ОКТОМВРИЙКИ 2014 - ТЕМА 1

  • 30 619
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
Калкулатора работи на този принцип - дата на последния цикъл плюс седем , т.е. 26.12 плюс седем -02.10.... А мисля ,че и Аг така правят . Но това според мен е само ориентировачно- някои жени имат по-дълъг цикъл, други по-къс . Бебечето само решава кога да излезне ( е при моето аз реших , понеже бях секцио, но това е др въпрос Simple Smile Та от нашия форум , бяхме доста мами , нз дали имаше и 2 ,3 родили на термина си  .

# 76
  • Мнения: X
Нимерия, каква прекрасна изненада. Искрено ме усмихна !  baby_neutral baby_neutral
Аз не знам кога да си запиша час за преглед... Термина ми калкулатора го изчислява на 10 октомври, но аз съм сигурна, че съм забременяла веднага след МЦ този месец. Все пак теста стана положителен 5 дни преди датата на МЦ...
Прекрасен ден на всички...
П.С. Вече се будя, сякаш света е различен...  Two Hearts

# 77
  • Мнения: 57
Оооо, момичета, страшно много ви завиждам за позитивизма. Явно само аз съм шантава хипохондричка и се побърквам от всичко Simple Smile Добре, че е мъжът ми да ме вкарва малко в правия път....защото наистина съм си полудяла Simple Smile

То хубаво първа бременност и не знам нищо, но днес дори си купих нова опаковка фолиева киселина, защото на предната не виждах срока на годност добре и реших, че е изтекъл. Постоянно се чудя какво ям, какво  пия.... и.... лудница, завиждам на тези, които приемат бременността съвсем спокойно и като нещо прекрасно, каквото си е де.

Надявам се  след прегледа малко да се поуспокоя, но така или иначе съм решила, че не искам да виждам плоден сак, искам си пулс, така че ще ходя на лекар към 10.02... дано да изтърпя, ама вие продължавайте с инфото, което са дали вашите лекари.

Иначе... и аз се замислих за симптомите, но нито  ми се гади, нито ме болят гърдите... нищо! Ама предполагам, че още е рано.


Та така... усмихвайте се мами, пазете се и всичко ще бъде наред

# 78
  • Мнения: 25
Според мен калкулатора изчислява при средни стойности - цикъл 28 дни, ову на 14-ти ден и затова при всеки различно отчита. Примерно моят МЦ е на 26 дни, а също така предполагам че ову ми е било доста по-рано, около 10 или 11 ден от МЦ, а калкулатора ми изчислява 3 октомври но аз си мисля даже, че може и да съм за септември.
Относно симптомите и при мен няма никакви, освен че ме придърпва ниско долу, усещането е точно като ПМС. Единствено вчера, като пазарувах и минах покрай рибния щанд за първи път ми стана по-гадно от друг път. И съня - просто липсва. Лягам след 12:00, ставам към 2-3 до тоалетна и в 6:00 съм станала, защото ми писва да се въртя в леглото.

# 79
  • Мнения: 18
Честито момичета ! Желая ви една лека и безпроблемна бременност и на финала здрави и хубави бебчета   bouquet

Колко бързо времето лети , сега си спомням с една голяма сантименталност за хубавите моменти когато разбрах.

# 80
  • Мнения: 25
Здравейте, момичета!
Как сте в този валежен ден?

kle0patra, аз все още не съм споделила на никого, освен на мъжа ми. Той е суеверен и смята, че не е хубаво да се споделя. Аз не съм суеверна, но имам наблюдения, че наистина познаните ми, които са споделили от самото начало им се случват кофти неща. Едната колежка шефът я уволни щом разбра. Другата пък й се появи кървене още в началото с отлепяне на плацентата и сега кара цялата бременност на легло. Трета позната пък пометна съвсем скоро след като сподели - няку към 10-та седмица. Затова и този път, както и предния до последно няма да разгласявам. Вероятно след като мина на един - два прегледа при лекаря и се успокоя, че всичко е наред ще кажа на най-близките си, но на работа не мисля да казвам докато не ми проличи. Че и без това има да се хилят - предния пък точно като започнах забременях и сега пак по същия начин.

И за симптомите искам да споделя. Преди щях да се съглася, че повечето е в главата. Но този път беше неочаквано и определено непланирано. Но още преди да знам че съм бременно започна да ми става лошо от кафето. Не точно като гадене, но определено не ми понася. После започнаха да ме болят гърдите, което не е обичайно за мен. Като се усетих и че пишкам по-често от обикновено и усещам по-силно миризмите, навързах нещата и си направих теста още преди деня, в който очавах да ми дойде. Така че вече съм на мнение, че настина ги има тези симптоми, а не е само въпрос на самовнушение.

# 81
  • Мнения: 57
Oх, аз днес се събудих (силно казано събудих, защото само се въртя и реално не спя спокойно) в такова хубаво настроение, тъй като ме очакваше преглед в 9, но уви след час мотане в Майчин дом си тръгнах ядосана и разочарована без да мина преглед. Отидох с уговорен час от здравния ми фонд, но нещата там не стоят така както по частните болници, първо нямаше лекар, после изнамериха лекар отнякъде - различен от този, за когото ми бяха казали, после той пък не се появи и препратиха всички чакащи на друг етаж да си почакат и там, където дори не допуснаха ММ да влезе с мен в отделенито, защото имало грипна епидемия и тогава ми писна и си тръгнах, записах си час на частно довечера след работа ще отида, защото наистина нямах търпение, а така ми скапаха настроението...  Crossing Arms

mjfg, тези неща, които разказваш са тъжни, но не мисля, че на всеки, който реши да обявява рано му се случват подобни неща... да, риск винаги има, но го има и в късната бременност, така че аз мисля да кажа по-навреме в работата, за да имат достатъчно време шефовете да намерят заместник и да организират целия работен процес. А защо ще ти се смеят като току-що си започнала? Едва ли си имала точно така предвид да стават нещата Simple Smile

# 82
  • Мнения: 19
Още една октомврийска мама от 2013г. се включва да Ви честити!Пожелавам Ви,много здраве и много усмивки! Лека бременност, безпроблемно раждане и на финала здрави и силни бебчета   bouquet

# 83
  • Мнения: 105
Аз май съм забременяла веднага след цикъл, защото по време на овулация не бяхме заедно с съпруга ми... така че, когато и да излезе то е добре дошло! Дай Боже всичко да си бъде на ред, другото не ме интересува... а и да споделя какво ми каза моя приятел доктор... Щастлива майка, щастливо бебе- здрава майка здраво бебе... Simple Smile много е прав нали?

# 84
  • Мнения: 25
amni сигурно си права и си внушавам, че ако кажа по-рано и ще ми се случи нещо кофти. Доколкото знам в първия триместър е по-висок риска и по-често се случва тогава да не се задържи плодът. И след третия месец ще имат достатъчно време да си намерят човек. А си мисля, че ще се смеят, защото сумарно досега ще ми се събере не повече от седмица да съм работила там без да съм била бременна. Ами.. смешно е.

Doros, спемата издържа жизнеспособна в женската полова система над седмца, до 10 дни. Така че това, че не сте правили секс по верме на самата овуулация не означава задължително, че оплождането е настъпило по-рано. Няма как да има оплождане без да е имало овулация. По-скоро означава, че е по-голям шанса да си имате момиченце, тъй като сперматозодите с ХХ хромозома са по-издържливите.

# 85
  • Мнения: 105
mjfg, аз съм имала овулация, но май ми е била по рано... защото и самия цикъл ми е на 27 ден... иначе, спермата се задържа не повече от 3 дена,т.е те толкова живеят Simple Smile  това си е коментар от доктор а не от мен Simple Smile

# 86
  • Мнения: 57
Аз се замислих относно това дали трябва да се споделя за бременността или не.
Аз лично нямаше шанс да не кажа на майка ми и на сестра ми, затова те разбраха 2 дни след теста.
По стечение на обстоятелствата казах и на 2 приятелки, които незнайно защо, просто ми звъннаха да ме питат "Бременна ли си" Simple Smile Нямаше как да ги излъжа, но явно с тях си имаме много силна връзка и няма никаква нужда да им казвам.
Та това са хората, които знаят при мен. Покрай мен доста малко хора са крили бременността до 3-я месец. Аз мисля, че всички хора около мен ще ми мислят само доброто и няма защо да го крия.

Вярно е, че до  12-та г.с. има най-много рискове, но според мен всичко е Божа работа и каквото трябва ще се случи. Аз лично, като нямам опит, това че сестра ми, майка ми и раждали приятелки знаят, ми помага доста. Каквото и да се сетя им звъня да питам Simple Smile Пък и всички страшно много се радват и ми действат позитивно.

# 87
  • Мнения: 57
Iv_d, абсолютно съм съгласна с теб!! При мен също беше подобна ситуацията, само че вече малко повече близки хора знаят, аз нямам проблем да споделя тази чудесна новина с тях, дори напротив - нямам търпение да го направя, ще изчакам първия преглед и тогава ще мисля за съобщаване и в работата, може да изчакам и до пулс, но не съм сигурна.

# 88
  • при Дядо Коледа
  • Мнения: 220
И аз мисля,че не е хубаво да се оповести толкова рано,но аз не се сдържах и казах на родителите ми,все пак те и мъжа ми са ми най-близките.Казах им,че се надявам всичко е наред и не искам да ги зарадвам напразно и да се случи нещо,но да се надяваме на най-хубавото. На ММ оставих избора дали да кажем на неговите родители,казахме и на тях същото. Не можах да се сдържа,искаше ми се да го изкрещя в този ден,но няма как,все пак трябва да сме търпеливи и предпазливи.

# 89
  • Мнения: 1 235
amni, успех днес, да се похвалиш с хубаво сакче.
Аз намерих няколко теми, които откраднах от други теми, но смятам, че са интересни.
Много интересен калкулатор
Малко изследвания по време на бременността
Как изглеждат бебчетат ни
Хранене по седмици
Забранените храни и напитки
Надявам се да са ви полезни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт