?Въпроси всякакви?

  • 5 267 998
  • 96 496
  •   1
Отговори
# 27 915
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Една ролка ти покрива 5,3 кв.м, значи за 70 кв.м ти трябват около 15 ролки грубо!

# 27 916
  • Мнения: 778
П
Малко странен въпрос... Една ролка тапети е 0,53 м. широка и 10 м. дълга - за колко квадрата облепяне на тапети ще стигне. Идеята е да стигна до колко точно ролки ми трябват за 70 кв.м.?
Логиката ми е следната - 10 м: 2,5 (височината на стаята) = 4 (значи 10 метра стигат за 4 височини) умножено по 0,53 м равно на 2,12 квадрата за ролка тапети. Значи за 70 квадрата са необходими 35 ролки (закръглено към по-голямото число).

Правилна ли ми е логиката`?

С една ролка облепяш 2,5х2м или 5кв. 70/5= 14-15 ролки според мен са необходими.
Една ролка ти покрива 5,3 кв.м, значи за 70 кв.м ти трябват около 15 ролки грубо!

Прави сте !

И аз така го сметнах първоначално, но се страхувах, че твърде малко излиза и може да греша някъде .

Благодаря Simple Smile!

# 27 917
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Кажете някоя пдф програма, освен adobe reader. Искам да конвертирам едни Уорд файл в пдф, но не става и не става.
Аз това уражнение го правя много балъшки: отварям уорд файла; давам му принт (нямам принтер Simple Smile) и като излезе да се принтира има най-отдолу едно кръгче с ? знак, а до него пише пдф и стрелка с падащо меню; като натиснеш стрелката и излизат опции една, от които е сейф ас пдф ... и си го запазвам като такъв файл ... Не знам дали обясних добре  Embarassed
А как се сдоби с това въпросче? Определено не е фабрично. Може ли един скрин?


Ами аз съм с мак и си имам въпросчето ... Ето като дам принт какво излиза:
Скрит текст:
Като натисна до въпросчето падащото меню на това дето пише пдф и има доста опции вкл. да го запазя като пдф.

# 27 918
  • Мнения: 17 987
https://www.google.bg/search?q=%D0%B1%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D1%80%D0 … %252F%3B600%3B394


Как се води този модел и от къде може да се намери  newsm78

# 27 919
  • Русе
  • Мнения: 998
Момичета,знаете ли дали в България може да се закупи календар на CAMPARI за 2015г.Много искам да го подаря на съпруга ми за Коледа.

Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 15:26 от Зори

# 27 920
  • София
  • Мнения: 3 789
Актуална мания сред 9-годишните момичета? Освен ластици, зелена кукла с розово-лилава коса и Paintstatics? Нещо около 40 лева.
Този въпрос вече ми е спешен Simple Smile

Безобидна, мерси, не съм работила с това.
Пънче, тенкс, наистина в новите го има Simple Smile

# 27 921
  • Мнения: 11 627
Деси тук всички момиченца са полудели по frozen - чанти, часовници, кукли, рокли, секретни дневници, диадеми... за бг пращах такива подаръци, но незнам къде и за каква сума се предлагат в бг.

# 27 922
# 27 923
  • Мнения: 11 627
Аз не ги намирам и в чужди - пише, че няма наличност - модела е от 2011г.-вероятно не се е повторил. Според мен, ако ги намериш ще са имитация, но ти попита и как се казва този модел, та за това дадох линка.

# 27 924
  • Мнения: X

Това открих и аз, но ми се щеше да ги намеря от бг сайт  Cry
А тук  http://www.sportmax.bg/bg/products/-/-/adidas/?gclid=CM7966uy0sICFQXnwgodJZAABw

# 27 925
  • HH
  • Мнения: 3 261
Предпоследните от лявата колона в линка от амазон съм ги виждала в Дайхман.

# 27 926
  • Мнения: 7 779
С една ролка облепяш 2,5х2м или 5кв. 70/5= 14-15 ролки според мен са необходими.
Една ролка ти покрива 5,3 кв.м, значи за 70 кв.м ти трябват около 15 ролки грубо!

Прави сте !
[/quote]
освен стени няма ли прозорци и врати в тази къща ? при тях има доста изрязване. а пък и ако тапетите са с шарки , които трябва да се напасват .... ще трябва да добавиш още ролки към сметката  Laughing

# 27 927
  • София
  • Мнения: 3 789
Деси тук всички момиченца са полудели по frozen - чанти, часовници, кукли, рокли, секретни дневници, диадеми... за бг пращах такива подаръци, но незнам къде и за каква сума се предлагат в бг.
Много ти благодаря! Тук, за съжаление, само тефтерчета за оцветяване и гривни, обаче идеята ти с часовника много ми харесаи взех един на Кити Simple Smile

# 27 928
  • Мнения: 4 239
С една ролка облепяш 2,5х2м или 5кв. 70/5= 14-15 ролки според мен са необходими.
Една ролка ти покрива 5,3 кв.м, значи за 70 кв.м ти трябват около 15 ролки грубо!

Прави сте !
освен стени няма ли прозорци и врати в тази къща ? при тях има доста изрязване. а пък и ако тапетите са с шарки , които трябва да се напасват .... ще трябва да добавиш още ролки към сметката  Laughing
[/quote]
      Както и ако има криви ъгли и заради естетиката се налага да отрежеш парче с цялата височина на помещението...
           
          И аз имам въпрос - искам да ми боядисат с латекс две стаи. Приятел ми обясни, че за заплащането на тази услуга / по Х лв на кв. м/ не се изважда площта на прозорците, вратата, кухненските шкафове. Т.е. - меря обиколката на стаята, умножавам по височината и полученото умножавам по Х лв ?

# 27 929
  • Мнения: 7 779
в повечето случай е каква цена ти каже майстора. ако искаш да извади площта на прозорците и вратите той ще ти вдигне цената на кв.м  и пак ще е неговата.  Laughing
около процорците и вратите се маже по-бавно и с четка.

Общи условия

Активация на акаунт