Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 972
  • 279
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6 624
Грим, с бившия ми съпруг имах подобни проблеми - имахме различни интереси и гледахме в различни посоки. Говоря за него в минало време, защото точно тези ни различия се оказаха голямата бездна мажду нас...дано при вас изхода да е друг.

# 136
  • Мнения: X
Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.
По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата
Гледай да е щастлива и усмихната, чукай я редовно и не си слагай много, много глупави мисли на главата. Докато е тиха, кротка и щастлива, и на теб ще ти е мед и масло.
 Ако е добър човек, пази си я и се радвай, че си я намерил.
newsm10
Изпитано!Действа!Вече 25 години!    Laughing
Няма по-щастлив мъж от моя.    Grinning

# 137
  • Мнения: 4 569
Грим, защо си във връзка с точно тази партньорка? Как виждаш връзката ви в бъдеще?

# 138
  • Мнения: 317
Грим, защо си във връзка с точно тази партньорка? Как виждаш връзката ви в бъдеще?

Да кажем, че съм постигнал с нея доверието и разбирателството, които са нужни за съществуването на една връзка. Приятно ни е да правим каквото и да е заедно. На фона на другите жени, с които съм бил я намирам за безценна, макар че всеки си има своите недостатъци и това е съвсем човешко. По втория въпрос само ще напиша, че не съм от хората, които си правят плановете за далечното бъдеще. Разбрал съм, че животът е динамичен и нещата се случват сами, обикновено малко или много по-различно от планираното  Wink Защо питаш? Simple Smile

Последна редакция: ср, 05 фев 2014, 18:18 от Grimm

# 139
  • Мнения: 6 624
Грим, защо си във връзка с точно тази партньорка? Как виждаш връзката ви в бъдеще?

Защо питаш? Simple Smile
tooth tooth

# 140
  • София
  • Мнения: 35 311
Грим не вижда в бъдещето......... hahaha

# 141
  • Мнения: 317
Вечерта проведохме един разговор. Казах й някои истини, обсъдихме някои неща, но нямаше особена полза. В един момент започна отново по детски да отговаря на всеки мой аргумент с лаконичното "ами ти? ами ти?", като даваше факти, преиначени така, да са й угодни. Или аз не намирам правилният подход за разговор, или си имам работа с крайно инфантилен човек. Съответно и двамата намусени цяла вечер. Както и да е - занапред по-малко разговори  Laughing

Ms.Gorgeous - за да разбера за кое бъдеще говориш, я ми кажи на коя теория си привърженик ти - древногръцката, че съдбата ни е предначертана или християнската - че човек е дарен със свободна воля и сам кове съдбата си  Rolling Eyes

# 142
  • София
  • Мнения: 35 311
Вечерта проведохме един разговор. Казах й някои истини, обсъдихме някои неща, но нямаше особена полза. В един момент започна отново по детски да отговаря на всеки мой аргумент с лаконичното "ами ти? ами ти?", като даваше факти, преиначени така, да са й угодни. Или аз не намирам правилният подход за разговор, или си имам работа с крайно инфантилен човек. Съответно и двамата намусени цяла вечер. Както и да е - занапред по-малко разговори  Laughing

Ms.Gorgeous - за да разбера за кое бъдеще говориш, я ми кажи на коя теория си привърженик ти - древногръцката, че съдбата ни е предначертана или християнската - че човек е дарен със свободна воля и сам кове съдбата си  Rolling Eyes

По казус едно -кофти човече, кофти. Ако нямаш чуваемост, ще продължаваш да се въртиш като хамстер в колело.

По персоналните въпроси - аз не съм привърженичка на нито една теория. Въпросите ти не са адекватни, не си запознат с материята.
Справка - "Чевек сам кове съдбата си" е гръцка притча и донякъде в разрез с християнството.

# 143
  • Мнения: 317
По персоналните въпроси - аз не съм привърженичка на нито една теория. Въпросите ти не са адекватни, не си запознат с материята.
Справка - "Чевек сам кове съдбата си" е гръцка притча и донякъде в разрез с християнството.

Древногръцката философия има всевъзможни направления, но предначертаната от боговете съдба не може да бъде променена или избегната. Среща се в почти всички митове, философски трудове и литература, за които се сещам. Всеки от героите на Илиада например е бил орисан с различна съдба, която не може да промени (например Ахил).

Христианството дава право на човешката душа има свободна воля да избира различава добро и зло, да ръководи сама постъпките си, които след животът на земята ще бъдат осъждани. Ето ти и цитатче:
Цитат
Бог е създал хората по свой образ. (Битие 1:26) За разлика от животните, които се ръководят главно от инстинкти, ние подобно на своя Създател можем да проявяваме качества като любов и справедливост. И също като Създателя си имаме свободна воля.

Моля те, друг път когато искаш да обориш някой, поне направи предварителна справка и не пиши врели-некипели по свое усмотрение.

Последна редакция: чт, 06 фев 2014, 10:33 от Grimm

# 144
  • Мнения: 46 593
...Казах й някои истини...

Явно твоите истини не са нейни.
Изключително грозно е да наричаш най-близкия ти човек с подобни определения...

# 145
  • Мнения: 6 624
Добре де, що го нападате сега човека? винаги първата реакция е да нападнем, вместо да даваме уместни съвети. Еми точно инфантилно е поведението на приятелката му, според това, което той разказва.

# 146
  • Мнения: 46 593
От разговорите, които сме водили тук с него, съм си направила извода, че а му кажеш нещо, което не е точно както той мисли, а се разсърдил. Не мисля, че на живо е по-различен. Така че как точно е минал разговорът можем само да гадаем. При всички случаи обаче да дойдеш при непознати хора и публично пред цял свят да обиждаш човека до теб не мога да го приема за ок.

# 147
# 148
  • Мнения: 46 593
Grimm, кака, нас не можеш ни уплаши, колко такива сме опитомили...  smile3560

Започни да се държиш като възрастен и ще видиш как отсреща ще получиш каквото търсиш.

# 149

Общи условия

Активация на акаунт