БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 653
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 10 825
Не съм приготвяла досега и пише, че са готови за консумация, т.е. вадя от кутията .
Е те са готови за консумация, но все пак.... ще ги забъркаш на коктейл със скариди, с някакъв сос ще ги полееш, в салата..... “Само така изсипани в купа няма да е много добре

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 26 658
ако така ги поднесеш ти гарантирам,че няма да са много очаровани гостите ти...сложи ги в тиган с масло и зехтин малко да се позапържат,после прибави чесън,а като ги сложиш в чинията ги поръси с копър

# 62
  • София
  • Мнения: 11 752
Не съм приготвяла досега и пише, че са готови за консумация, т.е. вадя от кутията .
Е те са готови за консумация, но все пак.... ще ги забъркаш на коктейл със скариди, с някакъв сос ще ги полееш, в салата..... “Само така изсипани в купа няма да е много добре
Точно така, изобщо не са вкусни....голи. Една лека майонеза ще им е добре.  Peace

# 63
  • Мнения: 9 153
Преди време правих бяла риба на фурна с един Маги-фикс за риба с бял сос /макар че гледам максимално да избягвам полуфабрикати/. Но на децата много им хареса. Сега искам аз да приготвя така риба. Имате ли идея как?

не знам каква е била онази, но тази (каквото и да е бяло филе) е много вкусно, така приготвено.

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 487
Благодаря за съветите на всички, запържих ги в зехтин и малко чесън с копър и се получи. Но в кутията и н ринг подредени изглеждаха много добре.

# 65
  • Мнения: 766
Момичета, някой има ли да сподели някоя успешна рецепта за млечна майонеза?

# 66
  • Мнения: 1 709
Може ли идеи какво да сготвя с домашно телешко Praynig

Благодаря  bouquet

# 67
  • Мнения: 6 941
Може ли идеи какво да сготвя с домашно телешко Praynig

Благодаря  bouquet

Аз бих направила телешко варено: слагаш нарязаното на парчета месо в студена вода, препенваш добре. Като спре да пуска пяна, посоляваш. Добавяш лук, моркови (нарязани на кръгчета), когато е почти готово месото слагаш едро нарязани картофи, после домат и наситнен магданоз.

# 68
  • Мнения: 1 709
Може ли идеи какво да сготвя с домашно телешко Praynig

Благодаря  bouquet

Аз бих направила телешко варено: слагаш нарязаното на парчета месо в студена вода, препенваш добре. Като спре да пуска пяна, посоляваш. Добавяш лук, моркови (нарязани на кръгчета), когато е почти готово месото слагаш едро нарязани картофи, после домат и наситнен магданоз.

Това като яхния ли трябва да стане или с по-малко сос?
Мале, много съм зле Embarassed

# 69
  • Мнения: 6 941
Синя птичка, това става като супа.  Peace

# 70
  • Мнения: 7 779
тел.варено е по-скоро рядко , отколкото гъсто. на мен лично овкусената вода много ми харесва. но това варено става хубаво ако има и кокалчета (от джолана).  така че кажи какво точно ги е месото  newsm78

# 71
  • Мнения: 7 779
Аз бих направила телешко варено: слагаш нарязаното на парчета месо в студена вода, препенваш добре. Като спре да пуска пяна, посоляваш. Добавяш лук, моркови (нарязани на кръгчета), когато е почти готово месото слагаш едро нарязани картофи, после домат и наситнен магданоз.
не съм специалист , но ако на тел.варено не се сложи 1-2 шумки даф.лист , няколко зърна бахар и ч.пипер  не си е работа Laughing

преди няколко дни го правих с тел.джоланче

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 09:40 от bongo_2007 ®

# 72
  • Мнения: 904
За да стане хубаво телешкото варено,  както беше писано трябва да има кости с повечко костен мозък и аз задължително приготвям дресинг от оцет ,хрян и чесън. Всеки по желани си слага нужното количество. Ако месото е филе, само вариант на задушено.

# 73
  • Мнения: 1 709
Няма кости, чисто месо.

# 74
  • Мнения: 6 941
Приемам поправката на Бонго.  Peace
Правила съм и само с месо (без да имам кокал), на нас и така ни харесва.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт