Отговори
  • Мнения: 18
мили майки споделете, пили ли сте антибиотик агументин  625 по време на кърмене, изписан ми е  по 1 таблетка сутрин и вечер кърмя го сутрин 2 пъти след обед и вечер той е на 9 м и не искам да спирам на кърмя, антибиотика го пия заради гноен мъдрец зъболекаря каза че мога да пия антибиотика и да кърмя, кажете ми някой пил ли е такъв антибиотик при кърмене, какво може да се предаде на бебето и как може да му повлияе антибиотика, пила съм вече 2 хапчета, но много се притеснявам

Последна редакция: чт, 27 фев 2014, 18:18 от Мария Порожанова

# 1
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Посъветвай се с друг лекар /неонатолог,педиатър/ дали е безопасно да кърмиш и пиеш Аугментин.Направи консултация с друг зъболекар дали това е единственото възможно лечение.Мъдрецът извадиха ли го?Ако да,да се джабуриш с антисептино няма ли да е достатъчно?

# 2
  • Мнения: X
Може да се пие, той се предписва и на бременни и бебета.

# 3
  • Мнения: 18
благодаря ви момичета
не ми е изваден мъдреца, проблема е в това че само половиния е пробил венеца другата част е покрита с венец и там бере налага се хирургична намеса за да  се изреже венеца нужно е да се отстрани и част от бузата, за това отложих процедурата за след като спра да кърмя заради упойките и най вече стреса, изпитвам ужас от ходене на зъболекар, педиатъра казва че може но преминава през кърмата незнам какви са последствията за бебо от антобоитика как му влияят, следя за обрив за сега

# 4
  • Мнения: X
Успокой се, едва ли ще има някакъв ефект върху бебето, а и то вече не е малко.
Ако искаш, можеш да му даваш пробиотик за всеки случай.

# 5
  • планетата Земя
  • Мнения: 2 218
Мария,честно да ти кажа не бих пила и кърмила.Със сигурност преминава.Но подчертавам,че това е личното ми мнение.
Ако сега направиш цялата процедура и може да избегнеш АБ,помисли да го направиш така

# 6
  • Мнения: 18
благодаря , ще се позаинтересувам за пробиотик ще попитам и педиатъра, първо дете ми е и  много неща не са ми познати и ясни
Milena___  часно казано много мислих но пих вече 2 пъти много четох и реших да пия но не спирам да се притеснявам, ако не пия сигурно няма да ми мине

# 7
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравей, Мария, разбирам, че се притесняваш да приемаш лекарства и да ти се извършват различни манипулации докато кърмиш, за щастие обаче, конкретният антибиотик, Аугментин, е съвместим с кърменето и спокойно можеш да го пиеш, единствено би могла да се консултираш с педиатъра ви какъв пробиотик бихте могли да взимате с бебето профилактично.
 Също така, не е нужно да чакаш да спреш да кърмиш за да си оперираш мъдреца, особено ако често се възпалява, зъболекарските упойки са съвместими с кърменето, още повече, че вие вече не се кърмите и толкова често и много.

Общи условия

Активация на акаунт