БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 635
  • 735
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 569
Благодаря ти, Морена!
Още се чудя.  Flutter Ще го измисля!

Аз отлитам към кухнята пък да видим какво ще стане. Party

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 333
На едно яйце колко олио се слага за майонеза ? И стайна ли т трябва да е ? Благодаря !
Аз опитах веднъж да правя майонеза и на мен не ми се получи.

От тук надолу
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=763212.msg27378068;topicseen#msg27378068
Чети моите неволи и виж какво НЕ трябва да правиш.  Peace

Пиши после какво е станало!  Peace



Направих я.Стана супер ! Досвидя ми се олиото и сложих 300 мл,нямах и горчица.

# 692
  • София
  • Мнения: 11 024
Морена, можеш ли да ми кажеш размерите на тавата ти? Не съм сигурна дали твоята рецепта ще стане за моята тава  Crazy затова се чудя по твоята рецепта ли да пробввам или по тази на Ваня77.  Thinking
Ваня, а твоЙта тава колко см е?  Simple Smile



Размерът на тавата ми е 38/30 см.

# 693
  • Мнения: 22 867

Направих я.Стана супер ! Досвидя ми се олиото и сложих 300 мл,нямах и горчица.

Only , не разбрах дали е по рецептата на майонеза Провансал, но, ако е по нея, радвам се, че ти се е получила!  bouquet

И малко за разочарованието на Естел от несполуката. В събота ми дотрябва малко майонеза за салатата с пържените краставички, реших, че ще набъркам набързо половин доза. Никога не съм го правила, все по една доза разбивам, но тоя път разделих уж едно яйце, останалите продукти също, пуснах пасатора и стана ....чорбица. Laughing Тикнах каничката (да отбележа, че не беше на пасатора, а една друга мерителна) в хладилника и отпътувахме. Снощи, като се прибрахме, направих баница с майонеза - 2 кори, сирене, 2 кори, сирене, нарязва се, залива се с една майонеза, разбъркана с чаша вода и се пече, по тая рецепта. Само че налях в майонезената чорбица 1 чаша прясно мляко + кисело в него, залях, изпекох и стана вкусна хрупкава баничка. Свърши вече. Laughing

Скрит текст:

Правя майонезата от години, сравнително често, нито първия път, нито после се е случвало да не се получи. Е, на, случи се, ама не е трагедия. Grinning Peace

Естел Бързоход, виж и това руло: БЪРЗО И ВКУСНО РУЛО, и то ми е като майонезата, досега е ставало чудесно, ама никога не е късно....... Grinning  bouquet

# 694
  • Мнения: 766
Изтървах ви  ooooh!

Днес и аз направих млечна майонеза и стана на водичка.
Защо така не ми се получава не знам, може би защото я правя със зехтин. Но, пък яйчната ми стана чудесна с него. newsm78

Я ми кажете мога ли да направя крем сума от .... каквото ми е останало в хладилника Simple Smile Имам една тиквичка, малко броколи, морков ....? Дали ще стане?

# 695
  • София
  • Мнения: 11 024
Изтървах ви  ooooh!

Днес и аз направих млечна майонеза и стана на водичка.
Защо така не ми се получава не знам, може би защото я правя със зехтин. Но, пък яйчната ми стана чудесна с него. newsm78

Я ми кажете мога ли да направя крем сума от .... каквото ми е останало в хладилника Simple Smile Имам една тиквичка, малко броколи, морков ....? Дали ще стане?

Защо да не стане? Действай смело!

# 696
  • Варна
  • Мнения: 2 106
Момичета и момче, имам доста сурови, необелени тиквени семки. Освен осолени и печени, как мога да ги оползотворя?   bouquet

# 697
  • Мнения: 766
Ваня благодаря.
И аз така предположих, но реших да попитам защото все съм правила по рецепти, а не по каквото имам Simple Smile

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
allaya, крем супа става от всичко, стига продуктите да се съчетават добре според вашия вкус.  Simple Smile

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 26 596
Момичета и момче, имам доста сурови, необелени тиквени семки. Освен осолени и печени, как мога да ги оползотворя?   bouquet
обели ги и ги яж сурови,много са полезни,пречистват от паразити в червата,а при мъжете действат добре на простатата

# 700
  • София
  • Мнения: 30 210
.....
Естел Бързоход, виж и това руло: БЪРЗО И ВКУСНО РУЛО, и то ми е като майонезата, досега е ставало чудесно, ама никога не е късно....... Grinning  bouquet


Ох, Лабрекс, само показваш някакви бързи и вкусни неща. Аз като прочета тези две думи и вадя миксера  Laughing Направо ме запалихте по кулинарията с тези ваши рецепти  ooooh!

# 701
  • Мнения: 22 867
Ох, Лабрекс, само показваш някакви бързи и вкусни неща. Аз като прочета тези две думи и вадя миксера  Laughing Направо ме запалихте по кулинарията с тези ваши рецепти  ooooh!

missence, яко ме разсмя! Grinning И аз точно така, като видех нещо лесно и вкусно и вадех миксера! И досега налитам на лесното, бързото и вкусното. Ама няма лошо, като не броим килцата, дето се лепят.....малко така и ще компенсираме. Тоя форум си е рисков, какво да прави човек!  Grinning   bouquet

Ако решиш да го правиш, погледни размерите на тавичките, имаше ги в рецептата. Peace

# 702
  • София
  • Мнения: 30 210
Да, записах си рецептата  Peace

Скрит текст:
Остави друго, но вчера попитах сина ми, дали иска парче торта от сладкарницата или нещо сладко. И той отговори: "Не, искам ти да ми направиш. По-вкусно е."  Peace

Тази седмица трябва да повторя по желание на домашните тортата на Морена и бутерките на Лабрекс  Blush
Смятам да правя и кюфтета по цариградски. Събрах няколко рецепти от нет-а, дано се справя  Rolling Eyes

# 703
  • Мнения: 22 867

Право е детето, така си е, домашното е по-вкусно! Heart Eyes А за справянето, ще се справиш, къде ще ходиш, карай така, ще натрупаш опит и няма да се чудиш!  bouquet

# 704
  • София
  • Мнения: 30 210

Право е детето, така си е, домашното е по-вкусно! Heart Eyes А за справянето, ще се справиш, къде ще ходиш, карай така, ще натрупаш опит и няма да се чудиш!  bouquet

  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт