КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 44 292
  • 729
  •   1
Отговори
# 255
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
Ние сме на Фидо - имаме 3 телефона -аз, мъж, дъщеря на едно и също име и говорим безплатно по всяко време помежду си. Тарифите и на 3мата са различни -25, 35, 40$ на месец. На мъжа ми е 40 с и-нет, нашите нямат. Досега не сме изскачали извън лимита, освен 1 месец дъщеря ми, ама и ги удържах от джобните.  #Cussing out

Последна редакция: сб, 12 апр 2014, 16:34 от kaka_dora

# 256
  • Мнения: 18
Честита Цветница!

Честит праник на всички с цветни имена  Wink

Вери, честит имен ден на твоите две момчета-дръвчета   bouquet

# 257
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Честито на всички именничета - малки и големи!  Grinning

# 258
  • Мнения: 5 713
Николова, благодаря за персоналния поздрав.
Да е жив и здрав и твоя Ясен!
Както и всички останали, които са празнували в събота и неделя!
  bouquet

# 259
  • Монреал
  • Мнения: 84
Със закъснение Честита Цветница на всички именици, да сте здрави и щастливи!
Много отдавна не съм писала и чела тук, добре дошли на новите лица.
Форумът изглежда странно  Crazy
Най-сетне се постопли, пролет идва!

# 260
  • Мнения: 18
Момичета, имам питане за миялните машини. Ще се радвам, ако споделите какви марки ползвате, какво отчитате за предимства и недостатъци и какви препоръки бихте дали.
Аз имам Samsung, иноксова от вън и от вътре, като долният нагревател (който всъщност суши) не се вижда. Не съм доволна от модела, защото не суши както трябва пластмасовите кутии и съдове. Обясниха ми, че при този вид на сушене миялната не може да вдигне много висока температура и имайки предвид, че пластмасата не задържа топлина изсушаване не се получава. При мен си стоят с капки, ама много, все едно ги вадя от под чешмата.
Не зная дали е точно при този модел миялни или при този вид на изсушаване и реших да попитам вие какво ще споделите.
Благодаря ви предварително.

# 261
  • Мнения: 3 079
Aз съм доволна от Miele  ,даже много доволна. Има 3 реда "кошници" , мие супер , вадя ги топли и сухи .
Недосатък е цената може би , но не съм гледала другите миялни на кави цени са и не мога да направя съпоставка. В БГ бяхме с такава и тук не съм гледала за други.
Гаранцията в БГ беше 10 години , тук не знам колко е , но те рядко се повреждат .

# 262
  • Мнения: 417
Привет!
След завръщане на зимата настроението е леко позамръзнало  Mr. Green

Исках да ви питам как е прието да се отбележи рожденият ден на детето в училище.
Вико му предстои да е рожденик и за първи път ще е в училище. Нямам никаква практика.
Вие как подхождате? Предполагам предвид страх от алергии не се носят торти и лакомства.

Споделете какви са неписаните правила Simple Smile

А по отношение на бялата техника - от кои перални сте доволни. Предстои ми да се сменя моята, която пълни басейн за да пере и съвсем отделно, че дори и неизпира добре (от старият тип с горно зареждане е) Simple Smile)) и ми трябва малко по-икономична, както и ефикасна.

# 263
  • Мнения: 3 079
  Принципно в началото на годината учителя казва , дали  има дечица в класа , които страдат от нещо - алергии , нуждаят се от специално внимание и т.н. Така , че се знае има ли алергични в класа . НО така или иначе , най-добре да се носи "неалергизираща" храна .
  При нас практиката за рожд. ден  е - предния ден говориш с учителя , или детето говори , че на другия ден има празник и ще почерпи. Така учителя знае и отделя 15 мин. в празничния ден , за да може да се почерпят и да почистят .
Не всички черпят при нас . Сутрин по радио-точката  Simple Smile като им казват новините , казват и кой има рожден ден и го поздравяват. Дечицата честитят тогава , а почерпките  са в следобеда , ако има подготвени такива.
Пример -аз съм носила малки тарталетчета с плодове отгоре , с поръчката казах да не ги мажат с шоколад вътре , да няма ядки , и така . Без киви , праскови , не помня още какво съм обяснявала.
Виждала съм да носят къпкейкове -мънички ,ТимХортънс ,плодове.
 

# 264
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
И при нас в момент: тихо се сипе белия сняг  Grinning

Ние в училището не черпим (но черпехме в прискул). РД се пада през ваканцията, тъй че даваме покани за партито на избраните от него деца около една седмица преди ваканцията. За в училището, знам че директорката ходи в класа на рожденика и му дава да си избере молив, а децата му пеят Happy Birthday. Много рядко се е случвало Влади да се похвали, че някое дете е донесло къпкейкс за класа по случай рождения си ден.

За алергии ни казват предварително, тъй като през годината имат поне няколко партита, на които родителите носят храна.

# 265
  • Монреал
  • Мнения: 84
denzul, мисля, че е най-добре да попиташ учителя, във всяко училище е различно, че и във всеки клас даже.
В нашия клас направо не помня да се прави нещо за РД, може би песничка пеят, но и за това не съм сигурна. Не е споменавала никакви почерпки дъщеря ми. Нейният РД е през ваканцията, празнува в България.

# 266
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз мисля, че най-добре да питаш учителката. Ние миналата година носихме торта, че и гуди багс за целия клас, но тогава всички деца правиха същото. Тази година явно вече са "големи" и не носят нищо, ние също не занесохме, но пък Тари избра да покани 2 от приятелчетата си в къщи.

За миялните машини, в момента не се сещам каква е нашата като марка, в къщи ще я погледна и ще допълня поста. Иначе не е иноксова - нещо не ме привличат иноксовите електроуреди - имам чувството, че все трябва да ги лъскам от отпечатъци. Ние не ползваме опцията за сушене, понеже хаби много ток Mr. Green

# 267
  • Мнения: 18
Благодаря за отговорите, колкото и малко да са те  Simple Smile

# 268
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
whirlpool е нашата и всъщност суши много добре, само че ние не я ползваме тая функция

николова, при вас мисля че проблемът е, че трябва да сипете jetdry в миялната - трябва да има специален отвор за него.

Последна редакция: чт, 17 апр 2014, 03:39 от Тарилилей

# 269
  • Мнения: 18
Jetdray съм сложила, май ще се окаже слабо място на модела. А аз се запалих доста по Wirlpool и по скоро по това, че кошницата за приборите е на вратата. Така се пести място и стъклените тави ще влизат без проблем. А вашият реотан отдолу скрит ли е или се вижда?

Общи условия

Активация на акаунт