(Пред)пролетHa ... шекерено-бонбонена - ТР ТЕМА 57

  • 96 567
  • 749
  •   1
Отговори
# 645
  • Истанбул
  • Мнения: 307
Права си Джорди!Идвало от италианското сиринге.

Едно проучване на известният филолог Пурдил Катхак   сочи ,че има 2608 думи еднакви и на хинду и на турски.

# 646
  • Мнения: 1 934
Привет-мривет и от мен  Grinning

Хвърлям от време на време поглед аз тук и не съм ви забравила  Hug

Имам въпросчета към живеещите в ТР- продава ли се някъде в Тр сироп от нар /не сос или сок/?

Ако си купя салча пиперкова или доматена, като се използва само 2-3 лъжички на ядене от нея, после как се съхранява?

Може ли да ли кажете как се произнася на турски "естествена кожа"?

Благодаря предварително   bouquet

# 647
  • Венера
  • Мнения: 858
Кливия, мога да се включа за салчата. Ние си я съхраняваме в хладилника с месеци и няма проблем. Използваме само Olca от пластмасовите буркани, те са с капачки с винт и са много удобни за съхранение.

# 648
  • Мнения: 1 934
Неолита, сигурно е пълна с консерванти тогава  newsm78

Прави ми впечатление и един сос леко лют пиперков в пластмасови бутилки по половин литър и той така с месеци се самосъхранява  Confused

# 649
  • Венера
  • Мнения: 858
Най-вероятно да, но приятелят ми е напълно обсебен от тази салча и отказва да я замести с каквото и да е било. Споделял ми е, че преди години като е бил малък в Токат са си правили домашна и като ми се отдаде възможност ще попитам майка му как са я съхранявали след отваряне. Но предполагам до тогава ще се включат другите момичета от форума и ще споделят.
Ти би ли ми препоръчала някакви марки с по-поносим състав, да видим дали ще успея да се преборя с монопола на Olca.
Редактирам се: Попитах за салчата и ми каза, че след като отворела буркана слагала зехтин вътре (не разбрах какво количество, куца ни комуникацията заради езиците) и в хладилник съхранявала салчата без проблем до няколко месеца.

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 21:51 от Neolita

# 650
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Слагам зехтин в салцата колкото да се покрие. Ползвавам пиперково пюре или салца както лютива така и сладка, която е затворена във стъклени буркани. Burcu  е фирмата на лютивото пиперково пюре и е направо олеле-малеле лютУ и  Oncu или ЮнчЮ, че нямам турска клавиатура е фирмата на сладкото пиперково пюре. Пише татлъ на него.

Сос от нар се продава в Турция и съм си купувала и купувам от там, но съм случвала да купувам и от Варна, вност от Туркията. С това в момента си подправям салатите Wink. Има един по гъст и един малко по рядък.

Кливе,
Последно преди 6 месеца бях в Едирнето и от там си купих сладко пиперково пюре и сос от нар.

# 651
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Вече гледам че има отговори за сърхранението на доматената и пиперена салца. Не е необходимо да е баш зехтин, става и с всякакво друго олио. Аз избягвам да употребявам често, но задължително имам в хладилника, ако се наложи... Пиперената салца е по-дълготрайна, но и по-солена. При нея няма нужда от олио.

Сироп от нар не съм виждала, но не съм и търсила. Виж в сайтовете на големите магазини Мигрос, Карфур или на нашумелия напоследък tazedirekt.com

естествена кожа мисля е "герчек дери" като ударението в първата дума е на последната сричка, а във втората - на първата. изкуствена кожа е "суни дери"

# 652
  • Мнения: 9
Естествена кожа не е ли hakiki deri

# 653
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
да, и хакики се използва. може би е по-вярно даже Simple Smile

# 654
  • Мнения: 1 934
Мерси за информацията   bouquet

Делте, и ние из Едирне пак малко ще се разходим за 1-2 дни. Няма време за Стамбул тази година-всяка седмица е разчетена до кандидатстудентските изпити на щерката  ooooh!

Сиропът от нар ми трябва за сваляне на кръвно, но дали въобще има такъв осезаем ефект  Thinking

Делте, кажи вашите заведения в Одрин, че ние все караме-вараме и все сядаме в "Балкан пилич" в началото на главната  Laughing - това е сигурно, защото една пролет баш там ни заведоха Мистик, мъжа й с Хапка и Ангелина  Mr. Green

Да ви кажа не знам дали си въобразявам, но турският течен аналгин не ми горчи така зверски както бг такъв  Confused

# 655
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Кливе,
Душко,  какво да ти кажа за заведение я newsm78 Много пъти сме били в Едирнето, защото като се прибираме от тези нашите пътувания из Турция, спираме за малко почивка и там. Пък и си го харесваме Одрин. Преди ходехме в един ресторант който е близо до шадравана с русалката. В ляво като отиваш към оня големият пазар. Защото там предлагат и ракЪ и Ефес, а моя Ашкъм си ги пийва, но и аз така за компания. Кюфтенцата обаче там не струват и вече не ходим натам
Но попаднахме случайно на едно местенце за бързо хранене близо до джамията със четирите различни минарета. Там няма ракъ, няма Ефес, но кИфтетатаааа, оф, кИфтетатааааа....текат ми лигите бееее.  eat Това е едно малко заведение със маси които са навънка, доколкото си спомням има и две маси вътре. Пише Хюсеин Уста.. Такива вкусни и сочни кюфтаци, рядко съм хапвала.
Октомври месец миналата година ходихме последно.  Рискувахме и поръчахме кюфтенца от друго място. На центъра в Едирнето. И там бяха много, много вкусни и сочни. Само дето вече знаеш, не се предлага ни ракЪ, ни Ефес ами само айран..

Мисля, че има едно момиче от нашите които живее в Одрин.  Мисля, че тя беше писала къде си заслужава да се ходи да се хапва. Нашите места ги знам като място, но не и като адрес за да те ориентирам Sad без да те объркам. Прости ми душко Praynig  Hug
Я виж по назад във темата,  тя беше писала. Не е много назад.

# 656
  • Мнения: 1 934
 Mr. Green Делте, душа, баш си улучила къде да ни пращаш нас с мъжа ми да ядем-аз, вегетарианка, той с подаграта кИфтета хич не ядем  Laughing   bouquet

Както и да е, рибката си струва там, дори и най-простото хамси. Около рибения пазар имаше ресторантчета  Simple Smile

# 657
  • Varna
  • Мнения: 2 595
Кливе,
Мятайте тогаС какчИ пУ Ина хамси-тава.....дУволна ШУстанИш Hug

                  Ей, тВа с МойтУ 'сичкУ много го уважаваме smile3508

# 658
  • Мнения: 86
Здравейте, имам малка нужда от компетентна помощ. Някой знае ли сайтове за имоти под наем освен стандартните hurriyetamlak, milliyetemlak и sahibinden. Освен това (чак ме е срам да попитам) можеш ли през границата да се премъкне куфарче с прибори за хранене(разбирайте с 12 хладни ножа из вътре)  Laughing

# 659
  • Венера
  • Мнения: 858
Ани, ние през границата сме премъквали какво ли не, но си е въпрос на късмет. Най-голям проблем имахме с един чувал с котешка храна и бяха големи разправии на границата. На нас никога не са ни проверявали обстойно колата или да ни проверят багажа. Имахме големи притеснения с 5 броя музикални инструменти, но минахме набелязано (въпреки, че на задната седалка имахме 3 китари и две цигулки). Не мисля, че бихте имали проблем с прибори за хранене.

Общи условия

Активация на акаунт