КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 1

  • 59 664
  • 743
  •   1
Отговори
# 270
  • Sofia
  • Мнения: 21 648
Хм, Джема, много хубаво ще е, ако снимаш стъпките до края!   bouquet
И ще ми е интересно да си кажеше мнението дали не може да се постигне хубав резултат и с по-опростена технология..., макар че то явно в технологията е ключа, че иначе рецептата си е обичайна.  Thinking

# 271
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Спазих всичко , както е написано. Втасалото маяно тесто имаше много приятен мирис, аз очаквах,че може да превтаса и да "блъска" на алкохол, но не. Ето го след втасване:




Разбитите яйца:


Замесване на основното тесто:


Готовото тетсо, преди втасване:

               

# 272
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Така, продължението.
Полувтасалото тесто:


Забравих да го снимам втасало в купата


Разделено на части:


Оформени топки:


След втасването:


Оформени макчета,такива навити ги продаваха в нашите сладкарници:


Полувтасали и намазани с яйце първи път:


Втасали:


Намазани втори път и поръсени с мак,стигна ми наличния Simple Smile:


Сега се пекат.

# 273
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Еее, който виси да редактира снимки... малко ги поизгорих, но иначе са леки,въздушни и с много конци. Ароматът им е чудесен.





# 274
  • Мнения: 681
Джемма, страхотни са  Peace

# 275
  • Sofia
  • Мнения: 21 648
Джема, страхотни!  Hug
Много хубав снимков материал, благодаря!   bouquet
Колко време ти отне от - до?
И как мислиш сега, след като ги прави... ако караме като обичайното приготовление на козунаци и козуначени кифли и с две втасвания, дали биха станали същите?!

# 276
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ами от 9 и нещо до 13 и нещо часа всичко. Аз не ям и не съм ги опитвала, но мисля,че ще станат и с две втасвания. просто описаното в учебника си е по технология, която се спазва в сладкарските цехове, в домашни условия иска повече време. И все пак са по-въздушни и по-пухкави така, по технология.

# 277
  • Мнения: 76
Джемма,страхотни са станали кифличките също като памук.Благодаря за отделеното време с което ме връщаш в детските години.

Как се прави глазурата с попарено брашно?

# 278
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Прави се кашичка от брашно и гореща вода.

# 279
  • Мнения: 76
Прави се кашичка от брашно и гореща вода.

Благодаря ,така и предполагах .

# 280
  • Бургас
  • Мнения: 133
Олеее Джемма каква красота,охх прияде ми се.Хайде утре тях ще правя Simple Smile но рецептата къде е,че не мога да я намеря

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 21 648
но рецептата къде е,че не мога да я намеря

На 11 стр.

# 282
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Да кажа за прегарянето, защо стана. Пекох на 220 градуса, както пишеше за максимум. Но станаха неочаквано бързо, докато реша да ги погледна вече беше късно. Та или печете на 200 или не мърдайте от фурната, стават наистина за отрицателно време.

# 283
  • София
  • Мнения: 11 713
Да кажа за прегарянето, защо стана. Пекох на 220 градуса, както пишеше за максимум. Но станаха неочаквано бързо, докато реша да ги погледна вече беше късно. Та или печете на 200 или не мърдайте от фурната, стават наистина за отрицателно време.
Ама нали споделих, че много бърза се изпичат, докато се завъртиш из кухнята и те вече са станали. Браво Джемма, чудесни са.! Ти си ги направила в кръгла форма, а аз ги направих в форма на кифла. Прекрасни са! Трябва да ги опиташ, защото консистенцията им откъм тесто и вкус е по различна от козунака, защо...идея си нямам. Вероятно от по различното им приготвяне и измесване. Може би, защото ги правих за първи път и ми беше бавно, разтегливо ми беше във времето, но скоро пак ще ги забъркам, вече имам опит и ще ги спретна по-бързо.
Благодаря за рецептата за Виенските кифли и тях ще ги направя скоро, може и през седмицата да ги завъртя. Те ми се виждат много лесни.  Simple Smile
Тази седмица ще скоча да търся и махлеб, нали така се казваше?? Нямах никакво време и затова все още не съм готова, но ще стане.  Heart Eyes

# 284
  • Мнения: X
Привет,дами!  bouquet
Моля,който ползва  прясна мая ВИВО да сподели 1 кубче за какво количество брашно е,че днес месих козунак с маскарпоне и ползвах някаква нова за мен мая,украинска,EXTRA пише на пакетчето,пак е 42 гр. но няма указание за колко брашно е и излезе някаква адска скоросмъртница. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт