Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 255

  • 53 417
  • 727
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 285


   Марианка, Любовче ,      

Благодаря за новите снимки и превода на интервюто на сценаристките. Наистина се очертават

интересни " събития"  следващите дни.  Колкото по наближава, толкова  по напрегнато  е

очакването.


# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125


Приятно е с непрекъснати новини, снимки и всякакви материали. Вече ще е така... А като почнат и слухчета и подсказки....
.....................
И двамата са хубави....
newsm74 newsm74

# 722
# 723
  • Мнения: 917
3дравейте, дами Hug
Надявам се ще приемете със симпатия едно приятелско гостуване.
Скрит текст:
Фенка съм на Туба Бюйюкюстюн от години...голяма фенка. Мога дълго и обстоятелствено да ви пиша 3а нейния професионален път (житейския, нека остане на страна). 3а нейните награди; победи в класации и анкети; 3а нейната фенска маса. 3а нейния талант, професионали3ъм, отговорност, колегиалност.Но, няма да ви досаждам...имам си местенце в нета, където с мои приятелки обсъждаме любимката ни - Туба.3а мен Туба е най-талантливата млада турска актриса.
Енгин Акюрек видях 3а първи път в КВФ и още от първите серии останах 3апленена от невероятния талант и и3ключителното екранно присъствие на то3и актьор.След това и3гледах АБО. И ако в  ролята на Керим, Енгин Акюрек силно ме впечатли, то в ролята на Мустафа Булут ме ....потресе. С та3и роля Енгин е достоен не 3а един, а 3а пет Оскара. Няма да правя анали3 на Енгин пред такива спецове като всички вас, уважаеми дами  Hug Ще ви кажа само това: 3а мен Енгин Акюрек е най-талантливият млад турски актьор!
От три години мечтая да видя Туба и Енгин в един проект.Е, мечтата ми се сбъдна! И съм много щастлива!
Като фенка на Туба съм ви благодарна, че приехте с уважение,симпатия и 3адоволство новината 3а нейното участие в КРА. Като фенка на Туба, естествено ми е неприятно да прочета, че някои от вас я считат 3а "гола вода"; съмняват се в нейните способности и талант; предричат негативно ра3витие на проекта.Окачествяват последните й сериали като провали. Това не е така (справка:сериалите с участието на Туба Б. са най-продаваните турски сериали по света). Като фенка на Туба не я поставям пред Енгин. 3аради Туба, никога няма да отрека качествата, способностите и таланта на Енгин Акюрек. В тях двамата виждам убийствена екранна двойка. Дали има химия между Туба и Енгин...моля ви,сцената в която Елиф 3авърта Йомер...в нея има не химия, ами в3рив.
Към сериала съм тръгнала не с голяма кошница, ами със самосвал. Сигурна съм, че КРА ще има невероятен успех и висок рейтинг. Не се съмнявайте - така ще бъде!!!
Иска ми се всички ние - феновете на Туба и Енгин да им и3пратим положителната си енергия. Иска ми се да сме обединени и вярващи в успеха на нашите любимци. Толкова дълго ги чакахме на екран...нека не ни об3емат мрачни мисли. Двама толкова талантливи млади актьори...няма начин да не успеят.
Чакам старта с ог-ром-но нетърпение!
Дами, 3нам, че и с вас е така.Пожелавам ви, прекрасни мигове с новия сериал...с Йомер и Елиф.
На добър час на "Черни пари и любов" и успех!
Ка3вам "Довиждане " на хубавата ви тема и на всички вас с най-добри чувства
 Hug

Здравей ВАНЯ! Винаги с  Hug Hug Hug широки обятия приемам приятелските гостувания в хубавата ни тема!   
  bouquet bouquet  bouquet

Скрит текст:

# 724
# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125


Уморен, но прекрасен.

# 726
  • Мнения: 917
Здравейте момичета!

Скрит текст:
Благодаря за всичко около сериала, за преводите също! newsm51 newsm51
Утре ще чета интервютата, които сте сложили.

Тази вечер гледах откъси от МСП,  та ми дойдоха някои
 размисли по ‘’септемврииския проблем’’, неща, които видях
и без  превод. 
Скрит текст:
Чудех се дали да ги пиша или да изчакам, когато има превод.
Обаче реших да си запълня времето, докато чакам Йомер. Да не бездействам. Joy Joy Joy
То доста съм се уляла в писане, ама тъкмо и вие да има да четете, докато чакате. Grinning
Преди дни Марта беше направила сравнение със снимки на мястото,
където бяха Ейлюл и Тек / преди да го учи да плува/. Тогава мястото е
чисто и красиво, а на финалния кадър е пълно с боклуци.
За да се разбере какво е моето виждане за тези сцени, ще започна от
самото начало на филма. В първите кадри ни показват вещите на Тек
и плашилото на дъното на морето, като някакви отпадъци.
Прилича ми на предупреждение към зрителите .Става объркано, но сякаш
тези първи кадри се явяват като възможно продължение на филма, което
хората не бива да допускат в живота. Не бива едно чисто място да бъде
превърнато в боклуци и после захвърлено. Тек и начинът му на живот
олицетворяват целия остров.
Започва филма, музиката се сменя.....и първото, с което ни въвеждат в света на Ейлюл, са разхвърляните и вещи, всичко е наопаки. Има и снимки, може би от острова. Но сред този хаос....
звъни телефон. Наблегнато е на зависимостта от съвременните технологии.
Още със събуждането, и докато се приготвя да излиза, Ейлюл не остави
за миг телефона, през това време и  компютъра ‘’прегледа’’.
В света на Текин ги няма тези придобивки, по-важни са разговорите очи в очи.
Важните разговори между Ейлюл и Текин, и в спомените, и в настоящето,
биваха прекъсвани от телефонно позвъняване, което целеше тяхната раздяла.
Всеки път Текин ставаше неспокоен и не искаше Ейлюл да отговаря на
обажданията.

Сцената с пикника. Ейлюл снима с телефона си......перките на ветрогенераторите.
Малко допълнение  – тези перки ги виждаме непрекъснато във филма, в много
от сцените. В клипа с песента са включени. Има ги и на една от рисунките на Текин.
Напоследък се възражда интереса към използването на вятърната енергия
като източник за получаване на електроенергия, без да се замърсява околната среда.
Вятърната енергия е чиста, без вредни емисии. Най-благоприятни за улавянето и са
местата край морския бряг и хълмистите терени. Остров Бозджаада предлага
такива подходящи места.
Продължавам по сцената. Ейлюл снима Тек, на фона на полуразрушена древна стена.
Сякаш и той е изчезващ вид, някаква атракция, която туристите да снимат.
Когато Ейлюл иска от Тек  да ги снима заедно, тогава той и взима телефона.
Показва и как да ‘’запише кадъра’’ в съзнанието си, показва и залеза, но не на снимка,
а истинския. Показва и как да се отдаде на мига, на това, което чувства, как
да бъде истинската Ейлюл. Ейлюл се наслаждава, но хваща ръката на Тек, несигурна е. Тук виждаме пръстена на ръката и.

Друго, на което е наблегнато –храната, островът предлага екологично чисти храни.
На рисунките -  Текин поднася риба, масата е отрупана с всякакви гозби,
двамата с Ейлюл са край маса с ястия, пчелата пък им носи мед. В една от сцените
Тек показва на Ейлюл различни храни, кани я с лъжичката да опита.
Всъщност цялото това изобилие го предлага островът.  И още – закуската, която приготвя Ейлюл – къса си зеленчуците от градината и си похапва сладко, сладко.
Кога в големия град е яла толкова вкусна храна, направо от градината. Simple Smile

Стигам до момента, когато Текин заведе Ейлюл на неговото място край морето.
Мястото е чисто, красиво. Може би е било такова, защото до тогава все още не е било открито от туристите за плаж.
На финалната сцена мястото е пълно с отпадъци -  Тек го няма / чистият начин на живот / и хората са ‘’превзели’’ и това кътче.
Понеже във филма участват само няколко човека, двата начина на живот са ни представени от Текин от една страна, и Ейлюл и приятелите и от друга.
Светът на Ейлюл ‘’нахлува’’ в света на Текин, замърсява го, пристигайки със всички
негативи и вредни навици. Виждаме Ейлюл и нейните приятели че и на острова си
устройват същите купони – алкохол, цигари, силна музика....., живеят си по същия начин, както в града. Само не ме обявявайте за враг на купоните Grinning , отбелязвам го в символичен план.
Съгласна съм и с тези мнения за чистата душа на Тек и ‘’мръсния’’ свят на Ейлюл.
Аз обаче виждам контраста между двата свята в по-широк план. Дори и островът може да бъде всяко друго подобно място, не точно Бозджаада, има ги със сигурност такива.
Тези чисти места трябва да се запазят. В началото казах че първата сцена е предупреждение към зрителите. Ами ние виждаме накрая в какво се е превърнал домът на Текин – изоставено запустяло място. Момичето посочва  плашилото, на въпроса къде е Тек. В това се е превърнал Тек /острова / - както плашилото, окъсано,
раздърпано и тъжно.
След финалните надписи Ейлюл целува плашилото. Продължението е в избора на
хората, дали да запазят тези чисти кътчета, или да ги замърсят и после изоставят
като ненужни.
Сега се сетих, че когато Ейлюл хукна към дома на Тек, тогава видя камиончето и го подкара.  Защо камиончето беше в селото, натоварено с покъщнината на Тек. Thinking
Дали някой не го е натоварил, та да изхвърли вещите в морето, както ни ги показват
в началото.

ЕЛИHug винаги вникваш дълбоко в нещата и изкарваш на показ детайли,
които са много важни за филма, за да го разберем по-добре, дори и без превод!


 

# 727
  • Мнения: 115
Добър ден , момичета



"Човешката красота в най-простата си форма e като сандъче със съкровища.
Може да е привлекателна и съблазняваща отвън, но това, което е истински ценно е отвътре.
Няма смисъл да пазим сандъче със съкровище ако го няма ценното вътре.”


Hug Здравейте МОМИЧЕТА! Hug

 Grinning Heart Eyes Присъединявам се и аз към вас и към всичките ви
"съкровища", които сте донесли в темичката ни! Heart Eyes Grinning


 Two Hearts
Скрит текст:



... и аз се присъединявам . Към ... ОСТРОВА на СЪКРОВИЩАТА
Момичета ,
Отдавна си го мисля и днес ще го кажа на глас :
Този ОСТРОВ на СЪКРОВИЩАТА е живото доказателство за чудесната симбиоза между модерните технологии и ... ОПАЗЕНИЯ от отровите на съвременния свят - ЧИСТ ТЕРЕН на ЧУВСТВАТА . Затова
за мен е истинско удоволствие да го посещавам .
На всички ,, островитянки " - изпращам по една с пожелание за хубав ден !

Общи условия

Активация на акаунт