СЕПТЕМВРИЙКИ със усмивки на лица тръпнем, за да чуем сърчица

  • 32 212
  • 750
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 27
В 7г.с. съм.
Нито снимка ,нито нищо .Само ми го показа да го видя ,да се успокоя.Не ми подейства успокоително.
Чудя се какво да предприема.Не мога да стоя така.
Ако ще помогна моето в 8 г.с. и 1 ден беше с големина 1,68см. от главата до таза, тоест твоето трябва да има глава, телце и малки точки за ръце и крака, такава е моята логика, ако си видяла нещо такова, а не малка точица, значи всичко е наред!
АААА ядосах се, каква е тая лекарка, аз да бях, ох какво я чакаше, мисля че те е притеснила напразно!

# 706
  • Мнения: 6
Цитат
Танче в кой град си? Намери клиника, която може да те приеме в най-скоро време.
Сега ровя из нета и умувам .Иначе в София клиники с лопата да ги ринеш.

# 707
  • Мнения: 953
В 7г.с. съм.
Нито снимка ,нито нищо .Само ми го показа да го видя ,да се успокоя.Не ми подейства успокоително.
Чудя се какво да предприема.Не мога да стоя така.

От София ли си? Мога да препоръчам лекарка, която е много добра, но с приоритет са бременните и може да се наложи много да чакаш без час, но си мисля, че би те прегледала дори да е след нейното работно време. Знам, че парите в такова положение нямат значение особено, но прегледа няма да е от най-евтините  Peace

# 708
  • Мнения: 27
Цитат
Танче в кой град си? Намери клиника, която може да те приеме в най-скоро време.
Сега ровя из нета и умувам .Иначе в София клиники с лопата да ги ринеш.
От личен опит ти казвам, много внимавай какво четеш в нета, чети избирателно, да не зачетеш форуми с гадости и да откачиш съвсем!

# 709
  • Мнения: 27
В 7г.с. съм.
Нито снимка ,нито нищо .Само ми го показа да го видя ,да се успокоя.Не ми подейства успокоително.
Чудя се какво да предприема.Не мога да стоя така.

От София ли си? Мога да препоръчам лекарка, която е много добра, но с приоритет са бременните и може да се наложи много да чакаш без час, но си мисля, че би те прегледала дори да е след нейното работно време. Знам, че парите в такова положение нямат значение особено, но прегледа няма да е от най-евтините  Peace
На мен ми казаха за Богословова, че била най-добра и общо взето разни диагнози ги отхвърля и после се оказва, че наистина не са съществували!

# 710
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Относно кръвното аз бях с ниско, но след като напълнях прогресивно, сега е нормално, но последния път беше 130/80 и докито каза че е високо, аз знам че това е нормално  newsm78 Само това ми остава, да пия хапове и за кръвно  Sad

С първата бременност се пробваха да ме извозят, че съм с високо кръвно, защото когато ходех на преглед всеки път бях със същото като теб - 130/80 (което е на горната граница, но в норма). Ами как няма да съм, като всеки път се разтрепервах, къде от вълнение, къде заради идиотщините на доктора.  ooooh! И ми се стори съмнително цялата работа, предвид, че съм с ниско. Взех си апарат за кръвно и започнах да се следя и се оказах права. Кръвно вдигах само при лекаря.  Whistling

Ето и масло против стрии, което можете да си направите:

Подходащи базови масла - невен, шипка, карите, пшеничен зародиш, бадемово, арганово, сусамово (трайност след отваряне на шишенцето - 6 до 8 месеца)
Подходящи етерични масла - лавандула, нероли (трайност след отваряне на шишенцето - до 1 г.)

Вариант 1 - използвате някое от базовите масла направо за мазане (желателно е да си набавите екологично чисти, био масла, годни за ядене).

Вариант 2 - 30 мл карите (което е твърдо) + 20 мл някое от другите (най-често се използва бадемово), смесват се добре. Добавят се 8-10 капки етерично масло само лавандула или нероли или и от двете (тогава общо от двете са 8-10, да речем по 5 от всяко).

Мале...  Whistling
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 8 нови отговора.
Публикувам и се връщам да чета.
Сместа не се държи в хладилника, ако се използва постоянно.

# 711
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Танче, прочетох сега какво си писала... Още веднъж ти казвам, без паника... Това, което ти е казала най-вероятно е без никаква стойност. Тъпо е как се е отнесла... От моя гледна точка идеята е била да сравни резултата след една седмица да се види дали расте бебето... Но ти го е поднесла по много малоумен начин.  ooooh! Няма да се научат значи тия доктори как се говори с бременна! Crossing Arms

# 712
  • Мнения: 9
Здравейте момичета чета темата от самото начало, но сега се решавам да се запиша след като вчера чух сърчице. Аз съм на 38 год. от София, второ детенце иначе трета бременост. Имам един младеж на 5 г. и 2 мес. голям дивак. За това и изчаквах да стане поне 8 седмица и да чуя сърчице за да се запиша.
Относно килограмите за сега се държа без промяна, но това може би е заради постоянното неразположение, постоянно ми се гади и повръща, което за мен е ново. През първата си бременост нямах никакви такива симптоми като гадене и повръщане или да ми става лошо от миризми, а сега е страшно. А като прибавим и че декември месец ми откриха камъни в жлъчката положението с това какво да ям, кога и по колко става още по трагично. Кафето го замених с Цикория с канела и ми се отразява доста добре, хем съм будна хем не ми дразни жлъчката и бебока. Аз за сега съм на работа, но незнам до кога ще изтрая. Не помня кой беше писал по-напред в темата за д-р Жекова в Окръжна болница може ли малко инфо там водят ли женска консултациа по Здравна каса и ако да какъв е реда за записване. Аз за сега се чудя окръжна или Софиямед.
Е за сега това е от мен. Лека бременост и много усмихнати мами Simple Smile

# 713
  • Мнения: 94
Здравейте на всички бъдещи септемврийски мами!

Да се разпиша и аз... На 30 год. първа бременност,  гр. София , термин 21.09.2014 г. според калкулатора.  Първия преглед мина на миналата седмица на 04.02 и тогава видяхме, с много големи усилия и чухме сърчице!!! Уж всичко беше наред, но тъй като работата ми е доста стресова се наложи малко принудителен отпуск. Утре ми предстой втори преглед...

Пожелавам на всички мами приятна и лека бременност!   bouquet



Аз съм също утре на втори преглед като теб Simple Smile Да се похвалиш после как е минало Simple Smile Лека бременност и на теб Simple Smile

# 714
  • Мнения: 150
Привет момичета!
аз отдавна не съм писала, но хвърлям по едно око.

Нощни очи, много благодаря за маслата и мен не интересуват. Hug

Цветелина Костадинова, и мен точно под опашката ме боли, особено като съм легнала и тръгна да ставам. Много боли докато се раздвижа. ooooh!
Аз имам проблеми и с ошипяване на врата,миналото лято доста проблеми ми създаваше, но се надявам това лято като не съм на работа и ме ми духа климатика във врата всичко да е наред. Praynig

Аз съм на лекар по ЗК в петък, миналият път само ме прегледа без да ме регистрира и сега ще отида да ме регистрира и каза, че ще ми пусне изследвания и да си удължа болничният.

Аз в ФБ писах, но тук не съм. Видях се с д-р Жекова от СВ.АННА( Окръжна болница), допадна ми. Сега ме вика на преглед към 6 месец при нея, ако няма нищо притеснително по изследвания и т.н.
Момичета аз първата ФМ няма да я правя и при първата бременност съм ходила само на втората ФМ в 20-23 г.с.( според Жекова и тази от ЗК нямало смисъл от първата ФМ). newsm78
Жекова ме изпрати при доц. Димитрова от Фемина, някой имали отзиви за нея.  newsm78
При първата бременност ходих при Снежинка Томова и съм доволна, но сега се чудя при кой да отида.
 
Аз да ви споделя, че моят син ще има тържество за 8 март, сега правим коронки с една приятелка, помагаме на госпожите. Това му е първото тържество и съм много развълнувана.

Също така се занимаване и с родителска, че на нашата директорка доста неща и куцат , но да видим дали ще постигнем нещо. Praynig

За имената гледах че пишете. За момиче сме си избрали ЕЛИЦА, за момче се колебаем между Калоян и Никола за сега. Като казахме на малкия Борис той отсече че ще е Калоян, той не иска и да чуе, че може и сестричка да си има. Иска братче и даже му говори на ТОЙ. Hug  Laughing

# 715
  • Мнения: 2 234
Май много сме на преглед утре. Да си стискаме взаимно палци. Много ме е страх и хич не искам и да ходя  Crossing Arms

# 716
  • Мнения: 1 721
И аз се включвам с много писания Simple Smile

Освен, че ще се омъжвам през май и ми е главоболие на главата, и ще раждам (което е най-хубавото), съм се захванала и с купуването на жилище. Честно казано се мъкна на работа само заради това жилище, защото не знам ако излезна в дълъг болничен и ако ми трябва бележка за кредита, какво пише в сл. бележка като доход. Ако има някоя мама с такава професия, да помага.


Каая, аз работя в банка. Да споделя няколко неща - размерът на вноската се отнася към НЕТНИЯ доход (не помня дали сте женени - ако да, към дохода на двамата задължително, ако не - само на този, който го тегли (напр. мъжа ти), а ако има и съкредитоискател - и неговия. Според мен докато си болничен (за момента ще ти е за общо заболяване) не би трябвало да има проблем (ако си в 45-дневния преди раждане или в майчинство - тогава май е малко кофти).

Нощни очи
, знам, че си с голям опит, ама все пак ще си позволя едно съветче - дори и да не ти е дискомфортно, панталонът по никакъв начин не трябва да се притиска или впива в пупата ти, а пък аз съм сигурна, че със страхотния си подарък (машината) ще измислиш нещо оригинално Simple Smile

За нашата сватба - ние решихме на втори март вечерта, че ще се оженим на 27 април (иначе бяхме сгодени от Нова година). Допускам, че много хора са си мислели, че съм бременна предвид краткия срок за организация, ама никой не посмя да ме попита  Twisted Evil

За стрии аз се мажа със следната домашно приготвена мазнотия - какаово масло, масло от пшеничен зародиш, пчелен восък и витамин Е под формата на масло (имам си рецепта за съотношенията) - разтопени на водна баня, държа я в хладилника, с нож режа големи парчета и минавам по кожата - това нещо се разтапя от топлината на тялото. Не мога да кажа дали съм доволна, защото е рано за стрии според мен.

В 7г.с. съм.
Нито снимка ,нито нищо .Само ми го показа да го видя ,да се успокоя.Не ми подейства успокоително.
Чудя се какво да предприема.Не мога да стоя така.
-

Танче, според мен щом сте чули сърчице - няма проблем. Моето бебе изостава по размер с 4-6 дни от самото начало, даже трябваше да изместим ФМ заради това. Ако искаш ще ти пиша на ЛС кой е моя доктор, все още не е твърде зает, гледа с 4-Д (40 лв), но аз вярвам в него, защото аз в тази клиника забременях Simple Smile

Ами това е засега от мен Simple Smile

А, и, Нощни очи, благодаря, че се захващаш с темата Simple Smile

# 717
  • Мнения: 94
Май много сме на преглед утре. Да си стискаме взаимно палци. Много ме е страх и хич не искам и да ходя  Crossing Arms

Стискам палци за всички утре и не само Simple Smile  Praynig Кураж и аз се притеснявам, ама гледам да се окуражавам сама Simple Smile Така че споко и не го мисли толкова Simple Smile
Аз да ви се оплача момичета, моя мъж и утре не иска да дойде с мен, защото имал много работа в работата Sad Не му се сърдя ( или не много, де) , ама като отида в болницата и видя колко мъже са с жените си и ми става мъчно, че съм самичка Sad Май е от хормоните, а?

# 718
  • София
  • Мнения: 783
Какви са тези лекари, които нищо не казват и стресират с мълчанието си!
моята е толкова готина, и се шегува и ме успокоява, като изтърся някоя глупост, първия път като отидох и казах, че съм престаряла, защото съм на 35 и ми е първа бременност освен това според мен съм в рискова група заради факта, че съм имала брат със синдром на Даун и, като й ги наговорих всичките тези неща- тя ме погледна с насмешка. На следващия преглед ми викаше: оооо престарялата! Много е важен подхода на лекаря, нали трябва да сме спокойни.  Всеки ще полудее от притеснение, ако на прегледа лекарят гледа  дълго време екрана и мълчи. И моето бебе върви с една седмица назад, но до 2 седмици е допустимо!Така ми обясни моят лекар!И че обикновено в 11 г.с. бебетата наваксвали със закъснението, но ако не е ще коригираме термина!

# 719
  • Мнения: 4
Аз съм също утре на втори преглед като теб Simple Smile Да се похвалиш после как е минало Simple Smile Лека бременност и на теб Simple Smile

Задължително! Толкова въпроси съм си подготвила за утре, защото първия преглед мина доста постно. Това ми е първа бременност и не съм много наясно кое кога се прави.
Чета ви и се радвам как от сега мислите за имена. Аз само се притеснявам дали всичко е наред и как ще се справим.

Общи условия

Активация на акаунт