Приятели ли сте с децата си във фейсбук?

  • 15 950
  • 126
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 149
На дъщеря ми й е прекалено рано за фейсбук, но ако един ден пожелае да ме добави като приятел, няма да се дърпам.  Mr. Green

В тази връзка да споделя нещо смешно. Във фейса съм приятелка с дъщерята на приятелка на майка ми, която е 14-годишна. Девойчето през ден се обяснява в любов на някакъв пишлигар и е голЕм цирк (а да не ви казвам и какви цинизми се леят). Един ден, за да се посмеем, прочетох на майка ми какво е писала момата, а майка ми като писна - щяла да се обади на майка й, щото не можело така - малка била, трябвало да я постегнат. Теглих една на майка ми и й забраних да се меша където изобщо не й е работа и тъй.

# 16
  • Мнения: 7 009
Мдааа, Тонке....
Имаше един момент, в който моята братовчедка седмица през седмица беше във връзка и все с различни младежи  Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 23 149
Мдааа, Тонке....
Имаше един момент, в който моята братовчедка седмица през седмица беше във връзка и все с различни младежи  Joy
Мдааа, и като се замисля, май по-добре един ден да не съм във фейса на дъщеря ми или каквато там соц. мрежа ще е излязла на мода.  Mr. Green Понякога информационното затъмнение е за предпочитане.

# 18
  • Мнения: 4 841
Синът ми е на 11, няма фейсбук.
Не е и искал да има, и като цяло се отнася доста пренебрежително към  "харесването на котенца" и постването на "патешки снимки" от страна на съученичките му; чуди се, че не си изяснят отношенията през деня, докато са заедно, ами се дебнат вечер коя какво харесала, коя какво споделила, и какво коментирала... Казва "Луди хора, пуснала 10 клипа, коментирала 20 снимки, минала три нива на игра, а няма домашно по математика!"  Mr. Green

Понякога играе на някоя игра през моя профил, но като цяло и по игрите не е запален.

# 19
  • Мнения: 25 916
Личното пространство е въпрос на настройки. Децата много бързо се научават как става това...  Wink
Мисля, че е много полезно за един родител да контактува с детето си в интернет - социални мрежи, форуми, чатове...
Не става въпрос само за контрол и следене, става въпрос за опознаване на собственото дете в естествената му среда, сред връстниците, как се държи с непознати хора и др. подобни - нещо, което е почти невъзможно в реалността. Какви възгледи си е изградило за живота, вселената и всичко останало, как се държи с приятелите си, откъде набавя информацията си, какви правописни грешки допуска, ако щете...
Е, ако ви вълнува само дали дъщеря ви вече се е целувала с Пешо от съседния клас, може да си спестите ровенето и терзанията. Лично пространство, дет' се вика.  Laughing
Или майките се притесняват повече децата им да не налазят в тяхното лично пространство?  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 7 190
Прави сте за личното пространство. Може би не беше точната дума, която употребих, но ви разбрах прекрасно.

Или майките се притесняват повече децата им да не налазят в тяхното лично пространство?  Mr. Green
Mr. Green

# 21
  • Мнения: 92
Да, приятели сме =)

# 22
  • Мнения: 6 031
Приятели сме.
Доста от моите приятелки също са.  Laughing

Реално нямаме много време за фейсбук - особено детето.

# 23
  • Мнения: 1 040
Да,приятели сме,също и  децата на семейните ни приятели са ми във ФБ.

# 24
  • Мнения: 12 073
Интересно ми е как се осъществява това общуване между родители и малки деца във ФБ- родителят в едната стая, детето в другата и си пишат нещо по стените ли newsm78Предполага се, че докато детето е на училище, не е във ФБ.

Моят син в първи клас беше написал на стената на баба си "Не искам филия с крема, искам филия с пастет!", ама на истинската и стена, питах го- не можа ли да и кажеш, ами трябваше да драскаш тапетите като бебе.

И затова ми е интересно, като сте заедно у дома не разглеждате ли снимки, не си ли говорите какво харесвате, ами трябва да общувате чрез ФБ newsm78

Или просто това е форма на контрол, а не точно на общуване-?

Може би защото аз много рядко ползвам ФБ и там контактувам точно с хора, които нямам възможност да виждам ежедневно, затова ми е странно това да си общуват деца и родители във ФБ.Просто не съм съвсем наясно и не мога да схвана много идеята.

# 25
  • Мнения: 25 916
Светкавица, може да не ти се вярва, но децата растат.  Laughing
Даже някой слънчев (за тях) ден се пускат от полата на мама...

# 26
  • Мнения: 2 361
Интересно ми е как се осъществява това общуване между родители и малки деца във ФБ- родителят в едната стая, детето в другата и си пишат нещо по стените ли newsm78
Joy

  Общуването във фейса не е задължително да е в реално време. Много често срещам неща, които знам, че ще й харесат и й пращам линкове. Вечерта ги отваря и ги разглежда. Понякога ги разглеждаме заедно, обсъждаме ги, смеем се, пеем... Наистина не виждам нищо лошо в това да си приятел с детето си, независимо къде.

# 27
  • Мнения: 12 073
Светкавица, може да не ти се вярва, но децата растат.  Laughing
Даже някой слънчев (за тях) ден се пускат от полата на мама...



Не схванах особена връзка с въпроса ми?
Нали тук говорим за приятелство с малолетни деца?Или греша?
Очевидно е, че ако живот и здраве, детето ми се премести в друг град един ден, може и да станем "приятели във ФБ"

За мен беше любопитно друго- например-детето си има регистрация/ нещо, което категорично не одобрявам по ред причини, докато е малолетно/ във ФБ, аз също.Кое ще е това не реално време в което детето ще пише, ще харесва и т.н. или пък аз, а другият от нас ще го одобрява или коментира.

Практическата страна на въпроса не ми е ясна, наистина.

Ако детето е на училище, а аз -на работа, както обикновено- кога ще е това друго време, в което аз да харесвам или не нещо.

М-у другото- от позицията на изключително "обрано" присъствие във ФБ:

Участвам в училищната група- майки и учителки.Там си разменям информация за материал, ваканции и т.н.
Вчера ми мина през акъла да "споделя" нещо, което искрено ме разсмя- "100 балерин"- намерих го в темата тук "Изгубени в превода".Само предположението, че някои майки осигуряват достъп на децата си до ФБ и в групата ни ме спря.

# 28
  • Мнения: 2 361
  Светкавица, ти можеш да пратиш линк през деня, който да бъде отворен по-късно. Не е нужно и двамата да сте по едно и също време на различни компютри и да си разменяте линкове.

# 29
  • Мнения: 12 073
  Светкавица, ти можеш да пратиш линк през деня, който да бъде отворен по-късно. Не е нужно и двамата да сте по едно и също време на различни компютри и да си разменяте линкове.

Да, аз малко от конкретно моята позиция разсъждавам.При нас е забранено на работа ползването на ФБ, няма как да се ползва, затова се чудех практически как ще стане общуването с дете.Ползвам го само у дома, а през това време и детето е или на училище, т.е. без ФБ или и то у дома- т.е. може и директно да си споделим това, което желаем.

Може би защото не ползваме много ФБ, затова ми възникват въпросите.

Общи условия

Активация на акаунт