СЕПТЕМВРИЙКИ със усмивки на лица тръпнем, за да чуем сърчица

  • 32 235
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 641
Добро утро!

Елч, разногласията са, че аз не харесвам абсолютно нито едно име и на всяко предложение казвам не Laughing
Рали85, аз работих с първото от вкъщи, мисля и с второто също така. Съгласна съм с adyto, първите 2-3 месеца е зор, особено за първо, докато се напаснете. Аз бих ти препоръчала първите 40 дни - 2 месеца да не поемаш ангажимент, за да видиш как ще са нещата, да успееш да поспиш, да се натаманите с кърмене, къпани, колики. После по-лесно ще прецениш дали и как можеш да поемеш работа и по колко, как ще се организираш.

Хубав ден, мами  bouquet

# 676
  • Мнения: 53
Ади, просто немога да преценя колко време ще ми се наложи да отделям. Тук в офиса правя още много неща и това ме обърква. Всъщност той иска да продължа да правя заплати, осигуровки, фактури,  служебни бележки, както и да въвеждам някои данни. Но понеже фирмата е 170 човека, ми е трудно докато събера болнични листове, отпуски повече това ме притеснява. Ще съм под напрежение, защото ако обещая всичко трябва да се свърши в срокове  Simple Smile. По принцип имам кой да ми помага, но просто не съм сигурна.

# 677
  • Мнения: 442
Добро утро   bouquet
Да се включа и аз по темата с имената Simple Smile Ако е момче : Кристиян ,Мартин,Диян,Ивелин ,а ако е мадамка:
Андреа ,Дария ,Жаклин ,но в крайна сметка е важно само всичко да е наред до края и след това  Praynig Hug
Има ли някоя от Вас,която да е от Варна и да посещава д-р Даниела Станева в Майчин дом ?  Hug

# 678
  • Мнения: 53
Espa, проблема е, че няма кой да ме замести аз сама върша всичко това. Ако приема да работя просто ще трябва да го правя постоянно.

# 679
  • Мнения: 288
Уф, не знам Рали, аз не разбирам много от твоята работа, но това дето го изброяваш ми се струва много работа   Shocked

Аз лично, просто нямах избор миналия път - бях на един договор по американските правила и имах майчинство точно 4 месеца, заедно с болничния преди раждане...просто се наложи един два месеца след това да ми направят компромис и айде на пангара ... Сега обаче, си работя по българските правила  Laughing и да ти кажа чуството, че ще съм си една година вкъщи само с бебчо, дай Боже  Praynig много ме топли, просто ... някакси предния път имах нужда от това време с бебето  ... макар и че не съм много от майките дето обичат разходки с количките по главната и бъбрят за памперси и други такива ...  Embarassed Самия факт, че няма да мисля за работа, а само за съвместния ни живот и семейството си е готино усещане #Crazy
Извинявам се, че се разнежих нещо  bowuu

# 680
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Добро утро!

Според вас рано ли е още да започне да се разширява тазът? Сутрин, след като съм се обездвижила цяла нощ, много ме боли, точно кокалите на таза, от двете страни.
На мен ми се струва рано, ама знам ли?  Rolling Eyes

Имам проблем с гръбнака и ме боли всичко, ръце, крака, гръб, може и от това да е, ама...ще си покаже. Simple Smile

# 681
  • Мнения: 53
Ади, ти описа напълно моите чувства и мисли  Hug! Много ми се иска да изживея всичко с бебчо живот и здраве, и да не мисля поне за малко за проблемите с толкова много хора, работа и шефове.

# 682
  • Мнения: 27
Мили мами,
имам един въпрос към вас, как сте с кръвното?
Моето е 107/70 и немърда от тази стойност, което незнам добре ли е, лошо ли е!

# 683
  • Мнения: 31
Ниското кръвно доколкото знам не е проблем.През миналата бременност моето беше 110/70,сега е 90/60 не са ми казали  че е проблем.Чувствам се добре така че ако нямаш други оплаквания не мисля  че е лошо.

# 684
  • Мнения: 1 721

Намислила съм си да си направя такова нещо за панталоните.


Нощни очи, така няма ли да те притиска колана? На мен още преди месец ми забраниха да ходя с нормални панталони и аз си карам с клин или с дънки за бременни.

# 685
  • Мнения: 1 687
проблем е високото кръвно, ниското е просто неприятно Sad
аз се движа около 90/60 сега (а иначе си ми е нормално 120/80) и никак не ми е готино - вие ми се свят, звездички, прилошава ми, ама това да е!

# 686
  • Мнения: 953
Ох, изчетох ви Simple Smile
Нямах време тия дни, а вие много сте изписали и много неща са се случили.
 Прегръща ви и дано при всяка нещата да се случват по-най-добрия за вас начин.
Аз от днес отново в болничен, малко ме е срам, защото миналия месец бях 2 седмици, а сега отново, но 10 дни се мъкнах на работа с хрема и с домашните илачи не се оправих, и реших да седя вкъщи пък дано всичко е наред.

Освен, че ще се омъжвам през май и ми е главоболие на главата, и ще раждам (което е най-хубавото), съм се захванала и с купуването на жилище. Честно казано се мъкна на работа само заради това жилище, защото не знам ако излезна в дълъг болничен и ако ми трябва бележка за кредита, какво пише в сл. бележка като доход. Ако има някоя мама с такава професия, да помага.

Другото мисля, че си избрах и лекар, та скоро ще ходя да се записвам при нея за следене на бременността и после евентуално да ме изражда. Разбрах, че работи в Тина Киркова, мнения за болницата, ако има майчета раждали там? Основната драма ми е кога да си поискам болничен, дали е нахално да е още от първия преглед при лекарката и дали има шанс да ми откаже?

# 687
  • Мнения: 27
Ох, изчетох ви Simple Smile
Нямах време тия дни, а вие много сте изписали и много неща са се случили.
 Прегръща ви и дано при всяка нещата да се случват по-най-добрия за вас начин.
Аз от днес отново в болничен, малко ме е срам, защото миналия месец бях 2 седмици, а сега отново, но 10 дни се мъкнах на работа с хрема и с домашните илачи не се оправих, и реших да седя вкъщи пък дано всичко е наред.

Освен, че ще се омъжвам през май и ми е главоболие на главата, и ще раждам (което е най-хубавото), съм се захванала и с купуването на жилище. Честно казано се мъкна на работа само заради това жилище, защото не знам ако излезна в дълъг болничен и ако ми трябва бележка за кредита, какво пише в сл. бележка като доход. Ако има някоя мама с такава професия, да помага.

Другото мисля, че си избрах и лекар, та скоро ще ходя да се записвам при нея за следене на бременността и после евентуално да ме изражда. Разбрах, че работи в Тина Киркова, мнения за болницата, ако има майчета раждали там? Основната драма ми е кога да си поискам болничен, дали е нахално да е още от първия преглед при лекарката и дали има шанс да ми откаже?
хаха, значи не съм само аз тази, която стяга сватба и е бременна! Моята е малко по-скоро обаче, след 2 седмици!
Относно болничния и кредита, ще те разочаровам, моя колежка, която в момента е по майчинство се наложи да ходи на работа до 6-тия месец заради кредит за жилище както в твоя случай, точно заради това какви доходи ще й напишат!
Иначе, според мен не е нахално да поискаш болничен още първия път, стига да те регистрират иначе мисля, че не могат да ти дадат! Дано съм ти полезна и успех с подготовката на сватбата, дано не се справяш с всички приготовления самичка като мен!

# 688
  • Мнения: 4
Здравейте на всички бъдещи септемврийски мами!

Да се разпиша и аз... На 30 год. първа бременност,  гр. София , термин 21.09.2014 г. според калкулатора.  Първия преглед мина на миналата седмица на 04.02 и тогава видяхме, с много големи усилия и чухме сърчице!!! Уж всичко беше наред, но тъй като работата ми е доста стресова се наложи малко принудителен отпуск. Утре ми предстой втори преглед...

Пожелавам на всички мами приятна и лека бременност!   bouquet

# 689
  • София
  • Мнения: 783
И аз ще се омъжвам, планувахме сватбата за 7 юни, и разбира се, не очаквах бебчето така да бърза. Бях подготвила мъжа, че ще ни трябват няколко месеца опити, но до сватбата все трябва да стане, то пък взе, че се получи от първия път! И се наложи да променя концепцията за цялата сватба. Joy

Общи условия

Активация на акаунт