БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 620
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 737
  bouquet
Тук съм.  Чупнах си и от погачката, ама малко да не разваля фасона, че е красавица!!

# 16
  • Мнения: 340
Много, много благодаря на всички за съветите.  Hug Аз дето се оплаквах, че ми става меко тестото, сега за малко да стане прекалено твърдо.  Shocked Shocked
http://store.picbg.net/pubpic/AC/87/0ea51caf8685ac87.JPG
Не съм го снимала готов, че при печенето стана малък сакатлък.  Embarassed Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 11 737
Много, много благодаря на всички за съветите.  Hug Аз дето се оплаквах, че ми става меко тестото, сега за малко да стане прекалено твърдо.  Shocked Shocked
http://store.picbg.net/pubpic/AC/87/0ea51caf8685ac87.JPG
Не съм го снимала готов, че при печенето стана малък сакатлък.  Embarassed Embarassed
Ами....сурово е чудесен  Simple Smile. Сподели за печенето, няма да ти се караме  Simple Smile ще го `апнем и него.  Joy

# 18
  • Мнения: 3 020
И да не е само запис, моля да ми препоръчате форма за мъфини. Иска ми се да е от тези като "тавичка с дупки", а не отделни формички и да не е силиконова... другите какви са?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 21 716
Elli9502, добре изглежда суров, препечели го? Simple Smile  А изядохте ли го?

6tastliva, въпросната, която описваш е метална, щом не е силиконова. Simple Smile Имам такава, както и силиконова, повече използвам силиконовата май.

# 20
  • Мнения: 3 281
Маме благодаря за темата и за хубавата почерпка.Децата днес искат гевреци може ли да ми предложите рецепта.Правила съм само на labrex /много хубави/Благодаря предварително.

# 21
  • Мнения: 1 883
Аз пък да попитам за рецепта за кифлички или някакви закуски, които  да са мекичка и на другия ден. Правя кифлички по рецептата на Блонди, тестото става божествено, мекичко с фина хрупкава коричка, но на другия ден вече не е същото. Замених прясното мляко с кисело, маслото с олио и пак на другия ден трудно ги пробутвам. А ми се иска да направя закуските вечерта и да имат за училище на другия ден децата мека закуска.

Правила съм и на Пеп-4о кифличките, но беше доста отдавна и нямам спомен на следващия ден как са били. Или са се изяли още в деня на правенето. Blush

Последна редакция: пт, 31 яну 2014, 08:26 от vela

# 22
  • Мнения: 3 281
Аз пък да попитам за рецепта за кифлички или някакви закуски, които  да са мекичка и на другия ден. Правя кифлички по рецептата на Блонди, тестото става божествено, мекичко с фина хрупкава коричка, но на другия ден вече не е същото. Замених прясното мляко с кисело, маслото с олио и пак на другия ден трудно ги пробутвам. А ми се иска да направя закуските вечерта и да имат за училище на другия ден децата мека закуска.
За кифлички пробвай с козуначено тесто.

# 23
  • Мнения: 1 883
Аз пък да попитам за рецепта за кифлички или някакви закуски, които  да са мекичка и на другия ден. Правя кифлички по рецептата на Блонди, тестото става божествено, мекичко с фина хрупкава коричка, но на другия ден вече не е същото. Замених прясното мляко с кисело, маслото с олио и пак на другия ден трудно ги пробутвам. А ми се иска да направя закуските вечерта и да имат за училище на другия ден децата мека закуска.
За кифлички пробвай с козуначено тесто.

Ами то тестото на Блонди е с мляко , масло, яйца и е почти като козуначеното. От нейното тесто и от на Пеп-4овото правя солени и сладки кифлички. Просто тестото е универсално.

# 24
  • Мнения: 15 068
Записвам се и аз.
Маме, може ли да ти пратя адрес, на който да пратиш тази красавица? Чудесна е!  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 10 825
И да не е само запис, моля да ми препоръчате форма за мъфини. Иска ми се да е от тези като "тавичка с дупки", а не отделни формички и да не е силиконова... другите какви са?
Метална. Аз имам и силиконови и метални.... позвам ги еднакво често и са ми удобни и двата вида

# 26
  • Мнения: 51
Привет,искам да правя рататуи,намерих няколко рецепти обаче  все не ми харесватnewsm78
Освен доматен сос слагата ли се при реденето и резен домат?А лук и морков?
ИИИи доматения сос ми се иска да е по някакси направен,а не само да излея доматено пюре.
И докъде трябва да са покрити зеленчуците със сос?

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 40 858
  bouquet и за темата и за питката Peace

и веднага да питам-как точно се разтваря желатин?И необходим ли е за крема на чийзкейк със закв.сметана и сирене крема?

# 28
  • Мнения: 168
Добро утро и благодаря за новата тема и страхотната питка   bouquet
Само да споделя, че направих майонезата по Провансалски на Лабрекс. Стана прекрасна, като вместо 400 мл. олио сложих 300 мл олио и 100 мл зехтин екстра върджин. Стана по зеленикава на цвят и с дъх на маслини. Много вкусна. Направих я на салата - кисели краставички, царевица, рулца от раци и печени чушки.
Тесто за кифлички - 300 мл вода, 1 с.л. сол, 1с.л. захар, 1 с.л. олио, 1 с.л. оцет, 2-3 с.л. кисело мляко + щипка сода, 1 яйце, около 700 р брашно. Може да се меси на ръка, може и в машина за хляб. Универсално тесто за питка и кифлички с яйце и сирене.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 702
И да не е само запис, моля да ми препоръчате форма за мъфини. Иска ми се да е от тези като "тавичка с дупки", а не отделни формички и да не е силиконова... другите какви са?
Метална. Аз имам и силиконови и метални.... позвам ги еднакво често и са ми удобни и двата вида
'

Аз имам метална с 12 гнезда, купих си я от Кауфланд за около 6 лева.

Общи условия

Активация на акаунт