За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 41

  • 28 221
  • 777
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 141
Здравейте,скоро ни предстой ваксината на 2 месеца,интересувам се дали мога да поставя свещичка Вибуркол N профилактично,препаратът е хомеопатичен.Благодаря предварително  Simple Smile

# 31
  • Мнения: 167
Аз слагам след ваксината, ако има  някаква реакция.

# 32
  • Мнения: 15 379
Здравейте,скоро ни предстой ваксината на 2 месеца,интересувам се дали мога да поставя свещичка Вибуркол N профилактично,препаратът е хомеопатичен.Благодаря предварително  Simple Smile

Да, винаги поставях именно Вибуркол след ваксина по съвет на педиатъра ни.

# 33
  • Мнения: 141
Здравейте,скоро ни предстой ваксината на 2 месеца,интересувам се дали мога да поставя свещичка Вибуркол N профилактично,препаратът е хомеопатичен.Благодаря предварително  Simple Smile

Да, винаги поставях именно Вибуркол след ваксина по съвет на педиатъра ни.


Благодаря за отговора,чудех се как да процедирам защото нашият педиатър вобще не ми даде съвет,какво да правя а милата бебка толкова много плака от първата ваксина,че сега съм се много притеснила как ще я понесе.От познати мами разбрах,че са поставяли Вибуркол преди ваксината,но явно може и след нея  Naughty

# 34
  • Мнения: 15 379
Ще ти кажа аз какво правех по съвет на нашата педиатърка. Водех го сутрин на ваксина, около 15.00 часа слагах свещичка Вибуркол и не е имало особени реакции.

# 35
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
  Здравейте!
Бебето ми е на 6м. Последните 2 нощи иска да се кърми и спи по корем. Да отбележа, че от 3 дни е болничка, със запушен нос и по цяла нощ е на гърда, което в комбинация със спането по корем ме притеснява. Не мога да мигна да не би да се задави. Въпроса ми дали е вредно кърменето, когато бебето е по корем и може ли да й стане нещо от толкова продължително спане по корем? Извинявам се за може би глупавия въпрос и благодаря предварителнооза отговорите.

# 36
  • Мнения: 2 052
Кърмих дъщеря си до 1г., нямаше пропуск нощем, спеше си по корем. Нищо и няма Simple Smile

# 37
  • Мнения: 836
Моята си спи по гръб, но на моя близка детенцето си спи само по корем. Така му е удобно на бебчето. Ако главичката му е на страни, няма да се задави   bouquet

# 38
  • Мнения: 163
Здравейте. Тази сутрин като се преобличахме забелязах, че пъпчето на малкия е зачервено. Мислите ли, че може да е от памперсите и как да го третирам? За сега му сложих малко пудра. newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте. Тази сутрин като се преобличахме забелязах, че пъпчето на малкия е зачервено. Мислите ли, че може да е от памперсите и как да го третирам? За сега му сложих малко пудра. newsm78

По-добре почисти със спирт.

Ели, понеже децата ни са на една възраст, а вкъщи е същото мазало с това мрънкане, реване, искане на нещо (ама после не било то!), ми се струва, че е просто някакъв гаден период, който ще отмине.

# 40
  • Мнения: 8
Здравейте. Тази сутрин като се преобличахме забелязах, че пъпчесто на малкия е зачервено. Мислите ли, че може да е от памперсите и как да го третирам? За сега му сложих малко пудра. newsm78

чисти се със спирт и след това с пудра, като пудрата ще си остане след като я сложиш с примерно клечки за уши. Пудрата мисля че не трябваше да се прекалява от повече от веднъж дневно, а спирта също трябва да не се поставя обилно, а с памук, но това зачервяване е много често срещано и всички сме минали през него  Confused Wink

# 41
  • Мнения: 436
Здравейте Simple Smile
от известно време малкия като спи нощем,но от днес и денем се напъва,свива и ръмжи. Няма запек,на кърма е, акото му е рядко, коликите понамаляха ужким,а и те ни са предимно от 3 следобед до към  8 вечерта и се чудя защо прави така,газове ли са...какво newsm78

# 42
  • Мнения: 15 379
Газове, някакъв дискомфорт, пораства, вероятно сънува.
Бъди спокойна, нормална реакция на здраво и нахранено бебе.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Здравейте, въпросът ми е свързан с изследванията за яслата. Тъй като най-вероятно пробата от акото ще е взета деня преди да я занеса в лабораторията, дали става и пробата за стъклото която е за паразитите да я взема ден по-рано  newsm78

# 44
  • Мнения: 15 379
Здравейте, въпросът ми е свързан с изследванията за яслата. Тъй като най-вероятно пробата от акото ще е взета деня преди да я занеса в лабораторията, дали става и пробата за стъклото която е за паразитите да я взема ден по-рано  newsm78

Няма смисъл от това.
Акото го слагаш в контейнера на врата на хладилника, сутринта лепваш лепенката и носиш заедно.

Общи условия

Активация на акаунт