Приятели ли сте с децата си във фейсбук?

  • 15 931
  • 126
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 547
Детето ми няма, и не виждам обозрим шанс скоро да има профил, скайп и пр.
Приятелка съм с племенниците си. Едната част ме блокираха, преди другата да се усети, че и да сме приятели, е въпрос на настройка какво да виждам от дейността им.  Mr. Green


Преди около две седмици, ровейки за едно проучване, попаднах на серия от детски профили- младежи и девойки на възраст 8-11, по-често от ромски произход или видимо от малки населени места, които имаха по 2000 -3000 приятели, основно мъже, от целия свят- като започнете с Ориента и стигнете до далечна Южна Америка.

# 46
  • Мнения: 2 361
Поне за мен беше много интересно да чета какво пише, как го пише, какво го вълнува и как го изразява. Да опозная детето си в друга светлина.

  Точно така.

# 47
  • Мнения: 12 033
На каква възраст децата проявяват желание да имат профил във ФБ?
Ясно,  че няма да е една и съща, но приблизително, колко рано се проявява такова желание?

Моето дете-8г. дори не е споменало.

# 48
  • Мнения: 2 361
  Беше на 8 когато го направихме, но тогава го използваше, за да направи едно кръгче в някоя игра или да провери каква нова снимка на кон съм й пратила. Сега е на 11. Това лято започна да си пише с приятели.

# 49
  • София
  • Мнения: 6 375
Аз пък не разбирам за какво му е на едно 6-9 годишно дете профил във фейсбук?
Съгласно правилата на Фейсбук:
To be eligible to sign up for Facebook, you must be at least 13 years old.
Ограничението във възрастта няма никакво значение. Масово се пишат, че са по-големи.

има значение за това, че се нарушава някакво правило, при това се нарушава от родителите, при това - умишлено. защото, когато деца на по 7-8 години имат профил във Фейсбук, това не може да стане без одобрението и знанието на родителя. тоест, родителят сам взема решение, 1. да излъже и да наруши правилата (и така да даде отличен пример на отрочето си) и 2. да изложи детето си на рисковете на виртуалното общуване.

гледам, тук доста хора съвсем спокойно признават, че са излъгали за възрастта на детето си и са му направили ФБ профил на възраст под 13 години. но иначе сме много морални и спазваме законите...

# 50
  • Мнения: 2 361
2. да изложи детето си на рисковете на виртуалното общуване.
...
но иначе сме много морални и спазваме законите...

  Би ли ми казала точно на какъв риск подлагам детето си, наблюдавайки неговия фейсбук и конкретно кой закон нарушавам?

# 51
  • Мнения: 7 837
Смятам да бъда след време, макар че за учениците, не точно Фб е "модерната" среда в момента.  Simple Smile
Иначе, като човек, на който му се налага да работи по цял ден в социални мрежи, не смятам че ще имат профили поне до 13 г. възраст.
Масово родителите не знаят, как да се държат, какво да очакваме от децата.

# 52
  • Мнения: 25 892
Кейси, при вас коя мрежа е по-разпространена? Туитър?
Тук все още регистрацията във фейсбук е върхът на компютърната грамотност за някои хора и им носи самочувствието "вижте ме колко съм як/а, голяма съм работа, щом имам фейсбук".  Laughing

Последна редакция: пн, 10 фев 2014, 14:48 от Как` Сийка

# 53
  • Мнения: 7 837
Според статистиките - определено Туитър и след това Инстаграм. Макар че, напоследък все по-популярни стават мобилните апликации SnapChat, WhatsApp, WeChat, направо се роят.

# 54
  • Мнения: 2 361
"вижте ме колко съм як/а, голяма съм работа, щом имам фейсбук".  Laughing
  Аз пък имам обратни впечатления.

# 55
  • София
  • Мнения: 23 130
"вижте ме колко съм як/а, голяма съм работа, щом имам фейсбук".  Laughing
  Аз пък имам обратни впечатления.
Аз също. То пък голямата работа, че имаш профил във фейсклюк.

# 56
  • Мнения: 10 547
Не е точно така. Зависи кой си и откъде си.
В наше село кабелен нет има от две години! Сега най-модното е да имаш профил във фейса. Независимо дали си на 5 или 55.

# 57
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Не виждам нищо лошо дете да има фейсбук. Просто трябва да го следите за да не направи нещо. Аз на моето дете му знам данните за фб. и му следя приятелите, какво качва, какво коментира и тн. А едни приятели са си направили фейсбук на кучето Grinning

Е не  Joy Много ми е интересно това куче с кого общува?

Както и бебето, за което спомена по-горе tonkabonka Joy

Наши приятели си направиха профил на бебето.  Whistling

# 58
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Дъщеря  ми е на 7 год. и хал хабер си няма от Фейсбук или скайп-не смятам засега и да я просвещавам Crossing Arms Играе игри/ с обличане на кукли,хранене и тем подобни/ на лаптопа,или телефона ми-дотам е информационно ограмотена.Знам,че е неизбежно научаването за социалните мрежи и общуването там,но не виждам причина при липса на интерес от нейна страна,сама да я тикам там на този етап:?

# 59
  • Мнения: 1
Дъщеря ми е на 8 и има профил от няколко години, използва го да играе игри, гледа снимки на разни пухкави гадове и да пише на приятелките ми, които й се радват и са приятели с нея. Flutter Покрай това се понаучи да пише на клавиатура, а и си е упражнение по писане. Предпочитам да има профил, който е създаден с мен и да съм там да й обясня какво може, какво не и така нататък. Дет се вика да пошляпка с мен във водата и да се научи, преди да заплува самичка. Приятелка е и с мен и с баща си (който е принуден от време на време да играе по някоя бебешка игра за да й е партия Grinning). Личният ми живот включва децата ми, не пиша нищо нецензурно или неудобно и не се притеснявам дали дъщеря ми ще го чете така, че поне за сега всичко е наред. Ще видим като я друсне пубертета  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт