КАНАДА .. лято .. плаж .. мечти - 56 тема

  • 44 296
  • 729
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 945
Здравейте,

Моля, дайте ми идеи за занимания на закрито в Торонто, за 2г детенце. Ще пътуваме в края на май и се притеснявам какво да правим, ако вали и не става за игра на вън. Някъде до/около The Annex и в близост до университета или да има градски транспорт. Благодаря ви много за помощта!

Ето това е на закрито и е красота! Peace
http://www.ripleyaquariums.com/canada/

# 286
  • Мнения: 7 171
Здравейте,

Моля, дайте ми идеи за занимания на закрито в Торонто, за 2г детенце. Ще пътуваме в края на май и се притеснявам какво да правим, ако вали и не става за игра на вън. Някъде до/около The Annex и в близост до университета или да има градски транспорт. Благодаря ви много за помощта!

Ето това е на закрито и е красота! Peace
http://www.ripleyaquariums.com/canada/

Вярно! Заслужава.

# 287
  • Мнения: 753
Христос Воскресе, момичета! Весел празник!

Здравей, Ати! Hug радвам се да те видя в нашата темичка, липсваш ми виртуално!
За какъв сняг говорите в края на май, моля-моля! Ние мислим да пътуваме 12-15 юни и разчитам да има отворени водни паркове Laughing но идеите моментално ще си ги запиша и аз.

Девойки, някоя да си е правила или да има познати, които са си правили лазерна операция на очите? Вълнуват ме За и Против, има ли изобщо Против? LasikMD са с най-добри цени, а и добра репутация май, но нямам впечатления от първа ръка, а би ми било полезно.

# 288
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
Христос Возкрее.
шемет, нямаше никакъв трафик на границата, нито по пътищата, кеф да се кара. На минаване в американско бяхме 2 кола, на връщане пак. Рагледахме Платсбърг, но не магазините (работеха). Обиколихме разни интересни места в района. Ще пусна снимки във фейса.

# 289
  • Мнения: 7 171
Христос Воскресе, момичета! Весел празник!

Здравей, Ати! Hug радвам се да те видя в нашата темичка, липсваш ми виртуално!
За какъв сняг говорите в края на май, моля-моля! Ние мислим да пътуваме 12-15 юни и разчитам да има отворени водни паркове Laughing но идеите моментално ще си ги запиша и аз.

Девойки, някоя да си е правила или да има познати, които са си правили лазерна операция на очите? Вълнуват ме За и Против, има ли изобщо Против? LasikMD са с най-добри цени, а и добра репутация май, но нямам впечатления от първа ръка, а би ми било полезно.

Има, да.
http://healthycanadians.gc.ca/health-sante/medicine-medicament/s … chirurgie-eng.php

# 290
  • Мнения: 753
Благодаря ти, Sophiemmaspencer!

# 291
  • Мнения: 417
Христос Воскресе, на Всички! Пожелавам Ви здраве и щастие!

При нас пътуване не се очерта. С великденският заек дойде и ангина. Добре, че от БГ съм тренирано пиле и я хванах бързо. Сега сме на антибиотик.
Що се отнася до заека, той буквално ни навести. Тамън си викам каква голяма, угоена катерица и като се вгледах, то заек било. Така зайко ни позоба из двора малко. Не са ми пораснали морковите още  Laughing

# 292
  • Калгари, Канада
  • Мнения: 1 384
denzul, бързо оздравяване на болните у вас.  Heart Eyes

Нашенските зайци отдавна са наизлезли, доста големички са и си се разхождат на воля, но не дават да ги пипат. Ако се бяхме замъкнали пролетната ваканция на България, можеше децата да пипат и галят на воля малки зайчета (баба ми ми се похвали, че има около 30 зайчета), но уви.
Иначе миналата неделя ходихме на "селското" изложение в Калгари и видяхме разни животни и пипаха всичко каквото им позволиха.   Laughing

# 293
  • Мнения: 753
Пак да се върна на темата Забавления в Торонто...значи ние теоретично пристигаме там на 12-ти юни около обяд и си тръгваме на 15-ти следобяда. Какво е must see за такъв период от време и за семейство с деца на възрастта на нашите? Даже 12-ти може да го изключите от сметката, защото тогава ще посетим целта на пътуването - Леголенд, но за другите дни? В плановете са зоологическата градина, аквариума и Canada's wonderland. Кулата дали е интересна за деца? А Ontario science center?

# 294
  • Мнения: 7 171
Пак да се върна на темата Забавления в Торонто...значи ние теоретично пристигаме там на 12-ти юни около обяд и си тръгваме на 15-ти следобяда. Какво е must see за такъв период от време и за семейство с деца на възрастта на нашите? Даже 12-ти може да го изключите от сметката, защото тогава ще посетим целта на пътуването - Леголенд, но за другите дни? В плановете са зоологическата градина, аквариума и Canada's wonderland. Кулата дали е интересна за деца? А Ontario science center?

Колко са големи децата? Острова има много приятен парк, подходящ за по-малки деца. Ние ходим редовно в Торонто, и сред рутинните ни посещения са ROM, OSC, последния път бяхме в аквариума. Зоологическата градина е един ден. Там е и доста ходене, горещо е, ако деня е горещ, но е интересно. Кулата също е интересна, но сред толкова много неща и толкова малко време, бих пропуснала. За Canada's Wonderland също бих отделила един ден. Аквариума може да го разгледате последния ден, преди да си тръгнете. Ако може да вместите и Кулата, че са допрени?

# 295
  • Мнения: 753
Хм, чак сега забелязах, че лентичките с възрастта на децата не се виждат в мобилната версия на сайта...децата са едното на седем, другото тогава ще бъде на две години и девет месеца. А OSC подходящ ли е поне за седем годишното или е за още по-големи деца? Този парк, за който споменаваш има ли си име или сайт или поне да дадеш ориентировъчно линк от Гугъл мапс?

# 296
  • Мнения: 7 171
Хм, чак сега забелязах, че лентичките с възрастта на децата не се виждат в мобилната версия на сайта...децата са едното на седем, другото тогава ще бъде на две години и девет месеца. А OSC подходящ ли е поне за седем годишното или е за още по-големи деца? Този парк, за който споменаваш има ли си име или сайт или поне да дадеш ориентировъчно линк от Гугъл мапс?

Моите ги водя от много малки. Зависи какъв им е интереса.

http://www.centreisland.ca/2014-season-pass

# 297
  • Мнения: 18
Kambanka 2304, моя бивша колежка си прави такава операция на очите и е как да кажа, все едно живее втори живот  Laughing само че без очила Simple Smile.Всичките години, в които е била в училище и когато като по-малка и са се подигравали са вече зад гърба й.
Операцията е минала много добре, бързо се въсзтанови (около 5 дни май беше принуденада ходи с тъмни очила). Съжалява единствено, че не го е направила по-рано.

А ние си повисяхме на границата в петък сутринта, около час и половина, при положение, че и 8-те гишета работеха. Снощи пък към 20ч си беше супер, по 3 мах 4 коли. Хубаво е да попътува човек ...

# 298
  • Под кленовите дървета
  • Мнения: 953
Христос Воскресе и от мен Simple Smile
Kambanka 2304, лекари са ми казвали, че за да направя операция на очите е хубаво да съм приключила с ражданията или поне да не предвиждам естествено такова. Защото заради напъните можело да стане и отлепяне на ретината след операция на очите.
Аз самата съм мислила за следващи години, ама мисълта, че съм с местна упойка само и съм в съзнание, докато една машина ми придържа клепачите отворени Sick малко не, ми много шубе ме гони, като Рейчъл от "Приятели" съм като стане дума за очи Mr. Green


Момичета, имате ли приятели, познати, които са преминали успешно процедура за емиграция към Канада и имат дете с аутизъм, или с друга степен на ТЕЛК? Мои близки роднини искат да подават документи, ни се притесняват да не ги спрат на етап медицински. Ще се радвам на всякакви мнения Heart Eyes

# 299
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
жасмин-вени, не познавам никой имигрирал с дете с аутизъм тук, но знам, че шансът да ги пуснат с такова е минимален. Сигурно знаеш, че има жена, на която след медицинските и спряха процедурата заради такова заболване. Само не разбрах, защо директно не са и отказали, а са и взимали парите за процедурата до тук.
Училищата са пълни с такива деца, а те изискват и определени специалисти, които работят с тях и "натоварват" системата.
Съветът ми е да направят сериозно проучване и запитване до имиграционните преди да почнат каквото и да е.

Общи условия

Активация на акаунт