Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 252

  • 31 626
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 917



Hug Здравейте, МОМИЧЕТА!!! Hug

 newsm03 newsm51 newsm03
Скрит текст:

# 16
  • Мнения: 280



Hug Здравейте, МОМИЧЕТА!!! Hug

 newsm03 newsm51 newsm03
Скрит текст:



Tanusha_ smile3525 Това да не би да си ти newsm78 newsm78
 - с бялото шалче, и с чудната форма на пръстите си  -  виждаща една невероятна гледка
- гледка на двама млади, влюбени /единият все още неосъзнаващ това?????
 

Или си гледкаш - толкова дами / аз, както ги наричам девойки - знам си, защо така ги наричам Peace/
които неистово се взират да съзрат и най-малката подробност от едно вълшебство????

Ти спомена, че очакваш и подобен подарък - затова си чакаме и
 теб и Аурелия с подробен преразказ!!!! Peace Peace

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 21:45 от PaulaSS

# 17
  • Мнения: 917

ПАУЛА  Hug, да миличка!   bouquet
 Прибрах се току що, но много съм изморена и утре ще ви дам подробности.

# 18
  • Мнения: 280

ПАУЛА  Hug, да миличка!   bouquet
 Прибрах се току що, но много съм изморена и утре ще ви дам подробности.

Е, ще чакаме   Peace Hug

Скрит текст:
знам какво е това пътуване - така, че ще се съобразя!!! Peace Peace
Само да сте здрави - утре сте на наше разположение!!!! Peace Peace

# 19
  • Мнения: 23 275
Скрит текст:


Hug Здравейте, МОМИЧЕТА!!! Hug

 newsm03 newsm51 newsm03
Скрит текст:




Интересно, че всички забелязват играта на Фарах Зейнеб Абдулла.

Тази млада актриса върви доста бързо към върха, което е прекрасно.

Дано има успех  и в новия си сериал.

Тануша ми се губи днес - да не би  и тя да е на кино, че беше споменала за някаква такава възможност - всъщност подарък за празника !

Ако е вярно, значи чакаме два разказа от 1 л.ед.ч.


Тануша с едно "Здравейте момичета !" няма да минеш !

Въобще не ми се връзва, че този пост точно ти си го писала - просто приемам, че в момента пишеш  подробен преразказ

# 20
  • Мнения: 917
МАРТИЧКА  Hug, повярвай ми  Praynig, от път и емоции от филма, съм гроги.  Cry
Сега не мога да събера мислите си.  Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 026
Здравейте момичета! Simple Smile


Едва ви настигам, дори вече сте и в нова тема.  Благодаря за всичко,
което сте сложили! newsm51 newsm51 newsm51 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Ошашавих се от толкова нови снимки, кадри от филма, преведени коментари,
мнения.......откъс от филма..... ooooh! ooooh!
Дива Hug newsm51 благодаря за информацията че песента и кадри от филма
са излъчени във друг филм.

Марта  Hug newsm51 за сцената в колата, в която младежите пеят песента от ''Проблема''.

За песента, още когато я чух казах, че очаквам да стане голям хит  - приятна
мелодия и лесно се запява, а и изпълнението е страхотно, с този леко дрезгав глас
на певицата. Разбира се, за да стане хит, много важна е рекламата, а тя вече
върви с пълна пара.
Целият клип ми харесва и е доста въздействащ. Още преди да знам, че филмът ще е
с тъжен край, гледайки клипа, всеки път настръхвах, а сега още повече. Rolling Eyes

Марианка  Hug newsm51  благодаря за репортажа по TV и всички новини, които улавяш!

Видях и откъсчето от филма, което някой фен е снимал. Хареса ми, това е ясно.
Знаех си, че във филм на Керем Дерен ще има много символи, нищо няма да е случайно.
И ето в този откъс от няколко минути, виждам....огледало. Ейлюл се вижда в огледалото
и сякаш е шокирана. Няма да гадая сега за сцената, нека видим първо целия филм. Simple Smile






# 22
  • Мнения: 23 275

МАРТИЧКА  Hug, повярвай ми  Praynig, от път и емоции от филма, съм гроги.  Cry
Сега не мога да събера мислите си.  Embarassed

Разбира се  ...

# 23
  • Мнения: 4 966
Скрит текст:

Hug Здравейте, МОМИЧЕТА!!! Hug

 newsm03 newsm51 newsm03
Скрит текст:

[/center]


 Hug Hug Hug Браво на теб, Тануша! Рече и отсече! Simple Smile Момчето си да поздравиш също! Това се казва подарък за св. Валентин!  Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 23 275


Тук в този момент Текин наблюдава Ейлюл.

Интересно беше нейното поведение, след като забеляза, че я наблюдават.

# 25
  • Мнения: 1 026
Танушка Hug представям си колко си щастлива от всички емоции,
които си изпитала Heart Eyes Heart Eyes




Аз си разглеждам снимки от премиерата Heart Eyes

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 22:18 от elinor-7

# 26
  • Мнения: 280
marytza smile3525

Поздравления - достави ми удоволствие с този колаж!!!!! Hug newsm51

# 27
  • София
  • Мнения: 2 628
Здравейте!  wavey Честита ни нова тема!  thumbsup

Марианка, Марта, Лав, Маричка и всички момичета, които търсят и намират из нета интересни за нас снимки, клипчета, мнения и споделят в темата!
 Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Тануша, добре си дошла! Ще чакаме подробен разказ!  yes

В Универсала има преведена на английски статия на Anibal Guleroglu, който пише за ВКЕМ - като цяло споделя, че филмът го е изненадал приятно... Споделя и впечатления от играта на Енгин и Фара, като в частта за Енгин има шокаращо  ooooh! за мен мнение:

Скрит текст:
https://www.facebook.com/EnginAkyurekUniversal


There is such ‘a small Eylül matter’…

THE ROLE THAT CREATES ENGIN AKYUREK!

‘Ugly people try so hard to get beautiful people’s attention that they fall in love immediately if someone notices them.” ‘bi küçük Eylül meselesi’ made Engin Akyurek, who appeared in the film with that rationale, focal point of its miracle. Beside its story and successful directing, it is an important work that shows Engin Akyurek’s talent.

Engin Akyurek whom we always saw with the same facial expression in “Foreign Groom” and “What is Fatmagul’s Fault?” TV series has an unbelievable talent in facial mimics and gestures; that movie made us see what we couldn’t see on TV.

Despite the minimum amount of talk, Engin Akyurek reflected a loser person’s shyness very well with his eyes full of emotions. Akyurek’s performance reminded me a mute character who fell in love with a rich girl in a movie named “Barfi.” Like “Barfi” who proves that love doesn’t need words, Engin Akyurek was very successful in reflecting his love and sorrow with his mimics.

Therefore, Engin Akyurek’s role is a perfect proof of how 90 minutes long TV series kills the creativity of the actors and that we shouldn’t judge actors with their performances in TV series.

Let’s see if Engin Akyurek, who is born in the cinema with a strange man saying ‘Eylul, do you remember me? You fell in love with me here, on this island’, will be able to show his talent in his new TV series.

Не мога да повярвам, да се говори, че Енгин едва сега, в ВКЕМ показвал таланта си да "играе" с очи и да "говори" само с мимики, без думи... Този критик със сигурност не е гледал нито КВФ, нито пук Мустафа Булут!  tantrum

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 22:33 от Dilemi

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125


http://medyafaresi.com/yazar/Anibal-Guleroglu--Engin-Akyurekin-y … -film_177629.html

Статия от Анибал Гюлероолу - "Енгин Акюрек се прероди на екрана". Превод от английски Loveofmine:

Има само един „малък септемврийски проблем”…
от Anibal Guleroglu @ medyafaresi.com (twitter: @guleranibal)

"Винаги съм избягвала да подхождам с  предубеждение. Но понякога опитът така те подлъгва, че без да е преднамерено, правиш грешка. Признавам, че се излъгах, когато отидох на премиерата на „Един малък септемврийски проблем”. Мислех си, че отново ще гледаме поредния турски филм във формат на Тв серия.
Всъщност, права съм да си мисля така, защото актьорите и актрисите са същите, които гледаме в телевизионните серии. И тъй като режисьорите правят филми във формата на тв сериите, игралните филми в повечето случаи не са по-различни от тях.
Досега винаги сме гледали Енгин Акюрек по телевизията, където той обикновено всеки път играе различни герои. Първият филм на Фарах Зейнеп Абдулла беше „Сънят на пеперудата”. Сега ще играе в „Курт Сеит и Шура”, а я помним и от „Времето лети”.
Продукциите на Ай Япъм са най-вече телевизионни серии и доколкото знам, Керем Дерен е писал сценарии само за телевизионни серии и театрални постановки. Затова очаквах от „Малък септемврийски проблем” да бъде „филм ала телевизионна серия”. Но, човешко е да се греши. И ние сгрешихме за „Малък септемврийски проблем”.

„КАК МОЖЕ ЧОВЕК ДА ПОВТОРИ СЪЩОТО ЧУДО?”

Досега форматът на множество турски романтични филми не можеше да избяга от формата на телевизионните серии. Подвеждайки се от този факт, ако започнем да анализираме „МСП” от тази гледна точка, първоначалните сцени отговарят на рутината.
Така че, след като видях сцени от сорта на „камерата се движи по различни предмети, носещи се в калната вода, към бутилка с питейна вода на повърхността, и после се събуждаш, псувайки в разхвърляна заради махмурлук стая” първото ми впечатление беше „Права бях.”
Видах Ейлюл да се превзема като „прелъстителка в червено”, да отмята русата си коса, с чувството, че е звезда в собствения си филм, да пафка от цигарата напук на надписа „Пушенето забранено”. Това мое първо впечатление продължи до момента в който преживява  инцидент с невероятния актьор Атил Курт, докато е на среща с него.
След този инцидент Ейлюл драстично се промени и филмът се превърна в нещо съвсем друго. Историята и начинът, по който героите изразиха емоциите си, надхвърли евтинията на телевизионните сериали.
Керем Дерен почти предчувства успеха на своя филм, карайки Текин да си зададе въпроса „Как може човек да повтори същото чудо?” От все сърце искам да поздравя Керем Дерен за балансираната и превратна фабула, защото всичко е на мястото си в тази епична любовна история. Той е създал една приятна история като придава важните неща бавно, без да прекалява с ретроспекциите и без да ни обърква. На всичко отгоре ни поднесе и пай с патладжан и доматен конфитюр от Бозджаада.

РОЛЯТА, КОЯТО СЪЗДАВА ЕНГИН АКЮРЕК!  

„Грозните хора се стараят толкова много да привлекат вниманието на красивите, че ако някой ги забележи, веднага се влюбват в него.” „Малък септемврийски проблем” създаде Енгин Акюрек, който е носител във филма на рационалната същина на неговото чудо. Освен историята и успешната режисьорска работа, това е важна творба, която показва таланта на Енгин Акюрек.
Енгин Акюрек, когото непрекъснато виждахме с едно и също изражение в тв серии „Брак с чужденец” и „КВФ” , притежава невероятен талант за мимики и жестове и този филм ни показа това, което не можахме да видим в тв сериите.
Въпреки ограничения диалог, Енгин Акюрек  пресъздава много добре свенливостта на неудачника с изпълнените си с емоции очи. Играта на Акюрек ми напомни ням герой, който се влюбва в богато момиче, във филма „Барфи”. Като Барфи, който доказва, че любовта не се нуждае от думи, Енгин Акюрек успя да покаже любовта и тъгата си чрез мимиките.
Следователно ролята на Енгин Акюрек е идеално доказателство че 90 мин. серии убиват креативността на актьорите и че не бива да съдим за тях по играта им в сериалите.
Нека да видим дали Енгин Акюрек, който се прероди на екрана в странника, изричащ думите: „Ейлюл, помниш ли ме? Ти се влюби в мен тук, на този остров.”, ще може да покаже таланта си в новата си серия.

ЖЕНСКАТА ЖЕСТОКОСТ В „МАЛЪК СЕПТЕМВРИЙСКИ ПРОБЛЕМ”

В този филм, в който Керем Дерен показва изключителните си умения на сценарист и режисьор, Фарах Зейнеп Абдулла е съвсем друга история…
Нека обясня, ако се чудите защо. Преди да изрази чувствата си на любов и копнеж като Шура към Сеит, тя дава живот на героинята Ейлюл. Изхождайки от това, че има всичко, Ейлюл е жена, която си въобразява, че животът е игра.
Нейният кръг се състои от актьори и хора от телевизионния и рекламния свят. И в този свят тя прави каквото си иска и няма време за любов. Подходът във връзките й е крайно циничен и показва как днешната жена може да бъде жестока и егоистична.
Има една приказка: „Жената или издига, или проваля мъжа.” Ейлюл напълно отговаря на тази дефиниция, тя е толкова индиферентна към любовта, че иска да се омъжи за човек, когото познава единствено от карикатурите му във вестника или пък с лекота да го захвърли като прочетен вестник.
И Фарах Зейнеп заслужава похвала за това, че се превърна в „смъртоносно изкушение” със своята нова руса героиня. Тя понякога ви изненадва, друг път ви натъжава… Но при всички положения ви кара да си спомните, че „Женските уловки провалят мъжа!”
 Както  можете да си представите,  любовта има „един малък септемврийски проблем в лицето на Ейлюл” на Св. Валентин.  Докато филмът пресъздава драмата на клишето  „грозникът и красавицата” и използва женската глупост, той ви подтиква да го гледате защото ви кара да изпитате усещането, че понякога е по-добре да забравиш, отколкото да си спомниш."

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 22:42 от mariana51

# 29
  • София
  • Мнения: 2 628
Марианка, Лав, благодаря за превода на статията!  Hug

Точно за този материал писах преди малко, тази г-жа със сигурност не е гледала внимателно нито КВФ нито пък Облака.  Иначе нямаше да напише това в спойлера...
Rage
Скрит текст:
Енгин Акюрек, когото непрекъснато виждахме с едно и също изражение в тв серии „Брак с чужденец” и „КВФ” , притежава невероятен талант за мимики и жестове и този филм ни показа това, което не можахме да видим в тв сериите.

Като цяло обаче признава, че и Фара и Енгин са много талантливи! Peace И че ВКЕМ е добър филм и заслужава да се гледа!   Naughty

Последна редакция: сб, 15 фев 2014, 22:49 от Dilemi

Общи условия

Активация на акаунт