Приятели ли сте с децата си във фейсбук?

  • 15 918
  • 126
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 361
  milalena, може ли да не даваш задачки кой на кого и какво да обяснява?

# 76
  • Мнения: 8 567
Да, приятели сме.
Стената му изобщо не е лично пространство, личното му пространство  във фейса е в разни затворени групи.

# 77
  • Мнения: 7
Да, с дъщеря ми сме приятелки във facebook. Тя прие поканата ми и нямаше спорове.

Говорили сме как не трябва да се доверява на потребителите и, че  искам да съм наясно
с това какво става между нея и приятелите и на стената в социалната мрежа, веднъж бях
поискала паролата и, но дъщерята изнесе конско на майката, че има нужда от лично
пространство. Embarassed Така, че смятам приятелството за напълно достатъчно и нормално.  Simple Smile

# 78
  • Майничка
  • Мнения: 12 641
Нямам профил във фейсбук, но щерката периодично ме допуска до нейния, с цел качествен контрол. Има го от 11-12 годишна, направи го нейна съученичка (въпреки моята забрана), а друга беше накачила в него снимки на дъщеря ми. Поприказвахме си сериозно и с двете, снимките изчезнаха, а профилът започна да се ползва след навършване на 14 години, главно за неща, които я интересуват и за информация от училище.
Не качва снимки, нито твърде лична информация, комуникира само по конкретни теми, засега бива. Наясно е, че до 18г. е в сила "портретът на стената неотклонно ме следи". Избягвам да коментирам, освен ако нещо не ме притесни, но това почти не се е случвало.
За сметка на това, скайпът ни е общ, семеен, приятелите й го знаят и понякога търсят конкретно мен, за да питат разни неща.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 029
И двамата имат ФБ от няколко години. Аз лично съм правила профилите им по тяхно желание. Никога не съм си позволява да им се меша е личното пространство. Нямам им паролите. За настройките на видимото инфо и за добавянето на непознати сме говорили достатъчно. Понякога им преглеждам приятелите, но това правя и с други мои приятели...Simple Smile))
Във ФБ приятели сме и аз, и баща им, и родата Simple Smile ...поне за сега Wink
Мои ФБ приятели са и повечето от децата на моите приятелки.
Инициатори за приятелството почти винаги са децата. Някои хлапета не съм приела, въпреки че, са ми изпратили покани - просто така съм решила. Някои приемам впоследствие - ако сме били заедно някъде и имаме общи снимки и т.н.

# 80
  • Мнения: 7 171
Не, няма. Ако желае, ще си направи след няколко месеца, когато навърши 13.
Иначе общува с messenger, Instagram, FaceTime. Имам достъп до всички пароли, чета това, което си пишат с приятелките. Понякога пиша от нейно име (тя ми диктува).  Laughing Има iPad, iPhone, iPad mini, като всички са с моя акаунт. Аз също общувам с нея с messenger, когато е на училище. Давам много малко лично пространство на този етап. Като се научи да се пази сама, тогава може да има всичкото лично пространство на света! Дотогава - с пъдар, тоест, мен.

Някой беше споменал, че е по-важно да се научи да пресича улицата. Не съм съгласна. В днешно време е изключително важно да научим децата си да се пазят във виртуалното пространство. Не по-маловажно е от пресичането на улицата. Имала съм удоволствието да присъствам на лекции от специалисти, включително от FBI, Homeland Security, полиция. Всички категорично са на мнение, че децата трябва да се контролират много строго, когато става дума за интернет. Няма място за лично пространство, поне докато не достигнат определена възраст, и тя не е 10, 11, та дори и 15.

# 81
  • Мнения: 46 577
Писала съм в темата, но има промени  Laughing
Аз все още нямам, но детето вече да.
Профилът й е запаметен на компютъра ни и имам достъп до него.
На мъжа ми също.
С една дума - твърд контрол  Naughty
Шегувам се  Simple Smile не че му чета нещата, не понасям Фейсбук-а, но само така успявам да видя някои снимки, които пускат момичетата от темите за интериор и подобни.

# 82
  • Мнения: 54 737
Да, приятели сме. Peace
Тя май ми изпрати покана, или аз, не помня Embarassed, от 5-6 години имаме.
Не виждам проблем
Много нейни приятели са и мои, както и обратното. Wink

# 83
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Aз съм й правила профила, не само, че сме приятели, но ми е в "Семейство" и й имам паролата. Известията също се получават на моя мейл. Знае го и не протестира, обяснила съм и мотивите.
Не разбирам понятието "лично пространство" за деца под 18 г. Приемам ролята си на родител като основна отговорност за нейната сигурност. Когато е в състояние сама да отговаря за себе си, тогава бих зачела личното й пространство.

# 84
  • Мнения: 1 136
Моят син , според моите изисквания-7г./, е прекалено малък , за да ползва Фейсбук и т.н . Няма да разреша да се прави профил до определена възраст , тъй като не виждам каква толкова важна инфо ще си споделят деца до 10-12 г. . Мен лично ме е страх за децата от еиртуалното пространство и съм нащрек , но от друга страна е против принципите ми да навлизам в личното пространство - поне се успокоявам , че ако съм приятел с него във фейсбук до 13-15 г.е моя лична отговорност да знам какво става в личният му социален кръг , но той ще има много малък достъп до моя.

# 85
  • Мнения: 5
Не съм чела цялата тема, но фейсбук значително напредва с новите опции, една от тях е определени публикации да се крият от група хора или от един човек. Не е трудно и дори и да имате детето си в ''приятели'' то пак може да скрие каквото иска от вас. Казвам го с най-добри чувства  Peace Peace.

# 86
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Да, знаем. Затова разполагаме с паролите и можем да се информираме за всички скрити и нескрити публикации, архивирани съобщения и други такива, директно от профила им Wink.

# 87
  • SOFIA
  • Мнения: 160
Смятам, че е хубаво  да сме приятели с дъщеря ми - тя е на  19 год. И -  да приятели сме.И  с мъжа ми  са приятели и с майка ми  също. Малката ми дъщеря е само на  7 год., така че е доста рано.Не че се упражнява голям контрол, но все пак може да се преценят по снимките разни неща, по коментарите...., начина на изразяване.
В общи линии смятам, че ФБ е обществено пространство и чак толкова тайни не може да има.Ако искат да прикриват нещо децата, сигурна съм че ще намерят друг начин. Аз бих се замислила доста за отношенията ни ако дъщеря ми откаже да сме приятели там.

# 88
  • София
  • Мнения: 17 347
Ох, всички сме приятели, сина ми, майка ми ...  Laughing Съсипаха ми един статус от коментиране двамата веднъж, умирах от смях да ги чета  Laughing
Аз гледам да не пиша по неговата стена, статуси и снимки де, представям си на тази възраст колко би ме дразнило майка ми да прави това.

# 89
  • Мнения: 54 737
И аз не пиша. Wink
Тя даже ми е забранила да ѝ лайквам статусите! hahaha

Общи условия

Активация на акаунт