За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 28 220
  • 777
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте, въпросът ми е свързан с изследванията за яслата. Тъй като най-вероятно пробата от акото ще е взета деня преди да я занеса в лабораторията, дали става и пробата за стъклото която е за паразитите да я взема ден по-рано  newsm78

Няма смисъл от това.
Акото го слагаш в контейнера на врата на хладилника, сутринта лепваш лепенката и носиш заедно.


Да, това е най-добре, но понеже искам с едно ходене до лабораторията да направим всички изследвания и се чудех дали става така със стъкълцето. А и ще трябва урина да вземам, а не искам преди да я взема пробата да лепкам тиксо. Ако не дай Боже има глисти детето, 24 часа по-късно предполагам пак ще са си на стъклото, а ако няма сигурно няма да изникнат паразити от това че е престояло 24 часа?

# 46
  • Мнения: 15 379
Въпросът е да не е мито дупето и да се направи веднага след ставане.
Лепкането няма общо с шушата, споко.

# 47
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Здравейте! Реших да попитам тук, за да не пускам нова тема. Моят син е на 19 дни. Мъчат ни колики от самото начало. Ужасно силни са, много плаче и не спи почти, давахме Еспумизан, после Инфакол от Англия. Инфакола, обаче не го искаше и го слагах в млякото. Както и да е, не усетих облекчение, особено, когато се засилиха коликите. Трети ден вече давам Колийф, още като му дадох първото мляко и заспа, доста го успокоиха, сега продължаваме да даваме с всяко хранене. Снощи обаче направо получи криза! Събуди се и кресна. Не плака, а направо рева, не можеше да си поеме въздух, посиняваше. И така часове, опитахме какво ли не, за да го успокоим, но нищо не помогна. Наблюдавах го и не забелязах през цялото това време да има признаците на колики, които има обикновено. Обадихме се на педиатърката, беше доста късно и тя също се стресна като чу за какъв плач става дума. Посъветва ни да извикаме бърза помощ, за да не чакаме нея да се оправи и да дойде. Когато дойдоха го прегледаха и ми казаха, че нищо му няма, а "просто искал да реве и си ревал". Не знам, според мен ако просто искаше да поплаче, щеше все някога да се умори и да заспи или поне да спре да плаче. И така, тръгнаха си, а той продължи още много дълго да плаче. Знам, че може да е всичко, че може и нищо да не е. Обаче аз се притеснявам, да не би да му има нещо, да не са просто колики. Утре имаме консултация, но все пак мислите ли, че трябва да го заведа да го видят някъде другаде (дори и за собствено успокоение)?

# 48
  • Мнения: 15 379
Не се притеснявай, просто търси начини да бъде успокоен възможно най-бързо. Има разни пози, може да повиваш хлабаво ръцете до тялото, по възможност опитай нещо лилаво да има наоколо - дрехата ти, пелената, чаршафчетата в кошарата. Лилавото ги успокоява много при колики, наравно с гушкането.

# 49
  • Мнения: 167
Наистина може да е всичко и нищо, щом сте на консултация педиатърката ще го прегледа и ще ви насочи.  Предния път когато ние бяхме на консултация, имаше едно бебенце, което така плачеше нощно време и се оказа,че са му възпалени ушетата. Дъщеря ми е на 7 месеца и понякога и тя така реве все едно от уплаха, успокоявам я като я изкарам на въздух, но вие сте мн. малки още.

# 50
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Завивам го точно с лилаво одеало на Милка Stuck Out Tongue Опитвахме всичко, на ръце, по корем, по гръб, настрани, люлеехме го на ръце. вдигахме му крачетата към коремчето, масаж на коремчето, пусках му сешоар да го затопля и нали уж звука ги успокоявал, давах му АМ да пие (изпи го, но не се успокои)... Пробвах и водичка и чай да му дам, обикновено не му давам, той отказва всичко, различно от мляко, а и аз не го насилвам.
Не знам дали има връзка, но изпада в такива състояния и когато го къпем. Но не заради самото къпане, а заради факта, че е голичък. Веднага щом го увия с хавлийката и се успокоява на секундата. Но самото къпане е същински ад. После едва успявам да го намажа с бебешко олио, завивам го с хавлията и бъркам под нея със затоплени ръце, за да го намажа. Да не би да сме го стресирали нещо детето, знам ли вече и аз... Може би му треперя много, но не се сдържах да попитам по-опитните от мен.

# 51
  • Мнения: 167
ако са колики млякото, водата и чая ще направят ситуацията още по-тежка. Но новородените се плашат когато са голи, затова когато ги съблечеш разперват ръце настрани, така че може би е от паника  newsm78

# 52
  • Мнения: 15 379
И моят ревеше, докато го облека. Като закопчаех и последното копче, спираше.

# 53
  • Cyberspace
  • Мнения: 1 325
Да, явно се паникьосва, когато е гол. Може би се чувства несигурен. Но това не ме притеснява, смятам, че ще му мине с времето и баните ще станат нещо приятно. Аз му дадох да пийне с цел да се успокои като посуче, но не... А за коликите, по принцип си има и колики, но това според мен не бяха. Дано е било нещо еднократно.  Praynig Утре ще поискам педи да го прегледа "под микроскоп". Че от днес ММ е отново на работа и съм сама, ако изпадне пак в такава криза много ще се паникьосам, сигурно  newsm45

# 54
  • Мнения: 15 379
Аз си спомням, че моят син е бил на дни и изпадна в такава криза. Звъннах на педиатъра, че беше събота/неделя и тя каза да го заведа на дежурен.
Дежурният педиатър отчете повишено съдържание на газове в червата и оттам този рев.
Нормално всъщност, преминава в един момент.

# 55
  • София
  • Мнения: 44 298
При Т, като се маже с белтък, като изсъхне се измива ли?

# 56
  • Варна
  • Мнения: 1 805
basisluchaq, той все още не осъзнава, че е извън корема на мама и не знае какво се случва с него. Слагай го да спи на гърдите ти, да ти чува сърцето. Ако имате възможност, натоплете стаята хубавичко и стой с бебето върху себе си кожа-до-кожа. Първите 3 месеца се смята, че децата не осъзнават, че вече не са едно цяло с майка си и ако е по-чувствителен, ще му отнеме време да се адаптира. Също така не ползвай лосиони за тяло и всякакви ароматизирани козметики, за да може да усеща миризмата на мама такава каквато е била в околоплодния мехур. Моят син нямаше колики, но така или иначе аз съм на мнение, че такива неща като колики и зъби са си част от живота и съзряването на организма, така че ги приемам за естествени. Моят съвет е всячески да се опитваш да ограничаваш плача до минимум, ако може съвсем да го спреш. Няма такива положения "ревяло му се, поревал си". За бебетата плача е метод на комуникация и е единствено и само знак за дискомфорт. Никое бебе не плаче ей тъй за спорта или от хубаво.
Успех и дано се оправи скоро мъничето  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, мами!
Искам да споделя с вас нещо, което ме притеснява от няколко дни насам и ще и е полезно да прочета и вашето мнение по въпроса.
Бебка, която в момента е на 32 дни от няколко дни ака наситено зелено, с консистенция на боза ( не е диария, но не е и гъсто). На комбинирано хранене сме, като преобладава АМ, т.к нямам достатъчно кърма. Ака основно на нощното хранене в 2 часа. Колики почти няма или са умерени. Давам Биогайя по 3 капки вечер и 2 капки сутрин. Температурата вкъщи е 21-24 градуса. Споменавам го, т.к четох, че и това имало значение, ако детето се претопли. Роди се напълно здрава и доносена.
Звънях на педиатърката, за да й кажа за "съдържанието" на памперса, т.к в един момент се промени. Според нея няма нищо притеснително, каза, че може да е от коликите ( затова добави и 2 капки Биогайя сутрин), че още не  са се нормализирали чревцата и са още незрели и че не вижда причина за притеснение.
Но т.к ака предимно нощем и то сериозно количество и цвят ( допреди няколко дни акаше кашесто с жълтеникаво-горчичен цвят), това което мен ме притеснява е основно цвета, т.к в нета четох най-различни неща, затова реших да се допитам и до вас и ви моля да споделите как е при вас и/или как е било при вашите малки бебета на тази възраст.
Според доки нямам основание за притеснение, но ще ми е полезно да прочета и вашето виждане по въпроса.

Предварително ви благодаря!

# 58
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
В някои марки АМ има повече желязо, то може да промени цвета. Ние бяхме на НАН и моите щерки имаха зеленикави акита. докато бяхме на НАН1, като сменихме с двойката зеленото изчезна.

# 59
  • София
  • Мнения: 3 789
В някои марки АМ има повече желязо, то може да промени цвета. Ние бяхме на НАН и моите щерки имаха зеленикави акита. докато бяхме на НАН1, като сменихме с двойката зеленото изчезна.
На НАН НА1 сме. Може би това да е причина. Но защо в такъв случай доскоро акаше нормално ( или поне цвета беше друг?.... newsm78 Thinking

Общи условия

Активация на акаунт