Партньор, който е лош събеседник - съвети

  • 19 954
  • 279
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 6 624
И аз го харесвам Грим, най-вече за това, че има хубаво чувство за хумор. А това, че обиди партньорката си с кифла и ограничена, на мен ми прозвуча пак като шега в контекста на темата за благотворителността. Ако ли не - значи съм пристрастна Laughing

# 181
  • Мнения: X
Много пристрастни се събрахте тука, накрая да не излезе, че има толкова желаещи да го напляскат по дупето Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 182
  • Мнения: 1 262
И аз го харесвам Грим, най-вече за това, че има хубаво чувство за хумор. А това, че обиди партньорката си с кифла и ограничена, на мен ми прозвуча пак като шега в контекста на темата за благотворителността. Ако ли не - значи съм пристрастна Laughing
Не знаеш ли този лаф - "Добре че е майтапа, че да си кажем истината".
Не бих желала мъжът ми да се шегува по този начин с мен... То точно по този няма и начин, но все пак....

# 183
  • Мнения: 1 136
Grimm , нещо не ти се връзва в теориите въобще :
1. Християнството ти дава такава свобода. , че за една грешна дума навремето са горели "свободомислещите" на кръста или каквито там материали са им останали , доколко си спомням доста учени са опитали свободата на словото на свой гръб, по отношение на другите религии желаеш ли да вземеш отношение или приключваме въпроса?
2. Ти защо си атеист?
3. Работният език е испански - какви са различните разновидности в значението на por favor ?
4. Какви проучвания си правил за женската психика и какви особености си установил от личен опит?
5. Защо не искаш да обсъждаш политика , сериозни проблеми се развиват в тази сфера?
6. В колко часа гледаш новините?
7. Какво мислиш за разширяването на ЕС?
8. На какъв факт се дължи заключението , че когато изказваш собствено мнение го подкрепяш с факти , които са на теб "угодни"
9. Имаш ли познания за етикет в общуването?
10. За какво искаш да говориш с приятелката си всъщност?

# 184
  • Мнения: 317
Дами, разпознавам готините хора тук, затова симпатите са взаимни.
Alien Child не разпознава сарказма и е тънкообидна. Не е лош човек, ама не се кефя на такава сериозност #Splat

Отговарям на axel_chiara2430 с удоволствие за хубавото лексиконче, което ми е съставила в този приятен съботен следобед  Laughing
1. Християнството ти дава такава свобода. , че за една грешна дума навремето са горели "свободомислещите" на кръста или каквито там материали са им останали , доколко си спомням доста учени са опитали свободата на словото на свой гръб, по отношение на другите религии желаеш ли да вземеш отношение или приключваме въпроса?
Какво отношение трябва да вземам относно другите религии не успях да разбера, сори Confused
2. Ти защо си атеист?
Определям се като привърженик на пантеизма. Имам си собствени вярвания и не харесвам концепциите в религиите. Харесвам предаването за квантова физика "Through the wormhole" с Морган Фрийман. Ако това ме прави атеист - let it be.
3. Работният език е испански - какви са различните разновидности в значението на por favor ?
Не знам други значения от обичайното, ще ми е интересно да науча Simple Smile
4. Какви проучвания си правил за женската психика и какви особености си установил от личен опит?
Не съм се страхувал да експериментирам с женската психика. Психологията ми е хоби, без да съм специалист в областта.
5. Защо не искаш да обсъждаш политика , сериозни проблеми се развиват в тази сфера?
Не, наистина бих оставил споровете по политика на пенсионерите в градинката пред блока. Изключение бих направил, ако в дискусията участва някой виден и мислещ експерт по хуманитарни науки, например академик Георги Марков. Наистина е удоволствие да говориш с такива хора.
6. В колко часа гледаш новините?
Не гледам телевизия с изключение на Дискавърита, няколко HBO сериала и по-интересните футболни мачове.
7. Какво мислиш за разширяването на ЕС?
Нищо особено не мисля, то е необходимост, докато не се образуват трите големи съюза, споменати в "1948" на Джордж Оруел.
8. На какъв факт се дължи заключението , че когато изказваш собствено мнение го подкрепяш с факти , които са на теб "угодни"
Всяка страна е длъжна да докаже фактите, които твърди. Съответно страната ще държи на фактите, които и представляват интерес. То важи и в разговорите, и в съдебната зала, и в живота.
9. Имаш ли познания за етикет в общуването?
Нямам сертификат, но държа на на основни правила - страните да се изслушват, да се пази добрия тон и т.н. Чаено парти ли ще си правим?  Laughing
10. За какво искаш да говориш с приятелката си всъщност?
Отегчих се вече, стига толкова въпроси  Laughing

# 185
  • Мнения: 1 136
Е как така се отегчи Grimm ? Защо да не поговорим , нали нямаш събеседник насреща си , ако и аз не се вписвам интересите / не го приемай като ирония , моля те/ме уведоми до къде мога да си позволя да общувам с теб и по кои въпроси , фактите в съдебната зала се представят от двете страни с оглед на това коя страна кои факти счита за релевантни по отношение доказването на твърденията си , ирелевантността се доказва и оспорва от другата страна , така че това е една добра тема за теб и приятелката ти да влезете в дискусия.Чаеното парти е създадено за релаксираши разговори , като се наслаждаваш на домашни бисквити , така че не го пропускай , препоръчвам ти шотландската версия на чаено парти / в чаените чаши се крие single malt Scottish whiskey  Hug Sunglasses/, това млже да ти промени становището за чаено парти . Препоръчвам да гледаш новините между 3-4ч. сутринта и обърни внимание на Al Jazeera - засега толкова , ще ме извиниш , но закъснявам за чаено парти Simple Smile .
Дано имаш чувство за хумор  Hug

# 186
  • Мнения: 3 231
Грим, мини с axel_chiara на лични Simple Smile Виж й другата тема....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=764505.0

Опасна е на лични Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 187
  • Мнения: X
Grim,
така, както си тръгнал благосклонно да отговаряш, да те питам и аз някои неща. Имам само два въпроса Grinning

Първо първия, ако отговориш правилно Mr. Green ще те питам и втория Grinning

1. Ти ти ли си? Mr. Green

# 188
  • Мнения: 1 253
Накрая, най-неочаквано, ще вземе да ми дожалее за Грим. Странна работа е форумът.

# 189
  • Мнения: X
E, дет се вика, както искаш.

# 190
  • Мнения: 317
Грим, мини с axel_chiara на лични Simple Smile Виж й другата тема....

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=764505.0

Опасна е на лични Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Аз с тази палавница няма да си разменям ЛС съобщения, че ще стане филм и половина и ще провокирам отварянето на нови теми за семейни проблеми Laughing  Laughing Laughing Плюс това в другата тема трудно й следя мисълта, докато тук презюмира, не влиза в много разсъждения и е горе-долу разбираемо  Grinning

Цитат
1. Ти ти ли си?
Lucky.me, ако ми подариш едно марково уиски с бадемки и се напия тази вечер, то ако утре ме боли глава, значи аз ще съм аз  Laughing Но без този емпиричен експеримент не може да сме сигурни, тъй че хайде, чакам си подаръка и втория въпрос   Twisted Evil

# 191
  • Мнения: 46 567
Ако някой раздава уиски и аз се записвам  Whistling

# 192
  • Мнения: X
чакам си подаръка и втория въпрос   Twisted Evil

споко, втори въпрос няма да има. Аз питам само веднъж Peace

# 193
  • Мнения: 317
@Lucky.me класическо скатаване  Laughing
Ако вторият ти въпрос беше "аз аз ли съм" (както и за почти всички екзистенциални въпроси) важи същия експеримент, но с двойно количество етанолови напитки  Laughing

@Не се сърди, човече, а ти какво пиеш? Любопитното е, че ти влизаш в ролята на трезвият разум във всички теми, а тук първа се вреди Laughing

# 194
  • Мнения: 122
И аз имам подобен проблем с моя партньор. От 5 години живеем заедно, но винаги е имало някаква пропаст в общуването ни. За битовизми, ежедневни неща и лигавщини се разбираме идеално, пасваме си във всяко едно отношение, освен в задълбочените разговори. Знаеш ли, аз съм огнен знак, а той воден. И вероятно като огнен знак понякога избухвам, когато не мога да извадя качествена мисъл от него. Понякога стигам дори до обиди, за което съжалявам след това. Май проблемът не е в зодиите.Все по-често започвам да си мисля дали да не се разделим, но всичко останало ни е наред, вече сме изградили дом, мислим за деца. Страх ме, че ако намеря някой по-умен и по-интересен, ще притежава други недостатъци, които няма да успея да приема и накрая ще си остана сама. А и  започването на нова връзка ме стресира, опознаването, напасването, тихото пръцкане.... и т.н. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт