Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 948
  • 279
  •   1
Отговори
  • Мнения: 317
Малко фактическа обстановка: млада двойка сме, от много време сме гаджета, а от 6 месеца живеем заедно с моята приятелка. Връзката е стабилна и отговорна, има разбирателство. Винаги обаче е имало един проблем - да кажем различие в характерите, който не знам как да го преодолея.  Thinking
Аз съм човек с много широки интереси, любознателен, обичам да говоря с хората, особено с тези, от които можеш да научиш нещо.
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света,  общо взето интересите и се свеждат до спорт (женско тае-бо), религия (вярваща е, аз не - съответно избягваме темата за да не се афектираме) и немски език (работен и е, моя е испански).
При опит да й добавя нови интереси или да я обогатя с някаква теория или информация, съответно с идеята за дискусия, тя ми предава топката и следва мълчание, сякаш губи интерес. И с приятелите си е такава - държи сякаш умишлено повърхностно ниво. Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  Като цяло тя прави впечатление на по-зрелия партньор във връзката, но понякога когато разговарям с нея все едно разговарям с дете. Имам също чувството, че това, което мисли в ума си, минава през някакъв филтър това, което изговаря е изключително пресято в сравнение с първоизточника.
Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired
 Имам приятелки с които комуникацията много ми харесва, а тя съответно се дразни от това и казва, че това не е нужно и че с нея мога да говоря на всички теми. Да, ама не - при пробният отново се връщаме на ситуацията описана по-горе.  Outta Joint
Последният ни разговор тази беше за времето, че е студено, че имала мускулна треска от вчера и какво вечерта щяла да сготви  ooooh!
 Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна, но не е такам тъй владее езици и математика на висшо ниво, което съвсем не би се отдало на човек от тези квалификации. Аз пък съм с образование в сферата на хуманитарните науки. Тя е огнена зодия, аз съм вода. Като цяло сме доста различни хора и по пътя на логиката трябва да имаме доста теми за разговор, а не се получава.   Naughty
Ще се радвам да получа съвети в трудната задача да разширя интересите и кръгозора на партньорката си.  Hug

Последна редакция: ср, 16 апр 2014, 11:45 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 3 815

Ще се радвам да получа съвети в трудната задача да разширя интересите и кръгозора на партньорката си.

Струва ли си?
Тя ясно, поне от това което си написал, е дала индикации не иска. Просто си прецени, дали ще можеш да живееш с така описаната ситуация или ти е време за промяна.
Освен разбирателство има ли любов? Или просто и двамата имате нужда (дошло ви е времето) да сте част от двойка.
Когато се приберете вечер и седнете заедно да си поговорите споделите деня си, чустваш ли се уютно и с точния човек?

ей таквиз простички въпроси....

Да не стане после .... боже прекарах 10 безмислени години с този човек.

# 2
  • София
  • Мнения: 971
И моя мъж е огнена зодия и хич не си пада по задълбочени интелектуални разговори. Но пък има други качества.  Grinning

# 3
  • Мнения: 349
Трудничко е да промениш човек до такава степен в каквато на теб ти се иска. Брат ми е такъв тип човек - има си интереси и само те го интересуват, но при него поне с годините интересите се изменят, ако до преди година слушах само за Волен и геройствата му, то днес вече слушам за Тодор Живков и геройствата му + безкрайните ползи от окупацията на университета Simple Smile

Ти най-добре познаваш момичето до себе си - опитай се по някакъв начин да пробудиш други интереси в нея. Хубаво е човек да има богата обща култура и да може да отреагира в разговор за случващото се в момента.

Огнените зодии са състезатели по природа, доколкото знам - опитай да организираш някакъв тип състезание по между ви, което ще я мотивира да се интересува от нещо различно.

# 4
  • Мнения: 317
Фрау Клау  началото когато започнахме да живеем заедно имаше неразбирателства от дребен характер, но малко по малко нещата поулегнаха и сега и двамата се чувстваме комфортно един с друг не само вкъщи, но и където да отидем. Относно любовта - аз съм привърженик на теорията на Бегбеде, а нашите три години изтекоха преди три години  Laughing Важното е да чувстваш доверие и да си оценил партньора, защото през живота си съм срещал много жени, които с никой парнтьор няма да изградят тези елементарни ценности на партньорството. Благодаря за въпросите.

ляля  Hug

Burmette, много ценна идея даде Hug  Peace При племенника ми състезанието като форма на манипулация винаги дава резултат  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 8 899
Да, бе, те зодиите обясняват всичко - точно там е ключът от бараката  Mr. Green

С въпросната девойка очевидно имате различни интереси и потребности в социалното си общуване. И, това пречи на теб, а не на нея. Ти си този, който трябва да прецени, дали се виждаш в нейната компания в бъдеще. Щом не си удволетворен сега, шансът това да се промени не е огромен - честно, не знам как можеш да накараш възрастен индивид да чете повече и да разиширява общата си култура, когато самият той не иска  newsm78

# 6
  • Мнения: 39 388
Това последното и аз си го помислих. Възрастен човек, как ще го накараш със състезание да отвори мирогледа си  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 052
Представям си как момичето се прибира вечер вкъщи и се чувства като в студиото на Панорама.

Докато се "опитваш да й добавиш нови интереси или да я обогатиш с някаква теория или информация", тя ще вземе решение преди теб иска ли да продължават така нещата.

# 8
  • на майната си
  • Мнения: 425
А ти сигурен ли си, че тя няма никакви други интереси? Може да я интересуват различни неща - да чете, да си разсъждава, но да не споделя с теб. Може и тя да разговаря с приятели на теми, които я занимават. Аз например не споделям всичко, което ми е интересно с партньора си. Различни теми ни вълнуват и това не ми пречи. Ако някой реши да ми " разширява интересите и кръгозора" ще се замисля какво точно точно прави с мен и меко казано доста ще се обидя - все пак не съм на 12 някой да ми дава наклон на... душата.

# 9
  • Канада
  • Мнения: 264
Не мисля, че може да накараш някого да има по-широки интереси.
 Просто някои хора се концентрират на точно определени неща.

Не може да нямате общи теми, които да развивате?
Или може би, ако ти се опиташ да вникнеш в нейните интереси, ще бъде по-лесно да я приобщиш и към някои от твоите.

Понякога  трябва да дадеш от себе си, за да получиш в замяна.

Ако смяташ, че си струва, разбира се.


# 10
  • Мнения: 9 721
Представям си как момичето се прибира вечер вкъщи и се чувства като в студиото на Панорама.

Докато се "опитваш да й добавиш нови интереси или да я обогатиш с някаква теория или информация", тя ще вземе решение преди теб иска ли да продължават така нещата.



И аз имам чувството, че не и е много приятно да я обогатяват. Мен би ме отблъснало, ако някой ми натрапва теории и информации, особено, ако съм уморена и искам да релаксирам.

След като се интересува от математика, защо не говорите за математика?
И там има интересни теории и нови информации. Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ако някой реши да ми " разширява интересите и кръгозора" ще се замисля какво точно точно прави с мен и меко казано доста ще се обидя - все пак не съм на 12 някой да ми дава наклон на... душата.

Така де, все пак тя знае най- добре кое и е необходимо.

На момичето и върви математиката, той е хуманитеран тип- нормално е да нямат много общо. Не познавам математик, който обича да филосфства за "живота вселената и всичко останало", сигурно и е безкрайно досадно това дърдорене (предполагам, че го възприема по този начин) Laughing

Grimm Съвета ми е да си търсиш други събеседници за задушевни разговори от горния тип, а нея просто да я обичаш.

# 12
  • Мнения: 2 214
Авторе Скорпион ли си  ooooh!

# 13
  • Канада
  • Мнения: 264
Най-добрите математици са поети по душа
 Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 4 841
нашите три години изтекоха преди три години  

Щом за шест години ежедневно общуване не си успял нито да "разговориш" жената, нито да приемеш с уважение желанието ѝ за минималистично общуване, не знам как очакваш това да се случи след някакъв вълшебен съвет от напълно непознати жени  Thinking

Очевидно няма начин да промениш нея, но моят съвет е да се вгледаш повече в себе си. Да не се е появила някоя жена в обкръжението ти, разговорите с която да са твърде задушевни, и именно сравнението с която да провокира моментното ти недоволство?

# 15
  • Мнения: 843
нашите три години изтекоха преди три години  

Очевидно няма начин да промениш нея, но моят съвет е да се вгледаш повече в себе си. Да не се е появила някоя жена в обкръжението ти, разговорите с която да са твърде задушевни, и именно сравнението с която да провокира моментното ти недоволство?

И аз си помислих същото.

Иначе по въпроса за общите интереси и ние нямаме еднакви такива с моя партньор. Но на мен не ми пречи. Той идва с мен по театри и оперети,водя го по музеи,а аз го придружавам по рок концерти. Някои по назад беше казал правилното решение-за да получиш,трябва и да дадеш.

# 16
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 860

 Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  

Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired

Последният ни разговор тази беше за времето, че е студено, че имала мускулна треска от вчера и какво вечерта щяла да сготви  ooooh!
 Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна, но не е такам тъй владее езици и математика на висшо ниво, което съвсем не би се отдало на човек от тези квалификации. Аз пък съм с образование в сферата на хуманитарните науки. Тя е огнена зодия, аз съм вода. Като цяло сме доста различни хора и по пътя на логиката трябва да имаме доста теми за разговор, а не се получава.   Naughty
Ще се радвам да получа съвети в трудната задача да разширя интересите и кръгозора на партньорката си.  Hug

Лично на мен това ми звучи по-скоро като описание на съквартиранти, отколкото на двойка.  Трудно ми е да приема, че липсва комуникация между двамата, а всички останали дейности са на 6.  Може и аз да изкривявам или опростявам нещата, но най-редно и честно е да й споделиш какво те притеснява, как би искал да са нещата между вас. Досега не сте ли разговаряли по този въпрос - пишеш, че доста време сте заедно.

# 17
  • Мнения: X
Винаги обаче е имало един проблем - да кажем различие в характерите, който не знам как да го преодолея.  Thinking

Даааа,най-често писаната причина при развод по ВС:несходство в характерите  Sunglasses
Така че помисли си добре,преди да се обвържете сериозно и с деца.

# 18
  • Мнения: 8 899
Различните интереси не са нещо лошо, лошо е когато няма никакви общи извън битовизмите, разбира се  Peace

А е възможно и самите отношения просто да са се поизчерпали и такива дребни на пръв поглед неща започват да дразнят.

БърсФлу също може да е права  Wink

# 19
  • Мнения: 317
Благодаря за отзивите, моля темата да бъде затворена, тъй като се изчерпа  topicclosed

# 20
  • Мнения: 2 214
Не ти допаднаха отговорите ли?

# 21
  • Мнения: 317
Не ти допаднаха отговорите ли?

Допаднаха ми конструктивните отговори, иначе нямаше да благодаря  Embarassed
Останалите, като например Обич Синеока само отразяват някои тъжни моменти от битието на млада българка, но аз съм сигурен, че много от дамите тук обичат да водят интелигентни и приятни разговори с мъжете си  Peace

# 22
  • Мнения: 556
Опитай да я въвлечеш в обсъждане на общите неща, пътувания, планове за бъдещето или си помисли ще изкараш ли така "докато смъртта ви раздели".

# 23
  • Мнения: 2 052
Не ти допаднаха отговорите ли?

Допаднаха ми конструктивните отговори, иначе нямаше да благодаря  Embarassed
Останалите, като например Обич Синеока само отразяват някои тъжни моменти от битието на млада българка, но аз съм сигурен, че много от дамите тук обичат да водят интелигентни и приятни разговори с мъжете си  Peace

Отразих аз, отразих тъжните моменти от битието на младата българка. Милата тя, без ирония.  Grinning

# 24
  • Мнения: 317
Не си падаме по поп-фолк, така че няма възможност да се засечем някъде и да я съжалиш  Peace Mr. Green Не спами повече темата миличка и си гушни мъжлето силно  Hug

# 25
  • Мнения: 2 214
Ще задоволиш ли любопитството ми да кажеш дали си скорпион Embarassed

# 26
  • Мнения: 317
Ще задоволиш ли любопитството ми да кажеш дали си скорпион Embarassed

Не съм скорпион  Embarassed

# 27
  • Мнения: 2 052
Не си падаме по поп-фолк, така че няма възможност да се засечем някъде и да я съжалиш  Peace Mr. Green Не спами повече темата миличка и си гушни мъжлето силно  Hug
Редактирай си, моля, прегръдките, че ще ги види и пак ще ям пердах.  Praynig

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 268
О, Интелектуалецът бил и злобничък!  Laughing

# 29
  • Мнения: 317
Зъл гений бих казал, виж как колежката почна и да ме моли и да се оставя на моята милост Sunglasses   Mr. Green  Mr. Green Mr. Green

# 30
  • Варна
  • Мнения: 2 268
 hahaha Че и със самочувствие!

# 31
  • Мнения: 2 052

Опасявам се, че скоро може и да реши да ни обогати с теория и информация, така че си плюя на токчетата към най-близката чалготека.  Crossing Arms

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Ще ходиш я, като ти дойде твърде интелектуален разговора. Laughing

# 33
  • Мнения: 2 214
Той автора налази всички други теми, да не мислите че отиде да разговаря с партньорката  Joy Joy Joy

# 34
  • Мнения: X
Ще задоволиш ли любопитството ми да кажеш дали си скорпион Embarassed

Не съм скорпион  Embarassed

Ооо, сигурно си Телец. Mr. Green Peace

# 35
  • Мнения: 349
Залагам на рак Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Той автора налази всички други теми, да не мислите че отиде да разговаря с партньорката  Joy Joy Joy

Чакай да го изследвам Joy

# 37
  • Мнения: 317

Имаме победител  Peace

Иначе аз влизам тайно тук, понеже тя не одобрява такива форуми. Смята ги за сборище на самотни жени без работа. Аз не споделям това мнение, затова и съм влезнал - Burmette много приятно ме изненада - и на два пъти с точна интуиция Simple Smile

Иначе останалите споко! Няма да ви ограмотявам - аз моята не мога, пък  вас  ли Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 38
  • Мнения: 349

Имаме победител  Peace

Иначе аз влизам тайно тук, понеже тя не одобрява такива форуми. Смята ги за сборище на самотни жени без работа. Аз не споделям това мнение, затова и съм влезнал - Burmette много приятно ме изненада - и на два пъти с точна интуиция Simple Smile

Щот`съм психолог  Joy Joy

# 39
  • Мнения: X


пророк ли каза? Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 40
  • Мнения: 349
В 23.30 вече и аз не съм съвсем сигурна каква съм, но ако звездите почнат да ми го говорят ще ходя да си лягам Simple Smile

Е, не че понякога не ми се е искало да съм пророк Simple Smile

# 41
  • Мнения: X
ако звездите почнат да ми го говорят ще ходя да си лягам Simple Smile

по-страшно било Наполеон да ти говори. Те звездите могат и нежни работи да нашепват.

Лека нощ и да сънуваш звезди Simple Smile Simple Smile Peace Peace

# 42
  • Мнения: 6 895
Позната история. ooooh! Как си издържал толкова време с нея?

# 43
  • Мнения: 349
ако звездите почнат да ми го говорят ще ходя да си лягам Simple Smile

по-страшно било Наполеон да ти говори. Те звездите могат и нежни работи да нашепват.

Лека нощ и да сънуваш звезди Simple Smile Simple Smile Peace Peace

 Hug

# 44
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 860


Иначе останалите споко! Няма да ви ограмотявам - аз моята не мога, пък  вас  ли Simple Smile Simple Smile Simple Smile

Ако опитваш по начина, който си описал в съседната тема... няма и да иска да се научи:

По темата - удрял съм шамар веднъж на приятелката ми, когато беше в тежък период изпаднала в някаква нервна криза, съответната вечер подплатена в алкохол  ooooh! Съответно си беше наумила някакви неща за мен, крещеше като луда, а после нещо започна да вилнее и да разлива шишета и чаши по земята в моя апартамент и такива мизерии, при което ми дойде до гуша и я шамаросаш няколко пъти да се осъзнае къде се намира. Ако има инцидентен шамар, този бих го нарекъл оздравителен,, не се гордея с него. Тя го помни и не знам дали ми го е простила, но аз го приемам като необходима постъпка според ситуацията. Не знам какъв човек трябва да си, ако някой ти крещи в лицето и ти прави мизерии в дома, а ти си седиш безучастен  Thinking
И после се вайкаш, че не искала да си разширява интересите и да водите интелектуални разговори. Истината няма само едно лице.

# 45
  • Мнения: 1 894

Аз съм човек с много широки интереси, любознателен, обичам да говоря с хората, особено с тези, от които можеш да научиш нещо.
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси
При опит да й добавя нови интереси или да я обогатя с някаква теория или информация, съответно с идеята за дискусия, тя ми предава топката и следва мълчание, сякаш губи интерес. И с приятелите си е такава - държи сякаш умишлено повърхностно ниво. Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  
Имам също чувството, че това, което мисли в ума си, минава през някакъв филтър това, което изговаря е изключително пресято в сравнение с първоизточника.
Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired
 Имам приятелки с които комуникацията много ми харесва, а тя съответно се дразни от това и казва, че това не е нужно и че с нея мога да говоря на всички теми. Да, ама не - при пробният отново се връщаме на ситуацията описана по-горе.  Outta Joint
Последният ни разговор тази беше за времето, че е студено, че имала мускулна треска от вчера и какво вечерта щяла да сготви  ooooh!
 

Важното е да чувстваш доверие и да си оценил партньора, защото през живота си съм срещал много жени, които с никой парнтьор няма да изградят тези елементарни ценности на партньорството.

Странно. Доверие е това тя да се дразни от разговорите ти с други, а ти да казваш, че сякаш всичко бива цензурирано преди да излезе от устата й (но когато се напие да крещи неконтролируемо срещу теб)? Времето ме научи, че това са симптоми на тежки проблеми. Няма да навлизам в подробности за ада, но всичко започна точно така. Я я напий още веднъж да пробваш какво ще излезе от устата й.

# 46
  • София
  • Мнения: 3 429
Защо. При истеричен пристъп, шамарът е терапия. Интересно, правилната дума е "хистерия", а речникът ми я разпознава като "истерия". както и да е.
Или ако не сте от школата на шамарите, ако успеете да докопате обекта, без да ви нарани, трябва да го притиснете към себе си плътно в здрава прегръдка. За което, обаче понякога трябва здрава физическа сила.
Понякога трябва комбинирана терапия- шамар за овладяване на кризата, после силна прегръдка.
Мисля, че истеричният пристъп е единственият, при който един шамар е разрешен, даже препоръчителен и не може да се тълкува като насилие.

# 47
  • Мнения: 46 539
М/у човек в истерия и пиян има огромна разлика.
М/у 1 шамар за излизане от истерия и серия удари - още по-голяма.

# 48
  • София
  • Мнения: 3 429
А, под въздействието на алкохол често се изпада до такива пристъпи.

А, дали е пребил този жена си или е имал желание да я извади от пиянски истеричен пристъп, можем само да гадаем.

# 49
  • Мнения: 46 539
Каквото и да е серия шамари, подчертавам серия - не са нещо безобидно.
А целта той я каза - да не ги чуели комшиите и да си запази чистичък апартамента, много му е пукало на него да я вади от това състояние  Laughing

Съдейки от цупенето и въобще поведението му на ощипана мома, жена му явно не смее да говори с него, защото винаги се стига до това, до което и тук. Той си е навил нещо на пръста и а му кажеш нещо друго - веднага следва - на си ти куклите, дай си ми парцалките.
Явно го познава и това е начинът да поддържат горе долу мирни и кротки отношения без спорове.

Иначе аз влизам тайно тук, понеже тя не одобрява такива форуми. Смята ги за сборище на самотни жени без работа...

Всички така смятат, докато закъсат за нещо и опрат до форума. После не си тръгват  Simple Smile

# 50
  • Мнения: 204
Разбирам приятелката, ако е като мен, няма да я промениш. Аз съм мълчалива, което не значи, че са ми малко интересите, просто не мога да изкарам навън като думи всичко, което ми е в главата. Това беше голям проблем за бившият ми мъж, не можах да го убедя, че  на мен ми е хубаво и само да си прекарваме времето заедно, без да изпитвам нужда постоянно да говоря нещо. Вече мразя фразата- кажи нещо-ми мама му, аз ако имам да кажа нещо, ще го направя. Обичам да съм в компания, обичам да слушам разговори, но не държа да се включа на всяка цена. Не обичам празни разговори, разни философски, дето до никъде не водят, да се вайкаме за неща, които не можем да променим...Та така де, ако не я приемеш такава, каквато си е, не съм оптимист за връзката. Мен от много опити да ме променят, ме изгубиха.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 429
Така е. Сборище на самотни жени. Бедни, гладни, грозни и нещастни, освен самотни.

Авторът ми звучи като някой, на когото гроздето е кисело. Няколко пъти се колебах дали да отговоря, защото не съм сигурна, че има смисъл.
Искреното ми мнение е, че тези хора нито си имат доверие, нито се обичат.
Имат някаква удобна връзка, в която всеки получава някакво удовлетворение, но нито си имат пълно доверие, нито имат желание за това. И така си живеят. Имат допирни точки на битово ниво, но не са достигнали до онази степен на доверие и близост, която може да бъде породена само от любов, която да предполага такова отдаване на любимия, сваляне на бариерите и допускане в най-интимните кътчета на душата и сърцето, които обитават само най-съкровените на сърцето хора.

За да достигнеш до там, трябва да събориш всички бариери, страхове, опасения и защити, с които всеки човек застрахова, ако мога така да го нарека сърцето, достойнството и най-съкровените си мечти, страхове и изобщо чувства.
В този ред на мисли, приятелката на автора не го е допуснала там, а го е оставила някъде отпред, за причините можем само да гадаем, но най-вероятно авторът не се е опитал и да стигне до там.
Поне според мен.

# 52
  • Мнения: 1 894
Azzy и аз мисля точно като теб, с изключение на последния параграф - не се наемам да кажа кой прав и кой крив, най-малкото защото в тези ситуации и двамата носят вина. За сближаването винаги двамата имат ангажимент да правят малки стъпки един към друг.

Виждала съм мълчаливо несъгласие на наранени жени, виждала съм и пресметливи жени, които не понасят мъжете си, но седят с тях заради битовата част. И мъжете не са идеални - понякога са тръни и ходят една напред, две назад, понякога много се стараят, но няма никой от другата страна. В този случай един негов изказ ми направи лошо впечатление, но въпреки това съм склонна да застана на негова страна, тъй като ако тя е обидена от нещо, защо не си каже или предприеме действие. Все пак 6 мес и без деца.... не е голям ангажимент.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 429
От 6 години са заедно, от 6 месеца живеят заедно.

Важи и за двамата. Но аз познавам толкова двойки, които не се обичат, а са заедно по хиляди причини, че изобщо нищо извънредно не намирам в това.
Даже не се познават достатъчно добре.
Изобщо не твърдя, че някой е крив, а някой прав, в такива ситуации никога няма само една гледна точка и само един крив, макар понякога да не може да се забележи.

# 54
  • Мнения: 1 894
Именно. От там и съветът на 21 век: "Не знам, ти най-добре си знаеш"

Те ще си се оправят както искат. Ако им е удобно да съжителстват така, защо не. Това, че аз не бих го направила, не значи, че мнението ми е всеобхватно.

# 55
  • Мнения: 9 721
На мен ми се струва странно, хем шамари, хем опити да я променя..
Един човек или ти пасва или не. Изобщо нагласата да променяме другия според собствената си представа и да го 'обогатяваме интелектуално', при все че очевидно образованието му е по-високо в конкретния случай, хич не ми е по вкуса.

# 56
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ти не я обичаш !




От 6 години са заедно, от 6 месеца живеят заедно.

Сигурно в наякой сайт за запознанства  Mr. Green

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 18:05 от Desss

# 57
  • Мнения: 317
Добре, установихте, че аз съм психопат, не се обичаме и нашата връзка няма да просъществува. След като обрах какви ли не квалификации на личността ми и връзката ми си правя изводите, че някои от вас живеят в някакъв филм на ужасите Shocked Разбирам, че много от вас са преживели насилие, развод или подобни негативни случки от живота, ама аз лично не бих сипал нападки към човек, когото не познавам, щото рискувам да се изложа.  Embarassed Гледам си паничката и дотам, в случая пуснал съм си теми за съвет, а какви хора ще я налазят ми е ясно - ...всякакви  Wink

И разбрах YanaDG какво цели с участието си в темата, но да кажем, че просто иска да изпъкне като полезен и качествен кадър на този форум  Wink  Grinning

*Mi* смятам, че нещата се припокриват с твоя случаи, явно си е просто до личностен характер. Благодаря за коментара ти "the things just be", хареса ми Simple Smile

# 58
  • Мнения: 46 539
...Разбирам, че много от вас са преживели насилие, развод или подобни негативни случки от живота...

Нищо подобно.
Просто всеки отговаря въз основа на онова, което чете като въпрос. Питаш-отговаряме. Ако не питаш, няма да го правим, именно защото не гледаме в чуждата паничка.

# 59
  • Мнения: 1 894
няма смисъл тук да се пише

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 19:01 от becky bloomwood

# 60
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света,  общо взето интересите и се свеждат до спорт (женско тае-бо), религия (вярваща е, аз не - съответно избягваме темата за да не се афектираме) и немски език (работен и е, моя е испански).
При опит да й добавя нови интереси или да я обогатя с някаква теория или информация, съответно с идеята за дискусия, тя ми предава топката и следва мълчание, сякаш губи интерес. И с приятелите си е такава - държи сякаш умишлено повърхностно ниво. Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  Като цяло тя прави впечатление на по-зрелия партньор във връзката, но понякога когато разговарям с нея все едно разговарям с дете. Имам също чувството, че това, което мисли в ума си, минава през някакъв филтър това, което изговаря е изключително пресято в сравнение с първоизточника.
Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired



Така говориш все едно някакъв тергет гониш , ЕгаТИ  ooooh!

Жал ми е за мацката чесно.




Ще ти цитирам едно клише , което няма как да не знаеш  Sunglasses


Жените трябва да бъдат обичани, не разбирани.

Оскар Уайлд

# 61
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 860


И разбрах YanaDG какво цели с участието си в темата, но да кажем, че просто иска да изпъкне като полезен и качествен кадър на този форум  Wink  Grinning


Би ли разяснил, моля, какво целя с участието в темата? Поне и на мен да ми стане ясно.
 Питаш, искаш съвети, а после се сърдиш. А това е вторият ми пост в тази тема. Много избирателно отговаряш. Конкретно за пускането на този - бях провокирана от твоето изказване в съседната тема.
Изобщо нямам претенции да съм полезен и качествен кадър в този форум; където трябва, съм се доказала. Тук - няма нужда.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 429
Точно така, всички сме бедни, нещастни и страдащи от домашно насилие.
Голям аналитик.
Аз, направо си те представих как сядате на вечеря и ти започваш," мило, дай да анализираме обстановката в Близкия Изток, цяла нощ не съм спал". Тя отегчено промърморва нещо, за да не те обиди и ти заключаваш- Ах, мило! Толкова ограничени интереси имаш! нямаш никакво желание да обсъждаме световните глобални проблеми, глобалното затопляне и световния мир! Сега ще се оплача в бг-мама!

# 63
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ох сетих се  Joy за този виц


От едно списание правят анкета - кой командва вкъщи, мъжът или жената? Разпитват една жена:
- Кой взима важните решения у вас?
- Ами как, мъжът ми... Всичко важно той го решава, аз се занимавам само с дреболиите.
- Например?
- Ами той решава най-глобалните неща, а аз се занимавам така... с ежедневието, с бита - подробностите, един вид.
- По-конкретно?
- Ами по-конкретно... Аз например решавам какво ще има за обед, къде да излезем вечерта, каква рокля да си купя, какви тапети да сложим в спалнята, къде да си купим къща, мъжът ми каква работа да си търси...
- А какви са важните неща, които той решава?
- О, ами нали ви казах - глобалните неща... Дали подкрепяме разширяването на Европейския съюз, дали сме за ядрено разоръжаване...

# 64
  • Мнения: 204
Божкееее, Дессс, таман за този виц си помислих и го видях написан  Shocked Joy

Подобен ми е този:
 Работа на мъжа е да извърши подвиг (например, да убие дракон).

Женска работа е всичко останало: да изглади риза и панталони за мъжа, който извършва подвига, да лъсне меча и доспехите, да изчисти коня и да му сложи седлото и сбруята, да нахрани мъжа преди подвига, да му напомни за мястото и времето на извършване на подвига, да го изпрати до мястото за извършване на подвига, да организира дракона, така че да не пропусне подвига на мъжа, след подвига да приведе бойното поле в порядък, да прибере ризата и панталоните в пералнята, да почисти меча и доспехите, да прибере коня в конюшнята, да разтреби тялото на дракона, да напише отчет за това, как мъжа е извършил подвига, да изглади ризата и панталоните на мъжа за следващия подвиг…

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 23:21 от *Mi*

# 65
  • София
  • Мнения: 3 429
Аз веднага се сетих за него, когато прочетох първия пост.
Ама ако се яви още един кандидат да обсъждаме глобалните проблеми с гладуването в Сомалия, затоплянето на планетата, опазването на световния мир и войната в Близкия изток, окончателно ще взема решение да се явя най-накрая на мис Свят. Докато съм още мис.

# 66
  • Мнения: 317
Аз веднага се сетих за него, когато прочетох първия пост.
Ама ако се яви още един кандидат да обсъждаме глобалните проблеми с гладуването в Сомалия, затоплянето на планетата, опазването на световния мир и войната в Близкия изток, окончателно ще взема решение да се явя най-накрая на мис Свят. Докато съм още мис.

Е, ти ако ги имаше данните, щеше вече да си станала  smile3560

Иначе намирам политическите теми за скучновати и аз ги избягвам. Първо, че по тази всеки си има собствено виждане и второ, че то там нещата са ясни и няма какво толкова да се говори, освен ако не искате просто да си чешете езиците като пенсионери на пейка. Има си много други, по-приятни теми.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 996
А какви теми би желал да обсъждате, на които тя не откликва?

# 68
  • София
  • Мнения: 3 429

Е, ти ако ги имаше данните, щеше вече да си станала  smile3560

Их. Удари ме по болното место, нали ти казах, че си голям аналитик. Викам си, сега като грабна короната няма да мога да се изкажа по въпроса за световния мир.

А какви теми би желал да обсъждате, на които тя не откликва?

Да, крайно време е да се върнем да дефинициите. В конкретика.
География, история, литература, естествени науки, изкуство...?

# 69
  • Мнения: 1 262
Рано или късно това различие в характерите ще ви раздели.....

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Grimm, не разбирам защо когато не ти харесва някой пост в темата нападаш авторката, наричаш я грозна, малтретирана, глупава? Защо го правиш? Чувстваш се по извисен ли?
За човек с толкова претенции имаш прекалено инфантилно и незряло поведение. Предлагам ти натам да насочиш размислите си. Глобалните проблеми ще се решат и без да ги мислиш. Wink

Ох, дано мацката прогледне и разкра този надут хвалипръцко преди да е успял да я пречупи и да и внуши колко е тъпа и ограничена.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 429
Той на същия принцип нарича любимата си ограничена и с липса на широки интереси и прочие дефиниции.
На мен ми трябват само тези няколко изказвания, за да сглобя извода си за този господин, /ако е това, за което се представя/, че има тотална липса на елементарни комуникативни умения, видими с невъоръжено око.
Да не говорим за обективност на преценката му, по отношение на събеседниците отсреща.
Бедни, гладни, грозни, нереализирани и страдащи от домашно насилие.
Е, как да не се посмееш.

# 72
  • Мнения: 46 539
Grimm, не разбирам защо когато не ти харесва някой пост в темата нападаш авторката, наричаш я грозна, малтретирана, глупава? Защо го правиш? Чувстваш се по извисен ли?...

Смятай пък как е на живо. Затова писах напред, че жената явно просто не ще да говори с него, за да не създава напрежение.

# 73
  • Мнения: 180
Ще се възползвам от пуснатата тема, въпреки, че вече малко се отклони от въпроса на автора, за да споделя и моят опит.
Моят партньор е отчасти като приятелката на автора.
Темите, които повдига са изцяло свързани с битовизмите, работата или детето. В много редки случаи (ако аз започна разговора) си говорим за филми, книги и разни неща от живота.
Честно казано, липсват ми този тип разговори...но си ги наваксвам с приятелки, колежки и познати. Много ми се иска да си говоря с него, но той просто не е такъв човек.
Не е от хората, с които може да обсъждаш цяла нощ най-различни теми, коя от коя по-интересни.
В крайна сметка идеални хора няма...не е добър в това, но пък го бива в други неща.

Забелязала съм, че повечето теми, в които някой се оплаква от връзката си 90% от отговорите са: "Остави го/я!", "По-добре няма да стане", "Бягай, докато е време!" и то за теми от домашно насилие до такива, в който партньора не ходи да пазарува, например.
Отстрани погледнато е много лесно да се каже, но ако скачаме от партньор на партньор...то докато намерим перфектния може да сме пенсионери.(Изключвам тези с домашното насилие, естествено)
(лично мнение)

# 74
  • Мнения: 1 262
Grimm, не разбирам защо когато не ти харесва някой пост в темата нападаш авторката, наричаш я грозна, малтретирана, глупава? Защо го правиш? Чувстваш се по извисен ли?
За човек с толкова претенции имаш прекалено инфантилно и незряло поведение. Предлагам ти натам да насочиш размислите си. Глобалните проблеми ще се решат и без да ги мислиш. Wink

Ох, дано мацката прогледне и разкра този надут хвалипръцко преди да е успял да я пречупи и да и внуши колко е тъпа и ограничена.
Защитна позиция/реакция - нищо повече. Най-вероятно самият той е бил малтретиран и е приел този модел на поведение.

# 75
  • Мнения: 317
Ще се възползвам от пуснатата тема, въпреки, че вече малко се отклони от въпроса на автора, за да споделя и моят опит.
Моят партньор е отчасти като приятелката на автора.
Темите, които повдига са изцяло свързани с битовизмите, работата или детето. В много редки случаи (ако аз започна разговора) си говорим за филми, книги и разни неща от живота.
Честно казано, липсват ми този тип разговори...но си ги наваксвам с приятелки, колежки и познати. Много ми се иска да си говоря с него, но той просто не е такъв човек.
Не е от хората, с които може да обсъждаш цяла нощ най-различни теми, коя от коя по-интересни.
В крайна сметка идеални хора няма...не е добър в това, но пък го бива в други неща.

Забелязала съм, че повечето теми, в които някой се оплаква от връзката си 90% от отговорите са: "Остави го/я!", "По-добре няма да стане", "Бягай, докато е време!" и то за теми от домашно насилие до такива, в който партньора не ходи да пазарува, например.
Отстрани погледнато е много лесно да се каже, но ако скачаме от партньор на партньор...то докато намерим перфектния може да сме пенсионери.(Изключвам тези с домашното насилие, естествено)
(лично мнение)

Напълно съм съгласен. В другата тема имаше случай, където на една дама съпругът й се напил и казал нещо лошо за семейството й и тя го напуснала с детето си за определен период от време  Praynig Според мен май по-заслужаващият си вариант е да свикнем със малките странности на партньора, вместо да го сменяме  Peace

Колкото до това - вие започнахте да анализирате мен, а сега се оплаквате, че ви набивам комплекс за малоценност, без да съм намекнал  нищо обидно  Peace. ALIEN_CHILD в другата тема се оплакваше, че е била насилвана, а сега изкарва мен като насилен  Shocked Изобщо странни птици пишат тук  Wink Не ме обвинявайте за вашите недостатъци моля, защото въпреки вашите закачки, мненията ни един за друг нямат особено значение   Peace

# 76
  • Мнения: 6 966
Според мен пък точно разговорите са от по-съществено значение отколкото дали се разбирате успешно какво да си сготвите на вечеря. Това, което забелязвам е, че ти си си навил на пръста разговорите да са точно от някакъв определен вид естество. Не е казано, че трябва да имате куп общи интереси, за да можете да си говорите спокойно, макар че помага. Може да обсъждате филми, книги, да се запишете на общ спорт и всякакви варианти. Ти просто си решил, че трябва света да се завърти около теб и тя да попие твоите теми, интереси, хобита и прочие. Може би трябва ти да се опиташ да се включиш в нещо, което влиза в нейните интереси, за да осъществите контакт на по-високо равнище.

ПП. Била съм в твоето положение с бившия ми приятел. Това се оказа и основната причина да се разделим, за което мога само да се радвам, защото със сегашния ми приятел можем да си говорим за всичко. Лично за мен, това има значение.

# 77
  • Мнения: 1 894
causa perduta

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 18:54 от becky bloomwood

# 78
  • Мнения: 317
Гледам автора много отракан всезнайко се бара, квалифицира, позволява си надменен тон и сякаш е тук да спори, ама преди края на годината пак ще пише тема усещам.

Гледай как се дразни и от какво, тюх Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Добре ще е да си го признаят и другите дружки по съдба... в хор... в сол мажор Grinning

Споко, аз съм си избрал сериозна и отговорна партньорка, нали съм умник  Wink
Тези момичета с тенденцията да не се задържат много на едно място ги оставям на по-заинтересованите колеги  Mr. Green Такива дами има много, но съм минал пубертета вече, за да ми представляват интерес  Rolling Eyes И все пак по-добре не споделяй открито подобни подрбоности от интимен характер, в България може да е окей заради особеностите на местната култура, но навсякъде другаде прави лошо впечатление Wink

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 18:50 от Grimm

# 79
  • Мнения: 1 894
Браво. Ти си най! Mr. Green Айде сега у лево заедно с квалификациите ти по мой адрес.

 bowuu

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И все пак по-добре не се споделяй открито подобни подрбоности, в България може да е окей заради особеностите на местната култура, но навсякъде другаде правят лошо впечатление Wink

 smile3555  
Този е неспасяем!  Joy Май ни бъзика?!

# 81
  • Мнения: 1 894
 Peace темата слезе на доста долнопробно ниво.... аз си трия коментарите и напускам.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Остави ги, съвсем са си наред!  Hug
"Интелектуалецът" се изложи тотално, той да трие!  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 317
Този е неспасяем!  Joy Май ни бъзика?!

Северина, според един институт в психологията за реалното съзнаване на една истина, съзнанието на средностатистическия човек преминава през 5 етапа:

1 Denial
2 Anger
3 Bargaining
4 Depression
5 Acceptance

С горното си мнение вие показвате, че сте влизате в първата фаза, което е съвсем естествено и нормално  thumbsup


becky bloomwood  , като ще триеш - изобщо да не беше писала безмислени  оффтопици Simple Smile

# 84
  • София
  • Мнения: 35 151
Грим, я как хубаво се разведряваш във форума.
Тръгнал той в постните чушки кайма да тъпче. Ама, ха!

# 85
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Сега, аз като една стара кримка, би трябвало веднага да те захапя на тема неграмотност (но пък с претенции Naughty), обаче няма да го направя. Да видиш, че не сме чак толкова лоши тук.  Wink
А ти дерзай, анализите ти са ни от голяма полза!  Hug

# 86
  • Мнения: 1 894
Виж Grimm,  Hug to the leeeeft и при жена ти! барем ти обърне внимание.

# 87
  • Мнения: 46 539
Добре де, честно, ако Grimm ви е мъж, ще седнете ли да обсъждате нещо с него? Аз обичам да бърборя, ама бих бягала от приказки като дявол от тамян  Joy

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Тц, не бих, нивото му е недостижимо. Само бих се комплексирала.

# 89
  • София
  • Мнения: 35 151
Аз пък твърдя, че е преносен, защото е типичен мъж близнак.
По презумпция с подобни не разговарям, защото една подадена реплика и може да извъртиш "ииии, един мармот......" 300 пъти в главата си, преди тирадата да е приключила.

# 90
  • Мнения: 1 262
ALIEN_CHILD в другата тема се оплакваше, че е била насилвана, а сега изкарва мен като насилен  Shocked Изобщо странни птици пишат тук  Wink Не ме обвинявайте за вашите недостатъци моля, защото въпреки вашите закачки, мненията ни един за друг нямат особено значение   Peace
Извинявай, но насилвана не съм била! Била съм възпитавана по твоите любими методи на строгост, суровост и наказание.



Споко, аз съм си избрал сериозна и отговорна партньорка, нали съм умник  Wink

Ако беше умник, щеше да си намериш жена на твоето ниво. Направил си грешен избор. Ако не го разбереш сега, ще е след време. (Най-"сигурните" и "сериозни" жени обикновено са най-склонни да си тръгнат - опит.)

# 91
  • Мнения: 1 262
Аз пък твърдя, че е преносен, защото е типичен мъж близнак.
По презумпция с подобни не разговарям, защото една подадена реплика и може да извъртиш "ииии, един мармот......" 300 пъти в главата си, преди тирадата да е приключила.
А, моля - бившият ми беше близнаци - на много високо ниво, но не е бил такъв комплексар и намирахме много общи теми!  Naughty Ако беше по-сериозен, можеше още да сме заедно - не сме имали проблеми с общуването.  Wink

# 92
  • София
  • Мнения: 3 429
Нали ви казах. Аналитик.

# 93
  • Мнения: 131
Ох, тъкмо се бях изморила от задачите със статистическа ориентираност, които трябва да решавам в момента, и погледнах в темата... Иииииии... мисля все пак да се върна към задачите  newsm78  Там накрая поне излиза нещо  Embarassed

# 94
  • Мнения: 317
мисля все пак да се върна към задачите  newsm78  Там накрая поне излиза нещо  Embarassed

Че то и тук може да излезе нещо... например някое яйце след толкова кудкудякане   Wink

# 95
  • Мнения: 131
мисля все пак да се върна към задачите  newsm78  Там накрая поне излиза нещо  Embarassed

Че то и тук може да излезе нещо... например някое яйце след толкова кудкудякане   Wink

Май не си толкова умен, за колкото се мислиш  Blush 
И на хората с аналитична мисъл определено не си им интересен. Може в това да е проблемът.
Но ако готвиш добре и пазаруваш редовно, както и ако се грижиш за организацията на забавлителната програма от рода на кино, малки екскурзии, излизания и т.н., бих се замислила дали все пак да не те задържа едно известно време, докато завърша, примерно.  Thinking

# 96
  • Мнения: 345
Grimm, половинката ти може да е по - умна отколкото си мислиш. Като гледам как не понасяш някой да ти говори по начин, който не ти е угоден и какъв ставаш, след това, сигурно е решила да си спести приказки от сорта: Ей, само кудкудякаш, а не казваш нищо... Laughing



# 97
  • Мнения: X
И все пак по-добре не се споделяй открито подобни подрбоности, в България може да е окей заради особеностите на местната култура, но навсякъде другаде правят лошо впечатление Wink

 smile3555  
Този е неспасяем!  Joy Май ни бъзика?!

A! Добрутро Joy

# 98
  • Мнения: 317


Май не си толкова умен, за колкото се мислиш  Blush  
И на хората с аналитична мисъл определено не си им интересен. Може в това да е проблемът.
Но ако готвиш добре и пазаруваш редовно, както и ако се грижиш за организацията на забавлителната програма от рода на кино, малки екскурзии, излизания и т.н., бих се замислила дали все пак да не те задържа едно известно време, докато завърша, примерно.  Thinking

Те две дами от темата вече се сложиха там, където не им е мястото без да ми дават думата, тъй че ще си изчакаш реда на опашката  hahaha Но хипотетично, ако имаш данните да си ми симпатична бих те пробвал няколко пъти и дотам, а ти как ги мислиш тия сметки не знам Wink  Laughing

# 99
  • Мнения: 131


Май не си толкова умен, за колкото се мислиш  Blush  
И на хората с аналитична мисъл определено не си им интересен. Може в това да е проблемът.
Но ако готвиш добре и пазаруваш редовно, както и ако се грижиш за организацията на забавлителната програма от рода на кино, малки екскурзии, излизания и т.н., бих се замислила дали все пак да не те задържа едно известно време, докато завърша, примерно.  Thinking

Те две дами от темата вече се сложиха там, където не им е мястото без да ми дават думата, тъй че ще си изчакаш реда на опашката  hahaha Но хипотетично, ако имаш данните да си ми симпатична бих те пробвал няколко пъти и дотам, а ти как ги мислиш тия сметки не знам Wink  Laughing

Ох, ама ти и на тази тема ли си комплексиран  Tired

# 100
  • София
  • Мнения: 35 151
Кво пък! Поне разговорите ви ще бъдат изпълнени със съдържание! hahaha
Грим, върви при постните чушки и остави каките на мира. Видяло се е, че тук лаври няма да обереш. Сори, кака, ама не се котираш при нас. Като вода за уста ставаш. Mr. Green

# 101
  • Мнения: 317
Ох, ама ти и на тази тема ли си комплексиран  Tired

Пак добре си е ориентрала към задачки в университета, че с тези "добри" аргументи като горенаписаното щеше да си една приятна екзотика сред студенти по право, бизнес или реклама.  Rolling Eyes Успех на изпита  Peace

Като вода за уста ставаш. Mr. Green

Кака, вода за уста обикновено се използва от хора с лош дъх или след практикуване на орален секс. Не ща такова no  Laughing Laughing Laughing По-добре да съм си комплексар  bowuu

И накрая едно голямо сори на Северина за техническата грешка Simple Smile Все пак щеше да е добре да ме поправиш - все пак и деца четат този форум Grinning

-----------------------------------------------------------------------------------

Хайде и аз едно въпросче да задам  Embarassed Embarassed Embarassed

Представете си един ерудиран човек от противоположния пол, който ви е достатъчно близък, но по някаква причина не сте имали възможност да разговаряте от години. Освен обичайните фамилиарности, които ще си размените за какви теми конкретно ще ви е приятно да разговаряте? Ще говорите ли повече по теми, по които се чувствате компетентни или ще навлезете в област, която не ви е сила с целта да научите нещо интересно?

Тук е ясно, че ще има и различни отговори, но ще е интересно какво ще излезе като цяло. Разбира се, ще съм благодарен на вашата искреност и отделено време за това допитване.

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 00:25 от Grimm

# 102
  • Мнения: 131
Ох, ама ти и на тази тема ли си комплексиран  Tired

Пак добре си е ориентрала към задачки в университета, че с тези "добри" аргументи като горенаписаното щеше да си една приятна екзотика сред студенти по право, бизнес или реклама.  Rolling Eyes Успех на изпита  Peace

Като вода за уста ставаш. Mr. Green

Кака, вода за уста обикновено се използва от хора с лош дъх или след практикуване на орален секс. Не ща такова no  Laughing Laughing Laughing По-добре да съм си комплексар  bowuu

И накрая едно голямо сори на Северина за техническата грешка Simple Smile Все пак щеше да е добре да ме поправиш - все пак и деца четат този форум Grinning


Студенти по бизнес  Joy  Апропо, и там се учат задачи, поне така съм чувала.  Wink Иначе аз университет отвътре не съм виждала, не знам как ме нареди там и изобщо с някакви си изпити Shocked

Не знам за каква техническа грешка говориш, но няколко пунктуационни в едно изречение мисля, че вече не минават за техническа грешка. Така де, като си решил да се излагаш  Laughing Хуманитарни науки, викаш...   chef

# 103
  • Мнения: 46 539
Кака, вода за уста обикновено се използва от хора с лош дъх или след практикуване на орален секс. Не ща такова no  Laughing Laughing Laughing

Не правиш на приятелката си орален? Че тя затова не ще да ти говори. Иди, поправи се и ела да кажеш проговорила ли е  Mr. Green

Относно водата за уста (да ти кажа, за да си знаеш, когато се наложи да разширяваш нечии хоризонти) - освен за освежаване, което е по-скоро козметичен ефект, ползва се за предпазване образуването на плака, зъбен камък, с/у кървене на венците и т.н.

Представете си един ерудиран човек от противоположния пол, който ви е достатъчно близък, но по някаква причина не сте имали възможност да разговаряте от години. Освен обичайните фамилиарности, които ще си размените за какви теми конкретно ще ви е приятно да разговаряте? Ще говорите ли повече по теми, по които се чувствате компетентни или ще навлезете в област, която не ви е сила с целта да научите нещо интересно?

Ако наистина не сме се виждали от години, доста време ще ни отнеме само запълването на празнините през това време. Като се мине през всичко, което ни е сполетяло и важни моменти, които са насочили живота ни в една или др. посока, както и неизбежните разсъждения в/у тях, после минем през старите спомени, които пък ще ни подсетят за общи познати, чиито съдби ще зачекнем... та силно се съмнявам да остане време за др. области.

Иначе като цяло има теми, които са ми скучни и правя всичко възможно да избегна - политика, спорт, техника, суеверия. Няма сила, която да ме накара да не направя опит да насоча разговора към друга тема, а ако не успея, просто го прекратявам. За всичко др. съм склонна да говоря и да научавам интересни неща.

# 104
  • София
  • Мнения: 7 996
В това е чара на спонтанните отношения, че темите не се мислят предварително, те просто възникват. С едни хора ми е приятно да говоря за филми, с други - за професионални интереси, с трети - просто да си помълча. Не считам за постижение чепкането на специфични теми пред човек, който хабер няма от тях, макар и с уговорката, че му разширявам кръгозора. В един момент от съжителството това става досадно за човека, чийто кръгозор се опитват да разширяват.

# 105
  • Мнения: 204
милинка, ей това исках и аз да кажа, ама ти си го формулирала по-добре   bouquet

# 106
  • Мнения: 9 721
Уау. Авторът надмина и най-смелите ми подозрения:).


Представете си един ерудиран човек от противоположния пол, който ви е достатъчно близък, но по някаква причина не сте имали възможност да разговаряте от години. Освен обичайните фамилиарности, които ще си размените за какви теми конкретно ще ви е приятно да разговаряте? Ще говорите ли повече по теми, по които се чувствате компетентни или ще навлезете в област, която не ви е сила с целта да научите нещо интересно?

Тук е ясно, че ще има и различни отговори, но ще е интересно какво ще излезе като цяло. Разбира се, ще съм благодарен на вашата искреност и отделено време за това допитване.

Нямам никакъв проблем да си говоря с когото и да е на каквато и да е нормална тема. Науча ли нещо, още по-добре. Трябва да е обаче разговор, двупосочен, разбираш ли? Единият, ако държи да показва превъзходство на всяка цена и да скача като ощипана девойка при различие на мненията, няма как да ми се получи удовлетворяващо.

# 107
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Бях на първа страница. И мислех да попитам автора, защо държи мацката му да е компетентна по неговите интереси, и дали случайно той е пробвал да говори за нейните. След което прочетох останалите страници. Единственото, което ми дойде на ум е следното: приятелче, жена ти не е ограничена. Просто е по-интелигентна от теб. Решила е да запази позицията си на приятна жена, която филтрира мислите си, преди да ти ги сподели, защото ти не търпиш нито критика, нито чуждо мнение като цяло. И не просто това, на теб ти доставя изключително удоволствие да накърняваш  достойнството на жените, след като ги обиждаш, понеже не одобряваш съветите им, които сам си поиска с пускането на тази тема.
Нищо чудно, че жена ти си е развързала езика, след като е консумирала алкохол.

# 108
  • Мнения: 2 642
Мога само да кажа, че с годините ще става по-зле.За съжаление.Липсата на съвместни духовни интереси с годините създава огромна пропаст между партньорите.

# 109
  • Мнения: 3 231
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света

сякаш губи интерес

Когато разговарям с нея все едно разговарям с дете.

Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна

Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

# 110
  • Мнения: 8 899
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света

сякаш губи интерес

Когато разговарям с нея все едно разговарям с дете.

Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна

Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

Ох, де да беше запазена марка за жените  Mr. Green
Още по-гадно е когато мъжът е такова кречетало

# 111
  • Мнения: 1 262
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света

сякаш губи интерес

Когато разговарям с нея все едно разговарям с дете.

Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна

Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.
Обърнете резбата, за да имате достойни партньори (че и анален ще пускат, може дори да е със засилка).  Wink

# 112
  • София
  • Мнения: 35 151
Цитат
Кака, вода за уста обикновено се използва от хора с лош дъх или след практикуване на орален секс. Не ща такова no  Laughing Laughing Laughing По-добре да съм си комплексар  bowuu
Кака, вода за уста обикновено използват нормалните хора, ежедневно.

По другата ти тема - с този ерудиран човек, с когото мислиш да си чатиш, освен душевен оргазъм, предвиждаш ли да постигнеш и друг? Да знаем, да се хабим ли в обяснения за постните чушки?

# 113
  • Мнения: 317
Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

thank you, sir  friendship  Peace

# 114
  • Мнения: X
Малко фактическа обстановка: млада двойка сме, от много време сме гаджета, а от 6 месеца живеем заедно с моята приятелка. Връзката е стабилна и отговорна, има разбирателство. Винаги обаче е имало един проблем - да кажем различие в характерите, който не знам как да го преодолея.  Thinking
Аз съм човек с много широки интереси, любознателен, обичам да говоря с хората, особено с тези, от които можеш да научиш нещо.
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света,  общо взето интересите и се свеждат до спорт (женско тае-бо), религия (вярваща е, аз не - съответно избягваме темата за да не се афектираме) и немски език (работен и е, моя е испански).
При опит да й добавя нови интереси или да я обогатя с някаква теория или информация, съответно с идеята за дискусия, тя ми предава топката и следва мълчание, сякаш губи интерес. И с приятелите си е такава - държи сякаш умишлено повърхностно ниво. Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  Като цяло тя прави впечатление на по-зрелия партньор във връзката, но понякога когато разговарям с нея все едно разговарям с дете. Имам също чувството, че това, което мисли в ума си, минава през някакъв филтър това, което изговаря е изключително пресято в сравнение с първоизточника.
Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired
 Имам приятелки с които комуникацията много ми харесва, а тя съответно се дразни от това и казва, че това не е нужно и че с нея мога да говоря на всички теми. Да, ама не - при пробният отново се връщаме на ситуацията описана по-горе.  Outta Joint
Последният ни разговор тази беше за времето, че е студено, че имала мускулна треска от вчера и какво вечерта щяла да сготви  ooooh!
 Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна, но не е такам тъй владее езици и математика на висшо ниво, което съвсем не би се отдало на човек от тези квалификации. Аз пък съм с образование в сферата на хуманитарните науки. Тя е огнена зодия, аз съм вода. Като цяло сме доста различни хора и по пътя на логиката трябва да имаме доста теми за разговор, а не се получава.   Naughty
Ще се радвам да получа съвети в трудната задача да разширя интересите и кръгозора на партньорката си.  Hug
Няма да я промениш.
Или я приеми такава, или сложи край.
Не искам да съм лош пророк, но това ще доведе до още по-дълбоки проблеми след време.

Не съм чела темата, мисля, няма смисъл.

# 115
  • Мнения: 204
Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

thank you, sir  friendship  Peace

Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.

# 116
  • Мнения: 317
Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.

По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата Laughing , което е може би универсалното заключение на темата. Аз и без това си я харесвам, а сега още повече след тази тема. 

@Дамите(някои), не разбрахте ли, че българският мъж е юнак от време оно. Няма как мрънкотене и постни чушки да го стрестнат, това си е натурална женска проклетия и да се опитваш да я бориш е като да бориш водата   Wink

# 117
  • Мнения: 46 539
По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата Laughing

Ще ти дам един последен съвет, съвсем добронамерено. Спри да гледаш какво правят другите мъже. Част от тях се правят на големи разбирачи, а не могат дори една връзка да завъртят. И все другата страна е виновна, те са перфектни. От срам, комплекси и т.н., за да си го "върнат", започват да обясняват какви са ужасни жените и колко са свестни и добри мъжете.
И от женените има разни, които пък не смеят (или не искат) мъц да кажат, но срещнат ли друг мъж се правят на голямата работа и като ги слушаш, ще речеш, че жена им седи само в ъгъла.
Това са мъже, които не успяват да се справят със собствените си връзки, че и акъл дават... "да се примиря с обстоятелствата" не е решение (не става дума конкретно за говоренето, а за всичко).
Това горното се отнася и за обратния случай, да не си помислиш, че съдя мъжете. Абсолютно същото можеш да забележиш и при другия пол.

Не сравнявай и приятелката си с другите жени. Най-голямата грешка на човек, независимо мъж или жена, е да поставя под един знаменател половинката си и всички от съответния пол. Остави ги тези приказки за мъжете от Марс, жените от Венера. Всеки човек е индивидуална личност и съчетава в себе си уникална комбинация. Не прилагай съвети-клишета. Опознай човекът до себе си и ще намериш най-добрият начин за общуване.

Последна редакция: вт, 04 фев 2014, 13:08 от Не се сърди, човече

# 118
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Grimm
Да попитам съвсем добронамерено....Твоето гаЖИ и нея за проклетия ли я броиш?
Там за юначните български мъже...може, може да има кака, не може да няма, ама колко са newsm78

Човече newsm74

# 119
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз ще се самоцитирам, защото виждам, че на автора му е гот да блещи общи приказки, но не и да отговаря на въпросите, които му се задават.
Цитат
мислех да попитам автора, защо държи мацката му да е компетентна по неговите интереси, и дали случайно той е пробвал да говори за нейните.

# 120
  • Мнения: 317
@Не се сърди човече, само истини написа  newsm74

@DELTA, всеки човек си има си има проклетийка в себе си, въпросът е дали ще я притаи в себе си или ще я изкара на показ. Като индианската притча за добрият и лошия вълк.

виждам, че на автора му е гот да блещи общи приказки, но не и да отговаря на въпросите, които му се задават.

@ Adellle, накратко да не се чудиш що такава става, тук въпросите задавам аз  Sunglasses Wink

# 121
  • Мнения: 3 231
Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.
По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата
Гледай да е щастлива и усмихната, чукай я редовно и не си слагай много, много глупави мисли на главата. Докато е тиха, кротка и щастлива, и на теб ще ти е мед и масло. Задълбочени дискусии ще правиш с момчетата на бира, това е. Ако е добър човек, пази си я и се радвай, че си я намерил. Братле, добрите жени ни убиват от скука, лошите ни убиват от ревност. От скука винаги е по-добре Simple Smile Гледай си живота и се радвай на това, което имаш.  Laughing

# 122
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Значи, ти не искаш жена, с която да си говориш. Ти искаш някоя, която да те слуша и да ти козирува...е, намерил си я. Ама не знам защо искаш съвети, при все, че грам нямаш намерение да ги спазваш. А, ако някой случайно реши да е сериозен и ти задава въпрос, за да ти даде правилен съвет, ти съскаш...

# 123
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Grimm
Значи щом още повече си харесваш девойчето след прочетеното в темата, не е чак толкова проклета, а Wink Радвам се, че и на тебе ти хареса постинга на Човечето thumbsup

# 124
  • Мнения: 46 539
...Задълбочени дискусии ще правиш с момчетата на бира, това е...

О, да, страшно задълбочени дискусии се получват на чашка. Последната винаги е "Ти мен уважаваш ли ме?"  Joy

Моят мъж не ходи на бира с приятели (виждаме се с много хора, но никога не се ограничаваме по пол). Сега започвам да се чудя - добър събеседник ли си има вкъщи или е нещо дефектен Mr. Green

# 125
  • Мнения: 317
@Adelle, ограничавам горенаписаното от мен само в темата, за да предотватя анархия  Laughing Май е по-добре 1 да пита 20, отколкото 20 да питат 1   Stuck Out Tongue Closed Eyes

@nofelet, ти си гласът в пустиня, нарадва ме свежарското ти включване Peace

@Делта, exactly  Grinning

@Не се сърди, нали знаеш вица "защо у нас ножовете винаги са остри"  Embarassed  Laughing

# 126
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А не мислиш ли, че щеше да ти отнеме много по-малко време и нерви да дадеш един елементарен отговор, отколкото да си търсиш безумни оправдания за това, че не отговаряш? ooooh!

# 127
  • Мнения: 46 539
@Не се сърди, нали знаеш вица "защо у нас ножовете винаги са остри"  Embarassed  Laughing

Не  Embarassed мъжът ми е маниак на тема остри ножове, всеки път като готви ги точи. Дано не е нещо подвеждащо  Joy

# 128
# 129
# 130
  • София
  • Мнения: 3 429
.. Братле, добрите жени ни убиват от скука, лошите ни убиват от ревност. ..


Много добро.
Достойно заглавие за една много интересна тема за размисъл.

# 131
  • Мнения: 317
Adellle , ако си се почувствала пренебрегнала искрено извинявай, просто на въпроса ти съм отговорил още в първото си мнение по темата.
Цитат
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света,  общо взето интересите и се свеждат до спорт (женско тае-бо), религия (вярваща е, аз не - съответно избягваме темата за да не се афектираме) и немски език (работен и е, моя е испански).
За политика и религия умишлено избягвам да говоря с който и да е било, а и от факта, че тя вади "невероятни" разсъждения  Laughing , а по тае-бо и немски просто не съм комптентен и май няма много за обсъждане Simple Smile Може би единствено по темата за обширната тема за здравословния начин на живот намираме тема обща тема за разговор.

# 132
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
За да не решиш и ти, че по някакъв начин съм пренебрегнала писанията ти, прочетох няколко пъти първия ти пост, за това така ти зададох въпроса.
Явно ти си компетентен по много неща, за разлика от нея. И понеже не говориш немски, би могъл да проявиш интерес към тае-бо то. Да си говорите за тренировките й, с какво й помагат, как я карат да се чувства, приятелка ли е с момичетата, с които тренира и прочие. Давам ти пример.
Бих изкоментирала и това изречение
Цитат
За политика и религия умишлено избягвам да говоря с който и да е било, а и от факта, че тя вади "невероятни" разсъждения 
по следния начин-каквито и да са разсъжденията й, те са си нейни. Не можеш да кажеш, че тя бърка, защото не си на нейното мнение, или го смяташ за глупаво, но ако проведеш един интелигентен спор с нея, на тема религия (примерно) с цел да разбере тя, защо примерно ти не си вярващ, съответно да разбереш защо за нея е важно, някак си ще запълниш поне 2 часа в разговор.
Човек може да се афектира от един разговор по две причини:
Ако събеседника му е краен грубян, който не признава чуждото мнение и налага своето.
Ако си толкова некомпетентен в опита да защитиш мнението си, че чуждото да те обижда.

# 133
  • Мнения: 317
Ако си толкова некомпетентен в опита да защитиш мнението си, че чуждото да те обижда.
Е, аз на никой не съм се обидил в тази тема, напротив - намирам всички за много свежи и ведри  Hug
Просто в политиката и религията са две теми, на които хората са изключително обидчиви, а съответно дискусията ще е чесане на езици без някакво реално значение, гонене на вятър.
Иначе за 6 години съм провел много повече от двата часа дискусия, за които ти говориш  Rolling Eyes Laughing
В смисъл това би вършило работа, ако имах първа среща, но в случая ситуацията е друга   Wink

# 134
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Първо, не визирах теб, както виждаш, аз говоря принципно в какви ситуации човек може да се афектира по време на спор.
Второ, дадох ти пример какво можеш да направиш, за да водиш дискусии с нея, за каквото всъщност е темата. Ако смяташ, че мненията ми не ти помагат, каци ми го, няма да пиша повече тук Wink Peace

# 135
  • Мнения: 6 624
Грим, с бившия ми съпруг имах подобни проблеми - имахме различни интереси и гледахме в различни посоки. Говоря за него в минало време, защото точно тези ни различия се оказаха голямата бездна мажду нас...дано при вас изхода да е друг.

# 136
  • Мнения: X
Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.
По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата
Гледай да е щастлива и усмихната, чукай я редовно и не си слагай много, много глупави мисли на главата. Докато е тиха, кротка и щастлива, и на теб ще ти е мед и масло.
 Ако е добър човек, пази си я и се радвай, че си я намерил.
newsm10
Изпитано!Действа!Вече 25 години!    Laughing
Няма по-щастлив мъж от моя.    Grinning

# 137
  • Мнения: 4 569
Грим, защо си във връзка с точно тази партньорка? Как виждаш връзката ви в бъдеще?

# 138
  • Мнения: 317
Грим, защо си във връзка с точно тази партньорка? Как виждаш връзката ви в бъдеще?

Да кажем, че съм постигнал с нея доверието и разбирателството, които са нужни за съществуването на една връзка. Приятно ни е да правим каквото и да е заедно. На фона на другите жени, с които съм бил я намирам за безценна, макар че всеки си има своите недостатъци и това е съвсем човешко. По втория въпрос само ще напиша, че не съм от хората, които си правят плановете за далечното бъдеще. Разбрал съм, че животът е динамичен и нещата се случват сами, обикновено малко или много по-различно от планираното  Wink Защо питаш? Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 фев 2014, 18:18 от Grimm

# 139
  • Мнения: 6 624
Грим, защо си във връзка с точно тази партньорка? Как виждаш връзката ви в бъдеще?

Защо питаш? Simple Smile
tooth tooth

# 140
  • София
  • Мнения: 35 151
Грим не вижда в бъдещето......... hahaha

# 141
  • Мнения: 317
Вечерта проведохме един разговор. Казах й някои истини, обсъдихме някои неща, но нямаше особена полза. В един момент започна отново по детски да отговаря на всеки мой аргумент с лаконичното "ами ти? ами ти?", като даваше факти, преиначени така, да са й угодни. Или аз не намирам правилният подход за разговор, или си имам работа с крайно инфантилен човек. Съответно и двамата намусени цяла вечер. Както и да е - занапред по-малко разговори  Laughing

Ms.Gorgeous - за да разбера за кое бъдеще говориш, я ми кажи на коя теория си привърженик ти - древногръцката, че съдбата ни е предначертана или християнската - че човек е дарен със свободна воля и сам кове съдбата си  Rolling Eyes

# 142
  • София
  • Мнения: 35 151
Вечерта проведохме един разговор. Казах й някои истини, обсъдихме някои неща, но нямаше особена полза. В един момент започна отново по детски да отговаря на всеки мой аргумент с лаконичното "ами ти? ами ти?", като даваше факти, преиначени така, да са й угодни. Или аз не намирам правилният подход за разговор, или си имам работа с крайно инфантилен човек. Съответно и двамата намусени цяла вечер. Както и да е - занапред по-малко разговори  Laughing

Ms.Gorgeous - за да разбера за кое бъдеще говориш, я ми кажи на коя теория си привърженик ти - древногръцката, че съдбата ни е предначертана или християнската - че човек е дарен със свободна воля и сам кове съдбата си  Rolling Eyes

По казус едно -кофти човече, кофти. Ако нямаш чуваемост, ще продължаваш да се въртиш като хамстер в колело.

По персоналните въпроси - аз не съм привърженичка на нито една теория. Въпросите ти не са адекватни, не си запознат с материята.
Справка - "Чевек сам кове съдбата си" е гръцка притча и донякъде в разрез с християнството.

# 143
  • Мнения: 317
По персоналните въпроси - аз не съм привърженичка на нито една теория. Въпросите ти не са адекватни, не си запознат с материята.
Справка - "Чевек сам кове съдбата си" е гръцка притча и донякъде в разрез с християнството.

Древногръцката философия има всевъзможни направления, но предначертаната от боговете съдба не може да бъде променена или избегната. Среща се в почти всички митове, философски трудове и литература, за които се сещам. Всеки от героите на Илиада например е бил орисан с различна съдба, която не може да промени (например Ахил).

Христианството дава право на човешката душа има свободна воля да избира различава добро и зло, да ръководи сама постъпките си, които след животът на земята ще бъдат осъждани. Ето ти и цитатче:
Цитат
Бог е създал хората по свой образ. (Битие 1:26) За разлика от животните, които се ръководят главно от инстинкти, ние подобно на своя Създател можем да проявяваме качества като любов и справедливост. И също като Създателя си имаме свободна воля.

Моля те, друг път когато искаш да обориш някой, поне направи предварителна справка и не пиши врели-некипели по свое усмотрение.

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 10:33 от Grimm

# 144
  • Мнения: 46 539
...Казах й някои истини...

Явно твоите истини не са нейни.
Изключително грозно е да наричаш най-близкия ти човек с подобни определения...

# 145
  • Мнения: 6 624
Добре де, що го нападате сега човека? винаги първата реакция е да нападнем, вместо да даваме уместни съвети. Еми точно инфантилно е поведението на приятелката му, според това, което той разказва.

# 146
  • Мнения: 46 539
От разговорите, които сме водили тук с него, съм си направила извода, че а му кажеш нещо, което не е точно както той мисли, а се разсърдил. Не мисля, че на живо е по-различен. Така че как точно е минал разговорът можем само да гадаем. При всички случаи обаче да дойдеш при непознати хора и публично пред цял свят да обиждаш човека до теб не мога да го приема за ок.

# 147
# 148
  • Мнения: 46 539
Grimm, кака, нас не можеш ни уплаши, колко такива сме опитомили...  smile3560

Започни да се държиш като възрастен и ще видиш как отсреща ще получиш каквото търсиш.

# 149
# 150
  • София
  • Мнения: 35 151
По персоналните въпроси - аз не съм привърженичка на нито една теория. Въпросите ти не са адекватни, не си запознат с материята.
Справка - "Чевек сам кове съдбата си" е гръцка притча и донякъде в разрез с християнството.

Древногръцката философия има всевъзможни направления, но предначертаната от боговете съдба не може да бъде променена или избегната. Среща се в почти всички митове, философски трудове и литература, за които се сещам. Всеки от героите на Илиада например е бил орисан с различна съдба, която не може да промени (например Ахил).


Peace

По въпроса с християнството - свободната воля приключва със смъртните грехове, с божиите заповеди и въвеждането ни в лоното на църковните канони. Човек са ми кове съзбата, ама друг път.


Цитат
Моля те, друг път когато искаш да обориш някой, поне направи предварителна справка и не пиши врели-некипели по свое усмотрение.

Нещо си в грешка. Отделям ти 3 мин. за просветление /ако искаш се възползвай/. Принципно, нямам ежеминунти пориви да оборвам някого. В общуването си с хората съм на на мнение, че трябва да има диалог, понякога спор /обичам конструктивни и подкрепени с логика спорове/, но като цяло да не се налага мнение, което очевидно не е истина за човекът отсреща. И тирадите без възражение,в днешно време са си автогол.
За огромно съжаление имам няколко познати с които разговорите за патетични неща като времето или битови въпроси се превръщат в тежест. От всяка дума се вади заключение, вменяват ти се неща, които никога не са ти минавали през ума и оставаш с тягостното усещане за - "без вина виновен".
Нали осъзнаваш, че при следващи разговори само кимам и процеждам по една - аха, мда, така е....
Питал ли си се, какво качество на общуване предлагш на половинката си?
Не ми отговаряй, разбрахме отговора.

# 151
  • Мнения: 317
Накратко: аз казвам нещо, ти ми казваш, че това не е така, аз се защитавам позицията си, като ти давам факти и аргуменнти, а ти ми казваш, че те карам да се чувстваш виновна и неприятно.   Tired Уважавам мнението ти и не разбирам защо се цупиш, че заяждането ти не бе на място. Освен това, не прави грешката да сравняваш непознат хора от твоето обкръжение.  Wink Благодаря за просветлението, но ако беше подходила по-френдли, нямаше да се правиш на ощипана госпожица.

# 152
  • София
  • Мнения: 35 151
Ти се припознаваш със споделеното от мен, ясно е, че съм била права.

И за разлика от теб, не твърдя, че пишеш глупости, а те подканям да влезеш в материята и да пишеш по същество Peace

# 153
  • Мнения: 1 262
Вечерта проведохме един разговор. Казах й някои истини, обсъдихме някои неща, но нямаше особена полза. В един момент започна отново по детски да отговаря на всеки мой аргумент с лаконичното "ами ти? ами ти?", като даваше факти, преиначени така, да са й угодни. Или аз не намирам правилният подход за разговор, или си имам работа с крайно инфантилен човек. Съответно и двамата намусени цяла вечер. Както и да е - занапред по-малко разговори  Laughing

Нали много си я харесваше, какво стана сега?!
Извинявай, но ако не можете да общувате, какво бъдеще ще имате?
Ще дойде момент, в който очарованието ти от нея и добрите й качества ще приключи и тогава ще се чувстваш самотен и изолиран... Това ли искаш?!

# 154
  • Мнения: 317
Упорит съм, както е видно и в темата  Laughing

Иначе се надявам да няма негативно развитие, но това времето ще покаже.
От евентуалните негативни последствия не ме е страх - нито съм от хората, които се тръшкат, нито пък тя е последната жена на този свят. Въпросът е принципен.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
 hahaha hahaha hahaha Той, мъжът, бил казал "истини" . Голям смях. От там почват проблемите - тръгваш със самочувствието, че твоите твърдения са истини. И нейните доказателства на противното наричаш "факти, преиначени така, да са й угодни".  Промени си подхода, като започнеш с идеята, че не винаги си прав и твоите истини не са общовалидни, очевидно не и за партньорката ти.

# 156
  • Мнения: 6 624
айде ново двайсе Laughing

# 157
  • Мнения: 317
По презумция мъжът е виновен до доказване на противното,това го разбрахме вече  Laughing
Старая се да съм обективен, когато разяснявам конкретиките, които обсъждаме, така че дайте малко по-сериозно значи..  Rolling Eyes

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
По презумция мъжът е виновен до доказване на противното,това го разбрахме вече  Laughing
Старая се да съм обективен, когато разяснявам конкретиките, които обсъждаме, така че дайте малко по-сериозно значи..  Rolling Eyes
Съвсем сериозно ти казвам. Ако моя мъж държи да ми посочва истини по време на вечеря - ще се сдобие с проблем. Очевидно твоите истини не се възприемат като такива от нея.

Чак съм любопитна - какви истини и каза? Айде някои сигурно са лични, ама дай някоя за пример.

# 159
  • Мнения: 6 624
Виж кво Грим, вземи разкажи как е минала вечерята, а ние ще направим разбор виновен ли си или не Naughty

# 160
  • Мнения: 317
О, не бих издребнял дотолкова, въпреки, че всичко е било конструктивно и в добър тон, нещо на което винаги държа.

Цитат
Очевидно твоите истини не се възприемат като такива от нея.
То именно тук е разковничето, ама по темата точно това коментирахме, че няма как да промениш мирогледа на един човек, който вече се е формирал като личност и начин на мислене. Остава или да се джафкате или по някакъв начин да свикенете с това.

# 161
  • Мнения: 6 624
О, не бих издребнял дотолкова, въпреки, че всичко е било конструктивно и в добър тон, нещо на което винаги държа.

Шегувам се Laughing Hug

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
По начина по който ни преразказваш изглежда, че искаш тя да приеме твоите възгледи, а не да разговаряш с нея. Това са две съвсем различни неща. Няма истини, даже да не си съгласен с нея, тя ти е казала какво мисли, пък ти си взел да и доказваш противното. Опитала се е жената, ама ти като типичен бг мачо смяташ, че ти си прав и тя трябва да мисли като теб. Да, ама сме 21 век и няма да стане.

# 163
  • Мнения: 317
@Янтра съгласен съм.


Темата се поизчерпа, така че благодаря за включванията на всички и ви "подарям" един хубав букет.  Hug


# 164
  • Мнения: 1 262
Първо мерси за букета.

Сега да премина по същество... Казват, че жените само се оплакват от мъжете си, но не предприемат необходимите действия. Сега виждам, че и мъжете не са по-различни...

Грим, защо пусна темата?!  newsm78 Явно ти е все едно от чуждото мнение или искаше да затвърдиш своето собствено?  newsm78

# 165
  • Мнения: 317
Първо мерси за букета.

Сега да премина по същество... Казват, че жените само се оплакват от мъжете си, но не предприемат необходимите действия. Сега виждам, че и мъжете не са по-различни...

Грим, защо пусна темата?!  newsm78 Явно ти е все едно от чуждото мнение или искаше да затвърдиш своето собствено?  newsm78
I rest my case  topicclosed

# 166
  • Мнения: 46 539

 Mr. Green

Цитат
   
• Пишете грамотно.

• Пишете на български.

• Пишете на кирилица.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

# 167
  • София
  • Мнения: 35 151
Оу, цветя!
Мчи благодаря, кака Flutter

# 168
  • Мнения: 1 253
Темата е приключила вече, гледам, но и аз ще дам моите 5 стотинки.

Грим, опитай се да я опознаеш, ама наистина. Основата на комуникацията е да познаваме човека срещу нас, за да знаем как да стигнем до него, но без да налагаме върху него наши представи - "понеже аз така мисля, значи е нормално и тя да мисли така. Аз не бих направил това или онова, значи е погрешно." След като я опознаеш и се опиташ да видиш света през нейните очи, вече ще ти е лесно да общуваш на всякакви теми. Но за целта трябва за малко, в периода на опознаване, егото да остане настрани. Ако ти е трудно, представи си, че си учен изследовател, ако трябва. Не менторствам, и аз правя купища грешки в общуването. Отстрани се вижда по-лесно.

Тук не познаваме жена ти, но май на всички ни се струва, че твърде се опияняваш от звука на собствения глас, а това е сериозна пречка в общуването с който и да е човек. Понякога, ако хората не искат да говорят с теб, не е защото нямат какво да кажат, а защото си лош слушател. Помисли сериозно вместо да фучиш и да ни се ядосваш, това лесно се променя с малко повече емпатия и с трениране на умението да забравиш за себе си поне за малко. Peace

# 169
  • Мнения: 317
Цитат
Темата е приключила вече, гледам, но и аз ще дам моите 5 стотинки.

Кинче, да оставим вече моята кифличка на мира вече. Да се оправя, не е малка!  Laughing
Но ти с метафората си ми напомни нещо много важно!

Който друг не е дал 5 стотинки за мнението си в темата ми, да не се скатава  Mr. Green
Ще направим една хубава благотворителност.
Едно сираче може да яде цял ден безплатно лакомства благодарение на моята ограничена половинка. Дори не е нужно тя да разбира за добрината, която е направила.
Хайде, да чувам дрънчене на монети  Laughing




# 170
  • Мнения: 1 262
Грим, толкова много ли си комплексиран?! Да пази Бог от мъже-комплексари...
Нарече половинката си "кифла" и "ограничена"..... нямаш ли поне малко уважение към жената, с която живееш, която те търпи и дава любовта си за теб?!?!
Сякаш искаш да изпъкнеш на неин гръб... ако си голям мъжага и умник, дуелирай се умствено и словесно с някой по-умен и развит, да те видим тогава....

# 171
  • София
  • Мнения: 35 151
Аз пък Грим го харесвам. Crossing Arms
Кефиш ме, кака!

# 172
  • Мнения: 317
Не можеш да ме харесваш, аз съм злодеят тук, за да може да изпъква вашата доброта и моралност. Тъй че - не, какче.

# 173
  • София
  • Мнения: 35 151
Не можеш да ме харесваш, аз съм злодеят тук, за да може да изпъква вашата доброта и моралност. Тъй че - не, какче.
Ще те напляскам, лошо, лошо момче! Mr. Green

# 174
  • Мнения: 317
...а после как ще обясняваш за това в темата за шамарите  Rolling Eyes Помисли ли за това  ppp

# 175
  • София
  • Мнения: 35 151
...а после как ще обясняваш за това в темата за шамарите  Rolling Eyes Помисли ли за това  ppp
Бааа, то не съм ти с много кака, все си мислех, че си на 20-22 Shocked
Коя тема? Шамарите с нравственото пляскане не ги бъркай Mr. Green

# 176
  • Мнения: 46 539
Не бой се, Grimm, то това пляскане не е като онова   newsm48

# 177
  • Мнения: 317
Цитат
Не бой се, Grimm, то това пляскане не е като онова

Като коеее  Laughing

# 178
  • София
  • Мнения: 35 151
Цитат
Не бой се, Grimm, то това пляскане не е като онова

Като коеее  Laughing
Не си малък, пък не знаеш?
Разочароваш......

# 179
  • Мнения: 317
Абе сред толкова каки, чакам малко отракване. Даже и да знам за какво става въпрос, си мълча и се правя, че не разбирам.  Laughing Ама засега - тц... Laughing

# 180
  • Мнения: 6 624
И аз го харесвам Грим, най-вече за това, че има хубаво чувство за хумор. А това, че обиди партньорката си с кифла и ограничена, на мен ми прозвуча пак като шега в контекста на темата за благотворителността. Ако ли не - значи съм пристрастна Laughing

# 181
  • Мнения: X
Много пристрастни се събрахте тука, накрая да не излезе, че има толкова желаещи да го напляскат по дупето Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 182
  • Мнения: 1 262
И аз го харесвам Грим, най-вече за това, че има хубаво чувство за хумор. А това, че обиди партньорката си с кифла и ограничена, на мен ми прозвуча пак като шега в контекста на темата за благотворителността. Ако ли не - значи съм пристрастна Laughing
Не знаеш ли този лаф - "Добре че е майтапа, че да си кажем истината".
Не бих желала мъжът ми да се шегува по този начин с мен... То точно по този няма и начин, но все пак....

# 183
  • Мнения: 1 136
Grimm , нещо не ти се връзва в теориите въобще :
1. Християнството ти дава такава свобода. , че за една грешна дума навремето са горели "свободомислещите" на кръста или каквито там материали са им останали , доколко си спомням доста учени са опитали свободата на словото на свой гръб, по отношение на другите религии желаеш ли да вземеш отношение или приключваме въпроса?
2. Ти защо си атеист?
3. Работният език е испански - какви са различните разновидности в значението на por favor ?
4. Какви проучвания си правил за женската психика и какви особености си установил от личен опит?
5. Защо не искаш да обсъждаш политика , сериозни проблеми се развиват в тази сфера?
6. В колко часа гледаш новините?
7. Какво мислиш за разширяването на ЕС?
8. На какъв факт се дължи заключението , че когато изказваш собствено мнение го подкрепяш с факти , които са на теб "угодни"
9. Имаш ли познания за етикет в общуването?
10. За какво искаш да говориш с приятелката си всъщност?

# 184
  • Мнения: 317
Дами, разпознавам готините хора тук, затова симпатите са взаимни.
Alien Child не разпознава сарказма и е тънкообидна. Не е лош човек, ама не се кефя на такава сериозност #Splat

Отговарям на axel_chiara2430 с удоволствие за хубавото лексиконче, което ми е съставила в този приятен съботен следобед  Laughing
1. Християнството ти дава такава свобода. , че за една грешна дума навремето са горели "свободомислещите" на кръста или каквито там материали са им останали , доколко си спомням доста учени са опитали свободата на словото на свой гръб, по отношение на другите религии желаеш ли да вземеш отношение или приключваме въпроса?
Какво отношение трябва да вземам относно другите религии не успях да разбера, сори Confused
2. Ти защо си атеист?
Определям се като привърженик на пантеизма. Имам си собствени вярвания и не харесвам концепциите в религиите. Харесвам предаването за квантова физика "Through the wormhole" с Морган Фрийман. Ако това ме прави атеист - let it be.
3. Работният език е испански - какви са различните разновидности в значението на por favor ?
Не знам други значения от обичайното, ще ми е интересно да науча Simple Smile
4. Какви проучвания си правил за женската психика и какви особености си установил от личен опит?
Не съм се страхувал да експериментирам с женската психика. Психологията ми е хоби, без да съм специалист в областта.
5. Защо не искаш да обсъждаш политика , сериозни проблеми се развиват в тази сфера?
Не, наистина бих оставил споровете по политика на пенсионерите в градинката пред блока. Изключение бих направил, ако в дискусията участва някой виден и мислещ експерт по хуманитарни науки, например академик Георги Марков. Наистина е удоволствие да говориш с такива хора.
6. В колко часа гледаш новините?
Не гледам телевизия с изключение на Дискавърита, няколко HBO сериала и по-интересните футболни мачове.
7. Какво мислиш за разширяването на ЕС?
Нищо особено не мисля, то е необходимост, докато не се образуват трите големи съюза, споменати в "1948" на Джордж Оруел.
8. На какъв факт се дължи заключението , че когато изказваш собствено мнение го подкрепяш с факти , които са на теб "угодни"
Всяка страна е длъжна да докаже фактите, които твърди. Съответно страната ще държи на фактите, които и представляват интерес. То важи и в разговорите, и в съдебната зала, и в живота.
9. Имаш ли познания за етикет в общуването?
Нямам сертификат, но държа на на основни правила - страните да се изслушват, да се пази добрия тон и т.н. Чаено парти ли ще си правим?  Laughing
10. За какво искаш да говориш с приятелката си всъщност?
Отегчих се вече, стига толкова въпроси  Laughing

# 185
  • Мнения: 1 136
Е как така се отегчи Grimm ? Защо да не поговорим , нали нямаш събеседник насреща си , ако и аз не се вписвам интересите / не го приемай като ирония , моля те/ме уведоми до къде мога да си позволя да общувам с теб и по кои въпроси , фактите в съдебната зала се представят от двете страни с оглед на това коя страна кои факти счита за релевантни по отношение доказването на твърденията си , ирелевантността се доказва и оспорва от другата страна , така че това е една добра тема за теб и приятелката ти да влезете в дискусия.Чаеното парти е създадено за релаксираши разговори , като се наслаждаваш на домашни бисквити , така че не го пропускай , препоръчвам ти шотландската версия на чаено парти / в чаените чаши се крие single malt Scottish whiskey  Hug Sunglasses/, това млже да ти промени становището за чаено парти . Препоръчвам да гледаш новините между 3-4ч. сутринта и обърни внимание на Al Jazeera - засега толкова , ще ме извиниш , но закъснявам за чаено парти Simple Smile .
Дано имаш чувство за хумор  Hug

# 186
  • Мнения: 3 231
Грим, мини с axel_chiara на лични Simple Smile Виж й другата тема....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=764505.0

Опасна е на лични Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 187
  • Мнения: X
Grim,
така, както си тръгнал благосклонно да отговаряш, да те питам и аз някои неща. Имам само два въпроса Grinning

Първо първия, ако отговориш правилно Mr. Green ще те питам и втория Grinning

1. Ти ти ли си? Mr. Green

# 188
  • Мнения: 1 253
Накрая, най-неочаквано, ще вземе да ми дожалее за Грим. Странна работа е форумът.

# 189
  • Мнения: X
E, дет се вика, както искаш.

# 190
  • Мнения: 317
Грим, мини с axel_chiara на лични Simple Smile Виж й другата тема....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=764505.0

Опасна е на лични Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Аз с тази палавница няма да си разменям ЛС съобщения, че ще стане филм и половина и ще провокирам отварянето на нови теми за семейни проблеми Laughing  Laughing Laughing Плюс това в другата тема трудно й следя мисълта, докато тук презюмира, не влиза в много разсъждения и е горе-долу разбираемо  Grinning

Цитат
1. Ти ти ли си?
Lucky.me, ако ми подариш едно марково уиски с бадемки и се напия тази вечер, то ако утре ме боли глава, значи аз ще съм аз  Laughing Но без този емпиричен експеримент не може да сме сигурни, тъй че хайде, чакам си подаръка и втория въпрос   Twisted Evil

# 191
  • Мнения: 46 539
Ако някой раздава уиски и аз се записвам  Whistling

# 192
  • Мнения: X
чакам си подаръка и втория въпрос   Twisted Evil

споко, втори въпрос няма да има. Аз питам само веднъж Peace

# 193
  • Мнения: 317
@Lucky.me класическо скатаване  Laughing
Ако вторият ти въпрос беше "аз аз ли съм" (както и за почти всички екзистенциални въпроси) важи същия експеримент, но с двойно количество етанолови напитки  Laughing

@Не се сърди, човече, а ти какво пиеш? Любопитното е, че ти влизаш в ролята на трезвият разум във всички теми, а тук първа се вреди Laughing

# 194
  • Мнения: 122
И аз имам подобен проблем с моя партньор. От 5 години живеем заедно, но винаги е имало някаква пропаст в общуването ни. За битовизми, ежедневни неща и лигавщини се разбираме идеално, пасваме си във всяко едно отношение, освен в задълбочените разговори. Знаеш ли, аз съм огнен знак, а той воден. И вероятно като огнен знак понякога избухвам, когато не мога да извадя качествена мисъл от него. Понякога стигам дори до обиди, за което съжалявам след това. Май проблемът не е в зодиите.Все по-често започвам да си мисля дали да не се разделим, но всичко останало ни е наред, вече сме изградили дом, мислим за деца. Страх ме, че ако намеря някой по-умен и по-интересен, ще притежава други недостатъци, които няма да успея да приема и накрая ще си остана сама. А и  започването на нова връзка ме стресира, опознаването, напасването, тихото пръцкане.... и т.н. Simple Smile

# 195
  • Мнения: 317
marma, историята пасва почти идеално на моята  Laughing
Пак има стълкновение между огън и вода  Laughing

Цитат
не мога да извадя качествена мисъл от него.

Това е точната формулировка.

Цитат
Все по-често започвам да си мисля дали да не се разделим, но всичко останало ни е наред, вече сме изградили дом, мислим за деца. Страх ме, че ако намеря някой по-умен и по-интересен, ще притежава други недостатъци, които няма да успея да приема и накрая ще си остана сама. А и  започването на нова връзка ме стресира, опознаването, напасването, тихото пръцкане.... и т.н. Smile

В интерес на истината аз съм предприемал подобни ходове. За тези 6 години няколко пъти сме се разделяли за по няколко месеца и срещнах жени, които ме впечатлиха много, но поради една или друга причина от тях остана единствено изгубеното време. Не можах да преценя напасването ли беше проблема или просто не успях да установя доверие в определен период от време или попадах на неподходящи хора. Така че в моят случай не е страх, а по-скоро досада. Като цяло чувствам, че вече твърде много време и енергия съм инвестирал в тази връзка, за да си позволя нещо повече от дискретен мимолетен флирт с друга жена.

# 196
  • Мнения: 46 539
Това, което описвате за пропастта във връзките мен лично би ме уплашило много. Просто не виждам как бих имала доверие на такъв човек.
Щом без деца се карате и разделяте, после просто идея си нямате за какво става дума.
На зодии не вярвам.

Не че ви карам да си късате връзките, но мислете много преди да задълбочавате нещата.

@Не се сърди, човече, а ти какво пиеш? Любопитното е, че ти влизаш в ролята на трезвият разум във всички теми, а тук първа се вреди Laughing

Всичко  Mr. Green
Аз съм с акъл на 15 годишно. И точно типично за възрастта - имам си принципи, които с инат не пристъпвам, дори да ми се иска, затова така ти се е сторило за трезвия разум...

# 197
  • Мнения: 1 262
И ние с моя нямаме нищо общо, затова не се чувствам добре в този брак. Доверие в днешно време не можеш да имаш на никого. Точно този, в който имаш най-голямо доверие, може да те подведе.

Предполагам, че Грим не е приятен събеседник или не може да предразположи жена си да говори.
Моят мъж много говори, но не и по интересни за мен теми. Той не разбира от тези, които биха ми били интересни. Все пак говорим, но аз съм отегчена от тези разговори.

# 198
  • Мнения: 1 136
Е какво за другата ми тема Simple Smile Simple Smile , аз там си признах всичко , такава съм си и се оплитам в проблеми , може би имам раздвоение на личността newsm78 #Crazy.. Какво да направя , но поне се опитвам да помогна на Grimm с идеи за разговор ... ще си говорим ли на лични Hug Wink

# 199
  • Мнения: 6 624
Цитат
1. Ти ти ли си?
Lucky.me, ако ми подариш едно марково уиски с бадемки и се напия тази вечер, то ако утре ме боли глава, значи аз ще съм аз  Laughing Но без този емпиричен експеримент не може да сме сигурни, тъй че хайде, чакам си подаръка и втория въпрос   Twisted Evil
@Lucky.me класическо скатаване  Laughing
Ако вторият ти въпрос беше "аз аз ли съм" (както и за почти всички екзистенциални въпроси) важи същия експеримент, но с двойно количество етанолови напитки  Laughing
rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo rotfImbo

# 200
  • Мнения: 6 624
... Какво да направя , но поне се опитвам да помогна на Grimm с идеи за разговор ... ще си говорим ли на лични Hug Wink
Аааахахахахахаххх ето Грим, излезе ти късмета tooth smile3503

# 201
  • Мнения: X
Защо се смееш бе Наде Mr. Green той отговори грешно на първият въпрос, че и нахално даже, че и с  Twisted Evil накрая Mr. Green Mr. Green Mr. Green

как да го почерпя с марково уиски тогава, а? Naughty newsm78 Mr. Green Mr. Green

и бадемки Joy

# 202
  • Мнения: 6 624
Разсмя ме с чувството си за хумор Peace Hug

# 203
  • Мнения: 317
Защо се смееш бе Наде Mr. Green той отговори грешно на първият въпрос, че и нахално даже, че и с  Twisted Evil накрая Mr. Green Mr. Green Mr. Green

как да го почерпя с марково уиски тогава, а? Naughty newsm78 Mr. Green Mr. Green

и бадемки Joy
Остави, днес не ми се пие грам. Вкиснах се жестоко.
Станах рано и направих екзотичната закуска, която планувам от седмица. Испански хамон, френско сирена, гръцки маслини, австрийски тестени сладкиши, английски чай и български гигантски варени яйца от пазарчето до театър "Зад канала".  newsm22
Абе днес си исках да съм цар  Grinning. То пък излезнаха неочаквани ангажименти и чак сега се отвори време за закуска. Обаче вече не беше същото.  Confused Меракът е половината удоволствие от всяко нещо. Rolling Eyes Кажете нещо ведро, където ви е нахилило през седмицата, барем ми се оправи настроението  dance

# 204
  • Мнения: X
български гигантски варени яйца от пазарчето до театър "Зад канала". 

А пита ли дали са щастливи? newsm78

# 205
  • Мнения: 317
Забравих да ги питам, преди да ги сваря. Боя се, че е прекалено късно  Embarassed Rolling Eyes Laughing

# 206
  • Мнения: 46 539
Не е особено ведро  Mr. Green ама тя само с теб ли е лош събеседник или и с другите хора не може да говори?

# 207
  • Мнения: 317
Не е особено ведро  Mr. Green ама тя само с теб ли е лош събеседник или и с другите хора не може да говори?

Ами имаше една дама, писала по темата, която се бе оприличила на моята мацка и беше написала, че обича да е център на внимание, предпочита да слуша, отколкото да говори, има тесни интереси. Ако се разтърси из темата, може да се намери дословно написаното. Аз открих около 95% съвпадение. Иначе тя не е от най-социалните и е малко единак, което е странно за човек с голямо семейство като нейното. Иначе пък самочувствие не и липсва. Просто си има такива хора  Peace

# 208
  • Мнения: 46 539
Всички единаци, които познавам с от големи семейства, явно писва в един момент Joy
Четох дамата напред, но исках за твоята конкретно да питам - седи с близка приятелка/познат и пак мълчи, така ли?

# 209
  • Мнения: 317
Ами със сигурност с близка приятелка ще намерят за какво да си бърборят, дори за най-обикновените битовизми, клюки и плоски шеги. С мъже е по-избирателна в изказа си, но горе-долу когато и се налага да бъде общителна се напъва и се справя, но като че ли не и идва от вътре. Това поне са моите наблюдения, нямаме много общи познати, тъй като допускаме до себе си различен тип хора.

# 210
  • Мнения: X
С мъже е по-избирателна в изказа си, но горе-долу когато и се налага да бъде общителна се напъва и се справя, но като че ли не и идва от вътре.

И аз съм така, Грим. Повече се напъвам с мъжете Embarassed

И съм абсолютен интроверт, мъжа ми ме нарича асоциална и отдавна е зае@ал да ме социализира. Което ме устройва перфектно, защото най-мразя празни приказки с празни хора.

# 211
  • Мнения: 46 539
Аз пък по-лесно говоря с мъже. Жените винаги се чувстват длъжни да обсъждат определени теми, които лично на мен са ми скучни - дрехи, гримове, магазини, клюки...
Не че е правило, има и такива, с които ми е интересно.
Но като цяло с мъжете говоря по-отпуснато, защото и от другата страна някак няма напрежение.

# 212
  • Мнения: 349
Я, темата до къде е стигнала Simple Smile Аз си мога да си говоря еднакво добре и с мъже и жени, друг е въпросът, че не винаги ми е интересно. НСЧ е права - за много жени разговорите се свеждат до дрешки. обувки, гримчета и някоя и друга клюка, а това омръзва.

Гримм, ти казваш, че държиш на приятелката си - защо просто не я приемеш такава каквато е? Забелязала съм, че когато не се опитвам да променям хората покрай мен, животът е някак по-лесен.

# 213
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
НСЧ е права - за много жени разговорите се свеждат до дрешки. обувки, гримчета и някоя и друга клюка, а това омръзва.
Поради тази причина пиша в женски форум. Имам две-три жени приятелки, с които се виждаме сравнително рядко, говорим си предимно за професионални успехи, секс, мъже, а ако ще пазаруваме нещо (дрехи, обувки, гримчета) тогава ги обсъждаме. Клюките са забавно нещо, но наистина омръзва. И понеже не искам да се натоварвам, наистина се виждам рядко с тях.
Ако ме интересува някоя нова модна тенденция за лакове, гримове и дрехи, обръщам се към форумите.
За всичко друго си имам приятелите мъже Wink

# 214
  • Мнения: 1 262
Аз пък имам само приятели мъже.

# 215
  • Мнения: 317
Явно жена за жената е вълк.  red

# 216
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Явно жена за жената е вълк.  red

   Аз пък, странно, но цял живот имам усещането, че се котирам доста по-успешно сред социален кръг от женски индивиди. Това винаги ме е изумявало, най-малкото, поради вездесъщата пословична женска злоба и завист, но е факт, че чувствам общуването си с жените доста по-неангажиращо и лишено от напрежение, отколкото комуникацията си с господата...  Rolling Eyes Често ми се случва да получавам случайни жестове на внимание или загадъчни усмивки от непознати жени на улицата, похвали и комплименти от дами, за чиито мотиви съм сигурна, че не са от лицемерно или сервилно естество, лесно синхронизирам енергийния си поток с този на жена, с която току-що съм се запознала и има още доста признаци, които ми говорят, че нямам проблем в общуването си със себеподобни.

   Виж, в комуникацията си с мъжете може да изглеждам много по-дръпната и рязка, макар да имам тенденцията в компания от повече от двама човека (независимо от пола на събеседниците), да кокетнича активно и да гледам с големи, ококорени, приласкаващи очи.  4470 Та, сега, като се замислих, това ми поведение и привидно смесените послания, които то изпраща към индивидите от мъжки пол, е възможно да предизвиква объркване и неразбирателство и съответно комуникацията да се пропуква още в зародиш - хем в техните очи имам кокетско поведение, хем държа строга дистанция и обикновено общуването от тяхна страна отива в едно друго направление, типично за повечето мъже...  Stop

   От друга страна, предполагам, че болшинството от жените на подсъзнателно ниво усещат, че аз не съм лицемерна хитруша, която би постъпила некоректно или недостойно и това ги печели.  Peace Страдам от голяма (даже прекомерно голяма) доза женска солидарност, но, за съжаление, все по-рядко попадам на такава...  Tired

   Ох, отнесох се в безсмислени тиради по никое време, но последните няколко поста ме инспирираха за среднощните ми философски размишления.  Mr. Green

# 217
  • Мнения: 46 539
Явно жена за жената е вълк.  red

Хм. Съвсем не. По-скоро еднополовите компании, независимо мъжки или женски са ми крайно неприятни. Някак си изкарват на бял свят всички неприятни черти на хората, но при женските повече се усеща, защото повече се влияят от повече предразсъдъци и се чувстват длъжни да оправдаят определен вид поведение.
Иначе ако говоря само с 1 жена положението е много по-различно.

# 218
  • Мнения: 1 262

   Аз пък, странно, но цял живот имам усещането, че се котирам доста по-успешно ....., но е факт, че чувствам общуването си с мъжете доста по-неангажиращо и лишено от напрежение, отколкото комуникацията си със жените...  Rolling Eyes
При мен пък е обратното (Заменено с червено). Почти никакво напрежение не чувствам с мъже.
Със жени не ми се получава много добре. Може би, защото в предишен живот съм била мъж...  Rolling Eyes

# 219
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Абе, все си мисля, че колкото зависи от нас, толкова зависи и от другите жени.
Имам предвид, аз от дете трудно се сприятелявам с други жени. Трябва да е с интереси като моите, за да можем да станем приятелки. Нямам такива, които не разбират от футбол, които предпочитат гримчета, пред това да отидем на боулинг (примерно) и прочие.
И съответно, когато се срещна с жени, които имат само женски интереси, не мога да си комуникирам нормално с тях.

# 220
  • Мнения: 1 262
Бе то аз си имам доста женски интереси, но не ми се говори за тях... тъпи са ми. Имах 1-2 приятелки в училище и с тях все си говорихме някакви по-задълбочени неща за живота, Вселената, планът и т.н. Малко жени се вълнуват от тези неща, за съжаление напоследък и малко мъже се интересуват от тези теми, те пък само за секс говорят.. Затова имам малко приятели, но са по-интересни. С които да не водим глуповато-ежедневни разговори. Е, може би само понякога...

# 221
  • Мнения: X
При мен не съм забелязала полът да оказва влияние на качеството на разговора.

Да, с някои от жените приказваме много за дрехи, козметика, обувки, това може да продължава с часове. Всяка промяна, всяка нова рокля, всяко ново палто е още един красив начин да се изразиш като жена, при това, ясно е, никой не отива в крайност да обсъжда парцали или сценично абсурден грим.
Да, отчита се всяка по-хубава нова дреха, обменя се информация кое от къде е, кой какво ползва и е доволен от него, сами по себе си това са приятни разговори.

Аз изглеждам добре и въпросните приятелки също, може би ако не се грижехме за себе си, нямаше темата да ни е актуална.
Една от тези жени веднъж цитира някой си с "Никога не знаеш къде ще те отведе една хубава рокля". Има една стриктно женска омая в това да се постараеш да изглеждаш безупречно до последното нокътче и всичко по теб да е резултат от личен и адекватен избор. Едно приятно, топло, сладко чувство, след маникюр, след сешоар, когато облечеш любима рокля... Честно казано само малко ми е мъчно, за жените които си го спестяват...

# 222
  • Мнения: 317
Оказа се, че колкото по-малко говоря с нея, толкова по-малко време прекарваме заедно.
Взех на заем нейното поведение и положението се влоши. Започна да ме пита дали й се сърдя, защо говоря толкова малко и прочее въпроси, което очевидно я изнерви и се появи една неприязън, когато сме заедно (в мен също). Започна едни многочасови разговори с майка си по телефона  Confused Когато сме навън заедно или всеки на работа някак си тези неща остават на заден план, но в къщи, особено този уикенд атмосферата се скапва. Взе да не си спазва обещанията и задълженията вкъщи  Rolling Eyes  Аз обаче тези дни имах дългоочакван личен успех и проблемите във връзката ми не успяха да помрачат настроението ми. Но си имам едно на ум, че скоро може да се наложат промени.  Wink

# 223
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Е, ти какво очакваш?  Crazy Рязко променяш поведението си и приемаш ролята на некомуникативен и неиницииращ разговори човек, какъвто, всъщност, не си и очакваш да няма ответна реакция от нейна страна?  Wink

   Мисля си и друго - щом един уикенд на леко напрежение и неразбирателство е способен да породи в теб съмнения за "промени", късай нещата още сега - няма да я бъде тази връзка. Казвам ти го съвсем добронамерено от позицията на човек, изживял безброй изпитания и несгоди с половинката и въпреки това - все още съм безумно влюбена в него...

# 224
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Подкрепям Black Cat 13 Simple Smile
Ама искам и да попитам, какво имаш предвид под неспазване на обещания и задължения вкъщи?
Кои са нейните домашни ЗАДЪЛЖЕНИЯ? А твоите?

# 225
  • София
  • Мнения: 35 151
E, явно са се разбрали за устройство на дома и всеки има задължения.
Тя демонстративно не спазва своите и се надява да му накриви шапката на Грим.
Липсата на чорапи в шкафа показва крайното възмущение на дамата Laughing
Гримче, кака, хвани го туй дИвиойче и го питай какво адбежа иска. Кажи си и ти какво искаш и търсете спогодба. Иначе, тая тягостна атмосфера вкъщи влудява и двете страни.

# 226
  • Мнения: 317
Миене на чинии, гладене - това са й единствените регламентирани задължения, тъй като са ми неприятни дейнсти. Чистене, готвене, пазаруване, простиране и останалите битовизми обикновено ги върша аз, защото се справям по-добре  Mr. Green

Ms.Gorgeous, вярно си влудява. Ама тя темата почна оттам - че дИвойчето си е странна птица, почти не споделя, трудно се говори с него, предпочита да е слушател. А, също е и инат  Laughing

# 227
  • София
  • Мнения: 35 151
Ами, хвани я в крайна сметка, раздрусай я/не буквално/ и искай изясняване на ситуацията.
То се проточва много във времето и е ясно, че е мъчително и за двете страни.
Друго е, ако момичето има свои проблеми и съмнения за момента. Ако имаш нерви я изчакай, все пак всеки си има своите лудости, отчуждението понякога е полезно.
Моята половинка от края на декември до началото на март е непоносим в......бездействието и апатията си. Чак тази година нямаше подобни изблици на подтиснатост и връзката ни процъфтява Laughing Свързвам го с това, че зимата е мека и слънчева, пък той си е живо растение, вегетацията не му се случи hahaha

Опитай се да бъдеш мил и любезен, изненадай я с нещо приятно, заведи я на уикенд обиколка и се опитай да намериш път към нея. Не се дръж като хлапак и не прави като нея.
Ако нямаш желание и мислиш, че ще е ненужно хабене на нерви -багажчето и всеки по пътя си.

А Св.Валентин -кво, кво?

# 228
  • Мнения: 1 040
Огън + Вода - най-неподходящата комбинация, водата гаси ентусиазма на огъня.

# 229
  • София
  • Мнения: 35 151
Огън + Вода - най-неподходящата комбинация, водата гаси ентусиазма на огъня.

А, представи си, че са с неподходящи асценденти, пък Сириус е бил в неподходяща позиция на първата им целувка а Луната е хвърляла неподходяща сянка в първи квадрант на Адромеда?!О, ужас! Цялата вселенска закономерност им пречи на нормалното общуване!

# 230
  • Мнения: 1 040
Не знам какво не им е наред, но или той няма подход към нея,
или са коренно различни хора.
Дали ще намериш човек, който да ти пасва във всяко отношение си е голям късмет.

# 231
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Дали ще намериш човек, който да ти пасва във всяко отношение си е голям късмет.

   В абсолютно всяко отношение, за мен, е на практика невъзможно!  Peace

# 232
  • Мнения: X
Grim ти вече си се разделил с нея в някакъв смисъл, щом нямаш задръжка публично да нищиш недостатъците и.
Това, че не говори или не намира общ език с разни хора не е проблем една жена да бъде обичана.
Но това, че ти тръгваш с нужда от съвет и на последните страници вече нямаш уважение към нея, не говори добре за теб. Тя сигурно ти има доверие и ако като част от това доверие и покажеш темата, ще я нараниш.
Не миела чиниите, не гладела, индиректно казано и - не се справя с чистене и готвене -  все по-ниска оценка и даваш (и то по незначителни критерии).
Може би ти харесва женското внимание тук, ама това не е причина да се държиш толкова непочтено като мъж. Туй мисля аз. Търсенето на мнение беше до време, сега това какво е - взаимно опяване колко е неподходяща жената?!

# 233
# 234
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
дИвойчето си е странна птица, почти не споделя, трудно се говори с него, предпочита да е слушател. А, също е и инат  Laughing

Характерно за зодията ѝ. hahaha

Като гледам обаче, Гриме, теб това не те дразни... Инак досега да си избегáл. Даже напротив - точно различията и странностите ѝ те привличат. Flutter

И аз съм лош събеседник... на скучни за мен хора.

# 235
  • София
  • Мнения: 35 151
Ма, аз съм пропуснала зодията на девойката! Rolling Eyes
Не, че за мен е от значение....

Дали ще намериш човек, който да ти пасва във всяко отношение си е голям късмет.

   В абсолютно всяко отношение, за мен, е на практика невъзможно!  Peace

За мен също. Честно казано и не искам. На опирните точки да сме в унисон, другото не ме впечатлява.

# 236
  • Мнения: 46 539
   В абсолютно всяко отношение, за мен, е на практика невъзможно!  Peace

Не е и нужно. Достатъчно е да го има в основните неща, свързани с общуването и вижданията за базовите положения в семейството, защото иначе нещата куцат, както е видно и от темата.

# 237
  • Мнения: 6 624
Охооо, темата продължава да е на дневен ред Laughing Laughing

# 238
  • Мнения: 51
Темата е интересна... и малко тъжна.

Зарежете зодиите според мен, тук става дума за интелектуална несъвместимост - хората имат различни интереси. Аз също съм Рак и имам сходен проблем с мъжа ми (Телец) и изобщо не е до зодия - имала съм и връзки с други Телци - такъв проблем не е съществувал.

Как се оправя този проблем - по мое мнение или свикваш, или чао. Ако човек обича и реши да се адаптира, за да не загуби любовта, много помага и двете страни да направят някакъв компромис - например той да не прекалява с изискванията си момичето да развие интерси във всички области, а тя все пак да нададе ухо и да опита да се поинтересува от неща извън обичайния й кръгозор.

# 239
  • Мнения: 2 755
С майка си явно може да говори с часове, дали само с теб не е така? Според мен нямате какво да си кажете, ако не потръгне до 1-2 месеца, никога няма да потръгне. Познавам хора /мъже/ след 10-20 години брак все още нямат какво да си кажат със жените си, но от това няма недоволни. Тяхната връзка е такава и на жените им е добре, мъжът да мълчи. Може би, ако ти беще спортист, връзката ви щеше  да е по пълноценна. Хората се групират според интересите си, ако вашите не са общи е естествено да нямате много общи теми за разговор.

# 240
  • Мнения: 29
Зодиите са вятър работа. А колкото до различията. Ей така, стоейки отстрани ми се струва, че трудно ще се преодолеят. Не за друго, и той може да се престори, че тае-бо-то му е много интересно и обратното. За съжаление от собствен опит ще кажа, че този вид компромиси( за да не казвам преструвания) не води до ничие удоволетворение. Както казваше една позната "Трудно е да убедиш някой, който няма душа, че твоята душичка страда". И си е така. За някои хора света е само онова, което можеш да пипнеш, да опиташ и не се интересуват от онова отвъд обвивката. Не може всички да са еднакви. И Слава Богу. Simple Smile

# 241
  • Мнения: 1 289
Не, противоположностите не се привличат. Напротив отблъскват се, а докато го осъзнаят, си губят времето. Всичко е до време, но да си кажеш 2 думи с човека до теб остава докрай.

# 242
  • Мнения: 21 512
  Хич не разбирам, как може човек да има партньор, с когото не може да общува. Какво, за бога правят заедно? Освен хубав секс да правят, но дали е достатъчно...

# 243
  • Мнения: 317
 Хич не разбирам, как може човек да има партньор, с когото не може да общува. Какво, за бога правят заедно? Освен хубав секс да правят, но дали е достатъчно...

Ще ти обясня много ясно. Могат да правят заедно всичко, каквото и другите партньори с изключението да комуникират така пълноценно, както с други хора.  Laughing Това е един интимен порок, който не може да контролираш, за разлика от изневярата например, защото умението на комуникацията е едно личностно качество в различни количества при двамата партньори. Може би съм малко старомоден, но партньорството с един човек за мен е нещо повече "правене на неща заедно".  Wink

# 244
  • Мнения: 1 136
Grimm , тук си абсолютно прав

# 245
  • Мнения: 405
  Хич не разбирам, как може човек да има партньор, с когото не може да общува. Какво, за бога правят заедно? Освен хубав секс да правят, но дали е достатъчно...

Ще ти обясня много ясно. Могат да правят заедно всичко, каквото и другите партньори с изключението да комуникират така пълноценно, както с други хора.  Laughing Това е един интимен порок, който не може да контролираш, за разлика от изневярата например, защото умението на комуникацията е едно личностно качество в различни количества при двамата партньори. Може би съм малко старомоден, но партньорството с един човек за мен е нещо повече "правене на неща заедно".  Wink
Здравей!
Копирам последният ти пост, понеже не ми се връща в началото. Не мога да отделя и време да прочета всички коментари, някои успях и са доста повърхностни, понеже - когато човек не е изпитал нещо на свой гръб много трудно може да разбере болката на другия! Постове от рода на " какво , още търсиш, тя ти е дала да се разбере че не иска..... не си допадате.... връзката ви е изчерпана... и т.н. са за мен излишно написани.
Аз съм зодия лъв, моят съпруг е везни. Доколко зодиите имат значение не ми е ясно. Предполагам имат нещо общо помежду си, но според мен всичко се свежда до възпитание, характер и среда.
При нас също има едно такова отчуждаване да го нарека, за което ти пишеш. напоследък трудно намираме общи теми, по-често се дразним, нежността липсва, заедно сме от почти 10 години. Съпругът ми също е много общителен, контактен, душата на компанията, забавен е, но с приятелите си и странични хора. Винаги иска да показва знания на различни теми, често слага и "сос" към тях (добавя и нещичко от себе си), нещо което на мен вече ми е познато до болка и не минава пред мен, ако мога така да се изразя. Той е по-дипломатична личност, не се кара,  не повишава тон, докато аз не мога да се сдържам ако се ядосам:).
Ще ти кажа на мен какво ми липсва в нашата връзка. Липсва ми внимание, мисля че заслужавам повече уважение, нещата които правя са недооценени - едва ли не съм длъжна да ги правя, обичам да съм център на внимание, не винаги, но ми е приятно да съм изслушвана, да съм подстрекавана /не упреквана/, не обичам да ми взимат ролята на главен герой Mr. Green. Няма романтика отдавна. Сексът е вече рутина и е скучен, няма "предястие", няма "десерт"...

Ако ти се опиташ да приложиш някои от споменатите неща, дали няма да има промяна във връзката ви?

При мен, както вече споменах проблем има. Аз също искам да намеря решение, но не се осмелявам да захвана темата, защото няма кой да ме чуе. Той просто избягва да разговаряме и има чувството, че ще го критикувам. Не излизаме заедно, работим заедно, но бизнеса е наш и понякога аз отсъствам, оставам вкъщи, за да свърша домашните задължения.Живеем в неговия град от 3 години и моят кръг от познати е доста ограничен, за приятелки да не говорим. Sad
 Може би някои ще ми се изсмеят, но наскоро гледах документален филм на подобна тема (отношенията между двама души) и ми остана в главата  думата и действието на окситоцина - наречен още грижовния хормон. Вероятно имам липса на окситоцин....

Не знам докога ще се опитвам да се справя сама, със сигурност трябва да променя и нещо в собственото си поведение, не е само да искам да получа, трябва и да дам... Simple Smile

Ще следя темата за подобрение при вас!
Желая ти успех! Peace

П.П. Върнах се назад и прочетох много коментари..Simple Smile Виждам, че са ти дали доста материал за усвояване, контактен и шегаджия си, като моя съпруг!
Знай, че винаги вината е в двамата и никога не е виновна само едната страна!

Последна редакция: вт, 01 апр 2014, 13:45 от Пак съм аз

# 246
  • Мнения: 317
До първата половина на мнението бях сигурен, че ще предложиш да се утешаваме взаимно  1dating Embarassed Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing Това в кръга на шегата  Mr. Green

Иначе като стана дума за шеги, първоаприлската ми шега не мина особено добре. Тъй като очакваме във всеки момент по пощата да ни доставят едни телефончета от Сингапур си позволих да опаковам едно кашонче - там с етикетите на пощата, фактура от сингапурския сайт, абе всичко  Sunglasses...  : само, че вместо телефони, вътре имаше 1 опаковано парче керемида  Laughing Очакваше някаква първоаприлска шега, но я хванах със свален гард, изобщо не очакваше  Joy
Въпреки, че й обясних, че съм се постарал да я изненадам с шега, на която да се посмеем и че не целя да я накарам да се чувства глупаво, май тя точно така се почувства, но тя с и е оперирана от чувство за хумор така или иначе  Confused
Киселя цяла вечер, както обикновено след работа, но то и като цяло нещата са охладнели от известно време. Изключение правят моментите след секс - тогава е най-милата и най-добрата, сякаш си е пила вълшебните хапчета, ама нещо не мога да поддържам темпото от 20 копулации седмично, за да и поддържам настроението добро. Mr. Green Впрочем, физическото ми влечение към нея е намаляло драстично от няколко месеца - не знам дали заради вкисването на отношенията ни или заради това, че тя се поддържа значително по-малко от преди. На фризьор стъпва два пъти годишно, грим не слага никакъв, по-рядко се епилира, предпочита вече по-практично облекло пред по-секси дрешките. Омърляви се значително, не знам защо, старая се да приемам някои от нещата, които не разбирам и не проумявам, но това е друга тема.

Впрочем, как минаха вашите първоаприлски шеги, дами? Споделете тук, ако имате време  Peace

...

Пак се връщам на мнението от Пак съм аз  Grinning

Цитат
Ако ти се опиташ да приложиш някои от споменатите неща, дали няма да има промяна във връзката ви?

След някакво себеотдаване предполагам ще има някаква промяна, но аз няма да се чувствам добре. Не обичам да съм всеотдаен, а да държа някакъв баланс между себе си и отношенията си. Тя е доста отбран човек и не съм убеден, че може също да е всеотдайна към мен или поне, докато не си решим проблемите, а именно проблемите идват от различията между нас. Както описваш съпруга ти, вероятно има някаква база на сравнение. Предполагам, тези хора са си просто такива - в тях е породено някакво неосъзнавано двуличие - пред партньора си показват едно поведение, а пред приятелите и семейството си - друго. Не знам каква е причината за това по-особеното поведение - някакви вътрешни убеждения или страхове, аз не бих се наел да задълбавам, тук вече някой психолог трябва да изкаже мнение. Колкото до това в кой е вината - научил съм се, че търсенето на вина е нещо изключително неползотворно, за разлика от търсенето на решения  Wink Успех и на теб!

# 247
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
Пич, ако беше мой партньор - да съм ти била шута отдавна. Честно ти го казвам.

# 248
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Янтра, защо??? Laughing
Аз пък, ако съм на негово място, на нея щях отдавна да ѝ бия шута Twisted Evil (,което не е идея към теб, Гриме)!

# 249
  • Мнения: 2 850
Омърлявила се била...ти па си много убав сигурно Laughing
Щом не й пука за секси дрешки и грим, не й пука и за теб, ще знаеш. Потискаш я, а сексът само я разсейва.
Развесели ме тая тема.

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 23 716
На първо място, ако някога разбера, че партньорът ми ме е обсъждал с такова негативно отношение. След това - не понасям тъпи шеги, мисля, че сме надраснали възрастта, в която опакована керемида е била забавна, и аз бих се цупила. На трето - репликите за "не се поддържа" приемам единствено ако мъжът прилича на Бог в тялото, съответно поддържан е навсякъде. С ЕГН-то и на мен ми увисва бюста и кожата ми не е същата.

# 251
  • Мнения: 317
Фаина, разбирам те, но така една дългогодишна връзка ще отиде по дяволите, ще изгубя един добър приятел и няма гаранция, че следващата ми партньорка ще ми допада повече. Аз съм потресен какви момичета хващат приятелите ми, така че кротувам и се опитвам да бъда отговорен и любящ партньор. Това момиче е наистина качествен човек, едно недодялано диамантче, което с времето се надявам да се поошлайфа Wink

А сега до Янтра Simple Smile

Цитат
ед това - не понасям тъпи шеги, мисля, че сме надраснали възрастта, в която опакована керемида е била забавна, и аз бих се цупила. На трето - репликите за "не се поддържа" приемам единствено ако мъжът прилича на Бог в тялото, съответно поддържан е навсякъде. С ЕГН-то и на мен ми увисва бюста и кожата ми не е същата.

Ако прочетеш внимателно, не съм споменал никъде за човешката физика (тя впрочем спортува и има добра фигура, така че тук си недоразбрала вероятно), а за самият й стил. Аз също спортувам и съм окей.

Цитат
не понасям тъпи шеги, мисля, че сме надраснали възрастта, в която опакована керемида е била забавна, и аз бих се цупила.

Е, предполагам че между теб и нейната възраст има минимум 10 години в твоя полза, а и винаги съм разчитал на чувството за хумор в хората, защото преди шегите се приемаха с "аххх тиииии" и широка усмивка, а сега е цупене и нерви.

Цитат
На първо място, ако някога разбера, че партньорът ми ме е обсъждал с такова негативно отношение.

Не очакваш да се превъзнасям как са цъфнали бадемите навън през пролетта и колко прекрасно нещи е любовта тук, нали? Според мен тук няма място за излишно лицемерие и отнасяне, говорим по същество с фактите, без да си играем ролите.
Темата е сама по себе си за проблемите в отношенията между партньорите и това, че те се обсъждат тук, не значи, че той е негативен образ в действителност.

Иначе Янтра, можеш да ми биеш шута по всяко време. Честно ти го казвам  Wink Grinning

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 11:59 от Grimm

# 252
  • Мнения: 2 850
Абе откъде го вадиш това самочувствие, разсмиваш ме, честно.  Laughing

# 253
  • Мнения: X
Абе откъде го вадиш това самочувствие, разсмиваш ме, честно.  Laughing

Как откъде Mr. Green човека ше шлайфа диаманти, то се иска определена доза самочуствие за това Grinning

# 254
  • Мнения: 6 624
Ма тая тема още ли е на дневен ред smile3555 tooth

Грим, много си вървежен, още поддържаш интереса Wink Mr. Green

# 255
  • Мнения: 3 231
Един джентълмен не обсъжда жена си дори и в анонимната среда на някакъв форум. Това, което правиш, е изключително грозно. Ако наистина проумяваш колко сериозни са проблемите във връзката ти (а те са, повярвай ми), би работил върху тях заедно с момичето. Обсъждането им с непознати жени във форума не е път към някакво решение, особено пък, когато другата страна във връзката е изолирана от твоите "опити" да я подобриш. Явно ти е толкова скучно с това момиче, че си готов да ставаш градския палячо тук, само и само да си интересен някому (защото явно на нея не си й).

Или имаш нужда да си унижаван, мачкан, потискан психически и доминиран от жена..., а твоята не е този тип. Защо иначе би се поставял в положението куп непознати жени да се отнасят с теб като тотален загубеняк и дори открито да ти казват как "ако ми беше приятел, нямаше и 10 минути да седя с теб"...??? Много си объркан. Искрено се надявам да не си по-голям от 22-23 г. Тогава е простимо.

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 14:50 от nofelet

# 256
  • Мнения: 6 624
...Впрочем, физическото ми влечение към нея е намаляло драстично от няколко месеца - не знам дали заради вкисването на отношенията ни или заради това, че тя се поддържа значително по-малко от преди. На фризьор стъпва два пъти годишно, грим не слага никакъв, по-рядко се епилира, предпочита вече по-практично облекло пред по-секси дрешките. Омърляви се значително, не знам защо, старая се да приемам някои от нещата, които не разбирам и не проумявам, но това е друга тема.

Според мен, в цитата горе се крие разковничето и е отговор на въпросите ти Нофелет Wink

# 257
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Ω Θεε μου! Crazy

Вие пък ще казвате на човека какво да пише и с кого да коментира. ooooh! Като не ви харесва, не го четете.
Аз съм съгласна, че някои от изказванията му са доста гръмки, ама след всеки негов пост да връхлита гнездо
усойници, съскащи и осмиващи - хич не върви. Минимум "не е джентълменско". Whistling

# 258
  • Мнения: 3 231
Ω Θεε μου! Crazy

Вие пък ще казвате на човека какво да пише и с кого да коментира. ooooh! Като не ви харесва, не го четете. Аз съм съгласна, че някои от изказванията му са доста гръмки, ама след всеки негов пост да връхлита гнездо усойници, съскащи и осмиващи - хич не върви. Минимум "не е джентълменско". Whistling
Човек не научава особено много за този живот, ако за всяко изказване му се ръкопляска. Не мисля, че вреди да се види и от друг ъгъл. От моя ъгъл авторът изглежда жалък. Имам право на това мнение. А че поведението му не е джентълменско, не е. Малко уважение поне няма ли към тази жена?! Как ще се почувства тя, ако разбере, че разправя на каките в някакъв форум как напоследък "не съм особено сексуално привлечен към нея"? Фаина, и ти си ползвай акъла, като праскаш по клавиатурата. Ако твоят Фаин почне да раздува по форумите как напоследък единственият начин да го вдигне с теб, е ако си мисли за Джесика Алба, ще си горда ли с него? Иначе като го прави Грим, всичко е ОК, а?

Последна редакция: ср, 02 апр 2014, 15:29 от nofelet

# 259
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
                                         SIR, YES SIR!


# 260
  • Мнения: 6 624
 smile3506 smile3506 smile3506

Фаина изкара тежката артилерия.

# 261
  • Мнения: 204
nofelet, радвам се, че има мъже, които мислят като теб. Автора ако не престане да се приема като манна небесна за нещастната си, неговореща и мърлява приятелка, много скоро май ще падне от високо.

# 262
  • Мнения: 317
Един джентълмен не обсъжда жена си дори и в анонимната среда на някакъв форум. Това, което правиш, е изключително грозно. Ако наистина проумяваш колко сериозни са проблемите във връзката ти (а те са, повярвай ми), би работил върху тях заедно с момичето. Обсъждането им с непознати жени във форума не е път към някакво решение, особено пък, когато другата страна във връзката е изолирана от твоите "опити" да я подобриш. Явно ти е толкова скучно с това момиче, че си готов да ставаш градския палячо тук, само и само да си интересен някому (защото явно на нея не си й).

Или имаш нужда да си унижаван, мачкан, потискан психически и доминиран от жена..., а твоята не е този тип. Защо иначе би се поставял в положението куп непознати жени да се отнасят с теб като тотален загубеняк и дори открито да ти казват как "ако ми беше приятел, нямаше и 10 минути да седя с теб"...??? Много си объркан. Искрено се надявам да не си по-голям от 22-23 г. Тогава е простимо.

Много задълбочена психоанализа, колега  Laughing
Аз си пожелах психолог в тема през предишното си мнение и той се материализира  Laughing
За съжаление грешиш още в първото си изречение. Аз не съм джентълмен и не претендирам да бъда.  Wink
Оттам нататък - заключенията си ги вадиш на базата на някакъв стереотип.

Колкото до това кой какво казвал - мисля, че отдаваш прекалено много внимание на това.
Аз се интересувам само от мнението на интересните за мен хора и умея да филтрирам ненужното. Ако гореспомената дама не може да ме изтърпи и 10 минути това си е нейн проблем, тъй като с това изказване тя се изяви малко като неканен гост.  Rolling Eyes
Моята дейност в тази тема е да се допитвам до до аномимни мнения, някои от които да са ми полезни, а не да градя някакъв имидж. Ако съм ти отнел вниманието на дамите е било неумишлено  Peace

Относно останалото ; тъй като си мъж, знаеш, че във футбола играеш дотолкова, доколкото съпреникът ти позволи. В отношенията важи същия принцип - работиш върху проблемите във връзката си доколкото партньорът ти позволи. Надявам се ме разбра, защото няма да ти се обяснявам втори път.

Надежда, здравей душа Hug


Фаина, няма смисъл да пишеш. Народът си е озлобен от смяната на часовете преди няколко дни  Laughing И аз СЪЩО, крадат ни цял час сън.  Imp

# 263
  • Мнения: 6 624
Надежда, здравей душа Hug
Hug Laughing
Ти що си още на тоя хал. Не го ли реши проблема с половинката? И кви са тия керемиди, направо ме срази ooooh! Laughing

# 264
  • Мнения: 317
Китайците са за шамари, че още бавят подаръка-телефонче за 8ми март  Twisted Evil
Докато не дойде така ще е все - керемиди и летящи чинии (и тенджери) Laughing

# 265
  • Мнения: 3 231
Много задълбочена психоанализа, колега  Laughing

Във футбола играеш дотолкова, доколкото съпреникът ти позволи
Ако наистина ти стискаше да седнеш пред един психоаналитик, сега със сигурност нямаше да си толкова изгубен. Но не ти стиска. Значително по-лесно е да разкажеш за проблемите си във форума. Може пък някое анонимно мнение изведнъж да ти даде такъв джокер, че връзката ти да цъфне и от утре пак да искаш да чукаш приятелката си. Може, имаш огромни шансове за успех... особено като гледаш на житейския си партньор като на футболен съперник. Направо си спечелил мача от съблекалните...

# 266
  • Мнения: 2 850
Един джентълмен не обсъжда жена си дори и в анонимната среда на някакъв форум. Това, което правиш, е изключително грозно. Ако наистина проумяваш колко сериозни са проблемите във връзката ти (а те са, повярвай ми), би работил върху тях заедно с момичето. Обсъждането им с непознати жени във форума не е път към някакво решение, особено пък, когато другата страна във връзката е изолирана от твоите "опити" да я подобриш. Явно ти е толкова скучно с това момиче, че си готов да ставаш градския палячо тук, само и само да си интересен някому (защото явно на нея не си й).

Или имаш нужда да си унижаван, мачкан, потискан психически и доминиран от жена..., а твоята не е този тип. Защо иначе би се поставял в положението куп непознати жени да се отнасят с теб като тотален загубеняк и дори открито да ти казват как "ако ми беше приятел, нямаше и 10 минути да седя с теб"...??? Много си объркан. Искрено се надявам да не си по-голям от 22-23 г. Тогава е простимо.
Е те това е!

# 267
  • Мнения: 2 650
Grimm,изчетох всичко  в темата ти и ще се опитам да бъда кратка. От прочетеното разбрах,че имаш прекрасно същество до себе си, много по-мъдро от теб, за да изтърпява логорейната ти пристрастност мълчаливо (което ти разбираш като липса на комуникация) Напротив липсата на такава е при теб - ти не я виждаш каква е . Била нешлифован диамант,ама ти нали великия шлифовчик ще я накараш да заблести,  нямала интереси да оправя световния мир,според  инфармоцаионното безмислие с което се заливаш сам, а сигурно и нея.Занемарила се била, щото стоейки вкъщи, трябва да е нон стоп секси предразполагаща кукла за Великия мастър, който я унижава дори пред непознати. Подаряваш керемиди, щото дори за осми март не си се подготвил  както трябва, ама тя нямала чувство за хумор...Честно да ти кажа, това момиче все някога ще си отиде от теб, дано само не си отиде съвсем съсипана.

# 268
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Grimm, тичай вкъщи и бързо прегърни и нацелувай съкровището, което имаш.  Heart Eyes Повярвай ми, изпуснеш ли тази мацка, друга, която да те търпи, едва ли ще намериш така лесно.  Mr. Green Доста от нас вече ти го казаха.  Laughing

# 269
  • Мнения: 6 624
Китайците са за шамари, че още бавят подаръка-телефонче за 8ми март  Twisted Evil
Докато не дойде така ще е все - керемиди и летящи чинии (и тенджери) Laughing

Е колко месеца пътува тоя телефон Rolling Eyes Трябвало е по-рано да го поръчаш. Дано поне да се зарадва и да не е някой ментаж. Каква е марката и модела?

# 270
  • Мнения: 317
Беше предвиден друг подарък, но по стечение на обстоятелствата в началото на март се наложи да поръчам. Сега защо ги бавят вече месец нямам идея, но и друг път съм поръчвал, така че съм спокоен.
Иначе се спряхме на това: http://www.p*******l.com/elephone-p8-smartphone-mtk6592-58-inch-fhd-screen-2gb-16gb-android-42-otg-black-p85588.html
В бяла и черна версия са, препоръча ми ги приятел, дано излезат читави  Wink

# 271
  • Мнения: 1 253
На мен ми се струва, че темата е повод за запознанство и заблудена самореклама. Сайтовете за запознанства вече сигурно не са на мода, а тук толкова много жени с широки интереси  Wink
Успех с новото гадже!

Нофелет,   bouquet

# 272
  • Мнения: 317
Може и за това да се използва, да.
Адмирирам, че правиш първата стъпка към Нофелет  Wink

# 273
  • Мнения: 6 624
 Joy Joy Joy Нофелет, май ти излезе късмета Wink

# 274
  • Мнения: 1 253
Глупости говорите, не съм сингъл и не си търся гадже, за разлика от автора.
А Нофелет има уважението ми не само от тази тема.

# 275
  • ❌❌❌
  • Мнения: 779
Joy Joy Joy Нофелет, май ти излезе късмета Wink

И аз така -  Mr. Green Mr. Green Mr. Green...

С'а вече може да се отпусне и да оплюе жена си без да играе театри. Ние ще го изслушаме, щото сме му (псевдо-)приятели. Flutter

Кинче, ама ако беше сингъл??? Party

# 276
  • Мнения: 405
До първата половина на мнението бях сигурен, че ще предложиш да се утешаваме взаимно  1dating Embarassed Embarassed Embarassed Laughing Laughing Laughing Това в кръга на шегата  Mr. Green
наистина си е шега Laughing


Въпреки, че й обясних, че съм се постарал да я изненадам с шега, на която да се посмеем и че не целя да я накарам да се чувства глупаво, май тя точно така се почувства, но тя с и е оперирана от чувство за хумор така или иначе  Confused
това сериозно ли го казваш??? Би ли ми описал тогава това, което те привлече в началото към нея?
Киселя цяла вечер, както обикновено след работа, но то и като цяло нещата са охладнели от известно време. Изключение правят моментите след секс - тогава е най-милата и най-добрата, сякаш си е пила вълшебните хапчета, ама нещо не мога да поддържам темпото от 20 копулации седмично, за да и поддържам настроението добро. Mr. Green Впрочем, физическото ми влечение към нея е намаляло драстично от няколко месеца - не знам дали заради вкисването на отношенията ни или заради това, че тя се поддържа значително по-малко от преди. На фризьор стъпва два пъти годишно, грим не слага никакъв, по-рядко се епилира, предпочита вече по-практично облекло пред по-секси дрешките. Омърляви се значително, не знам защо, старая се да приемам някои от нещата, които не разбирам и не проумявам, но това е друга тема. .............
След някакво себеотдаване предполагам ще има някаква промяна, но аз няма да се чувствам добре. Не обичам да съм всеотдаен, а да държа някакъв баланс между себе си и отношенията си. Тя е доста отбран човек и не съм убеден, че може също да е всеотдайна към мен или поне, докато не си решим проблемите, а именно проблемите идват от различията между нас.
Себеотдаване или има или няма - какво е това "някакво себеотдаване"???  Значи все пак смяташ, че ще има промяна, но ще е в твой ущърб? Направи една жертва де, не е казано да си режеш ръцете, опитай, възможно е след това да има и възвратен ефект...
Според мен най-добре е да намериш смелост и да навлезеш в проблема очи в очи. Излезте на разходка в гората/планината, на излет някъде... отвори темата, кажи ѝ за страховете си (предполагам са такива), не е срамно да се "разгърнеш" психически пред партньора си, знам трудно е /личен опит/, какво мисли за вашата връзка, има ли нещо, което би искала да сподели с теб, ...лодката за да се движи напред иска две весла. Ако ти движиш сам едното весло нали си наясно, че ще се въртите в кръг. Трябва да постигнете някакъв синхрон, за да се "движи" връзката ви. Ако само ти се опитваш, няма да се получи, но доколко се опитваш, ще трябва да ѝ го кажеш, след като не си наясно дали скритите ти послания са разпознати правилно.  Аз съм сигурна, че и на нея не ѝ се нрави това положение, може би оставя на теб или има търпение. Ако ти наистина искаш да направиш нещо, за да спасиш връзката си, действай. Тук вече е ясно - който ти е дал съвет, или те е подстрекал/критикувал, го е направил. Иска се действие.
А що се отнася за външният ѝ вид, всичко е поправимо, я се погледни в огледалото - същият ли си , както, когато се запознахте?!  И аз моя съпруг го взех 75 кила, а сега е 95..., а аз съм си все 56. Mr. Green Така че промяна настъпва във всеки човек, просто ти не я забелязваш твоята. Naughty

По моят проблем - аз реших да взема нещата в свои ръце и да се "стегна" малко, да си покажа гривата и да открия стабилната почва под краката си, не ми е в характера да чакам някой друг да ми я предложи - може да закъснее или да се сети за това след 30ина години. Нямам това търпение Mr. Green Мисля че съм на прав път, поне засега! Joy

В крайна сметка ние сами си градим бъдещето! Wink

# 277
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
   Пак съм аз, думите ти звучат много мъдро!  Hug Дано авторът се вслуша в тях поне малко, но дълбоко се съмнявам...  Whistling

# 278
  • София
  • Мнения: 11 478
Много задълбочена психоанализа, колега  Laughing

Във футбола играеш дотолкова, доколкото съпреникът ти позволи
Ако наистина ти стискаше да седнеш пред един психоаналитик, сега със сигурност нямаше да си толкова изгубен. Но не ти стиска. Значително по-лесно е да разкажеш за проблемите си във форума. Може пък някое анонимно мнение изведнъж да ти даде такъв джокер, че връзката ти да цъфне и от утре пак да искаш да чукаш приятелката си. Може, имаш огромни шансове за успех... особено като гледаш на житейския си партньор като на футболен съперник. Направо си спечелил мача от съблекалните...

Виж Nofelet, по принцип пишеш страхотно. Тоя път обаче се спри. На принципа съм, че ако човек няма какво чаааааааак толкова да каже (очевидно конкретика, каквато търси автора), то не е нужно да е на сека манджа мерудия.

така, авторе, какво стана, какво се случи, какъв е напредъка?

# 279
  • Мнения: 317
Напредъкът е много добър. Наложи ми се да замина по бизнес за няколко месеца извън страната и явно от времето прекарано отделно са повлияли на взаимната равносметка и всички тези битовизми са минало. Сега нещата изглеждат много позитивни, нищо не стои помежду ни, забавляваме се доста повече от преди. Започнахме да разнообразяваме ежедневието си и това повлия и на комуникацията, която вече е задоволителна. Сякаш преди нещо стоеше помежду ни, но вече го няма и е на лице една пълноценна връзка. Тази тема също помогна, за което благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт