Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 955
  • 279
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 204
милинка, ей това исках и аз да кажа, ама ти си го формулирала по-добре   bouquet

# 106
  • Мнения: 9 789
Уау. Авторът надмина и най-смелите ми подозрения:).


Представете си един ерудиран човек от противоположния пол, който ви е достатъчно близък, но по някаква причина не сте имали възможност да разговаряте от години. Освен обичайните фамилиарности, които ще си размените за какви теми конкретно ще ви е приятно да разговаряте? Ще говорите ли повече по теми, по които се чувствате компетентни или ще навлезете в област, която не ви е сила с целта да научите нещо интересно?

Тук е ясно, че ще има и различни отговори, но ще е интересно какво ще излезе като цяло. Разбира се, ще съм благодарен на вашата искреност и отделено време за това допитване.

Нямам никакъв проблем да си говоря с когото и да е на каквато и да е нормална тема. Науча ли нещо, още по-добре. Трябва да е обаче разговор, двупосочен, разбираш ли? Единият, ако държи да показва превъзходство на всяка цена и да скача като ощипана девойка при различие на мненията, няма как да ми се получи удовлетворяващо.

# 107
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Бях на първа страница. И мислех да попитам автора, защо държи мацката му да е компетентна по неговите интереси, и дали случайно той е пробвал да говори за нейните. След което прочетох останалите страници. Единственото, което ми дойде на ум е следното: приятелче, жена ти не е ограничена. Просто е по-интелигентна от теб. Решила е да запази позицията си на приятна жена, която филтрира мислите си, преди да ти ги сподели, защото ти не търпиш нито критика, нито чуждо мнение като цяло. И не просто това, на теб ти доставя изключително удоволствие да накърняваш  достойнството на жените, след като ги обиждаш, понеже не одобряваш съветите им, които сам си поиска с пускането на тази тема.
Нищо чудно, че жена ти си е развързала езика, след като е консумирала алкохол.

# 108
  • Мнения: 2 649
Мога само да кажа, че с годините ще става по-зле.За съжаление.Липсата на съвместни духовни интереси с годините създава огромна пропаст между партньорите.

# 109
  • Мнения: 3 231
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света

сякаш губи интерес

Когато разговарям с нея все едно разговарям с дете.

Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна

Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

# 110
  • Мнения: 8 939
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света

сякаш губи интерес

Когато разговарям с нея все едно разговарям с дете.

Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна

Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

Ох, де да беше запазена марка за жените  Mr. Green
Още по-гадно е когато мъжът е такова кречетало

# 111
  • Мнения: 1 262
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света

сякаш губи интерес

Когато разговарям с нея все едно разговарям с дете.

Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна

Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.
Обърнете резбата, за да имате достойни партньори (че и анален ще пускат, може дори да е със засилка).  Wink

# 112
  • София
  • Мнения: 35 236
Цитат
Кака, вода за уста обикновено се използва от хора с лош дъх или след практикуване на орален секс. Не ща такова no  Laughing Laughing Laughing По-добре да съм си комплексар  bowuu
Кака, вода за уста обикновено използват нормалните хора, ежедневно.

По другата ти тема - с този ерудиран човек, с когото мислиш да си чатиш, освен душевен оргазъм, предвиждаш ли да постигнеш и друг? Да знаем, да се хабим ли в обяснения за постните чушки?

# 113
  • Мнения: 317
Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

thank you, sir  friendship  Peace

# 114
  • Мнения: X
Малко фактическа обстановка: млада двойка сме, от много време сме гаджета, а от 6 месеца живеем заедно с моята приятелка. Връзката е стабилна и отговорна, има разбирателство. Винаги обаче е имало един проблем - да кажем различие в характерите, който не знам как да го преодолея.  Thinking
Аз съм човек с много широки интереси, любознателен, обичам да говоря с хората, особено с тези, от които можеш да научиш нещо.
От друга страна партньорката ми е с много тесни интереси, не се интересува от нищо което става по света,  общо взето интересите и се свеждат до спорт (женско тае-бо), религия (вярваща е, аз не - съответно избягваме темата за да не се афектираме) и немски език (работен и е, моя е испански).
При опит да й добавя нови интереси или да я обогатя с някаква теория или информация, съответно с идеята за дискусия, тя ми предава топката и следва мълчание, сякаш губи интерес. И с приятелите си е такава - държи сякаш умишлено повърхностно ниво. Съответно когато сме заедно разговорите ни протичат в безцелно лигавене или обсъждане на някакви битовизми.  Като цяло тя прави впечатление на по-зрелия партньор във връзката, но понякога когато разговарям с нея все едно разговарям с дете. Имам също чувството, че това, което мисли в ума си, минава през някакъв филтър това, което изговаря е изключително пресято в сравнение с първоизточника.
Иначе общите дейности са отличен 6 за нас - пътуваме, разхождаме се, пазаруваме, готвим заедно  Peace, но като цяло липсата на стойностни разговори и невъзможността да постигнеш социално удоволствие с партньора ти води до интелектуално и емоционално неудовлетворение.  Tired
 Имам приятелки с които комуникацията много ми харесва, а тя съответно се дразни от това и казва, че това не е нужно и че с нея мога да говоря на всички теми. Да, ама не - при пробният отново се връщаме на ситуацията описана по-горе.  Outta Joint
Последният ни разговор тази беше за времето, че е студено, че имала мускулна треска от вчера и какво вечерта щяла да сготви  ooooh!
 Най-лесното обяснение е да кажа, че е елементарна или нискоинтелигетна, но не е такам тъй владее езици и математика на висшо ниво, което съвсем не би се отдало на човек от тези квалификации. Аз пък съм с образование в сферата на хуманитарните науки. Тя е огнена зодия, аз съм вода. Като цяло сме доста различни хора и по пътя на логиката трябва да имаме доста теми за разговор, а не се получава.   Naughty
Ще се радвам да получа съвети в трудната задача да разширя интересите и кръгозора на партньорката си.  Hug
Няма да я промениш.
Или я приеми такава, или сложи край.
Не искам да съм лош пророк, но това ще доведе до още по-дълбоки проблеми след време.

Не съм чела темата, мисля, няма смисъл.

# 115
  • Мнения: 204
Добре дошъл в света на връзките с жена Simple SmileSimple SmileSimple Smile 95% от жените са като твоята. Радвай се, че не ти надува главата, а си мълчи. Че най-лошо е като хем е куха, хем не спира да дрънчи.

thank you, sir  friendship  Peace

Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.

# 116
  • Мнения: 317
Ами вие хубу се здрависахте и разбрахте по мъжки, но това няма да ти реши проблема вкъщи.

По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата Laughing , което е може би универсалното заключение на темата. Аз и без това си я харесвам, а сега още повече след тази тема. 

@Дамите(някои), не разбрахте ли, че българският мъж е юнак от време оно. Няма как мрънкотене и постни чушки да го стрестнат, това си е натурална женска проклетия и да се опитваш да я бориш е като да бориш водата   Wink

# 117
  • Мнения: 46 567
По всичко личи, че трябва да прибягна към най-правеното нещо от мъжете във връзка - да се примиря с обстоятелствата Laughing

Ще ти дам един последен съвет, съвсем добронамерено. Спри да гледаш какво правят другите мъже. Част от тях се правят на големи разбирачи, а не могат дори една връзка да завъртят. И все другата страна е виновна, те са перфектни. От срам, комплекси и т.н., за да си го "върнат", започват да обясняват какви са ужасни жените и колко са свестни и добри мъжете.
И от женените има разни, които пък не смеят (или не искат) мъц да кажат, но срещнат ли друг мъж се правят на голямата работа и като ги слушаш, ще речеш, че жена им седи само в ъгъла.
Това са мъже, които не успяват да се справят със собствените си връзки, че и акъл дават... "да се примиря с обстоятелствата" не е решение (не става дума конкретно за говоренето, а за всичко).
Това горното се отнася и за обратния случай, да не си помислиш, че съдя мъжете. Абсолютно същото можеш да забележиш и при другия пол.

Не сравнявай и приятелката си с другите жени. Най-голямата грешка на човек, независимо мъж или жена, е да поставя под един знаменател половинката си и всички от съответния пол. Остави ги тези приказки за мъжете от Марс, жените от Венера. Всеки човек е индивидуална личност и съчетава в себе си уникална комбинация. Не прилагай съвети-клишета. Опознай човекът до себе си и ще намериш най-добрият начин за общуване.

Последна редакция: вт, 04 фев 2014, 13:08 от Не се сърди, човече

# 118
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Grimm
Да попитам съвсем добронамерено....Твоето гаЖИ и нея за проклетия ли я броиш?
Там за юначните български мъже...може, може да има кака, не може да няма, ама колко са newsm78

Човече newsm74

# 119
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Аз ще се самоцитирам, защото виждам, че на автора му е гот да блещи общи приказки, но не и да отговаря на въпросите, които му се задават.
Цитат
мислех да попитам автора, защо държи мацката му да е компетентна по неговите интереси, и дали случайно той е пробвал да говори за нейните.

Общи условия

Активация на акаунт