Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 970
  • 279
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 317
@Не се сърди човече, само истини написа  newsm74

@DELTA, всеки човек си има си има проклетийка в себе си, въпросът е дали ще я притаи в себе си или ще я изкара на показ. Като индианската притча за добрият и лошия вълк.

виждам, че на автора му е гот да блещи общи приказки, но не и да отговаря на въпросите, които му се задават.

@ Adellle, накратко да не се чудиш що такава става, тук въпросите задавам аз  Sunglasses Wink

# 121
  • Мнения: 3 231
Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.
По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата
Гледай да е щастлива и усмихната, чукай я редовно и не си слагай много, много глупави мисли на главата. Докато е тиха, кротка и щастлива, и на теб ще ти е мед и масло. Задълбочени дискусии ще правиш с момчетата на бира, това е. Ако е добър човек, пази си я и се радвай, че си я намерил. Братле, добрите жени ни убиват от скука, лошите ни убиват от ревност. От скука винаги е по-добре Simple Smile Гледай си живота и се радвай на това, което имаш.  Laughing

# 122
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Значи, ти не искаш жена, с която да си говориш. Ти искаш някоя, която да те слуша и да ти козирува...е, намерил си я. Ама не знам защо искаш съвети, при все, че грам нямаш намерение да ги спазваш. А, ако някой случайно реши да е сериозен и ти задава въпрос, за да ти даде правилен съвет, ти съскаш...

# 123
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Grimm
Значи щом още повече си харесваш девойчето след прочетеното в темата, не е чак толкова проклета, а Wink Радвам се, че и на тебе ти хареса постинга на Човечето thumbsup

# 124
  • Мнения: 46 592
...Задълбочени дискусии ще правиш с момчетата на бира, това е...

О, да, страшно задълбочени дискусии се получват на чашка. Последната винаги е "Ти мен уважаваш ли ме?"  Joy

Моят мъж не ходи на бира с приятели (виждаме се с много хора, но никога не се ограничаваме по пол). Сега започвам да се чудя - добър събеседник ли си има вкъщи или е нещо дефектен Mr. Green

# 125
  • Мнения: 317
@Adelle, ограничавам горенаписаното от мен само в темата, за да предотватя анархия  Laughing Май е по-добре 1 да пита 20, отколкото 20 да питат 1   Stuck Out Tongue Closed Eyes

@nofelet, ти си гласът в пустиня, нарадва ме свежарското ти включване Peace

@Делта, exactly  Grinning

@Не се сърди, нали знаеш вица "защо у нас ножовете винаги са остри"  Embarassed  Laughing

# 126
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
А не мислиш ли, че щеше да ти отнеме много по-малко време и нерви да дадеш един елементарен отговор, отколкото да си търсиш безумни оправдания за това, че не отговаряш? ooooh!

# 127
  • Мнения: 46 592
@Не се сърди, нали знаеш вица "защо у нас ножовете винаги са остри"  Embarassed  Laughing

Не  Embarassed мъжът ми е маниак на тема остри ножове, всеки път като готви ги точи. Дано не е нещо подвеждащо  Joy

# 128
# 129
# 130
  • София
  • Мнения: 3 471
.. Братле, добрите жени ни убиват от скука, лошите ни убиват от ревност. ..


Много добро.
Достойно заглавие за една много интересна тема за размисъл.

# 131
  • Мнения: 317
Adellle , ако си се почувствала пренебрегнала искрено извинявай, просто на въпроса ти съм отговорил още в първото си мнение по темата.
Цитат
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света,  общо взето интересите и се свеждат до спорт (женско тае-бо), религия (вярваща е, аз не - съответно избягваме темата за да не се афектираме) и немски език (работен и е, моя е испански).
За политика и религия умишлено избягвам да говоря с който и да е било, а и от факта, че тя вади "невероятни" разсъждения  Laughing , а по тае-бо и немски просто не съм комптентен и май няма много за обсъждане Simple Smile Може би единствено по темата за обширната тема за здравословния начин на живот намираме тема обща тема за разговор.

# 132
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
За да не решиш и ти, че по някакъв начин съм пренебрегнала писанията ти, прочетох няколко пъти първия ти пост, за това така ти зададох въпроса.
Явно ти си компетентен по много неща, за разлика от нея. И понеже не говориш немски, би могъл да проявиш интерес към тае-бо то. Да си говорите за тренировките й, с какво й помагат, как я карат да се чувства, приятелка ли е с момичетата, с които тренира и прочие. Давам ти пример.
Бих изкоментирала и това изречение
Цитат
За политика и религия умишлено избягвам да говоря с който и да е било, а и от факта, че тя вади "невероятни" разсъждения 
по следния начин-каквито и да са разсъжденията й, те са си нейни. Не можеш да кажеш, че тя бърка, защото не си на нейното мнение, или го смяташ за глупаво, но ако проведеш един интелигентен спор с нея, на тема религия (примерно) с цел да разбере тя, защо примерно ти не си вярващ, съответно да разбереш защо за нея е важно, някак си ще запълниш поне 2 часа в разговор.
Човек може да се афектира от един разговор по две причини:
Ако събеседника му е краен грубян, който не признава чуждото мнение и налага своето.
Ако си толкова некомпетентен в опита да защитиш мнението си, че чуждото да те обижда.

# 133
  • Мнения: 317
Ако си толкова некомпетентен в опита да защитиш мнението си, че чуждото да те обижда.
Е, аз на никой не съм се обидил в тази тема, напротив - намирам всички за много свежи и ведри  Hug
Просто в политиката и религията са две теми, на които хората са изключително обидчиви, а съответно дискусията ще е чесане на езици без някакво реално значение, гонене на вятър.
Иначе за 6 години съм провел много повече от двата часа дискусия, за които ти говориш  Rolling Eyes Laughing
В смисъл това би вършило работа, ако имах първа среща, но в случая ситуацията е друга   Wink

# 134
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Първо, не визирах теб, както виждаш, аз говоря принципно в какви ситуации човек може да се афектира по време на спор.
Второ, дадох ти пример какво можеш да направиш, за да водиш дискусии с нея, за каквото всъщност е темата. Ако смяташ, че мненията ми не ти помагат, каци ми го, няма да пиша повече тук Wink Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт