Избор на сушилня - 5

  • 462 953
  • 3 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 221
След много чудене и маене се спряхме на тази http://www.technopolis.bg/b2c/details/684104/P11100201/Sushilnya … EMENS-WT-46W564BY

имаме я от 1-2 седмици, засега съм супер доволна.
за кондензи нищо още не мога да кажа. по принцип при нас в апартамента периодично пръскаме със Саво, има много влага и ако не пръскаме помещението започва да мухлясва. Под наем сме, иначе досега да сме пребоядисали с хубава анти...незнам каква боя ММ ми каза,че имало.

# 31
  • Мнения: 259
Това е сушилня! Всяка кондензационна сушилня отделя влага, но не го забелязвате. Peace
Ами там е работата, че при коментираните Електролукси влагата доста осезаемо се забелязва!

Това дали се забелязва или не зависи до голяма степен от това къде са я поставили.
Аз си спомням,че четох оплакване от конденз ,но беше в малко студено помещение. А моята е в спалнята. newsm78

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Това е сушилня! Всяка кондензационна сушилня отделя влага, но не го забелязвате. Peace
Е то нали това и е работата - да отделя влагата от дрехите в казанчето!

# 33
  • Мнения: 52
Това е сушилня! Всяка кондензационна сушилня отделя влага, но не го забелязвате. Peace
Е то нали това и е работата - да отделя влагата от дрехите в казанчето!

Но все пак малка част се отделя, докато влажният въздух достигне кондензатора. А и той не може да погълне 100% от влагата. Simple Smile

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Това е сушилня! Всяка кондензационна сушилня отделя влага, но не го забелязвате. Peace
Е то нали това и е работата - да отделя влагата от дрехите в казанчето!

Но все пак малка част се отделя, докато влажният въздух достигне кондензатора. А и той не може да погълне 100% от влагата. Simple Smile
Амиииии ... не съм сигурна, но да поразсъждавам - дрехите са в сушилнята, ако е с термопомпа се върти според мен един и същ въздух, или?

# 35
  • Мнения: 159
Моята сушилня е във вграден гардероб в коридора, до пералнята. Не съм забелязала конденз и тн. около нея (то и няма как да се забележи), но все пак това са уреди работещи с вода и топлина, няма как да няма  повишена влажност предполагам. Миялната ми машина вече със сигурност отделя влага (тя също мие и суши). И не вярвам да има херметически машини  Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 2 296
Моята сушилня е с термопомпа, и при някои програми, които сушат на по-висока температура, и когато прането е повече от обичайното - понякога слагам дрехите от две перални да ги суша наведнъж, тогава забелязвам малко влага, ако съм затворила вратата на кухнята. Има примерно един-два пръста влага на прозореца. Но и дума не може да става за влага, която мокри стени и пр. повърхности.

А влага от пералнята и от миялната, които са в мокрото помещение, никога не съм забелязвала. Ако отворя миялната веднага след като е свършила програмата - да. Но иначе нищо не изпуска. Няма специална функция сушене обаче.

# 37
  • Мнения: 52
                                               Heat pump dryers

As with condensation dryers, the heat exchanger will not dry the internal air to as low a level of humidity as the typical ambient air.

Т.е. както при кондензационната сушилня няма как да се погълня цялата влага. Но да, въздухът е по-малко влажен.  Simple Smile

П.С. Видях, че момичето което сподели за проблема си имат и вътрешна, и външна изолация. Може би това е проблемът.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 23 780
Ама и аз си имам изолации. И н'амк'ва дограма (не ме питайте, мъжът ми я избра), ама е породиста дограма. Може би компенсирам с голям обем, защото кухнята е отворена с арка към големия хол, но момичето казва, че нейната е в спалнята.  newsm78 Мисля, че нещо е с машината проблема.

# 39
  • София
  • Мнения: 2 296
Да, сигурно е от машината, защото беше написала, че тапетът е бил мокър на отворен прозорец в почти лятното време по-миналата седмица.

Иначе и ние сме с изолация - вътрешна, и немска дограма, обемът в кухнята е съвсем малък, но няма влага, поне не такава, каквато се описва.

# 40
  • Мнения: 28
Добър ден Hug

Има ли дами, които ползват сушилня  Candy  и доволни ли са?  Praynig Praynig Praynig

Спряхме се на този модел  Candy EVOC781BT, 8 кг
http://www.emag.bg/kondenzatorna-sushilnja-candy-8-kg-klas-b-bja … 1bt/pd/EKTFKBBBM/

# 41
  • София
  • Мнения: 208
Аз ползвам сушилня Беко, но с термопомпа. Страхотна е, нямам никакви оплаквания от нея. Бях си харесала на Бош, но се отказахме, защото изникнаха други разходи. Не съжалявам за покупката си. Вече повече от година я ползвам, не съм имала проблеми до момента с нея.

# 42
  • Мнения: 6 031
Мийле без забележки вече пет или шест години станаха.

 Peace
И при мен така.  Laughing

# 43
  • Мнения: 28
Изчетох темата и разбрах за Беко, че са добри-цена /качество, но много ми се искаше да чуя мнение и за Канди- явно няма ползватели Confused

Сервиза на Беко как е? newsm78
Имам перални Канди и Горение-  и двете не са дали дефект, но Кандито пере по-добре и то на кратките програми.(еднакво шумни са-т.е. много шумни Laughing)Затова се замислих за такава сушилня.

Последна редакция: вт, 04 мар 2014, 13:08 от Slav76

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
За сега само запис. Още нямам сушилня, а и зимата почти си отиде. Обаче усърдно събирам информация - за есента.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт