На добър час в ПЪРВИ клас! - 7

  • 42 176
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 035
Не мога да разбера защо предизвиква такова възмущение определен начин на възпитание, и то водещ към повече учене?!
Прекаления светец и Богу не е драг, възпитанието в посока учене е прекрасно, но вманиачаването, вторачването и вкопчването - не.
Това са деца, които имат нужда от игра и развлечения, от срещи с приятели и чист въздух и това е точно толкова важно, колкото и ученето. Това не са два контрапункта, едното не трябва да изключва и обезмисля другото, а да се допълват взаимно и да балансират и изграждат характера и психиката на детето.

# 46
  • Мнения: 207
Да ви кажа, има по-бързо справящи се деца и по-слаби. И тези групи с малки изключения и размествания се запазват, особено ако родителите участват в процеса, без да се вманиачават.
Мисля, че всички тук са достатъчно интелигентни и правят разлика между добре подготвено дете, дете с интерес към определен предмет и гениално дете.
Като чета някои мами се шокирам от напъните им. Винаги е така в първи клас и после се изпаряват и дори на родителски не се появяват да чуят отзивите за "гения".

# 47
  • Хасково
  • Мнения: 726
Днес свършихме буквара smile3501 , от другата седмица започваме читанката...бързо върви този първи клас. Тържество -чак през май.

# 48
  • Мнения: 24 467
Не мога да разбера защо предизвиква такова възмущение определен начин на възпитание, и то водещ към повече учене?! Нито една от крайностите не е нормална и препоръчителна, ===

Да де, обсъждаше се една от вредните крайности.
Никой тук не е подкрепил другата.  Simple Smile

# 49
  • София
  • Мнения: 1 058
Сериозно ли свършихте Буквара? Ние още ДЖ не сме взели Simple Smile
До Читанка не знам кога ще я докарат. Добре, че малкия реши да чете сам, иначееееееееее

# 50
  • София
  • Мнения: 9 111
Моят житейски опит показва, че емоционалната интелигентност е много по-ключова за успяването на един човек в живота - и в личен, и в служебен план, отколкото придобитите в училище знания. Предпочитам да работим над това, отколкото над допълнителното писане на букви, решаване на задачи и т.н. Просто приоритетът ни е друг  Peace.

# 51
  • София
  • Мнения: 3 249
Моят житейски опит показва, че емоционалната интелигентност е много по-ключова за успяването на един човек в живота - и в личен, и в служебен план, отколкото придобитите в училище знания. Предпочитам да работим над това, отколкото над допълнителното писане на букви, решаване на задачи и т.н. Просто приоритетът ни е друг  Peace.
Подкрепям. Моят е с Хентелегентен, както се смеем в нас, но емоционално незрял за възрастта си - заключение на психолог  Wink
Поизпуснах ви дирите, но аз като един безотговорен родител не знам какво учи детето  Embarassed Той учи с баба си. Аз се прибирам в 9 и няма и време да погледна поне какво се случва... Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 1 732
Момичета, четох ви назад, но не съвсем прецизно. Така и не разбрах дали някъде има качени задачите от "Аз и числата". Вие откъде знаете за тези маймуни, от децата ли? Mr. Green

# 53
  • Мнения: 5 259
Да, от децата. И на мен ми е интересно да видя какви са били задачите, кой знае кога ще се появят. Ще взема да им пиша.

# 54
  • Мнения: 5 234
При нас днес са взели малко 'щ'.

# 55
  • София
  • Мнения: 6 141
Нашите са на "я".

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242
Ако някой има желание да си потормози детето, преведох (не напълно дословно) австрийското кенгуру 2012 за най-малките:

http://dox.bg/files/dw?a=e0c0d8ecee

Ако има желаещи, мога да опитам да намеря и преведа и други Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 6 141
Мерси, Лекси, свалих го и като остане време ще го пробвам.   bouquet

# 58
  • Мнения: 24 467
Благодаря, Лекси, другата седмица можем да си поиграем и ние с това.   bouquet

# 59
  • София
  • Мнения: 721
Я да се запиша и аз.
Извинявам се за сигурно глупавия въпрос, но ме интересува колко от дечицата ви първокласници учат до обяд? Вече практика ли е да са по цял ден, 50 на 50 ли е?

Общи условия

Активация на акаунт