Хоби по време на майчинство

  • 25 168
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 153
 Мацка не се сдухвай. Ако някои коментари са заядливи просто не ги чети  Wink. И не се притеснявай ще ти остава време за хоби, просто сега всичко ти е ново. Като порасне малко бебето ще си изградиш "навик" кога какво да правиш, нещата ще си влязат в релси и ще ти остава време и за тебе и за хоби.  Hug

# 61
  • Мнения: 368
  Аз си намерих хоби - да шия. Е все още елементарни  неща ама все пак. Разсейвам се от бебето и ми е приятно. Сега съм се захванала и с готварство да видим какво ще стане.
 Моя съвет е да си намериш нещо което ти е приятно и като имаш време го прави  Hug
    Тази тема я пуснах преди раждането, сега и през ум няма да ми мине CryА колкото до форума -или съм станала по-чувствителна, или някои започнаха да се държат отвратително и някак не се случват хубави разговори и обсъждане като до преди месец...

Хей, спокойно, идва Видов ден  Hug Аз по време на второто майчинство започнах да се уча да правя торти със захарно покритие, подкарах блог и завърших курс по професионално сладкарство, нищо, че ми е само хоби  Hug Честно казано, след майчинството и когато се върнах на работа, тогава времето ми отесня. Но пак намирам време за нещата, които обичам.

# 62
  • Мнения: 308
Мацка не се сдухвай. Ако някои коментари са заядливи просто не ги чети  Wink. И не се притеснявай ще ти остава време за хоби, просто сега всичко ти е ново. Като порасне малко бебето ще си изградиш "навик" кога какво да правиш, нещата ще си влязат в релси и ще ти остава време и за тебе и за хоби.  Hug
Hug

# 63
  • Мнения: 593
  Какви са тези дрехи на една кука? newsm78 Аз съм много вързана с плетене, шиене и май единственото хоби, което си открадвам като време в момента ми е Бг-мамма.... Embarassed

Не се увличай  Laughing Аз плетях и шиех, защото тогава нямаше нищо по магазините. Сега не бих си го причинила.

Защо? То е приятно.
Аз не мога да шия, но обичам да плета. Обаче нямам време.

МИсля, че когато човек има време, трябва да се занимава с неща, които са му приятни.

Какво стана с авторката на темата?

# 64
  • Мнения: 308
   Авторката на темата е тук все по-рядко Simple Smile, не намира време за хоби, но от време на време влиза във форума " да отпуши" Laughing Бебеланка и кака са добре, но през повечето време се справям сама. Решила съм, че някога ще избродирам гоблен, но ...може и когато се пенсионирам.  Rolling Eyes  chefНалага ми се обаче все по-често да готвя.

# 65
  • Мнения: 12 665
Плетенето успокоява като гоблен, но е по-полезно. Поне за мен. Друго хоби са ми пъзелите, но като пораснаха децата. Преди това ги прегазваха. Да помагат на мама.

# 66
  • Мнения: 593
Аз едно време, тъкмо като завърших техникума, се опитах да ушия гоблен... не помня дали успях да стигна до половината, а беше един съвсем мъничък. Нещо обърках бодовете и като се ядосах  #Cussing out от тогава гоблен не съм пипала, най-много някое копче да зашия.

С видео монтаж обичам да се занимавам, ама толкова време изисква!

# 67
  • Мнения: 25
Здравейте! Моето хоби е да правя бижута от естествени камъни, различни видове мъниста и кристали. Жалко, че го открих в края на майчинството си,  но пък така ме успокоява и зарежда:)))
Дори си напраавих страничка и ако искате да разгледате творенията ми, заповядайте в нея:)
https://www.facebook.com/Dresscode.Jewerly Laughing Heart Eyes Hug

# 68
  • Мнения: 308
Здравейте! Моето хоби е да правя бижута от естествени камъни, различни видове мъниста и кристали. Жалко, че го открих в края на майчинството си,  но пък така ме успокоява и зарежда:)))
Дори си напраавих страничка и ако искате да разгледате творенията ми, заповядайте в нея:)
https://www.facebook.com/Dresscode.Jewerly Laughing Heart Eyes Hug
Прекрасно неща и много интересно хоби! Сигурно и научаваш много неща за полускъпоценните камъни? Как го откри това хоби за себе си? Свързано ли е с някаква случка или с някакъв твой друг интерес?

# 69
  • Мнения: 25
Благодаря  Hug  Започнах като коригирах едни гривни, които ми подариха и реших, че няма да ги нося докато не ги направя по-интересни. Те бяха три метални гривни и ги обвих с велур и станаха много интересни. По-късно може да ви покажа снимка. След това започнах с обикновенни мъниста докато не разбрах, че полускъпоценните камъни носят послания и така ми стана интересно ...да играя с цветовете, да съчетавам камъни носещи символика и така:)))

# 70
  • Мнения: 379
Аз шиех гоблени и по време на бременността и по време на майчинството.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 63
Преди раждането и аз започнах да правя бижута, но от морски камъчета, които рисувах, лакирах и т.н. Даже си направих и страничка във фейсбук и имах време да си я поддържам като почти всеки ден публикувах нов комплект бижута. Много ми допадаше, а и лятото, слънцето, морето ми носеха доста вдъхновение. Това продължи до раждането, което беше преди около месец и сега се чудя дали да продължавам или не, защото всеки момент очаквам да започнат колики или други някакви проблеми, които ще изискват цялото ми внимание.

# 72
  • Мнения: 1 262
Напоследък имам много хобита - рисувам, пея, моделирам, пиша стихове, мисля да почна и нещо по-голямо да пиша, имам намерение да започна и да композирам  Laughing, програмирам, но защо ли пак сякаш нещо ми липсва?! Имам чувството, че и всички хобита на света няма да ми помогнат да се почувствам щастлива.
То даже сякаш човек посяга към тях точно, когато не е щастлив. Търси някаква утеха, но за съжаление не я намира. Малко се отплеснах, ще ме извините.

# 73
  • Мнения: X
С първото дете не знаех на кой свят съм. Не за хоби, нямах време да спя и да се храня, направо ни беше побъркал с рев (колики, зъби, чак съседите ходеха недоспали). Сега с малката, толкова е спокойна (пу-пу, или така ми се струва след баткото). Захванах се и аз с гривни разни, разучих техники с кумихимо. Правя ги предимно за себе си, приятелки, някои подарявам или продавам. Естествено има периоди в които по месец два не ми остава време (задачи разни, университета), но пък имам и дни в които с това се занимавам за по час - два вечер, или чета книжка на телефона. В началото ми беше трудно докато изградя режим и си подредя задачите.

# 74
  • Поморие
  • Мнения: 100
Честита Нова Година Simple Smile Малкия порасна и вече не ми е толкова трудно Simple Smile Сега на годинка и нещо си играе сам, спи 2-3 часа следобед, няма толкова грижи покрай него и мога повече да си поема въздух Simple Smile Лятото поработих малко с помощ от майка ми, а от есента си се занимавам изцяло с него и сега разучавам разни образователни методики - ако си търсите занимание по метода Монтесори има доста игри и играчки които да направите за децата си и които отнемат доста време Simple Smile  Освен разходките и домакинската работа уших един гоблен, който бях почнала като бях бременна, даже сега ще почвам втори, прочетох сума ти книги, зарибих се по разни игри във Фейсбука, ама там не ми позволява малкия да се заседявам много Simple Smile готвя, шия и поправям разни дрехи и вече мога и на фризьор да отида и на масаж и на почивка Simple Smile може би трябва повече да се наслаждавам на такива неща, че вече се замислям дали догодина да пробвам с второ Simple Smile Много късмет, здраве и щастие на всички мами, как е бебето на Милото73 Simple Smile Колко е голямо вече, спите ли нощем, защото ние още се будим 1-2 пъти от зъбките Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт