АГ-комплекс Русе

  • 50 615
  • 369
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 10
Здравейте! Изчетох темите, предстои ми раждане ( в 9-ти месец съм ), ще раждам в АГ-то! Не съм избирала екип, бях на отворени врати...Отношението ще се види на място, питането ми е, може ли да се излиза от комплекса? Да отида да си взема кафе, вода, нещо за хапване? Кога са прословутите часове за носене на багаж? Колко струва ВИП стаята, ако я наема ще може ли моите близки да остават при мен за повече време и без фиксиран час?

# 271
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Не може да се излиза. Влезете ли, оставате по ношница  и чехли Simple Smile Връхните дрехи се дават на мъжа Ви, другите ги носят в деня на изписването. Почти като е затвора Wink То и не е желателно да се излиза, да не се вкара някоя зараза, още повече в този сезон. Три, четири дни се преживяват. Багаж по принцип се носи два пъти дневно - сутрин и следобед. Има свиждане от 17.00 до 18.00 часа, но само в столовата. По принцип в стаята при бебето не е желателно да се влиза. Май важи и за ВИП стаята, предимството й е, че сте сами с бебето и имате собствено ВЦ. Преди две години беше 40 лв на ден, сега нямам идея. Ако ходите за запис на тонове, във фоайето има ценоразпис.

# 272
  • Мнения: 14
Колкото до излизането до магазина и за кафе е позволено никой не те спира 

# 273
  • Мнения: X
Преди 2 години не беше позволено излизането до магазина и въобще дори да се напуска ЕТАЖА. Точно като в затвор.

Не вярвам и във ВИП стаята да допуснат близките ви да остават вътре.
Ако искате свиждания по всяко време и дори таткото да стои през цялото време с вас в болницата по - добре се ориентирайте към Медика ако имате възможност!

# 274
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Аз поне не можех да си представя да зарежа новородено бебе и да хукна до магазин Sad Кафе си вземах от машината на 1 етаж до рецепцията, за хапване ми носеха близките. През другото време използвах да си чета книга, да ровя в нета или да си почивам. Между кърменията Simple Smile Хич не са ми трябвали роднини да ми висят на главата. Но за без пари толкова. Аз съм доволна. Не виждам какво толкова имат да правят близките при току що родила жена и бебе, но хората сме различни, затова е хубаво, че вече има избор - проучете условията в Медика. Важен е резултатът - здраво бебе, спокойна майка.

# 275
  • Мнения: X
Не искам да влизаме в спорове, но за мен не е нормално да се отнасят с родилките като със затворници. Иначе когато аз раждах преди 2 години нямаше свиждания и бащата виждаше бебето на изписването!!! т.е. на 5 - 6 дни за първи път! Ако някой знае някъде другаде в страната да се случва това чудо моля да напише в кой град? Става въпрос за това поне да му покажат бебето за 5 секудни като се роди! Не съм чувала другаде да се случва такова безумие! Сега поне свиждания има.
Иначе аз ако има как бих искала бащата да е с мен през цялото време или поне през повечето. Не ми е ок да лежа като затворник в болницата 5 дни абсолютно ненужно докато те си измислят диагнози за бебето и точат пари от НЗОК за клинични пътеки!
И уж голяма стерилност, голямо пазене от инфекции, а на деня на отворените врати ни вакараха в родилна зала при туко що родила жена!!! В операционната за секцио и в неонатологията при 800 грамови бебета в кувиози! Ей така цивилни хора, без маски, без ни
що! Но иначе родинините на родилката нямат право да влязат!
Мога още много да пиша ама...като цяло нямам база за сравнение как е в Медика, но на никого не препоръчвам да ражда в АГ Русе!

# 276
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Ами то не е до спорове. Както писахме - вече има избор, всеки си решава.В повечето Родилни отделения май не се влиза, с изключение на частните болници май...
 Аз пък нямах Вашите впечатления, може би защото съм влязла с други очаквания. Все пак е болница, не е хотел. Не ми е било проблем, че бащата видя момичетата на изписването, т.е ги видя още няколко часа след раждането, по скайп (все пак сме 21 век). Не ми е било проблем и че не е с мен. Слизах до долу, видяхме се. През другото време не ми е трябвало, исках да си почина и да се напаснем с бебетата. Цял живот ще си ги гледа баща им след това. Безценно ми е да си спомням вълнението му на изписването, когато си ги прегърна за пръв път.Но моите нагласи са такива, сигурно защото съм от старото поколение и знам какво беше в старото родилно.
Не виждам защо биха ви държали с бебето да точат Касата без причина, но пък знае ли човек... С първото дете стояхме седмица, беше с високо ЦРП, на облъчване за жълтеницата, с конфликт на резус фактор. Ами, преживях го.Изписаха ми я без жълтеница, още с високо ЦРП, но ни викаха на контрола, казаха по-добре да не ни държат там. С второто се прибрах на третия ден.
Съгласна съм само с влизането на училището за родители, макар че по мое време всички бяха с маски, манти и калцуни. Но и аз си помислих - близки не може, външни - да.
Нека бъдещите майки да проучат и да си решат. Аз пък трето не планувам, но пак там бих отишла.

# 277
  • Мнения: X
Е как защо ще ни държат? За да точат пари от НЗОК! Всички бебета, които познавам родени в АГ - то са били на антибиотик! Нека и тук жените да напиша колко от техните бебета са били?! На моето и кръв му преливаха и на лампа го пекоха. Педиатърката ни е работила 20 години в АГ - то в неонатология и самата тя ми каза, че са си измисляли диагнози за да точат клинични пътеки. Каза, че изследванията на детето са били съвсем нормални, но просто нали трябва да се вземат парички от НЗОК що пък да не му бием един АБ?!
Никой не ми беше казал, че детето е на АБ, разбрах го чак вечерта от сестрата, която дойде да му го слага. Причината така и не ми стана ясна. Идваха, грабваха детето и го занасяха някъде, а като попиташ ти се отговаря, че не може да се дава информация.
Това не са само мои впечатления. Честно казано в реалния живот не познавам някой доволен от АГ, само тук в темата съм чела положителни отзиви...
Има и по - фрапантни случаи от моя...да не разказвам как роди моя приятелка при стажант без опитен лекар и получи сериозни усложнения и т.н т.н но да, всеки си решава. Това, че не е хотел не означава че трябва да се държат с хората като с животни!

# 278
  • Мнения: 14 133
Не искам да прозвучи като защита на персонала на АГ-комплекса, но пък и не мога да кажа на бялото черно или обратно.
Моето дете не е било на АБ след раждането. Не са ни и държали повече дни от необходимото само, за да точат касата или нещо подобно.
Не съм се чувствала като затворник. Можех да се виждам с близки за малко долу на портала и то в старото АГ.
И мисля, че нямат място при новородено още в първите часове след раждането.
За отношението и професионализма - навсякъде има хора, които са си на мястото и такива , които не са за съответната работа.

# 279
  • Мнения: X
Е, в старото АГ не знам как е било, говоря за новото. Сигурно и персонала и правилата са били различни. На мен ми казаха, че не мога да напускам етажа и да сляза долу на портала да взема багажът, който ми носи мъжът ми!
В крайна сметка може би наистина е въпрос на нагласа, представи, критерии, а и късмет донякъде на какъв персонал ще попаднеш по време на престоя.
Аз лично не съм доволна от нищо - от воденето на раждането, форсирането му с медикаменти, бързането (но това може би се дължи на екипа, който ме е израждал все пак), от грижата за бебетата (бих казала, че такава липсва), от отношението към мен, от следродилния период (например помощ за кърмене - нямах такава) от измислените диагнози, от правилата им, от нищо! Учудвам се, че има доволни, но все пак хората сме различни...
Дано има по - малко пострадали и недоволни родилки!

# 280
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Ето, че всеки има различни преживявания. Едното ми дете беше на антибиотик, склонна съм да вярвам, че е имало проблем, а не точене на касата. Форсирано раждане, защото беше с два пъти увита пъпна връв, загуби тонове. Благодарна съм им, че форсираха нещата, имам живо и здраво дете! С жълтеницата също имаше проблем заради резус факторите.
С второто стояхме три дни, без антибиотоци и мамипулации. Имах чудесно раждане, със съвсем млад лекар и двете акушерки. Без форсиране (щях да си родя в стаята ако не бях настояла да остана в предродилна), разхождах се, кляках, лягах, на челна стойка само дето не застанах Simple Smile
За кърменето - 2014 наистина никой не обясняваше, бях чела предварително, имаше плакат с позиции в коридора, справих се. 2016 имаше консултант по кърмене.
И двата пъти дежурните лекари ми обясняваха какво се случва с бебетата. Сестрите не съм ги питала, не им е работата да дават информация. Но къде и защо носят бебето, казваха.
Никой не се държа лошо, никой не ме е овиквал. Държаха се по моите разбирания както е нормално отношението лекар-пациент. И не, не съм плащала за избор на екип.
Така че е нормално всеки да съди според преживяванията си. Дано повече имат нормални и нетравмиращи!

# 281
  • Мнения: X
За раждането - със сигурност зависи от екипа! Специално за форсирането говоря. Ето при теб е имало проблем, при загуба на тонове разбира се, че ще форсират за да спасят бебето. При мен обаче нямаше никакъв проблем. Отидох си с нормална родова дейност и 4 см. разкритие. Докторът, с който се бях уговорила за съжаление бързаше да си ходи защото го събудих в 4 сутринта, а той на другия ден от 8 беше в кабинета! Та ми включи окситоцин без никаква нужда, спука ми водите, предизивкваше ми мануално разкритие и т.н. да не разказвам подробности. Е, родих за норматив, ама адски трудно се възстанових. От епизиотомия не мога да преценя дали съм имала наистина нужда, но все пак смятам, че беше по - скоро профилактична. Имах проблеми и с шевовете после, наистина не искам да плаша никого.
Имах и проблеми с отношението на сестрите в детското. особено някои се държаха повече от отвратително, а за безумното къпане на бебета в 4 сутринта не искам да си спомням! Нямам идея кой го е измислил...

Както и да е, ставаше дума главно за условията за посещение и т.н. че аз съм абсолютно ЗА това да има свиждания и то не по половин час, както и бащата да може да си види бебето щом се роди. Както казах не вярвам и във ВИП стая в Аг-то това да е възможно, ама знам ли, може да се изненадам...

# 282
  • Мнения: 10
По повод чуденката как ще оставя бебе и ще тръгна да търся кафе,на никоя сестра няма да й стане нищо да гледа бебето за 5 минути да си купя кафе,нали????Или не им е това работата???Хем уж искат стерилност,а щом по два пъти на ден се носят храна/багаж за Х родилки,далеч съм от мисълта,че е супер стерилно....Не мисля,че е проблем бащата да е при мен,щом могат да го пуснат в родилна зала...Както и да е,получих отговорите,които исках.Благодаря!

# 283
  • Русе
  • Мнения: 1 033
По повод чуденката как ще оставя бебе и ще тръгна да търся кафе,на никоя сестра няма да й стане нищо да гледа бебето за 5 минути да си купя кафе,нали????Или не им е това работата???Хем уж искат стерилност,а щом по два пъти на ден се носят храна/багаж за Х родилки,далеч съм от мисълта,че е супер стерилно....Не мисля,че е проблем бащата да е при мен,щом могат да го пуснат в родилна зала...Както и да е,получих отговорите,които исках.Благодаря!
Вижте сега, аз казвам, че за мен не ок да се размотавам до магазина. Кафе има и във фоайето, аз също слизах да си взема. Сестрите и цяла нощ могат да Ви гледат бебето. Има детска стая, това им е работата, Вие решавате дали да го оставите.
За стерилно - това си пишем, че явно не е идеално. То и бебето след раждане вече няма как да е в стерилна среда Simple Smile
За постоянно присъствие на бащата - не съм убедена, че изобщо някъде позволяват, но потърсете. За мен не е съвсем ок непознати мъже да се разхождат из отделение където жените ходят полуголи, с нощници насам, натам (хем не съм от срамежливите). А тоя баща няма как да се телепортира до стаята, в която е само жена му... Но това си е мое виждане, вие може да откриете болница, в която е позволено. Леко раждане и спящо бебе Simple Smile Другото минава и заминава.

# 284
  • Мнения: X
Аз не мисля, че на бебето ще му стане нещо и да постои само. Какво може да му се случи? Ако е туко що нахранено и заспало, реално не може нито да се обърне, нито да се завие, какво ще направи?
Аз бях сама в стая (Не ВИП), но просто така се получи, че бях в единична стая и редовно оставях бебето за да отида до тоалетна, да се изкъпя, да си взема кафе или да отида да си поговоря с някои момичета от съседните стаи. Разбира се нямало ме е 5 - 10 минути. Не виждам какъв може да е проблема?

За мъжете - да, неприятно е ако няма как да се измисли така че да не се засичат с други родилки по коридорите. В Медика знам, че може таткото да стои през цялото време, но нямам представа как е устроено самото отделение от къде се влиза - излиза и т.н. а и там няма все още много родилки (то и много стаи май няма), така че няма и как да има такъв "трафик" на татковци...

Общи условия

Активация на акаунт