Хоби по време на майчинство

  • 25 172
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 874
И аз реших да уча език (поредния) Simple Smile Успях да се "класирам" по програмата "Аз мога повече" и от другия месец започвам Wink

Отделно обичам да шия гоблени, а също и превеждам (от време на време)

# 31
  • София
  • Мнения: 6 269
Ми чудя се, не може ли? Грижите за домакинството с 2 деца не мога да ги определя като почивка. Иначе и на мен ми е хубаво да се забавляваме с тях, но грижите са си грижи, времето за забавление не ми стига. Ако имаш помощ в домакинството е друг въпрос, а ти да си отдадена само на децата.

Не всяка жена е поела изцяло домакинството. Предполага се, че има и още един възрастен вкъщи. Нейната работа са децата, но те все пак спят от време на време, занимават се и сами, ако е нощна птица и тогава има време. Варианти много.

Честно да ти кажа, с второто дете нещата се промениха. И да, имам втори човек в грижите, но и грижите са двойни. А вариантите не мисля, че са чак толкова много.

Но мен ме провокира въпросът в темата, който го разбирам като: с какво да се захвана, че да си уплътня времето, тъй като излизам майчинство. И тъй като съм в майчинство в момента, второ, ми е странно някой да предполага, че ще разполага с толкова много време, че да се захване с хоби.

# 32
  • София
  • Мнения: 308
И аз съм във второ майчинство, нямам баби на помощ, но пък имам време за хобитата ми. Снимам, обработвам и плета Simple Smile Когато спи малкия следобед имам 2-3 часа и после вечер, когато се приберат таткото и баткото Simple Smile Всичко е въпрос на организация и желание. Смятам, че колкото и деца и задължения да имаш винаги трябва да намираш време за себе си.

# 33
  • Мнения: 12 665
При мен беше като спасение от тотално откачане. Защото папуто, акото, памперсите...

# 34
  • Мнения: 46 518
Честно да ти кажа, с второто дете нещата се промениха. И да, имам втори човек в грижите, но и грижите са двойни. А вариантите не мисля, че са чак толкова много...

Именно затова е добре малко да се освести с нещо странично, вместо да се гърби и с домакинството, когато може да поеме дъх м/у 2 бебешки задачи.
За съжаление много майки обаче на секундата щом заспи детето хващат я парцал, я печка, я нещо др., защото все още е разпространено, че една жена като е по майчинство седи и си клати краката.
Пък после скучно било, уморително, писвало, ами - писва, на кой няма да му писне?

# 35
  • София
  • Мнения: 6 269
Честно да ти кажа, с второто дете нещата се промениха. И да, имам втори човек в грижите, но и грижите са двойни. А вариантите не мисля, че са чак толкова много...

Именно затова е добре малко да се освести с нещо странично, вместо да се гърби и с домакинството, когато може да поеме дъх м/у 2 бебешки задачи.
За съжаление много майки обаче на секундата щом заспи детето хващат я парцал, я печка, я нещо др., защото все още е разпространено, че една жена като е по майчинство седи и си клати краката.
Пък после скучно било, уморително, писвало, ами - писва, на кой няма да му писне?

Ми когато има задачи за вършене, се вършат. Но аз гледам и да се разнообразявам - четене, комп. Но с второто дете наистина в един момент осъзнах как не ми стига времето. Честно казано по време на първото майчинство имах повече време.

# 36
  • Мнения: 46 518
Разбира се, че ще се свършат. Но не задължително всички от нея.
Както и да е. Всеки си решава с какво да се товари  Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 6 269
Ама кой е казал, че всичко от нея? Но все пак се предполага бащата да ходи на работа. Опитвам се да кажа, че с второ/трето дете задълженията се увеличават, а свободното за хобита време драстично намалява. Ама кой както иска го разбира.

# 38
  • Мнения: 46
Моето "хоби" е на година и 3 месеца и като знам как си починах през този период, направо тръпна в очакване на следващия интересен период около 2 години.
Винаги съм си мислела, че ще имам някое супер кротичко момиченце, дето ще ме гледа мило и ще ми се усмихва. Simple Smile Сдобих се с малко чудовище с карфици в гащите, което ми изяжда изцяло времето и вечер, след като си легне, сядам и медитирам в една точка.  Laughing Иначе хобита имах, но бяха до раждането. Simple Smile

 Peace Даже успях да си погубя половината цветя  Twisted Evil

# 39
  • Поморие
  • Мнения: 100
Моят син е на 4 месеца и наскоро успях да се наспя и намеря малко време за себе си - събота и неделя ходя на народни танци за по един час, ровя по форумите като го приспя и шия гоблени вечер за по половин час, чета в тоалетната и готвя когато имам сили и желание. Само да кажа, че таткото ходи на работа, но помага с чистенето, разхожда малкия събота и неделя сутрин да се наспя и като цяло и той се грижи за домакинството колкото и аз, майчинството ми се вижда много по-изтощително от ходенето на работа Simple Smile

# 40
  • Мнения: 6 993
Скоро няма да можеш да четеш в тоалетната  Laughing

# 41
  • Мнения: 1 726
Ако бебето ще е момиченце можеш да и направиш разни неща за Барбита. Аз така и направих къща, мебели, дрехи, чанти и т.н.
http://thearmyhousewife.blogspot.it/search/label/Barbie
https://plus.google.com/u/0/photos/108618087099642975738/albums/ … 72148676245301393

# 42
  • Мнения: 308
  На този етап ще влизам от време на време в Мамма... Simple Smile

# 43
  • Мнения: 629
Отдай се на грижи и за себе си! Фитнес, козметични салони, разни яки процедури и шопинг!  Ако има кой да ти помага с бебето защо не и на почивка Simple Smile

# 44
  • Поморие
  • Мнения: 100
Ха, процедури за красота, аз като се изкъпя и да не ме оповръща веднага Simple Smile съм безкрайно щастлива, по-скоро като бях бременна, и по-скоро след като го захраня, може би. Сега не виждам как. Може пък да има супер мами Simple Smile с две деца и един час само за маникюр Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 19:12 от yanapm

Общи условия

Активация на акаунт