Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 964
  • 279
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 894

Аз съм човек с много широки интереси, любознателен, обичам да говоря с хората, особено с тези, от които можеш да научиш нещо.
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси
При опит да й добавя нови интереси или да я обогатя с някаква теория или информация, съответно с идеята за дискусия, тя ми предава топката и следва мълчание, сякаш губи интерес. И с приятелите си е такава - държи сякаш умишлено повърхностно ниво. Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  
Имам също чувството, че това, което мисли в ума си, минава през някакъв филтър това, което изговаря е изключително пресято в сравнение с първоизточника.
Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired
 Имам приятелки с които комуникацията много ми харесва, а тя съответно се дразни от това и казва, че това не е нужно и че с нея мога да говоря на всички теми. Да, ама не - при пробният отново се връщаме на ситуацията описана по-горе.  Outta Joint
Последният ни разговор тази беше за времето, че е студено, че имала мускулна треска от вчера и какво вечерта щяла да сготви  ooooh!
 

Важното е да чувстваш доверие и да си оценил партньора, защото през живота си съм срещал много жени, които с никой парнтьор няма да изградят тези елементарни ценности на партньорството.

Странно. Доверие е това тя да се дразни от разговорите ти с други, а ти да казваш, че сякаш всичко бива цензурирано преди да излезе от устата й (но когато се напие да крещи неконтролируемо срещу теб)? Времето ме научи, че това са симптоми на тежки проблеми. Няма да навлизам в подробности за ада, но всичко започна точно така. Я я напий още веднъж да пробваш какво ще излезе от устата й.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 465
Защо. При истеричен пристъп, шамарът е терапия. Интересно, правилната дума е "хистерия", а речникът ми я разпознава като "истерия". както и да е.
Или ако не сте от школата на шамарите, ако успеете да докопате обекта, без да ви нарани, трябва да го притиснете към себе си плътно в здрава прегръдка. За което, обаче понякога трябва здрава физическа сила.
Понякога трябва комбинирана терапия- шамар за овладяване на кризата, после силна прегръдка.
Мисля, че истеричният пристъп е единственият, при който един шамар е разрешен, даже препоръчителен и не може да се тълкува като насилие.

# 47
  • Мнения: 46 580
М/у човек в истерия и пиян има огромна разлика.
М/у 1 шамар за излизане от истерия и серия удари - още по-голяма.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 465
А, под въздействието на алкохол често се изпада до такива пристъпи.

А, дали е пребил този жена си или е имал желание да я извади от пиянски истеричен пристъп, можем само да гадаем.

# 49
  • Мнения: 46 580
Каквото и да е серия шамари, подчертавам серия - не са нещо безобидно.
А целта той я каза - да не ги чуели комшиите и да си запази чистичък апартамента, много му е пукало на него да я вади от това състояние  Laughing

Съдейки от цупенето и въобще поведението му на ощипана мома, жена му явно не смее да говори с него, защото винаги се стига до това, до което и тук. Той си е навил нещо на пръста и а му кажеш нещо друго - веднага следва - на си ти куклите, дай си ми парцалките.
Явно го познава и това е начинът да поддържат горе долу мирни и кротки отношения без спорове.

Иначе аз влизам тайно тук, понеже тя не одобрява такива форуми. Смята ги за сборище на самотни жени без работа...

Всички така смятат, докато закъсат за нещо и опрат до форума. После не си тръгват  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 204
Разбирам приятелката, ако е като мен, няма да я промениш. Аз съм мълчалива, което не значи, че са ми малко интересите, просто не мога да изкарам навън като думи всичко, което ми е в главата. Това беше голям проблем за бившият ми мъж, не можах да го убедя, че  на мен ми е хубаво и само да си прекарваме времето заедно, без да изпитвам нужда постоянно да говоря нещо. Вече мразя фразата- кажи нещо-ми мама му, аз ако имам да кажа нещо, ще го направя. Обичам да съм в компания, обичам да слушам разговори, но не държа да се включа на всяка цена. Не обичам празни разговори, разни философски, дето до никъде не водят, да се вайкаме за неща, които не можем да променим...Та така де, ако не я приемеш такава, каквато си е, не съм оптимист за връзката. Мен от много опити да ме променят, ме изгубиха.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 465
Така е. Сборище на самотни жени. Бедни, гладни, грозни и нещастни, освен самотни.

Авторът ми звучи като някой, на когото гроздето е кисело. Няколко пъти се колебах дали да отговоря, защото не съм сигурна, че има смисъл.
Искреното ми мнение е, че тези хора нито си имат доверие, нито се обичат.
Имат някаква удобна връзка, в която всеки получава някакво удовлетворение, но нито си имат пълно доверие, нито имат желание за това. И така си живеят. Имат допирни точки на битово ниво, но не са достигнали до онази степен на доверие и близост, която може да бъде породена само от любов, която да предполага такова отдаване на любимия, сваляне на бариерите и допускане в най-интимните кътчета на душата и сърцето, които обитават само най-съкровените на сърцето хора.

За да достигнеш до там, трябва да събориш всички бариери, страхове, опасения и защити, с които всеки човек застрахова, ако мога така да го нарека сърцето, достойнството и най-съкровените си мечти, страхове и изобщо чувства.
В този ред на мисли, приятелката на автора не го е допуснала там, а го е оставила някъде отпред, за причините можем само да гадаем, но най-вероятно авторът не се е опитал и да стигне до там.
Поне според мен.

# 52
  • Мнения: 1 894
Azzy и аз мисля точно като теб, с изключение на последния параграф - не се наемам да кажа кой прав и кой крив, най-малкото защото в тези ситуации и двамата носят вина. За сближаването винаги двамата имат ангажимент да правят малки стъпки един към друг.

Виждала съм мълчаливо несъгласие на наранени жени, виждала съм и пресметливи жени, които не понасят мъжете си, но седят с тях заради битовата част. И мъжете не са идеални - понякога са тръни и ходят една напред, две назад, понякога много се стараят, но няма никой от другата страна. В този случай един негов изказ ми направи лошо впечатление, но въпреки това съм склонна да застана на негова страна, тъй като ако тя е обидена от нещо, защо не си каже или предприеме действие. Все пак 6 мес и без деца.... не е голям ангажимент.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 465
От 6 години са заедно, от 6 месеца живеят заедно.

Важи и за двамата. Но аз познавам толкова двойки, които не се обичат, а са заедно по хиляди причини, че изобщо нищо извънредно не намирам в това.
Даже не се познават достатъчно добре.
Изобщо не твърдя, че някой е крив, а някой прав, в такива ситуации никога няма само една гледна точка и само един крив, макар понякога да не може да се забележи.

# 54
  • Мнения: 1 894
Именно. От там и съветът на 21 век: "Не знам, ти най-добре си знаеш"

Те ще си се оправят както искат. Ако им е удобно да съжителстват така, защо не. Това, че аз не бих го направила, не значи, че мнението ми е всеобхватно.

# 55
  • Мнения: 9 808
На мен ми се струва странно, хем шамари, хем опити да я променя..
Един човек или ти пасва или не. Изобщо нагласата да променяме другия според собствената си представа и да го 'обогатяваме интелектуално', при все че очевидно образованието му е по-високо в конкретния случай, хич не ми е по вкуса.

# 56
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ти не я обичаш !




От 6 години са заедно, от 6 месеца живеят заедно.

Сигурно в наякой сайт за запознанства  Mr. Green

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 18:05 от Desss

# 57
  • Мнения: 317
Добре, установихте, че аз съм психопат, не се обичаме и нашата връзка няма да просъществува. След като обрах какви ли не квалификации на личността ми и връзката ми си правя изводите, че някои от вас живеят в някакъв филм на ужасите Shocked Разбирам, че много от вас са преживели насилие, развод или подобни негативни случки от живота, ама аз лично не бих сипал нападки към човек, когото не познавам, щото рискувам да се изложа.  Embarassed Гледам си паничката и дотам, в случая пуснал съм си теми за съвет, а какви хора ще я налазят ми е ясно - ...всякакви  Wink

И разбрах YanaDG какво цели с участието си в темата, но да кажем, че просто иска да изпъкне като полезен и качествен кадър на този форум  Wink  Grinning

*Mi* смятам, че нещата се припокриват с твоя случаи, явно си е просто до личностен характер. Благодаря за коментара ти "the things just be", хареса ми Simple Smile

# 58
  • Мнения: 46 580
...Разбирам, че много от вас са преживели насилие, развод или подобни негативни случки от живота...

Нищо подобно.
Просто всеки отговаря въз основа на онова, което чете като въпрос. Питаш-отговаряме. Ако не питаш, няма да го правим, именно защото не гледаме в чуждата паничка.

# 59
  • Мнения: 1 894
няма смисъл тук да се пише

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 19:01 от becky bloomwood

Общи условия

Активация на акаунт