Мъжка вечер/женско парти

  • 20 086
  • 579
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 46 526
А с компанията на другия не излизате, защото са ви неприятни или защото смятате, че нямате право да сте там?

Как бихте постъпи в следната ситуация - от 2 различни населени места сте, а живеете в трето. Отивате на гости при някои от родителите си, този, на който му е родно място си уговаря да излезе на кръчма с компанията от там. Вие излизате с него или оставате вкъщи със свекъра и свекървата? Или излизате сами и си оформяте собствена компания в непознатия град?

# 31
  • Мнения: 8 889
А с компанията на другия не излизате, защото са ви неприятни или защото смятате, че нямате право да сте там?

Как бихте постъпи в следната ситуация - от 2 различни населени места сте, а живеете в трето. Отивате на гости при някои от родителите си, този, на който му е родно място си уговаря да излезе на кръчма с компанията от там. Вие излизате с него или оставате вкъщи със свекъра и свекървата? Или излизате сами и си оформяте собствена компания в непознатия град?

Излизам, разбира се  Peace И, той излиза. Но не винаги.

За второто - нямам такава ситуация, но бих излязла с приятел/съпруга

# 32
  • Мнения: 46 526
За второто - нямам такава ситуация, но бих излязла с приятел/съпруга

Ясно. При нас ситуацията е точно такава, явно затова ми се вижда приемливо винаги да са заедно Simple Smile

# 33
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Относно първия въпрос-приятелите му ме харесаха още, щом ме запозна с тях. И са много свежи момчета (повечето). Когато излиза с тях, ако ме покани, и аз излизам в тяхната компания.
По втория въпрос-познавам и компанията му от родния му град, винаги, когато ходим там, излизаме заедно.

# 34
  • Мнения: 317
С моята приятелка имаме коренно различни музикални предпочитания. Пратих я с колегите й днес на техно-концерта на някакъв DJ в зала Армеец, а аз се приготвям за един бар с приятна музика с една моя приятна компания, с която тя няма много общ език. Някак си и двамата бихме били не на място, ако "вървим в комплект", затова май е по-добре всеки да се забавлява както на него му харесва. Да кажем 2-3 пъти в месеца такава дейност действа укрепващо, тъй като не задължаваш и не отегчаваш другия с неща, които само ти харесваш.

# 35
  • Мнения: 2 138
Грим,на същото мнение съм.
Обичам класическа музика и посещавам концерти без ММ,
с него на театри. Всеки има интереси и потребности,които не винаги
съвпадат с половинката,но това не пречи на съвместния живот.

# 36
  • Мнения: 3 231
Обичам класическа музика и посещавам концерти без ММ
Наистина, на опера, балет и класически концерт съотношението мъже:жени винаги е 1:3 или дори 1:4. Което според мен говори много зле за българския мъж. Но, това е друга тема. Само ми е било интересно... къде ли са мъжете на тия жени, докато те слушат Моцарт...

# 37
  • Мнения: 2 138
с детето у дома.......

# 38
  • Мнения: 8 889
Обичам класическа музика и посещавам концерти без ММ
Наистина, на опера, балет и класически концерт съотношението мъже:жени винаги е 1:3 или дори 1:4. Което според мен говори много зле за българския мъж. Но, това е друга тема. Само ми е било интересно... къде ли са мъжете на тия жени, докато те слушат Моцарт...

Може би играят покер с приятели, в което няма нищо лошо  Peace


# 39
  • Мнения: 780
Може би за годините си съм с много старомодно мнение-необичайно за наборите ми, но не мисля, че излизането по отделно може да заздрави връзката или нещо от този сорт. Случвало се е, но не ни е практика.  Peace

# 40
  • Мнения: 3 231
Статистически подход:

Няма нищо странно и трагично в социалния живот поотделно. Само... да е с мярка Simple Smile Споделям мнението, че ако съотношението социален живот заедно:социален живот поотделно падне под 3:1....... бъдещето на двойката не е с добра перспектива.

(тук изключвам всички двойки, които поради липса на пари за детегледачка или на баби и дядовци гледачи, излизат поотделно, за да е единият с детето)

# 41
  • София
  • Мнения: 23 098
Не, нямаме такава практика. Откакто имаме дете излизаме семейно с наши приятелски семейства.
Рядко някой от нас излиза по женски или по мъжки с приятели. А ми се иска, определено. Но като нямам съответната компания (не че нямам приятелки, но всички са с ремаркета)...  ooooh!

# 42
  • Мнения: 676
Компанията на приятелят ми не може да ме понася, защото съм от друга субкултура, респективно аз не ги харесвам и като излиза с тях е сам.
Ти разбираш ли колко сериозно е това, което казваш или смяташ, че това не е особено голям проблем?

Напълно разбирам, че е сериозно, но смятам, че човек сам трябва да избира приятелите си. Човекът до мен ме уважава достатъчно, за да не позволи да говорят лошо за мен. Всъщност, далеч съм от мисълта, че като се съберат да пийнат си говорят точно пък за мен. Laughing Те се събират горе-долу веднъж месечно - не ми пречи да отидат някъде за една вечер (говорим за една вечер, не за една нощ). В началото имахме доста разногласия по този въпрос, но като се намали броят и продължителността на излизанията малко по малко стигнахме до някакъв консенсус.

# 43
  • Мнения: 6 624
На мен не ми се ходи никъде без мъжа ми - той също не е пожелавал досега да ходи някъде без мен. Но ние сме все още "млада" двойка - може от това да е Laughing

Имаме си гледачка за близнаците, а голямата няма нужда от наглеждане, ето идват презници и би било прекрасно да си направим поне една романтична вечер навън - но не искам (а също и той) да ходя където и да било без децата, празно ми е без тях ooooh!
С голямото си семейство съм истински щастлива, искам да съм навсякъде с тях и през ум не ми минава да ходя някъде по женски.

# 44
  • София
  • Мнения: 2 497
Добре де, а когато на вас ви се излиза, но на половинката му се седи вкъщи...? Какво правим?
Някой път се съобразяваш, правиш компромис, но не може всеки път...
Не се заяждам, но тоова е основно към тези, които казват, че винаги излизат заедно. Просто ми е странно как винаги сте в едно и също настроение, или винаги има някой да направи компромис със себе си...?
Ние също излизаме предимно заедно, но ето - тази вечер аз излязох сама с един приятел за по чаша вино (прибрах  се преди 22ч), на милото не му се излизаше и не дойде с мен...

Общи условия

Активация на акаунт