За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 28 172
  • 777
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 39 817
Стара тема

Здравейте!
Имам въпрос относно бънджитата. Момиченцето ми е на 7 месеца и отскоро я слагам да подскача в бънджи.  Но забелязах , че не стъпва с цялото си стъпало, не стъпва  и само на пръсти- направо си забива перпендикулярно крачетата в земята. Нормално ли е това?
И още един въпрос- как трябва да е настроено бънджито- да стига с цяло стъпало или само на пръсти? Чета различни мнения по въпроса.
Благодаря!

Имам бебе на 2,5 месеца. Още от болницата е свикнал да спи с обърната глава надясно и сега продължава. Естествено го обръщам на другата страна, но той пак се обръща надясно. и това само като спи, иначе си я движи свободно навсякъде. Притеснявам се, че няма да му се оформи добре главичката. Има ли някой с подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 186
Стара тема

Имам бебе на 2,5 месеца. Още от болницата е свикнал да спи с обърната глава надясно и сега продължава. Естествено го обръщам на другата страна, но той пак се обръща надясно. и това само като спи, иначе си я движи свободно навсякъде. Притеснявам се, че няма да му се оформи добре главичката. Има ли някой с подобен проблем?
моят  син беше по същият начин, подпирах и подпирах, но.... той беше и голямо бебе извърташе се и се наместваше , отзад главата му и до ден днешен е сплескана(беше се сплескала така че дори и да искаше в един момент да лежи изцяло по гръб, т.е.да гледа тавана все е дно , то не можесе , беше като ръбче) , хората не го забелязват, като има коса, но аз си знам и си се вижда.Козирката на бейзболна шапка винаги е на една страна малко.Беше се изкривило лицето му и отпред, но когато зпочна да стои изправен ,да  ходи, отпред се пооправиха нещата -няма вече проблем ,може би защото главичка расте и се дооформя.Но и аз много се притеснявах.
Лошото  е че незнам какво да те посъветвам,не знам начин за отучване, но трябва да се следи да не се  деформира мн главичката , да не се изкриви челюста, защото се слагали някакви каски или нещо подобно

# 2
  • Мнения: 2 052
Едната бузка на дъщеря ми от 3-4 дни е зачервена и топла. От тази страна постоянно си рови в устата и предполагам я мъчи зъб, но възможно ли е зъб да е причината?

# 3
  • Мнения: 327
Може и да е зъб, на моя мишок и двете бузи му се зачервяват без причина последните 2 седмици, а едновременно с това вади доста зъби (засега съм видяла 5, но ме съмняват още 2).

# 4
  • Мнения: 1 630
Момичета, помагайте, че съм на ръба. Кажете какво правите с малките вкъщи, когато времето е лошо и не може да се излиза. Малката е на 1 год. и 4 мес. От 2 дена не сме излизали, защото навън всичко е лед. Реве по цял ден. Дала съм й всички играчки, обърнахме всички шкафове, за да си играе със съдържанието им, играхме на топка, с куклите, сита е, наспана е, не е болна, не й никнат зъби, пускам й Baby TV и други детски и рев и рев и това е. Като се опитам да я успокоя се опъва, не дава дори да я гушна. Не дава да й сменя памперса, или да я облека или да й обуя обувки или да й измия дупето ако се е наакала. Всичко става с кански рев. Пробвах да я изведа малко на снега с апрески и ескимос- пак рев. Рев и тръшкане. Не мога да разбера какво иска. Помагайте  Cry Cry   

# 5
  • Мнения: 836
Момичета, помагайте, че съм на ръба. Кажете какво правите с малките вкъщи, когато времето е лошо и не може да се излиза. Малката е на 1 год. и 4 мес. От 2 дена не сме излизали, защото навън всичко е лед. Реве по цял ден. Дала съм й всички играчки, обърнахме всички шкафове, за да си играе със съдържанието им, играхме на топка, с куклите, сита е, наспана е, не е болна, не й никнат зъби, пускам й Baby TV и други детски и рев и рев и това е. Като се опитам да я успокоя се опъва, не дава дори да я гушна. Не дава да й сменя памперса, или да я облека или да й обуя обувки или да й измия дупето ако се е наакала. Всичко става с кански рев. Пробвах да я изведа малко на снега с апрески и ескимос- пак рев. Рев и тръшкане. Не мога да разбера какво иска. Помагайте  Cry Cry   

Може да я боли нещо. Температура?

# 6
  • Мнения: 1 630
Няма температура, по скоро се тръшка, защото не може да получи нещо, с което иска да си играе. Ето днес например за ножица ми се тръшкаше. Е няма как да стане.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 167


Здравейте!
Имам въпрос относно бънджитата. Момиченцето ми е на 7 месеца и отскоро я слагам да подскача в бънджи.  Но забелязах , че не стъпва с цялото си стъпало, не стъпва  и само на пръсти- направо си забива перпендикулярно крачетата в земята. Нормално ли е това?
И още един въпрос- как трябва да е настроено бънджито- да стига с цяло стъпало или само на пръсти? Чета различни мнения по въпроса.
Благодаря!

аз я сложих в бънджи на 5 месеца и половина, като в началото беше на 2 степен, седеше си на пръсти (можеше да стъпи и на цяло стъпало ама не искаше) и пак така си огъваше краката. Сега пак си ги огъва, пак е на пръсти и когато не и се скача си седа на седалката, а от долу краката са й сгънати.

# 8
  • Мнения: 2 052
Няма температура, по скоро се тръшка, защото не може да получи нещо, с което иска да си играе. Ето днес например за ножица ми се тръшкаше. Е няма как да стане.  ooooh!
При нас всеки ден е така  Laughing Оставям я да се тръшка и това е, не може да става на нейното. Ако не получи нещо реве и се тръшка, като и мине втори път за същото нещо не ми реве.
Може да е нервна и заради зъби...

# 9
  • Мнения: 167
И при нас от 2 дена е голямо тръшкане  smile3511 Сякаш иска нещо, амааааа....
Сякаш й се спи, амаааа...... Преди малко заспа и не смея да дишам че събудя ли я, ще се размрънка пак. Мислех си, че може да са зъби, бръкнах й в устата ама нищо не открих  newsm78 , а май си й е време. дадох й термометъра тя вместо да го смуче, го ръфаше като невидяла  Tired

# 10
  • Мнения: 1 630
Дааам, това е другото- термометри имам 3 вида и меря температурата с устни на челото- нито ми дава да й меря в ухото, нито да прокарам по челото термометъра, нито пък смуче термометър- залъгалка. На обяд се събуди в 15 часа от следобедният й сън, който беше цяяяял 1 час и преди малко я сложих да спи. След като не е спала вече от почти 7 часа, реших, че вече й се спи. Е, да ама не- беснее в кошарата  Cry Cry

# 11
  • Мнения: 167
Точно! Същата работа, само че ние сме на 7 месеца. Ама ми реве нато на претенции. Naughty

# 12
  • Мнения: 15 379
Ели, излизайте, нищо, че е лед. Възрастта й е такава, нормално.

# 13
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
И при нас днес беше рев, че отказах да ги изведа пощуряха вкъщи  ooooh! Като са на детска градина вечер след като ги взема има време за беснеене сега в снега или преди като нямаше сняг стига да не вали дъжд оставях малките да потичат на площадката пред нас, като за зима беше приемливо  Peace

# 14
  • Мнения: 5 513
Ели, излизайте, нищо, че е лед. Възрастта й е такава, нормално.
И не разбирам защо не ги извеждате.Поне за малко.
 desitoo аз точно след градината го пързалям.Гледам колкото нас сте.Сега ще
ходим да си довърши снежния човек от снощи.
Снега е радост за децата.

Общи условия

Активация на акаунт