БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 643
  • 735
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 21 733
Мише, с тоя мерак, няма как да не се справиш. А момчето ти е умно, няма две мнения!  Grinning

# 706
  • София
  • Мнения: 30 253
Мише, с тоя мерак, няма как да не се справиш. А момчето ти е умно, няма две мнения!  Grinning

 Hug И баницата ти пак е на дневен ред  Hug

Мерак имам, ама времето малко  Embarassed

# 707
  • Sofia
  • Мнения: 21 733
Хм, то на никой не стига...  Wink

# 708
  • София
  • Мнения: 30 253
Хм, то на никой не стига...  Wink

Да, права си  Peace

# 709
  • Мнения: 291
Момичета как правите картофените кюфтенца , ей за поредна вечер ми се съсипаха  Laughing
Нищо не ми куца в хукнята само тези дразнещи кюфтета , и по рецепта съм правила и по мой метод , ей не стават и не стават  smile3538

# 710
  • Мнения: 1 883
Момичета как правите картофените кюфтенца , ей за поредна вечер ми се съсипаха  Laughing
Нищо не ми куца в хукнята само тези дразнещи кюфтета , и по рецепта съм правила и по мой метод , ей не стават и не стават  smile3538
Варя картофите цели, беля, мачкам, добавям яйца, подправки- пикантина, магданоз, сирене. Правя кюфтета и овалвам в брашно, яйце ,галета. Не пиша количества, действам според картофите. Никога не са се разпадали, стават ужасно вкусни. С млечно чесново сосче, много вървят. Децата ги обожават.

# 711
  • Мнения: 291
Тук виждам галета към брашното и яйцето , аз принципно ги правя брашно и яйце или галета и яйце , ще пробвам следващият път по твоя начин !  Mr. Green

# 712
  • Мнения: 11 607
Момичета как правите картофените кюфтенца , ей за поредна вечер ми се съсипаха  Laughing
Нищо не ми куца в хукнята само тези дразнещи кюфтета , и по рецепта съм правила и по мой метод , ей не стават и не стават  smile3538

Първо картофите не трябва да са бъдат от водния сорт, а хлебни....Не панирам кюфтетата, рендосвам....След пълно изстиване и веднага щом се сварят ги отцеждам за да не поемат водата.....

# 713
  • под тепетата
  • Мнения: 9 513
Благодарности на  пеп-4о за рецептата за кореноплодни на фурна!   bouquet Ако можех,щях да оближа и пръстите на краката си  Embarassed

# 714
  • Мнения: 9 153
 Joy е ти пък, не можа ли да се сгънеш толкова  Hug Много се радвам, Биляна! Ние в петък имахме такива за гарнитура, днес с гости - пак. Една приятелка прави - сложила е алабаш. Каза че става вкусен, защото не е прекалено сладък, или горчив корен. Ще сложа и аз следващия път. 

Някой пита за пулпата - с остатъка от  ябълките, моркови , тиква - правя мъфини, кексове, кисела от тиква/с портокал.
С пулпа от червено цвекло и моркови  - с крема сирене, скилидка чесън - пастет/разядка.
от спанак - пълня пилешки филета + сирене, или замразявам и готвя с ориз/месо.
С пулпа от  моркови и ябълки  + рулца от раци правих кюфтенца - много са хубави.  Рецептите са в блога  Peace

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 26 656
аз питах,благодаря  bouquet

# 716
  • Мнения: 66
Здравейте!

Аз за млечната майонеза да питам (и да не пропусна да благодаря на Vela   bouquet, че преди време беше дала чудесна рецепта! ) - правил ли е някой с кухн. робот, не с пасатор и коя от приставките е използвал?

# 717
  • Мнения: 4 569
До руло не стигнах, защото свърши захарта.  Confused



Кон боб яде ли? А? А?  Satisfied
Идвам с ей такава наперена стъпка  smile3539 - направих майонезата на Лабрекс.  4470  ladyuu  Намалих олиото на 200 мл, не сложих горчица, защото нямах. Нещо солта обърках - половин чаена лъжичка сложих, но е много солено. Утре пак ще правя и ще сложа малко по-малко сол. Правих я във висок и тесен съд, колкото да влезе пасатора. Олиото го мерих в мерителна кана (оказа се, че у нас имало такава  smile3538 ). Прибавях продуктите по реда в рецептата и още с първото въртене на пасатора беше почти готова.
Успях! Успях!  Party



Издънката на вечерта беше Къпкейк със сок от черешов компот http://the-loves-green-kitchen.blogspot.com/2014/02/blog-post_10.html
Не стана розово тестото, а е като показаните на снимките в блога - мръснобяло.
Този крем отгоре съвсем не стана. Какво общо имаше водната баня с белтъците и захарта?  Crazy
Към двата белтъка сложих 12 с.л. захар, сложих го на водна баня на котлона и започнах да бъркам на ръка. Посгъсти се малко, захарта се разтопи и в един момент спря да се сгъстява. Почудих се, махнах ги от котлона и ги разбих с миксер като постепенно увеличавах скоростта. Сгъсти се още малко, добавях и пудра захар. С шприц ги изтисквах, но съобще нямаше форма. Беше като птиче да е минало и да се е изпуснало, на такова приличаше.  Close
Вкусни са, но са грозни.
Как точно се прави заливката?

На един проблем му е времето, на друг - парите, на трети - нещо друго, но с желание и малко мисъл се получава.  Peace На мен ми е кеф и ми е интересно да правя нови неща.


# 718
  • София
  • Мнения: 11 750
До руло не стигнах, защото свърши захарта.  Confused



Кон боб яде ли? А? А?  Satisfied
Идвам с ей такава наперена стъпка  smile3539 - направих майонезата на Лабрекс............
............
Не стана розово тестото, а е като показаните на снимките в блога - мръснобяло.
Този крем отгоре съвсем не стана. Какво общо имаше водната баня с белтъците и захарта?  Crazy
.............
Вкусни са, но са грозни.
Как точно се прави заливката?
...........
На един проблем му е времето, на друг - парите, на трети - нещо друго, но с желание и малко мисъл се получава.  Peace На мен ми е кеф и ми е интересно да правя нови неща.
Жестока си Естел! Браво! Ще се получи, сигурна съм. То по блоговете все са едни красиви...оформени..
Водната баня се прави заради белтъците. Не бива да са съвсем сурови, трябва да минат през топлото все пак, а дали са грозни, не, не вярвам.  Simple Smile За да ти станат още по-красиви, белтъците трябва да са разбити на много твърд сняг, това е уловката.  Пробвай пак. Аз като не мога да се науча да качвам снимки, к`во да кажа...освен  smile3514. Скъсах  си нервите  тази вечер и не може и не може...утре отново.  Simple Smile

# 719
  • Мнения: 22 867
Естел Бързоход , понеже се мотам още и не отивам да лягам, та........на водна баня се прави т.нар. швейцарско безе, става плътен и лъскав сняг и стои чудесно като украса. И изпечено по предназначение също е добро. Heart Eyes

За майонезата направо ме зарадва, видя ли колко за нула време става. Солта ти е като за цяла доза, затова е солено, а горчицата е за вкус, и без нея става. И нали изчете как след толкоз правене на мен не ми се получи, та правих баница с майонезената чорбица. Grinning Ми на, случва се. Peace

Къпкейковете важното е че са вкусни, ще им докараш и естетиката. Най-важното е, че както сама пишеш, че ти е кеф и ти е интересно да правиш нови неща. Успех!   bouquet

Понеже изнамерих снимката, ето виж как стои върху основа в случая, във вид на пастички,    ето и тук.

Последна редакция: пн, 17 фев 2014, 01:18 от labrex

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт