - не е ли по-полезно, ако им варя зърна и примерно към тях да добавям плодове, а на обяд към зеленчуковото пюре да добавям сирене или извара и масло (разбира се когато въведа млечните, защото още не съм)?

Дано не съм ви утегчила с въпросите си и ще се радвам, ако получа отговори Blush

# 37
  • Мнения: 15 379
Надежда,

1. Да, до цяла порция овесена каша. Не се прави пауза между зърнените с глутен.
2. Нямам опит и не мога да отговоря. Цели зърна, колкото и фино да са смлени аз лично не бих посмяла да дам на бебе. Има обаче много рецепти именно от майки, които варят и смилат зърната, за да ги предложат като каша на бебетата си.
3. Да, права си. Попарата поне за мен е недоразумение.

# 38
  • София
  • Мнения: 23 165
тая попара и аз не я понасям, само като я видя и започва да ми става неприятно.
обаче пък детето най-много нея харесва, чак потреперва от нетърпение, как да го лиша  Crazy

# 39
  • Мнения: X
Здравейте,

На навършени осем месеца сме и започнах въвеждане на глутен, като ще следвам поредността овес-ръж-ечемик-пшеница. В момента сме на захранване с овесена каша, като по малко в другата каша слагам и овесена.  Имам няколко въпроса:

1. До цяло хранене ли да стигна с овесената каша и колко дни да я давам преди да започна ръжта. И да има ли паузи с други зърнени?давах 10 дни овес, като добавях към ориз/елда. Не съм гледала пълна доза! После дадох 3 зърна на бейбилов, след това спелта и накрая хляб
2. Тъй като няма ръжена или ечемичена каша, без наличието на пшеница, купих зърна и смятам да ги варя и пасирам. В тази връзка, мога ли да пасирам сварените зърна, да не стане на лепило като картофа?  Пробвай и ще видиш
3. Тъй като всички около мен постоянно питат много учудено: ма ти още ли не им даваш на децата попара, да питам - не е ли по-полезно, ако им варя зърна и примерно към тях да добавям плодове, а на обяд към зеленчуковото пюре да добавям сирене или извара и масло (разбира се когато въведа млечните, защото още не съм)? -твое е решението

Дано не съм ви утегчила с въпросите си и ще се радвам, ако получа отговори Blush

# 40
  • Мнения: 15 379
обаче пък детето най-много нея харесва, чак потреперва от нетърпение, как да го лиша  Crazy

Щом я обича, естествено е да даваш.

# 41
  • Мнения: 6 624
Sourcherry, защо не би посмяла да дадеш варени зърна и после смелено на каша?

Бамбе, като си обича попара детето, що да го лишаваш.

# 42
  • Мнения: 4 651
Май в предната тема писах как се прави каша от зърна: изпича се на ниски градуси във фурната за около два часа, после се счуква/ смила. От вечерта се накисва във вода и после се вари. Варила съм и пасирала няколко пъти просо като нямах готова каша или брашно приготвено по горния начин.Нямам представа колко е правилно приготовлението, с пасатора го докарах до подходяща едрост.

# 43
  • Мнения: 15 379
Sourcherry, защо не би посмяла да дадеш варени зърна и после смелено на каша?

Имаше страхотни колики до почти 6-ти месец, после спорадични от различни видове плод/зеленчук/зърно и пр. Предпочитах готовите каши, защото са по-лесносмилаеми и по-щадящи.

# 44
  • Мнения: 6 624
Охооо, ма то си имало отделна тема за приготвяне на домашни каши и пюрета. Не съм видяла Blush

Общи условия

Активация на акаунт