Хоби по време на майчинство

  • 25 174
  • 74
  •   1
Отговори
  • Мнения: 308
 Здравейте момичета! Тези дни се замислих, че през второто ми майчинство ще имам известно свободно време, а хич не съм свикнала на това!Въпросът ми към вас е- с какво допълнително занимание си попълвахте свободното време през първата година от майчинството? Завъдихте ли ново хоби или да сте изкарали някой онлайн курс? newsm78  bouquet

# 1
  • Мнения: 6 993
От къде това свободно време?!
Хобита имам много, време за тях - никакво.  Tired

# 2
  • Мнения: 308
От къде това свободно време?!
Хобита имам много, време за тях - никакво.  Tired
Аз с първото майчинство имах време бол, защото за първи път през живота си бях решила да се отдам на нещо друго, освен работата....Но истината е, че не го оцених времето.Детенце беше прекрасно бебе-спокойно, спеше и се хранеше добре, но аз все нещо се притеснявах, дали правя като хората и се бях побъркала на тема хигиена Rolling EyesСега се надявам да го давам по-леко и вместо да вися над леглото, дали бебка диша или -не, се надявам да се зареждам с повече положителни емоции, които после да пренасям и на детенце....Мислех си за плетене, учене на латински например или писане на приказки....Изобщо ще ми е интересно да споделите, как наред с кърменето, коликите, къпането, преобличането и тн. сте се занимавали и с нещо съвсем различно....

# 3
  • Мнения: 12 665
Сега ме подсещаш, че плетях. Още пазя един недовършен пуловер.

# 4
  • Мнения: 6 993
Фотография, 3д анимация, графичен дизайн, преводи. Но всичките неща са ми и работа.
И все пак повече от час на ден не намирам за която и поръчка да е, често оставам до късно през нощта, за да си ги свърша, бебето се буди и въобще, не спя много много.
Но всъщност  и моето бебе не спи, той повече от 2 часа на ден не спи от раждането си, а през тия 2 часа дори не мога да пиша на клавиатурата, защото се буди от щракането.  Laughing

# 5
  • Мнения: 6 365
Аз завърших една философия...и това е хоби, за който го влече-
а накрая и диплома дават.

Ако има следващ път, ще си доуча гръцкия и ще продължа по-активно
с пианото. Изобщо- пропуснати стари хобита.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 515
Моите деца първата година бяха кротки.
Но пък аз се мотах.
Втората година с едното следвах, с другото се занимавах с лакове и мода и се опитах да правя блог.

# 7
  • Мнения: 46 518
Зависи какви са интересите ти. Градинарство, готварство, език, рисуване, плетене, шиене, декупаж, филми, книги (има ужасно много в ел. формат) и т.н.

Аз заради рамки на снимки започнах да разучавам Фотошопа. Дори работа ми предложи съфрумка и още съм там. Така че идеално можеш да съчетаеш и полезното с приятното Simple Smile

# 8
  • Мнения: 308
Зависи какви са интересите ти. Градинарство, готварство, език, рисуване, плетене, шиене, декупаж, филми, книги (има ужасно много в ел. формат) и т.н.

Аз заради рамки на снимки започнах да разучавам Фотошопа. Дори работа ми предложи съфрумка и още съм там. Така че идеално можеш да съчетаеш и полезното с приятното Simple Smile
  Аз работа си имам и съм по принцип много дейна и общителна, не че имам или очаквам много свободно време.... Laughingидеята ми е дейност, съвсем различна от ежедневните, в това число и работата, за да имам развлечение, което да ме зарежда с позитивна енергия....То е ясно, че според интересите, но ще ми е интересно да споделите опит, как ви се развиха тези хобита....
  Мамасита, не броя квалификациите.....виж за гръцкия...аз си мислех, дали да не поуча някой по-екзотичен език.....
   L'Agent, с каква насока беше блогът?
   

# 9
  • София
  • Мнения: 7 992
Моето "хоби" е на година и 3 месеца и като знам как си починах през този период, направо тръпна в очакване на следващия интересен период около 2 години.
Винаги съм си мислела, че ще имам някое супер кротичко момиченце, дето ще ме гледа мило и ще ми се усмихва. Simple Smile Сдобих се с малко чудовище с карфици в гащите, което ми изяжда изцяло времето и вечер, след като си легне, сядам и медитирам в една точка.  Laughing Иначе хобита имах, но бяха до раждането. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 569
Авторката, преди майчинството не си ли имала хоби?

# 11
  • София
  • Мнения: 6 269
С първото дете имах някакво свободно време, но сега с двете почти липсва. Не знам от къде го намирате толкова това време, освен през ноща.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Аз едно не разбрах: на авторката й предстои второ майчинство, първото дете голямо ли е, та си търси с какво да си запълни времето? Все съм си мислила, че с две деца не е лесно.  newsm78

# 13
  • Мнения: 593
Ако имах две години майчинство, щях да се разсипя от разходки и почивка!

# 14
  • София
  • Мнения: 6 269
Почивка с 2 деца  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт