Тайланд 2

  • 126 857
  • 978
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 1 561
Eх, какво да ви разкажа,  чудно беше.
Ден-1,2.Заминахме на 2 април, през Доха, до Банкок, имахме 1 ден/ 3 април/ там/ съпругът ми е бил в района преди години и никак не му е любима дестинация и решихме, че един ден е ок да разгледаме основните храмове/, настанихме се в Хотел Шератон на реката с чудна гледка от 24 етаж и потеглихме с  лодка по реката / градския им транспорт/ до спирка 9, където са основните храмове с Големия Буда, златния, полегналия и т.н. Жегата беше голяма, желанието ми скоро се изпари да обикаляме, но успяхме криейки се по сенките да обиколим, видим и се насладим на красотата на храмовете. Извън района се. Вечерта имахме круиз по реката с вечеря и програма.
На другия ден / ден 3/на обяд имахме полет за Самуи и към 14ч се озовахме на островчето. Летището отворено, без прозорци, извозват с малки влакчета, като в Южния парк в София. Настанихме се в хотела и скоро бяхме на плажа. Хотела ни беше на Bo Phut, пясъчен плаж, страхотни градини и растителност, цветя, усмихнат персонал, хотел до хотел, морето зеленикаво. За човек, който прекарва почивките си в Гърция, това в началото ме притесняваше, но скоро и това не ми правеше проблеми. Комари нямаше, но си купихме от местнире репеленти, за които четох в темичката, но почти не ги ползвахме.
 Всяка вечери имаше сватба на плажа и романтиката беше на ниво. Храната, хапвахме в хотела или навън, винаги има ястия, които не са пикантни, аз лично нямах проблеми до последния ден с нея.
На следващ ден/ ден 4/ си направихме тур из храмовете на острова/ избрахме го на рецепция в хотела/, посещение на ферма за кокосови орехи, шоу със слонове , маймуни, разходка на слон, посещение на най- високия водопад, сафари в джунглата с джип, обяд там в ресторант със страхотна гледка, Grandmother and Grandfather rocks и вечерта в хотела, разходка до рибно селище/ Fisherman village/ , вечеря във френско ресторантче на плажа, разходка по улици със сергийки.
Ден 5- плаж  и вечерта отскочихме с такси до Chaeweng beach. Широка ивица, но имаше места със заблатена вода и боклуци, много сини мекотели и охлюви по пясъка. Заведения и дискотеки колкото душа иска.
Ден 6- полет за Пукет, hotel Thavorn нa Kamala beach, страхотен хотел, стая на първи етаж и достъп до огромен басейн, страхотни градини, статуи по алеи, но плажа-кофти, имаше отлив и водата далече, виждащи се скали навсякъде. Но с много комари, само докато се разходихме бях изпохапана. През деня пускаха две огромни костенурки из градините, и децата играеха със зайчета, които пак те си отглеждат. Преди години имало и слонче, но вече живеело с родителите си в естествена среда в Тайланд.
Ден 7- разходка с моторна лодка до James Bond/ предварително резервирана през познат на място/,  едно вълнуващо пътуване, морето леко бурно, но не успя да ни завали, свалиха ни да разгледаме едни пещери и вътрешни лагуни с кану, божествени гледки, тишина и чуруликащи птички, слънце, слънцето гали кожата. Обяд в едно селище, влизахме в Ice cream cave, плаж и Релакс на Naka beach,страхотен пясък, едно кафенце и красотата на необитаем остров. Залез, отпътуване до офиса на фирмата, напитка за довиждане и трансфер до хотелите
Ден 8- Плаж на Патонг beach,  среща и разходка около острова със наш познат. Разходка по уличката с барове/ забравих й името/, шопинг. Вечеря на Патонг в произволно избрано рибно ресторантче.
Ден 9- полет до Сингапур. Настаняване срещу известния Marina Bay Sands, разходка из града, снимка до Мерлина- лъва с рибена опашка/ талисмана на града/ обяд на реката и посещение на градините зад хотела, вечерно шоу. За града не мога да изразя  възхищението си, красота, небостъргачи, всичко построено там където му е мястото, паркове, чистота, интелигентни хора по улиците , облечени  в костюми, красиви жилищни сгради....
Може би там ако имахме още 2 дни, щях да ги изкарам с голямо удоволствие в града.

Ваксини не сме слагали, реших, че мога да си ги сместя, не съм им фен.

Нахвърлях общо взето програмата,ако някой има конкретни въпроси, съм на разположение. 

# 571
  • Мнения: 4 734
alexova, интересен разказ, благодаря...
Аз сега гледам транспорта в Банкок и не мога да се ориентирам как се ходи до Grand palace. Излиза, че само с корабче се ходи до там,  метрото или влака нямат ли станции наблизо? Защото нашия хотел е много близо до спирка на метрото, а до храмовете е на около 7км....Иначе и аз съм букнала една разходка с корабче с вечеря.... Ти помниш ли с коя компания беше вашия круиз?
Да те питам билетите за храмовете на място ли ги купихте и имаше ли големи опашки? Аз мисля каквото мога да купя предварително онлайн, но някои билети няма как да се купят предварително, а хич не ми се чака по големи опашки...Smile

# 572
  • Мнения: 1 669
Лунна пътека, не знам до коя станция на метрото сте, но бих те посъветвала да си вземеш метрото до спирка Saphan Taksin, там слизаш, на 100 метра е Sathorn pier, качваш се на лодка от там и много бързо стигаш до двореца. Ние се върнахме преди две седмици, нарочно бях избрала хотел близо доSaphan Taksin, оказа се много удобно.
Билети имаше на място, опашки нямаше.

# 573
  • Мнения: 4 734
Лунна пътека, не знам до коя станция на метрото сте, но бих те посъветвала да си вземеш метрото до спирка Saphan Taksin, там слизаш, на 100 метра е Sathorn pier, качваш се на лодка от там и много бързо стигаш до двореца. Ние се върнахме преди две седмици, нарочно бях избрала хотел близо доSaphan Taksin, оказа се много удобно.
Билети имаше на място, опашки нямаше.

Кайлис, благодаря ти... Ние ще бъдем в Baiyoke sky hotel, погледнах как да стигнем до Saphan Taksin.. С лодка ли се ходи и до Wat Arun, гледам е от другата страна на реката? За един ден реално колко храма могат да се посетят в района на Grand palace? Ние имаме 3 нощи и 2 пълни свободни дни в Банкок за храмовете и не знам как точно да ги подредя... Едната вечер след пристигане я оставих за молове и улицата на забавленията Soi Cowboy, другата вечер - круиз по реката с вечеря, последната вечер - вечеря в нашия хотел на панорамен ресторант... Само остава да подредя програмата за тези два дни, доста храмове съм нахвърлила, ASIATIQUE и Jim Thompson House евентуално...

# 574
  • Мнения: 3 841
С лодка ли се ходи и до Wat Arun, гледам е от другата страна на реката?

Да, с лодка. И до Гранд Палас също.

Скрит текст:



Това е сайтът на тур.лодки, те са на принципа Hop on Hop off. https://chaophrayatouristboat.com/
Има карта за еднократно пътуване и за цял ден многократно.
Може и да има други лодки, които са част от градския им транспорт, но аз съм използвала само тези. Но те и като те видят, че си турист, направо те насочват към гишетата на туристическите лодки и изобщо не искат да ти обяснят има ли други лодки.

Wat Arun е най-добре да го посетите в началото, защото иначе става едно пътуване по реката напред-назад. Следват Grand palace и Wat Pho, които са един до друг. Срещу Wat Pho има едни малки ресторанчета, може да обядвате в тях, защото със сигурност ще е станало ранния следобяд. След това може пеша (но е към половин час вървене), но най-добре с тук-тук да отидете до Flower market, ако е включен в програмата ви. Оттам пак пеша или най-добре тук-тук до Wat Traimit (The Temple of the Golden Buddha). 
Това са най-важните храмове в Банкок и се обикалят съвсем спокойно в рамките на един ден.

# 575
  • Мнения: 1 669
Аз съм се возила само и единствено на лодките от Чао Прая Експрес, цената за еднократно пътуване е 15 Бата, имат оранжев флаг на носа си. Търсете тях, никакви туристически лодки не ви трябват.

# 576
  • Мнения: 3 841
Ех, знаех си, че има и други лодки. Нас направо ни избутаха към туристическите и докато чакахме лодката в общи линии всички туристи бяха направо съпровождани към гишета на туристическите лодки.

# 577
  • Мнения: 1 669
Нас пък местните ни насочиха към тези с оранжевия флаг. Ама аз от тук тръгнах доста подкована и си знаех, че трябва да търся тях.

# 578
  • Мнения: 3 841
Мерси! Ако отида пак там, ще знам. Hug

# 579
  • Мнения: 1 561
alexova, интересен разказ, благодаря...
Аз сега гледам транспорта в Банкок и не мога да се ориентирам как се ходи до Grand palace. Излиза, че само с корабче се ходи до там,  метрото или влака нямат ли станции наблизо? Защото нашия хотел е много близо до спирка на метрото, а до храмовете е на около 7км....Иначе и аз съм букнала една разходка с корабче с вечеря.... Ти помниш ли с коя компания беше вашия круиз?
Да те питам билетите за храмовете на място ли ги купихте и имаше ли големи опашки? Аз мисля каквото мога да купя предварително онлайн, но някои билети няма как да се купят предварително, а хич не ми се чака по големи опашки...Smile

Kруизчето- на една от снимката виждам надпис THE GRAND....вкъщи мога и да намеря някоя квитанция от плащането с име, но в момента не знам името, мъж ми го резервира. Но докато плавахме видяхме много красив кораб/яхта, вероятно е пак подобен круиз, но не виждам и на него надпис. А и вероятно е на друга цена.
В Бангкок иначе такситата са най- евтини, тъй, че едва ли ще ви излезе повече от 100 бата да ви закарат до там/ хотел- летище, което е около 34 км ни излезе 400 бата.
За храмовете на място, да, нямаше опашки. Мъжете  трябва да са с дълги панталони, жените също с по дълги поли/панталони и ръкави, по потници не пускаха, аз бях с дънки с  дупки, не ме пуснаха. До храмовете има магазинчета, продават панталони и поли, тип прегърни ме за по 100 бата, та се и пременихме на място:)

# 580
  • Мнения: 4 734
Благодаря момичета, чудни сте.. Транспорта в Банкок ще го оправим, лодки, тук-тук ако се наложи или такси. Вътрешния ни полет с AirAsia e на другото летище Don Mueang, видях има директен автобус спиращ точно до хотела ни, но прехода с него е около 2 часа и 35 спирки, та отпада като вариант... Laughing
Има трансфери до избран хотел в Банкок за 26 евро за мах 3 души и мисля да взема него...  А за другия трансфер до Suvarnabhumi Airport, ще ползваме такъв от хотела, който е включен в нощувката...
Казвате, че храмовете може да се обиколят за един ден, остава да реша какво тогава да оставим за другия ден... Плаващ пазар имаме в Патая, какво друго интересно има в Банкок освен храмове?

Смърфиетка, кой е пазара на цветята - Pak Khlong Market ли е?
А къде могат да се ядат буболечки и скорпиони? ММ има това желание...

alexova, до кое летище са ви взели 400 бата за такси? Защото все пак е по-евтино от 26 евро... Smiley

А тесен панталон по тялото дълъг дали ще ''мине'' за храмовете? Или дънки 3/4 дължина?

# 581
  • Мнения: 1 561
От   SUVARNABHUMI INTL  до хотела на  гише на летище ни искаха 1400 бата, на място при такситата( с табела Таximeter ) на долния етаж се договорихме за 700, но на връщане, като хванахме такси от хотела, с включен  апарат ни излезе 400 бата, което явно е нормалната цена.

Буболечки не видях, а оглеждах на всяка сергийка:)


За дрехите- стига да нямат дупки, мисля, че няма да има проблем. Видях жена с пола от  тюл до под коляно и не беше "заставена" да се облича с дрехите им на слончета:)

# 582
  • Мнения: 3 841
Лунна пътека, ето това е flower market http://www.bangkok.com/shopping-market/pak-klong-market.htm

Ако имате уикенд ден, препоръчвам ето този пазар: http://www.bangkok.com/shopping-market/popular-markets.htm

Това е много хубаво приложение, откъдето може да се купят различни атракции из региона с намаление: https://www.klook.com/city/4-bangkok/?krt=s10&krid=f69cf8c1- … 6f8d-fa03c98e27b1. Важи и за Сингапур и т.н. Не знам дали съм го писала друг път.

На вечерен круиз сме били с White orchard river cruise.

Ние все на Suvarnabhumi  сме кацали, 500 - 600 бата ни е било. На връщане малко по-евтино. Обясниха, че на идване плащат такса на летището, защото е такава организацията. На връщане само оставят пътниците.

# 583
  • Мнения: 1 636

А къде могат да се ядат буболечки и скорпиони? ММ има това желание...



В Камбоджа определено има достатъчно такЪва гад...

# 584
  • Мнения: 1 355
А някой да е ползвал нещо за стомах? Направо не знам как ще ми понесе тайландската храна, нали е доста пикантна... Thinking
За ваксини аз се замислям за хепатит, но не знам тук дали личната ще се съгласи да ми изпише, защото без рецепта нищо не дават /не говоря за БГ/.... Smirk
Тайландската храна е хубава, стига да не се храниш на улицата. От там също е вкусна, но трябва да си затваряш очите.
За ваксините за коя чужбина питаш? Ние сложихме хепатит А, личната ни предложи, наша воля е да се съгласим. В Германия се поемат от касата около 70-80 %, забравих колко точно беше. След шест месеца слагаме по още една и за следващите 10 год уж няма да имаме ядове.

Общи условия

Активация на акаунт