Приятели ли сте с децата си във фейсбук?

  • 15 919
  • 126
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 162
Имат ли децата ви профил във фейсбук? Съгласуваха ли с вас желанието си да се регистрират в социалната мрежа?
След като знаем, че е почти невъзможно да бъдем приятели с децата си/обсъждали сме го в други теми/, то възможно ли е приятелство между нас и децата ни във фейсбук. А кое го налага?
Ако сте приятели с тях, кой на кого предложи приятелство? Вие на тях, или те на вас?
Ако е било по ваше желание, с лекота ли се съгласиха на това или беше по ваше настояване?
Мислите ли, че посредством приятелството ви във фейсбук с тях, по-лесно можете да следите контактите и познанствата им?
Ами...ей такива въпроси ме вълнуват.

Аз не съм приятелка с двете си дъщери "там"/за сега/. Причината е, че считам това място за лично и не искам да навлизам в това пространство.

Последна редакция: пт, 07 фев 2014, 17:08 от Фран Джонсън

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 738
Да, приятели сме, както и с племенника ми и с децата на братовчедите ми.
Даже имам и паролата на фейсбука.

Обяснила съм, че искам да знам с кого контактува, за да не попадне на "лоши" хора.
100% гаранция обаче няма. Дано да е влязло нещо в главата след всичките ми обяснения.

# 2
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Не.

# 3
  • Мнения: 5 797
Точно това беше една от темите на родителската среща в училище.
Дали изобщо децата трябва да имат фейсбук? (особено по-малките)
Знаят ли родителите какво публикуват във фейсбук техните деца? Дадоха се примери за компрометиращи техни снимки,които сами си пускат; ужасно вулгарен и циничен език,който се използва при писане; заплахи и обиди към други хора и др.
Изводът беше, че родителите трябва да следят и знаят какви ги вършат техните деца в Интернет.

# 4
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Синът ми няма профил във ФБ. Един път намекна, че иска, обясних му, че съм против, после стана една случка с нецензурни тагове от негов съученик на снимки на съученичка и той сам се отказа. Ако имаше профил сигурно щяхме да сме приятели поне докато е малък, по негово настояване; после сигурно ще се "скрие" от мама  Mr. Green, не знам.
Приятелка съм във ФБ с племенницата ми, която е вече на 18 /направи си профил преди 2 год. поне/, с 13-годишната дъщеря на едни приятели и синът на друга приятелка, който е на 19, но сме приятели от 2 и тримата сами ми пратиха покани. Общуваме си чат - пат там и определено не се притесняват от мен.

п.п. Племенницата ми е приятелка с майка си и с другата си леля във ФБ, но тя по принцип си споделя всичко с тях.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 760
Да,приятели сме.Редовно влизам на стената и за да и гледам публикациите.

# 6
  • Мнения: X
Имат ли децата ви профил във фейсбук? Съгласуваха ли с вас желанието си да се регистрират в социалната мрежа?
.....
Ако сте приятели с тях, кой на кого предложи приятелство? Вие на тях, или те на вас?
Да, да... Той на мен.

Аз не съм приятелка с двете си дъщери "там"/за сега/. Причината е, че считам това място за лично и не искам да навлизам в това пространство.
Мястото е лично пространство, но след като бях поканена да го споделя, не открих причина да откажа. Още повече, че ФБ дава възможност на всеки да споделя с останалите точно толкова, колкото иска. Така че няма начин да навляза в личното пространство на детето си по-дълбоко, отколкото то би ме допуснало.

# 7
  • София
  • Мнения: 567
 Да, и с голямото , и с малкото.

# 8
  • Мнения: 11 976
Детето ми е малолетно, поради което няма работа във ФБ.Но не е проявило и желание, де.

# 9
  • Мнения: 1 742
Да, приятелка е и с мен, и с баща си. Има фейс от 6-7 годишна възраст, така че на този етап всичко е под наш контрол, но тя сама си избира на кого да изпрати покана и кои да приема.

# 10
  • Мнения: 289
Моето дете е на 8 години и още няма профил, но има достъп до моя и понякога играе там на игри. Племенникът ми / 11 годишен/ е приятел както с майка си, така и с мен и други роднини.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 010
Аз нямам деца, но не мога да повярвам, че 6-7 годишни деца го ползват. За какво им е? Не са ли всичките им приятели и близки до тях и в ежедневието?

Иначе на въпроса - моите родители нямат ФБ, въпреки, че са сравнително млади. Но ако имаха не бих била приятел с тях в това виртуално пространство.

# 12
  • На тепето...
  • Мнения: 61
На моята аз и изпратих приятелство именно с идеята да мога да хвърлям по едно око на снимките и публикациите и, нооо не ми се получи. Тя сама си казва, че си скрива от мен някой публикации и снимки.

# 13
  • Мнения: 7 001
Приятелка съм с братовчедка си - на 15, с дъщерята на една приятелка - на 13, с братовчед ми на 8 и с дъщерята на един друг приятел, и тя е на 8...или 9  newsm78
Братовчедка ми не е приятелка с майка си или баща си, но те нямат профили, не знам ако имаха, дали щеше да ги добави Laughing Приятелка е обаче с моята майка и баща (т.е. леля и чичо и), на всички ни тя е изпратила поканите, не ние на нея. Другото момиче е приятелка с майка си, за баща и не знам дали има профил. Братовчед ми е приятел с всичките роднини, другото малко момиченце и то. За нея съм сигурна, че ползва интернет под надзора на баща си, а братовчед ми почти не го ползва, няма личен компютър или таблет.

Аз съм приятелка с родителите си (и една камара роднини), но са в списък, който понякога ограничавам от постовете си  Twisted Evil Приятелка съм и с дядо ми, тази година прави 77  Grinning

# 14
  • В офиса
  • Мнения: 4 033
Разбира се. Не само аз, но и доста приятели и колеги са приятели във ФБ с голямото ми дете. Чак пък "лично пространство", айде сега. Семейните приятели се радват на снимките, които качва; ако играят еднакви игри (май им мина модата на игрите във ФБ и никой не играе вече, но "едно време" не беше така), с колегите си обменят разни неща по игрите. Тя ми знае паролата, както и аз нейната. Понякога тя влиза в моя акаунт, понякога аз в нейния... Драма никаква няма. Едно лято й храних животните в някаква игра, докато беше на лагер. Тогава, понеже се логвах в акаунта й всеки ден, ми пишеха л.с. съученички и приятелки - отговарях им, че съм майка й бла-бла, понякога си продължавахме разговора, друг път не, но на никого не му се виждаше странно.

Общи условия

Активация на акаунт