За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 28 175
  • 777
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Деси,моля те да ми обясниш подробно с лайката    bouquet

# 766
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Редактирах на предната страница.

# 767
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Аз затова питам и предварително за да съм наясно какво да си поискам Peace Точните думи и бяха "Виждат ми се бледи, но вие сте толкова бели че е възможно да е зрителна измама. За всеки случай ще пуснем по една ПКК".

За лайката правила съм и с пакетчета и насипна. Рецептата ми я каза ЛЛ за 100 мл. вода мисля че 1 с.л. беше (слагам едно пакетче лайка), вари се докато се изпари на 50% течността, добавя се на върха на кафена лъжичка сода за хляб и сол. Като истине се накава с капкомер по 2-3 капки (спрея го измислих заради борбата и впръскават по два пъти)  в ноздра 3-4 пъти на ден.
Много благодаря! А содата за хляб е бикарбонат нали? Солта и содата в равни количества ли /на върха на лъжичката/ ?

# 768
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Да същото, не знам защо и двете (нали са солени) но комбинацията действа и съм доволна от резултата  Peace Усетя ли че хрема се задава първо правя лайка и в 80% от случаите на хрема минаваме само с нея. Тя оцветява секрета, става жълтеникав имай го предвид да не се стреснеш че е цветен.

# 769
  • Мнения: 5 513
Направо си поискай направление за ПКК + серум желязо, да не пускате хиляда изследвания.
Абсолютно подкрепям.Не разбрах само ,защо предния път е изписала Малтофер като са в норма.

# 770
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Да същото, не знам защо и двете (нали са солени) но комбинацията действа и съм доволна от резултата  Peace Усетя ли че хрема се задава първо правя лайка и в 80% от случаите на хрема минаваме само с нея. Тя оцветява секрета, става жълтеникав имай го предвид да не се стреснеш че е цветен.
Супер,мерси!

# 771
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Ами то лабораториите дават референтни граници за мъже и жени, та според тях за жени бяха на долната граница. Никой не ми каза да изследвам и серумно желязо. Та затова сега и питах, ще и искам направление и за двете следващата седмица (да започне април).

# 772
  • София
  • Мнения: 44 229
Те децата не са жени, за тях са други стойностите.

# 773
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Те децата не са жени, за тях са други стойностите.

По този път тръгнах и аз, затова и не настоях. Но не знаех за другото изследване тогава (по-късно четох в тази тема). Ще видим другата седмица какво ще покаже изследването. А серумното желязо пак е с кръв от пръста нали?

# 774
  • Мнения: 5 513
Да и аз това се ,зачудих докторка да не разчете правилно/добре или да не съобрази изследване.Ох ама всякакви ги има.

# 775
  • София
  • Мнения: 44 229
Мисля, че венозна се взима, аз винаги искам от вената да му взимат, по-точно е и по-безболезнено.

Цитат
Хемоглобин: g/L
до 1 седмица: 154 – 240
от 1 седмица до 1 месец: 127 – 187
от 1 до 3 месеца: 92 – 150
от 3 до 6 месеца: 101 – 129
от 6 до 12 месеца: 107 – 131
от 1 до 3 години: 108 – 128
от 3 до 6 години: 111 – 143
от 6 до 14 години: 118 – 150
над 14 години:
момчета: 140 – 180
момичета: 120 – 169

# 776
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Аз тогава и обърнах внимание, отговора беше "в заключението пише анемия, ще пият желязо". Говорих и с друг лекар, не на своя глава го спрях, но е факт че не ни обърна внимание тогава  Tired

# 777
X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт