Нашите идеи и декорации за Великден

  • 82 736
  • 280
  •   1
Отговори
# 255
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
Благодаря  Embarassed
Да споделя още малко от миналогодишните яйца:
Скрит текст:




великденските зайче и кошнички:



# 256
  • Мнения: 4 138
чудесни яйца
как се правят тези на кръговете

# 257
  • Мнения: 4
От къде купувате очичките за яйцата?

# 258
  • Мнения: 799
Момичета страхотни красоти сте показали   bouquet

Исках да попитам тези, които са правили кълнове в черупки от яйца -  за колко време стават  newsm78 Предполагам, че трябва да ги сложа в памуче и пак ли се държат на тъмно като другите  Thinking

Миналата година правих декупаж, тази също съм решила - правя го на издухани и на сварени яйца , стават много хубави  Blush

Харесах си идеята с рисуваните яйца - парчето плат и четката и мисля да я пробвам, само да се сетя да си взема повече боя  Whistling  Иначе аз правя шарени с памук, но тези повече ми харесаха  Flutter

Мисля, да направя и кошничката от тесто за пица  Crazy  Дано да ми се получи  Whistling

За украсата съм си запазила един букет с гъба вътре - оставих си само зелените части и поливам гъбата периодично, за Великден мислех да си бучна някое друго цветенце и от издуханите яйца забити на шиш  Blush

# 259
  • Мнения: 984
Много добре се е получило, а аз да попитам, харесала съм си рецептата за лесни козунаци, дали и с нея ще стане кошница  Thinking

Според мен ще стане... за кошничката използвах следната рецепта:
http://pamscookingworld.blogspot.com/2014/04/blog-post_14.html

# 260
# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
чудесни яйца
как се правят тези на кръговете
първо се боядисва половината яйце в най-светлата боя (жълто в случая) и се оставя да изсъхне; след това, жълтата половина се потапя 3/4 част в по-тъмна (оранжева) боя (отново се оставя да изсъхне), след това 1/2 от оранжевата част се потапя в още по-тъмна боя (червена) и накрая, самия връх - в най-тъмната (лилава).
Оставя се да изсъхне добре и след това небоядисаната половина се потапя отново в светла боя (зелената). След като изсъхне, се потапя на 2/3 от зелената половина в по-тъмна боя (синя) и накрая, 1/3 - в най тъмната (или просто се държи по-дълго време в синята боя).

# 262
  • Мнения: 4 138
sweet_maniche ти ме разби, това много сложно ми се струва
пък и как точно ги слагаш половина или четвъртината в боя  newsm78

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 6 639
абе не е сложно - като направиш 5-6 свикваш Mr. Green
Единия вариант е, да държиш яйцето с ръка, но при него трябва да внимаваш, защото ако е хванато много надолу и пръстите имат досег с боята, то те оставят отпечатъци...
Другия вариант е, да се намерят съдове, с подходящата големина  Mr. Green Чашките за кафе/чай от детските сервизи вършат идеална работа Joy

# 264
  • Мнения: 805
Здравейте ... за първи път великденска треска в нас ... малкия е на 4г и тази година е решил че трябва да има великденска украса ....
Та... ще изрязваме и оцветяваме хартиени яйчица с него днес ... после ще виснат тук таме из къщата Simple Smile
Вероятно и кошничка с цветно "сено" ще има .... ако някак оцелее на масата ....

Пари за готови декорации сега няма .... така че ще разчитам на подръчни материали ....

Някой може ли да ми каже как са цените на тези декорации в Кауфланд? Джъмбо не ми е удобен.... иначе знам че там има всичко Simple Smile

# 265
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Момичета, мен днес ме удари музата и сътворих малко красоти:
http://rumqna88.snimka.bg/holidays/velikden.860735

# 266
  • Мнения: 282
Аз съм чела(но не съм пробвала), че за да се получи ЧЕРЕН ЦВЯТ - трябва да се смесят по малко и постепенно червено, синьо, зелено и така докато го нагодиш.


Благодаря ти, добра идея  #2gunfire

# 267
  • Мнения: 721
Да ви покажа нашият Великден в картинки Simple Smile


















Цялото албумче:
https://www.facebook.com/zlate.georgieva/media_set?set=a.1102759 … 904311&type=3

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 01:57 от zllate

# 268
  • под тепетата
  • Мнения: 9 321
Прекрасно и впечатляващо! Морковчетата ми са любими!
 Обясни, моля те, заигравката с чашката с малкото козуначе.

# 269
  • DE
  • Мнения: 9 068
zllate, прекрасна трапеза. Благодаря, че сподели. Как са правени курабиите?

Общи условия

Активация на акаунт