Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 955
  • 279
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 35 236
По персоналните въпроси - аз не съм привърженичка на нито една теория. Въпросите ти не са адекватни, не си запознат с материята.
Справка - "Чевек сам кове съдбата си" е гръцка притча и донякъде в разрез с християнството.

Древногръцката философия има всевъзможни направления, но предначертаната от боговете съдба не може да бъде променена или избегната. Среща се в почти всички митове, философски трудове и литература, за които се сещам. Всеки от героите на Илиада например е бил орисан с различна съдба, която не може да промени (например Ахил).


Peace

По въпроса с християнството - свободната воля приключва със смъртните грехове, с божиите заповеди и въвеждането ни в лоното на църковните канони. Човек са ми кове съзбата, ама друг път.


Цитат
Моля те, друг път когато искаш да обориш някой, поне направи предварителна справка и не пиши врели-некипели по свое усмотрение.

Нещо си в грешка. Отделям ти 3 мин. за просветление /ако искаш се възползвай/. Принципно, нямам ежеминунти пориви да оборвам някого. В общуването си с хората съм на на мнение, че трябва да има диалог, понякога спор /обичам конструктивни и подкрепени с логика спорове/, но като цяло да не се налага мнение, което очевидно не е истина за човекът отсреща. И тирадите без възражение,в днешно време са си автогол.
За огромно съжаление имам няколко познати с които разговорите за патетични неща като времето или битови въпроси се превръщат в тежест. От всяка дума се вади заключение, вменяват ти се неща, които никога не са ти минавали през ума и оставаш с тягостното усещане за - "без вина виновен".
Нали осъзнаваш, че при следващи разговори само кимам и процеждам по една - аха, мда, така е....
Питал ли си се, какво качество на общуване предлагш на половинката си?
Не ми отговаряй, разбрахме отговора.

# 151
  • Мнения: 317
Накратко: аз казвам нещо, ти ми казваш, че това не е така, аз се защитавам позицията си, като ти давам факти и аргуменнти, а ти ми казваш, че те карам да се чувстваш виновна и неприятно.   Tired Уважавам мнението ти и не разбирам защо се цупиш, че заяждането ти не бе на място. Освен това, не прави грешката да сравняваш непознат хора от твоето обкръжение.  Wink Благодаря за просветлението, но ако беше подходила по-френдли, нямаше да се правиш на ощипана госпожица.

# 152
  • София
  • Мнения: 35 236
Ти се припознаваш със споделеното от мен, ясно е, че съм била права.

И за разлика от теб, не твърдя, че пишеш глупости, а те подканям да влезеш в материята и да пишеш по същество Peace

# 153
  • Мнения: 1 262
Вечерта проведохме един разговор. Казах й някои истини, обсъдихме някои неща, но нямаше особена полза. В един момент започна отново по детски да отговаря на всеки мой аргумент с лаконичното "ами ти? ами ти?", като даваше факти, преиначени така, да са й угодни. Или аз не намирам правилният подход за разговор, или си имам работа с крайно инфантилен човек. Съответно и двамата намусени цяла вечер. Както и да е - занапред по-малко разговори  Laughing

Нали много си я харесваше, какво стана сега?!
Извинявай, но ако не можете да общувате, какво бъдеще ще имате?
Ще дойде момент, в който очарованието ти от нея и добрите й качества ще приключи и тогава ще се чувстваш самотен и изолиран... Това ли искаш?!

# 154
  • Мнения: 317
Упорит съм, както е видно и в темата  Laughing

Иначе се надявам да няма негативно развитие, но това времето ще покаже.
От евентуалните негативни последствия не ме е страх - нито съм от хората, които се тръшкат, нито пък тя е последната жена на този свят. Въпросът е принципен.

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
 hahaha hahaha hahaha Той, мъжът, бил казал "истини" . Голям смях. От там почват проблемите - тръгваш със самочувствието, че твоите твърдения са истини. И нейните доказателства на противното наричаш "факти, преиначени така, да са й угодни".  Промени си подхода, като започнеш с идеята, че не винаги си прав и твоите истини не са общовалидни, очевидно не и за партньорката ти.

# 156
  • Мнения: 6 624
айде ново двайсе Laughing

# 157
  • Мнения: 317
По презумция мъжът е виновен до доказване на противното,това го разбрахме вече  Laughing
Старая се да съм обективен, когато разяснявам конкретиките, които обсъждаме, така че дайте малко по-сериозно значи..  Rolling Eyes

# 158
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
По презумция мъжът е виновен до доказване на противното,това го разбрахме вече  Laughing
Старая се да съм обективен, когато разяснявам конкретиките, които обсъждаме, така че дайте малко по-сериозно значи..  Rolling Eyes
Съвсем сериозно ти казвам. Ако моя мъж държи да ми посочва истини по време на вечеря - ще се сдобие с проблем. Очевидно твоите истини не се възприемат като такива от нея.

Чак съм любопитна - какви истини и каза? Айде някои сигурно са лични, ама дай някоя за пример.

# 159
  • Мнения: 6 624
Виж кво Грим, вземи разкажи как е минала вечерята, а ние ще направим разбор виновен ли си или не Naughty

# 160
  • Мнения: 317
О, не бих издребнял дотолкова, въпреки, че всичко е било конструктивно и в добър тон, нещо на което винаги държа.

Цитат
Очевидно твоите истини не се възприемат като такива от нея.
То именно тук е разковничето, ама по темата точно това коментирахме, че няма как да промениш мирогледа на един човек, който вече се е формирал като личност и начин на мислене. Остава или да се джафкате или по някакъв начин да свикенете с това.

# 161
  • Мнения: 6 624
О, не бих издребнял дотолкова, въпреки, че всичко е било конструктивно и в добър тон, нещо на което винаги държа.

Шегувам се Laughing Hug

# 162
  • Пловдив
  • Мнения: 23 781
По начина по който ни преразказваш изглежда, че искаш тя да приеме твоите възгледи, а не да разговаряш с нея. Това са две съвсем различни неща. Няма истини, даже да не си съгласен с нея, тя ти е казала какво мисли, пък ти си взел да и доказваш противното. Опитала се е жената, ама ти като типичен бг мачо смяташ, че ти си прав и тя трябва да мисли като теб. Да, ама сме 21 век и няма да стане.

# 163
  • Мнения: 317
@Янтра съгласен съм.


Темата се поизчерпа, така че благодаря за включванията на всички и ви "подарям" един хубав букет.  Hug


# 164
  • Мнения: 1 262
Първо мерси за букета.

Сега да премина по същество... Казват, че жените само се оплакват от мъжете си, но не предприемат необходимите действия. Сега виждам, че и мъжете не са по-различни...

Грим, защо пусна темата?!  newsm78 Явно ти е все едно от чуждото мнение или искаше да затвърдиш своето собствено?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт