Отново за сока - защо толкова държат на тоя сок?

  • 1 801
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
Здравейте, мами! Чела съм много по темата, но не мога да се сдържа да не пусна поредната тема за сока. Преместих се в родния си град и записах дъщеря ми - на 3м и половина е, при моята лична лекарка, която е и семейна дългогодишна. Обаче тя много държи да захраня детето със сок отсега, а при навършване на 4мес с плодово пюре. Според нея сокът щял да я подготви за пюрето. Като я питах не е ли рано, тя  каза, че не е, а и детето ми било по-едричко, много се лигави, значи му е време да яде нещо повече от мляко Laughing Кимнах с главата, но няма да й дам сок. Какво толкова има полезно в тоя сок за стомахчето, което още не се е възстановило от коликите? Тя постоянно има газове, със сок от ябълки най-много да й се увеличат. Е ЗАЩОО да го правя? Ядем Аптамил АР, защото повръща от Аптамил 1 и го пием от първия месец. Яде си по 150-180 мл 5-6 пъти на ден. Тежим 6,500кг. Според вас добре ли е на своя глава да изчакам поне до 5 месец за захранване и не е ли по-добре да не е с плодово пюре, ами с каша или поне зеленчук? Вътрешно усещам, че това изобщо не е добре за детето ми, но не мога да разбера защо толкова се бърза? Стана много дълго, извинете ме и лек ден! Heart Eyes

Не съм чела останалите постове, отговарям на твоят пост и от своят опит....

За захранването постъпи така, както го чувстваш, че е правилно за детето ти

Относно сокчетата нашият педиатър беше категорично против даване на каквито и да било сокове, думите му бяха, че повече проблеми създават, отколкото е ползата от тях, но ти решаваш.

Относно захранването, доколкото схванах от нашият педиатър той се ръководи от теглото и темпа на растеж на детето, за да определи, кога е време за захранване, при вас не знам как стоят нещата, поговори с педиатъра, ако не си сигурна или постъпи, пак казвам както ти го чувстваш. Ще чуеш и прочетеш много и различни неща, ти прецени кое е добро за твоето дете.

# 16
  • Мнения: 89
Сокове ни караха и нас да даваме от 2рия месец,но аз не го направих.Всеки път ми казваше как да си правя сок и аз всеки път казвах,че още не му давам,накрая спря да ми казва Simple Smile Почнах да му давам на 8м и много обича да ги пие

# 17
  • Мнения: 556
Сок на баткото давах доста след 1г., на беба още не съм и не смятам/10м./

# 18
  • Мнения: 2 926
Не съм давала сок на моето дете.
Смятам, че направих правилният изобор, защото и до ден днешен не обича сокове.
Когато отидем на рожденни дни или просто се съберем с приятели с деца, се изумявам какви количества сокове изпиват.Съжалявам, но в Капи, Мапи и тем подобни не виждам какво полезно може да има.

# 19
  • Мнения: 296
Не съм давала сок на моето дете.
Смятам, че направих правилният изобор, защото и до ден днешен не обича сокове.
Когато отидем на рожденни дни или просто се съберем с приятели с деца, се изумявам какви количества сокове изпиват.Съжалявам, но в Капи, Мапи и тем подобни не виждам какво полезно може да има.


Захpанването се пpави с домашни пpясно изцедени пловоде  Simple Smile , а не с купешките сокове.
И аз не съм захpанвала дъщеpя ми със сок и не съм й давала да пие от купешките, но когато отидем някъде на гости или на нас ни дойдат такива, все ще се намеpи някой да й подаpи - има си пpедпочитания и обича няколко вида, така че необичането на сок не е свъpзано с незахpанването с такъв  Peace

# 20
  • Мнения: 2 926
Абсолютно съм наясно с какви сокове се прави захранването.
Мисълта ми беше, че едно дете, което е свикнало от бебе да пие сок, след като порастне, продължава.И вече далеч не са само домашно изцедени сокове, а съвсем други боклуци

# 21
  • Мнения: 2 052
Абсолютно съм наясно с какви сокове се прави захранването.
Мисълта ми беше, че едно дете, което е свикнало от бебе да пие сок, след като порастне, продължава.И вече далеч не са само домашно изцедени сокове, а съвсем други боклуци

Peace
Именно затова не смятам да давам сок  Peace

# 22
  • Мнения: 15 379
О, не, тук сте в грешка. Въпросът със соковете е точно релевантен на този с джънковете. Просто идва един момент, в който става ясно, че сокове от кутия, както и джънкс е невероятно невъзможно да не се купуват и дават отвреме-навреме.
Темата е дъвкана многократно, няма как само на домашни био/здравословни/свръхполезни храни и напитки да се организира храненето на едно вече поотраснало дете.
Моето не пие сокове никакви, аз не купувам и не правя, на РД ще пие, защото му харесва или просто защото това ще му предложат за пиене, вместо чаша с айрян, който всъщност като напитка пие вкъщи+вода.

# 23
  • Мнения: 15 080
И аз смятам, че пиенето на сокове е навик, придобит в ранна детска възрастм, затова и вс еоще го избягвам. Захранването се прави с домашни, след което детето като стане на 10-12 месеца и се започва със сок от кутия, защото детето си го иска, а на майката обикновено и е минало желанието за домашни сокове или просто е навън и трябва да реагира на желанието на детето. Иначе съм съгласна, че при пораснали вече деца е трудно да се хранят здравословно, но все пак и навиците имат някакво значение.

# 24
  • Мнения: 2 052
Sourcherry, права си, аз съм далеч от мисълта, че детето ми цял живот ще се храни здравословно. Особено като тръгне на училище да може сама да си купува от всички боклуци ще опита и това няма как да го спра. Ще дойде един момент в който просто ще каже "мамо, искам сок", защото е видяло друго дете да пие или на РД както казваш. Тогава няма как винаги да се откаже.
На една приятелка детето постоянно яде зрънчо, Ина вече познава опаковката и като влезем в магазина и я види и сочи и иска. Сега не и минава номера, не купувам, но примерно и давам един банан в ръцете и тя вече е забравила за зрънчото, иска банана.... Но скоро това няма да е така  Confused

# 25
  • Мнения: 1 679
Sourcherry, права си, аз съм далеч от мисълта, че детето ми цял живот ще се храни здравословно. Особено като тръгне на училище да може сама да си купува от всички боклуци ще опита и това няма как да го спра. Ще дойде един момент в който просто ще каже "мамо, искам сок", защото е видяло друго дете да пие или на РД както казваш. Тогава няма как винаги да се откаже.
На една приятелка детето постоянно яде зрънчо, Ина вече познава опаковката и като влезем в магазина и я види и сочи и иска. Сега не и минава номера, не купувам, но примерно и давам един банан в ръцете и тя вече е забравила за зрънчото, иска банана.... Но скоро това няма да е така  Confused
наистина не може цял живот да си гарантираш,че детето ще избира здравословни храни, но доброто "хранително възпитание" е много важно, защото каквото вижда, че се яде в къщи и с малки обяснения, това ще го има като пример малко или много. Не ,че няма да се изкуши да яде боклуци, не съм привърженик и на категоричните забрани, защото така винаги ще се стреми към забранения плод. Много важен е личния пример. Като не се ядат шоколади- не им обръща внимание толкова или най-много да опита малко детето, но да не се пристрасти. Сигурно за всяко дете си е различно и подхода на майката е ключа.

# 26
  • у дома
  • Мнения: 258
Сок започнах да давам преди броени дни (караме 9тия месец). Разреждам го 50:50 с вода. Давам го по простата причина, че вода не пие. А от пюретата го запича и трябва да пием нещо.
Отделно (не съм го организирала още, че и сезонът не позволява много), но имаме някои домашни плодове съхранени, та ще му правя тях. И пак ще са с вода.
Айрян като напитка не давам още, малък ми е  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт