Азиатска козметика и грим 2

  • 137 330
  • 757
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 4 734
catty m, благодаря ти за отзива за кушоните....  bouquet А каква ти е кожата (бяла или матова), защото казваш, че номер 23 ти е добре като цвят? Аз не знам кой номер да взема 21 или 23, имам бяла кожа с жълтеникав подтон...

# 646
  • София
  • Мнения: 6 269
catty m, благодаря ти за отзива за кушоните....  bouquet А каква ти е кожата (бяла или матова), защото казваш, че номер 23 ти е добре като цвят? Аз не знам кой номер да взема 21 или 23, имам бяла кожа с жълтеникав подтон...

Ами според мен и моята е по-скоро бяла, светла, с жълт подтон (който много мразя Sad ). Аз за това първо тествах с рефил, че е по-евтин Simple Smile

# 647
  • София
  • Мнения: 17 775
Ползвала съм само на Миша червения ББ крем, когато беше нашумял. Но сега съм в търсене на хубав слънцезащитен с висок фактор и се сетих за корейските. Чудя се дали ББ кремовете могат да се ползват като 2в1, защото повечето им имат поне 30 SPF.  newsm78

# 648
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
Ще споделя мнение за маската....надявам се да не се бави много доставката Peace

От продуктите на Мизон първо пробвах този крем

Ето тук съм писала за него:
http://tediata.blogspot.bg/2016/10/empties-vol-1.html

След него поръчах черния и след черния и един за около очи .И от трите продукта съм повече от доволна.Сравнявайки с всякакви други марки кремове които съм ползвала (дори и от висок клас)тези на Мизон се отличават много ,харесват ми много .Особено видим ефект имат при проблемна кожа,подпомагат заздравяване на ранички (от разчоплени пъпки)и намаляват и заличават червените петна от пъпки за няколко дни.

Чакам сега маската,крема за лице и още едно универсално кремче....пристрастявам се към азиатската козметика  Laughing

Да попитам как са спиралите им за очи и пудри за лице,доволни ли сте и от кои конкретно?

# 649
  • Мнения: 4 734
Ами според мен и моята е по-скоро бяла, светла, с жълт подтон (който много мразя Sad ). Аз за това първо тествах с рефил, че е по-евтин Simple Smile

Благодаря ти, рефила няма към него гъбичка за нанасяне, нали? И аз може да взема първо само рефил, че ако не ми допадне да не ме е яд за парите... Laughing
Иначе на IOPE кремовете, които тествах много ми допаднаха, но кушона им е по-скъп от на другите марки (почти двойно) и ако не оцеля цвета ще е жалко...   Confused

# 650
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 465
Кукумицинка, след голямо изследване на опаковката , накаря открих число на едно единствено място и то е 23 затова предполагам, че това е номера на цвета. Още повече , че са ми пратили още една мостра и на нея на същото място пише 21. Благодаря ти за насоките, най-вероятно ще го поръчам, защото много ми хареса. Първоначално клоянх към другия заради по-високия фактор, но този е просто прекрасен. Накрая май и двата ще взема хахах Mr. Green

# 651
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
ted., би ли направила сравнение между кафевия и черния крем на Мизон?
Чудя се кой от двата да поръчам... Кожата ми е смесена, с омазняване в Т-зоната. Целя изравняване на тена (имам разни червенини по лицето), освен това и остатъчни петънца от пъпчици. И леки фини линии.

# 652
  • Мнения: 19 014
Ето съставът на двата крема - черния и кафявия на Мизон:

https://www.peachandlily.com/products/all-in-one-snail-repair-cream

https://www.peachandlily.com/products/black-snail-all-in-one-cream

Лични впечатления - черният е по-плътен и по-подхранващ от кафявия, имат и лека разлика в цвета.

От състава и описанието (сложила съм го заради информацията този сайт, иначе е скъпа опция за поръчки):

Кафявият съдържа 92% филтрат от охлювена слуз от някакъв охлюв, черният съдържа 90% филтрат от черен охлюв, който бил някакъв много издръжлив на неблагоприятни условия.

Различни растителни екстракти съдържат двата крема. Впечатление ми прави при кафявия, че съдържа екстракт от арника, който има успокояващо и антиоточно действие, т.е. е може би по-добрият вариант при склонност към подпухване. Черният също съдържа успокояващи съставки (алантоин, пантенол), има екстракти от растения, по-богати на мазнини. Също ми прави впечатление екстрактът от чесън - антибактериално действие. И двата заради охлювената слуз действат заздравяващо, с някакъв ефект против белези и пигментация.

По описание го дават кафявия много подходящ за мазна акнетична кожа и неособено подходящ самостоятелно за суха кожа. Съгласна съм, идва малко недостатъчно мазен, ако се използва само той, особено при по-студено време.

Черният по описание е по-подходящ за суха кожа, но според мен също не е кой знае колко мазен, попива без остатък, възможно е също да не е достатъчен като единствена грижа при някои кожи. За него дават, че е без парабени, изкуствени аромати и оцветители.

# 653
  • sofiq
  • Мнения: 1 580
ted., би ли направила сравнение между кафевия и черния крем на Мизон?
Чудя се кой от двата да поръчам... Кожата ми е смесена, с омазняване в Т-зоната. Целя изравняване на тена (имам разни червенини по лицето), освен това и остатъчни петънца от пъпчици. И леки фини линии.

Кукумицинка вече е отговорила подробно и съвсем точно.

И двата са леки,моята кожа също е смесена с мазна Т-зона ,отделно е проблемна ,често ми излизат пъпки.Доволна съм и от двата,особена разлика в ефекта не мога да кажа ,че намирам.

# 654
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Благодаря и на двете!
На първо време ще взема кафевия.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 307
вече повече от година използвам черният охлювен крем на мизон като втора грижа (след серум или ампула, а след него слагам още един крем) и съм много доволна - хидратира кожата и й дава комфорт. незаменим продукт ми е Simple Smile

аз пък съм в период на планиране на околоочен крем и ми трябва нещо, което се бори с бръчици, а не само хидратира. имате ли някоя любима марка? аз се заглеждам в freezing серума на Laniege, но и за други варианти съм отворена 

# 656
  • Мнения: 4 734
Тези кремове с екстракт от охлюв на Мизон с каква консистенция са - гел или крем? Аз преди време си купих един гел с екстракт от охлюви и като го нанесях на лицето, оставаше като филм отгоре и не попиваше с часове... В никакъв случай не можах да го ползвам като крем и за да не го изхвърля, го ползвах като гел с домашния уред за лице... Дали е имало полза от него не знам, но след процедурата кожата ми беше мека и гладка... Но не ми се иска пак такъв лепнещ и непопиващ гел или крем...  Grinning

# 657
  • Мнения: 19 014
Като крем са точно тези, даже рядък крем и попиват изключително бързо и изцяло. Иначе на Мизон аз харесвам за много топлото време и едно синьо-зелено гелче (с водорасли май), то също попива много бързо.

# 658
  • София
  • Мнения: 4 307
лунна, на мизон черният с екстракт от африкански охлюви е точно като рядък крем, както ти е писала кукумицинка. лепне в началото, но после бързо попива. не е нужно да се търка кожата много с него, а след нанасяне лекичко притискам лицето с длани.

# 659
  • Мнения: 6 555
Много сериозно се заинтересувах от този крем на Мизон (по написаното разбирам, че кафевият е по-подходящ за проблемна, склонна към омазняване кожа). Има ли вероятност да запуши порите? Rolling Eyes Направо ми е мания вече тази тема. Confused doh

Общи условия

Активация на акаунт