За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 28 219
  • 777
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 887
Ами зависи в кой район на България са Rolling Eyes, при нас 3-ти ден максималната температура през деня става -10 и има вятър е как да го изведа детето, хем е по-голямо.

# 16
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Освен че сме малко болни, вчера дрехите им за навън бяха мокри (изпрани) възползвах се от случая че са си вкъщи да го свърша. Днес гледам прогнозите на обяд ще е "най-топло", мисля и ние да се пробваме със снежен човек. Откакто видяха снега ме врънкат да си направим, дори пързалката не им е толкова интересна  Laughing

# 17
  • Мнения: 5 513
Mibibo при нас е същото.Вчера беше -15.Но аз от бебе си го изкарвам и не ме притеснява.
Пък и сутрин преди градина 10 минути в тъмното/тръгваме рано/ пак
рови в снега.Какво да го правя.
Desitoo това ,че са болни не хубаво.Дано е леко.А иначе съм купила 3 скиорски екипа.
Саменям ги.Той нарочно пада от шейната.И обича да прави "ангели" в снега.И е неизбежно
мокър.
Аз обаче си мръзна вън.Той си се пързаля сам.Играе си.И аз на едно място студувам.
Мислех в една пластмасова чаша да си направя чай и коняк и да изляза.Ама следобед
май така ще направя.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 805
На нас педката ни каза да не излизаме заради грипната епидемия (да не говорим как духа във Варна), а и ваксина предстои, та не ми се рискува да го разболея... Sad Наистина зависи в кой район на страната сте. Ако бяхме в Кнежа, сигурно щях да го изкарвам Grinning

# 19
  • Мнения: 2 052
Ели, и аз ще те посъветвам да излизате. Ние, ако не излизахме да съм се побъркала до сега, понякога наистина не се трае  ooooh! Независимо какво е навън я извеждам преди обед и следобед, поне за 30мин. - например последните 2 дни както е -10 градуса навън, за повече от 20-30 мин. не я държа навън, но все си е нещо.

# 20
  • Мнения: 1 630
Извеждала съм я всеки ден, откакто се е родила. По цели дни сме били навън. Но завчера като я изведох беше също рев, рев и пак рев- не иска шапка да й слагам. Да не говорим, че при нас е зверски лед. И тя се пързаля. Намерих едно местенце само със сняг, но пак рева. И я прибрах  Confused Явно се стресна от снега ли... не знам. А тук духа, без шапка не става- във Варна сме и ние.  ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 052
Офф, и ние сме така с шапката. До скоро ходеше без шапка. Сега добре, че е снега да се занимава с него и не се сеща за шапката.
Преди да завали сняг пак ли ревеше навън? Да не би да я е страх от снега?

# 22
  • Мнения: 5 513
**Elly**  а няма ли сладкарница около вас.Да не е детски клуб с много деца.Заради зарази.Ако е по голяма сладкарница да я пуснеш вътре да щъка.Хем да се почерпите.Нещо такова.

# 23
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
В силен вятър не извеждам навън с цел разходка, те и малките бързат да се приберат на топло. Сега няма вятър и е доста приятно, излизахме даже два пъти днес по 15-20 мин  Grinning

# 24
  • Мнения: 109
Здравейте. Имам въпрос ,дано получа повече съветчета.Бременна съм,с термин септември.Знам ,че по време на бременността,се повръща. При мен положението ее трагично,не мога да се вдигна от кревата,направяли го,се отправям към тоалетната.....................Вдигам и лека температура......Наясно съм с всичкия този дискомфорт и че няма как да се избегне.Но моля,ако някоя мама е била зле колкото и аз,да кажа,как е облекчавала поне това състояние на безкрайна отпадналост и безсилие. Hug

# 25
  • Мнения: 11 887
Това тук е тема за въпроси свързани с бебета и деца.

Попитай тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=757833.0

# 26
  • Мнения: 2 052
В силен вятър не извеждам навън с цел разходка, те и малките бързат да се приберат на топло. Сега няма вятър и е доста приятно, излизахме даже два пъти днес по 15-20 мин  Grinning
И аз не извеждам единствено при силен вятър (освен за да вземем храната от кунята, тогава нямам избор).
**Elly**  а няма ли сладкарница около вас.Да не е детски клуб с много деца.Заради зарази.Ако е по голяма сладкарница да я пуснеш вътре да щъка.Хем да се почерпите.Нещо такова.
идеята е хубава, но ако и детето иска торта....  Mr. Green Ние с ММ ходим тайно на сладкарница, когато свеки е свободна да я гледа, иначе седи и чака торта  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 630
Благодаря за отговорите  Hug Hug
Днес бабите успяха да я изведат на снега. Ама с бабите е весело, защото много глезят. Но важното е, че успяха. Иначе има детски център до нас, нещо като мини мол, там хубавото е, че има места и моменти, където и когато няма много деца, а и на нея й е забавно там, но до там е 15 минути пеша, целенасочено ходене. А с нея ще ходим поне час два  Mr. Green Mr. Green със спирането, криволиченето и връщането   ту назад, ту напред. Grinning  Абе с две думи само да се разтопи снега и пак сме по улиците площадките, на гребена на вълната както се казва  Sunglasses Благодаря ви отново и поздрави  Hug Hug

# 28
  • Мнения: 1 679
Добре облечено детенце и здраво! може да излиза и при по-сурови зимни условия-за малко поне. Снега наистина е радост за дечицата, жалко,че все пак не може да са часове наред.. Но по-добре малко, отколкото нищо- нали така?

# 29
  • Мнения: 768
Здравейте, момичета, има ли някой с проблем с нослето? От няколко дни забелязвам, че 1-2 пъти на ден бебето започва да киха и от нослето изхвърля гъст секрет като тапичка. Нослето иначе не е запушено, няма температура. Педиатърката ни каза да пръскаме Маример. Ще го наблюдавам, но ако има някой с подобен проблем, моля да сподели.  Hug

Последна редакция: сб, 01 фев 2014, 19:16 от Bonbonska

Общи условия

Активация на акаунт