СЕПТЕМВРИЙКИ със усмивки на лица тръпнем, за да чуем сърчица

  • 32 248
  • 750
  •   1
Отговори
# 690
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте, дами!

Разбрах се с fashionmama да поема временно темата. Малко по-късно ще се заема с направата на новата.  Peace

ioana_ana, ако използваш например натурални масла можеш да започнеш от самото начало да си се мажеш. Ако проявяваш интерес бих могла да ти напиша какво е подходящо за мазане през бременността.
За конвенционалната козметика не мога да кажа, не използвам от години.  Rolling Eyes

Относно имената - моя мъж изглежда е мнооого ентусиазиран. Изненада ме, че вече е мислил за имена.  Shocked Застреля ме с фаворита си Мира. На мен малко странно ми звучи името. Не че не ми харесва, но ми е странно и някак си не ми пасва за идеята, която до сега следваме за имена на децата си. newsm78

Рали, предвид, че всичко това ще го правиш ти сама ми се струва не особено добра идея. Поне не и през първите 2-3 месеца. А ако можеш да си позволиш първата година въобще да не работиш, най-добре.
Иначе аз винаги от вкъщи съм си работила, но работата ми няма работно време, не гоня срокове, не разчитам на някой друг да свърши нещо и ми е изключително лесно.

малък зъл киборг, добре дошла.  Hug

камче, не е рано. Още с първата бременност таза ме завъртя още към 10та седмица. Докторите не ми вярваха, ама си беше самата истина.
Предвид проблемите с гръбнака е хубаво да правиш упражнения за укрепването му и да си следиш внимателно стойката ти да е правилна. Тъй като с напредването на бременността ще се задълбочат най-вероятно.

selinadi , моето кръвно обичайно си е в този диапозон.  Peace Ако се чувстваш добре не е проблем. Simple Smile

Ели, не би трябвало, тъй като ластика може да се намести на различна ширина така че да е удобно без да притиска. А и нямам голям избор за съжаление. Бременни дрехи за моя размер е почти мисия невъзможна (нося 58 размер). От интернет дрехи за себе си повече не поръчвам, винаги нещо не е тамън и не мога да ги нося после. Трябва да меря.
Предната бременност бях по-слаба и така и не намерих нещо, в което да вляза и да е удобно, все някъде ми пристягаше. Sad Та префасонирах както каквото можех.  Rolling Eyes

Каая, все хубави новини покрай теб! Успех с намирането на жилище.  Hug
Тъй като ние взимахме жилищен кредит докато бях в майчинство да ти кажа - не те смятат за човек, болнични и обежщетението за майчинство не се смятат за доход. Така че ако ви трябва и твоя доход ще трябва да си все още на работа когато взимате кредита. И по-добре не им казвай, че си бременна.  Mr. Green

Добре дошла, СтелаHug

Айде, сватбарките, ще чакаме снимки!  Mr. Green Hug
Първия път разбрах, че съм бременна на сватбеното ни пътешествие. Голям купон беше!  hahaha Joy

# 691
  • Мнения: 27
И аз ще се омъжвам, планувахме сватбата за 7 юни, и разбира се, не очаквах бебчето така да бърза. Бях подготвила мъжа, че ще ни трябват няколко месеца опити, но до сватбата все трябва да стане, то пък взе, че се получи от първия път! И се наложи да променя концепцията за цялата сватба. Joy
Ооооо честито, много ми харесва това, че има мами от форума на които им предстои сватба!
Нямам търпение и аз да гледаме снимки, както на бебоците така и от сватбите!
Честно казано, при нас се получи от втория месец бебока, бяхме решили да се женим, първо мислехме за 14.06., аз обаче исках да е по-рано, та стигнахме до консенсус за 01.03., започнах с подготовката и началото на януари разбрах и за бебчо! Бяхме си казали и ние, че все трябва да стане, но бяхме готови да чакаме няколко месеца и извода ни беше: Ако стане до сватбата чудесно, ако не стане, ще бъде след това! Чудехме се, кога да започваме с опитите, защото и аз, и той мразим хорската тъпотия, че съм забременяла случайно и видиш ли затова ще се женим, а то нямаше никаква истина в тези глупости, нито беше случайно, а сватбата беше планирана и насрочена още 2 месеца преди другото щастие!

# 692
  • Мнения: 1 687
нощни, каква е логиката ви при имената?
Мира също има значение (като другите две), макар че има малко по-твърдо завучене Simple Smile

аз си имам едно най-любимо женско име, но за съжаление няма да имам дъщеря с това име, защото мм казва, че било ужасно Mr. Green то е Дивна, с тайната мисъл, че ще й казвам Дива Laughing много ме кефи! ама на!

и аз ще чакам сватбарските снимки!

и да питам пак - как се влиза във фейсбук-групата?

# 693
  • Мнения: 953
Нощни очи , аз искам информация за натуралните масла с които се мажеш през бременността Simple Smile

Ние сме харесали жилище, само трябва да решим дали да купим, тоест ще приключим до месец-два, ако се захванем. Второ мъж ми се осигурява на реалното, което взема и не е ниско, но нали аз ще съм съкредитоискател и сигурно ще вземат и моите доходи - аз пък съм на 2 тр. договора (освен ако не реша да си взема болничен). Ама си мисля че неговия доход е достатъчен, ако се гледа брутната му заплатата, вноската спрямо нея ще е около 30 %. Надявам се да не им трябвам много  newsm78

За групата във фейсбук пишете на Anna Pencheva (така и името във фейсбук, ще ви добави). А някъде в последните няколко страници на предната тема тя е написала и пощата си, за да е по-лесно откриваема.

# 694
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
selinadi, въобще да не ти пука от хорските приказки. На нас също ни обясняваха, че сме се оженили заради бебето. Нищо, че аз забременях на сватбата си (или 2-3 дни преди това), а самата сватба я планирахме от половин година преди това. И пак имаше кифленски изпълнения.  Joy Joy Joy
Пък и да съм се оженила заради бебето, к`во?! Все едно пък им влиза в работата... Айде, у лево!  Mr. Green

Елч, обичайно търсим по-дълги имена (поне 5 букви) с нечетен брой букви. Въпреки, че на Искрен са четен брой. Grinning Мира си има значение и имен ден, да. Идва принципно от "миро", някои го свързват и с "мир". Обаче Мира не ми върви добре с фамилията... Мира Мицева... не знам, много странно ми звучи името... Може нещо да съм предубедена, знам ли.  Joy

Каая, ще ти пиша малко по-късно за маслата.
Иначе, ако само дохода на мъжа ти е достатъчен, тогава е ок. Аз също съм съкредитоискател, така че не е проблем. Единствено при нас, тъй като мъжа ми беше с много малък стаж (буквално малък - 9 месеца, до преди това не беше работил на трудов договор), баща ми ни стана поръчител.

# 695
  • Мнения: 138
Нощни очи, аз също се интересувам от маслата  Simple Smile 

А това, че ще си имаме и мамчета булки е просто страхотно   bouquet

Момичета, има ли сред вас такива с дискова херния? Аз си имам 2 и в последните години ми причиниха доста проблеми. Още преди да забременея, като съм ходила по неврохирурзи, ме подготвяха психически за тежка бременност и задължително секцио. Смятам да започна йога, за да предотвратя евентуалните кризи.

# 696
  • София
  • Мнения: 783
Е не, при нас няма как някой да си помисли, че заради  бебето ще се женим, предложението за брак ММ ми го направи още август 2013г. , много романтично на брега на язовир Доспат, на една лунна светлина....но всичко това избледня, в момента , в който видяхме двете чертички и сега въобще не ми се струва толкова вълнуващо! Joy Joy Joy

# 697
  • Мнения: 6
Момичета,днес бях на преглед ,по здравна каса ,колкото да се регистрирам и да взема болничен.Докато ме гледаше на ехографа,докторкарката нещо се замисли.Първо ме гледа с коремен трансдюсер ,а след това и вагинален,продължително време и все мълчеше.Накрая думите й бяха "Искам след седмица да ви видя отново".Попитах има ли нещо обезпокоително ,има ли съдечна дейност .Каза ми ,че има ,ама емриона бил малък.
Излязох от кабинета и се чудех какво да направя.Бях готова да хукна към първата частна болница с нови ехографи.Завъртях един -два телефона и си записах час за частен кабинет ,обаче ,чак в понеделник.Как ще изкарам до тогава ,идея си нямам.

# 698
  • Мнения: 953
Танче, в коя седмица си и знаеш ли колко е голям ембриона?

Второ мнение е добре, от къде си? Наистина за понеделник е малко далеч.

# 699
  • Мнения: 2 235
Момичета,днес бях на преглед ,по здравна каса ,колкото да се регистрирам и да взема болничен.Докато ме гледаше на ехографа,докторкарката нещо се замисли.Първо ме гледа с коремен трансдюсер ,а след това и вагинален,продължително време и все мълчеше.Накрая думите й бяха "Искам след седмица да ви видя отново".Попитах има ли нещо обезпокоително ,има ли съдечна дейност .Каза ми ,че има ,ама емриона бил малък.
Излязох от кабинета и се чудех какво да направя.Бях готова да хукна към първата частна болница с нови ехографи.Завъртях един -два телефона и си записах час за частен кабинет ,обаче ,чак в понеделник.Как ще изкарам до тогава ,идея си нямам.

Не ти ли даде снимка? Колко малък е ембриона? В коя седмица си? Не се притеснявай.

# 700
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Танче, не изпадай в паника.  Praynig
Преди това същата лекарка гледала ли те е?

# 701
  • Мнения: 94
Ех, момичета ако знаете как ви завиждам, благородно де Simple Smile, на тези дето ще се жените Simple Smile Това беше най-щастливия ми ден до сега, чакам този които ще го измести Simple Smile Има чувството че беше вчера този ден, а през юли ще правим осем години като женени  newsm78 Боже как бързо минава времето, направо лети Simple Smile
Относно кръвното аз бях с ниско, но след като напълнях прогресивно, сега е нормално, но последния път беше 130/80 и докито каза че е високо, аз знам че това е нормално  newsm78 Само това ми остава, да пия хапове и за кръвно  Sad То са за кръвта, то са за ТСХ, лято ще почнат да отичат и краката, то са за киселини. Направоооо, една шепа хапчета, ама нека, щом е за добро Simple Smile  Ще търпя Simple Smile

# 702
  • Мнения: 6
В 7г.с. съм.
Нито снимка ,нито нищо .Само ми го показа да го видя ,да се успокоя.Не ми подейства успокоително.
Чудя се какво да предприема.Не мога да стоя така.

# 703
  • Мнения: 94
Добро утро!

Според вас рано ли е още да започне да се разширява тазът? Сутрин, след като съм се обездвижила цяла нощ, много ме боли, точно кокалите на таза, от двете страни.
На мен ми се струва рано, ама знам ли?  Rolling Eyes

Имам проблем с гръбнака и ме боли всичко, ръце, крака, гръб, може и от това да е, ама...ще си покаже. Simple Smile

Къде точно е болката? Мен ме боли малко под опашката, и най-вече когато лежа по гръб, стана ли след това или ако се раздвижа и е ужасно, просто  Weary Боли и като се наведа, при повечето хора тези болки са били в по напреднали седмици, а при мен почнаха в шеста седмица  Thinking

# 704
  • Мнения: 94
Танче в кой град си? Намери клиника, която може да те приеме в най-скоро време.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт