Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 704
  • 1 327
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Моля да споделите вашите мнения виждания по този въпрос.

# 1
  • Мнения: 46 518
Зле.
Евтина и достъпна храна, в съчетание с лошата ни хранителна култура и става...

# 2
  • София
  • Мнения: 12 374
Моля да споделите вашите мнения виждания по този въпрос.
Преди 2 дни се върнах от Хърватия. Беше пълно с немци, чехи и поляци, основно семейства с деца. По цял ден рупаха сандвичи, парчета пица, пържени картофки и сладолед. С други думи, олицетворението на евтина и достъпна храна. Как пък едно дете не видях, което да яде ябълка.
Моето се разбунтува и поиска 2 седмици да яде същите неща  Laughing

# 3
  • Мнения: 5 060
От една страна положително, защото сега можеш да си купиш всичко, ако имаш финансова възможност.
От друга-зле, защото по-голям процент от хората не могат да си позволят разнообразно и балансирано хранене, за здравословно дори няма да коментирам.

# 4
  • Мнения: 46 518
От друга-зле, защото по-голям процент от хората не могат да си позволят разнообразно и балансирано хранене, за здравословно дори няма да коментирам.
Според мен пък е по-евтино от дюнери, хамбургери и подобни.
Един дюнер е 3 лв., за 4-членно семейство 12 лв., за тези пари може да се сготви повече от прилична вечеря със салата.
Всеки е готова да даде 1 и нещо за хляб с какви ли не наблъскани неща в него, но малко ще си го намесят вкъщи, въпреки че излиза стотинки.
И т.н.

# 5
  • Мнения: 6 122
Моля да споделите вашите мнения виждания по този въпрос.

Колкото по-развита е една икономика, толкова по-висока е продължителността на живота. Храната е евтина и достъпна за всички, медицинските услуги също, стреса е по-малък и т.н. Ето статистика:
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy

# 6
  • Мнения: X
Зле.
Евтина и достъпна храна, в съчетание с лошата ни хранителна култура и става...

Точно  Peace Само бих добавила - евтина, достъпна и некачествена храна...
И не е до липса на пари за здравословна храна...всъщност колко повече напредва една страна в икономическо, техническо и т.н. отношение толкова повече храната се индустриализира и толкова по - зле започва да се храни обществото...

В по - малките градове в България просто и да искаш и да имаш пари няма от къде да си купиш истинска и нормална храна...да не говорим ако нямаш средства - ядеш само боклуци...

# 7
  • Мнения: 22 036
От друга-зле, защото по-голям процент от хората не могат да си позволят разнообразно и балансирано хранене, за здравословно дори няма да коментирам.
Според мен пък е по-евтино от дюнери, хамбургери и подобни.
Един дюнер е 3 лв., за 4-членно семейство 12 лв., за тези пари може да се сготви повече от прилична вечеря със салата.
Всеки е готова да даде 1 и нещо за хляб с какви ли не наблъскани неща в него, но малко ще си го намесят вкъщи, въпреки че излиза стотинки.
И т.н.

Кое му е вредното на дюнера? От повечето фаст фуд си е направо супер. Малко хляб, малко месо и зеленчуци.  Сега, за качеството на продуктите не говоря.

# 8
  • Мнения: 6 122
Зле.
Евтина и достъпна храна, в съчетание с лошата ни хранителна култура и става...

Точно  Peace Само бих добавила - евтина, достъпна и некачествена храна...
И не е до липса на пари за здравословна храна...всъщност колко повече напредва една страна в икономическо, техническо и т.н. отношение толкова повече храната се индустриализира и толкова по - зле започва да се храни обществото...

В по - малките градове в България просто и да искаш и да имаш пари няма от къде да си купиш истинска и нормална храна...да не говорим ако нямаш средства - ядеш само боклуци...

Не е вярно това. Тъкмо обратното е. Колкото повече напредва една страна, толкова по-здраво население има. Защото не е само храната основен фактор за добро здраве и дълъг живот. Затова и пуснах статистиката за продължителността на живота. Швейцария и Япония са изключително развити икономически и средната продължителност на живота е 82 години.

В по-малките населени места в България обикновено храната е "чиста". Сами си я отглеждат и произвеждат. За жалост няма резултат.
Цитат
Кое му е вредното на дюнера? От повечето фаст фуд си е направо супер. Малко хляб, малко месо и зеленчуци.  Сега, за качеството на продуктите не говоря.

Нищо вредно няма. Единствено от към хигиена може да има спор.

# 9
  • Мнения: 22 036
Хигиената не я коментирам Simple Smile.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 374
Проблемът не е само в БГ. Хърватския пример го дадох, защото дори хора живущи в държави с много по-развита икономика от българската, се тъпчат с фаст фууд. Тук също познавам семейства с изключително добри доходи, които висят през ден в Бъргър Кинг, по простата причина че им е вкусно и не им се занимава да готвят.

# 11
  • Мнения: 5 060
От друга-зле, защото по-голям процент от хората не могат да си позволят разнообразно и балансирано хранене, за здравословно дори няма да коментирам.
Според мен пък е по-евтино от дюнери, хамбургери и подобни.
Един дюнер е 3 лв., за 4-членно семейство 12 лв., за тези пари може да се сготви повече от прилична вечеря със салата.
Всеки е готова да даде 1 и нещо за хляб с какви ли не наблъскани неща в него, но малко ще си го намесят вкъщи, въпреки че излиза стотинки.
И т.н.
Имах предвид чиста храна, като тази която щастливците си отглеждат в двора.
За мен е по-скъпо, едно био яйце струва 1 лв.

# 12
  • Мнения: 46 518
Кое му е вредното на дюнера? От повечето фаст фуд си е направо супер. Малко хляб, малко месо и зеленчуци.  Сега, за качеството на продуктите не говоря.
Прекалено много сол. В една порция се съдържа дневната доза на човек. А рядко има хора, които не приемат сол под друга форма за деня.
Прекалено много мазнини, с малко храна поглъщаш повече от половината си дневни калории. Един разумен човек може да си промени останалите хранения, за да регулира крайния резултат, но малко се замислят и другите хранения са си все едно си ял нормална храна.
Картофи, пържени в ненам колко годишно олио.
Месо, което цял ден стои, риск от натравяне.

Скрит текст:
Не че не ядем вкъщи, но гледаме да е рядко по горните причини.

Имах предвид чиста храна, като тази която щастливците си отглеждат в двора.
За мен е по-скъпо, едно био яйце струва 1 лв.
Няма чиста храна, въздухът е същия, в почвата се пропива всичко и т.н.
Но и не е толкова фатално това.
М/у другото си купувам домашни яйца от една жена, която си ги гледа като домашни, не са по-скъпи.
Скъпи са измислиците с етикет био, които колко са био само те си знаят. Бизнес.

# 13
  • Мнения: 22 036
Проблемът не е само в БГ. Хърватския пример го дадох, защото дори хора живущи в държави с много по-развита икономика от българската, се тъпчат с фаст фууд. Тук също познавам семейства с изключително добри доходи, които висят през ден в Бъргър Кинг, по простата причина че им е вкусно и не им се занимава да готвят.

Не съм напълно съгласна, първо, защото даваш пример от екскурзия, където хората търсят нещо по-бързо и удобно и второ, защото не знаеш с какъв доход са тези хора.

По мои наблюдения е по-евтино да се храниш с боклуци и в шопинг центровете си личи кой, какво купува. Определено по-бедните купуват по-некачествена храна, дали поради чиста невъзможност, или поради липса на навици за готвене и култура на хранене.

Човече, тук никой не соли месото, питките са с минимално количество сол, а при подобна обработка на месото мазнината изтича. Единствената добавена сол е от някакъв сос. За седенето на месото също не съм съгласна, защото то е винаги под висока температура.

 ooooh! сори Simple Smile, за протокола ядем дюнери по-рядко от веднъж в годината, но наистина не смятам, че са подходящ пример за лоша храна.

# 14
  • Мнения: 6 122
Проблемът не е само в БГ. Хърватския пример го дадох, защото дори хора живущи в държави с много по-развита икономика от българската, се тъпчат с фаст фууд. Тук също познавам семейства с изключително добри доходи, които висят през ден в Бъргър Кинг, по простата причина че им е вкусно и не им се занимава да готвят.

Не съм напълно съгласна, първо, защото даваш пример от екскурзия, където хората търсят нещо по-бързо и удобно и второ, защото не знаеш с какъв доход са тези хора.

По мои наблюдения е по-евтино да се храниш с боклуци и в шопинг центровете си личи кой, какво купува. Определено по-бедните купуват по-некачествена храна, дали поради чиста невъзможност, или поради липса на навици за готвене и култура на хранене.

Да, и аз мисля така.

Цитат
Няма чиста храна, въздухът е същия, в почвата се пропива всичко и т.н.
Но и не е толкова фатално това.
М/у другото си купувам домашни яйца от една жена, която си ги гледа като домашни, не са по-скъпи.
Скъпи са измислиците с етикет био, които колко са био само те си знаят. Бизнес.

Напълно съм съгласна.

Общи условия

Активация на акаунт