Приятели ли сте с децата си във фейсбук?

  • 15 923
  • 126
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 25 793
Логиката е, че когато си приятел на детето си във някаква социална мрежа, то много се стяга и внимава изключително много какво публикува на стената си и съответно какво публикуват приятелите му.

И кое му е лошото на това? Че децата се научават как да се държат на обществено място (да, и Фейсбук е такова!) първо заради родителите си, после вече осъзнато или по навик. Да не говорим и за личния пример на родителя, който също възпитава. Много по-трайно, отколкото дидактичните лекции и тиради.
По твоята логика сигурно не трябва никога да ходиш на ресторант с детето си, защото ще се стегне и ще внимава изключително много как се държи, вместо да се омаже като прасе заедно с приятелчетата си в твое отсъствие?

# 121
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Всъщност не. Моите деца са възпитани и дори се дразнят, когато чуят някой от нас да псува (случва се, признавам си. Явно аз не съм достатъчно възпитана).
Става въпрос за друго-не конкретно за начина, по който комуникират по между си, а за това, което си постват. Не знам защо нахапахте моя начин на отношение към детето ми. Та нали всеки си преценява за своето. Аз не осъждам тези, които са приятели на децата си във фейсбук, нито тези, които има достъп до профилите им. За себе си съм взела такова решение, виждам че работи в моя полза и не се натискам зорлем да си развалям отношенията с дъщеря ми.
А това за воденето на ресторанта е интересно. При все, че съм виждала деца от всяка възраст да се държат като изпуснати от зоопарка маймуни, а родителите им нищо не им казват, не знам откъде го извади това заключение.

# 122
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
За мен е странно даже да стои тоя въпрос, дали да сме приятелки във ФБ newsm78. Ами ние сме майка и дъщеря. Там също сме такива, пише си. Какво значи да си разваляме отношенията?! То иначе излиза, че се крием една от друга, егати. Аз поне така го разбирам. Дай тогава и телефоните да не си разменяме, че да не си досаждаме Crazy.

# 123
  • София
  • Мнения: 17 348
Кафе  Peace

# 124
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Е, хайде сега. Разликата от фейсбук до телефонния номер е от земята до небето.
Нито желая дъщеря ми да ми чете коментарите в моята стена, нито аз искам да чета нейните.
Не казвам, че приятелството във ФБ е разваляне на отношенията, а навлизането в чуждото лично пространство прекалено навътре.
И всеки си го разбира по различен начин.

# 125
  • Мнения: X
Фейсбук и лично пространство?      Joy
Ако ме интересува някоя клюка, първо там търся.     Laughing
И да, "приятел" съм и с двамата си сина, на 25 и на 18.С големия по негова инициатива, на малкия аз изпратих покана.
Но аз ползвам фейсбук изключително рядко, да речем 1-2 пъти месечно, така че това нищо не значи.

# 126
  • Мнения: 7 162
Когато пуснах тази тема, бях съвсем нова във фейсбук и не бях приятел с децата си "там".
Искам да кажа, че в момента съм на коренно противоположно мнение!
Да, истинско удоволствие е да бъда с децата си приятел и там!!!

Последна редакция: нд, 19 апр 2015, 13:27 от Фран Джонсън

Общи условия

Активация на акаунт