КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 1

  • 59 682
  • 743
  •   1
Отговори
# 285
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ох, Марче, писала си ти, ама аз чак сега се сетих, като го повтори. ooooh!Обикновено пека на 180-200 максимум за дребни изделия, а сега реших д аопитам на 220 и докато кача снимките тук и хоп, те почернели. Но не е толкова зле, защото само жълтъкът е почернял, кората си е мека и тънка. Peace
Да, махлеб се казваше подправката. Peace

# 286
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Еликсир, не ми стана ясно какво общо има Вивото с другата мая, но както и да е...
Виво 42г - на етикета и' пише, че е за 1кг брашно. Но аз когато я ползвам я смятам за 2кг брашно. Предпочитам Юва и тя е 42г за 2кг брашно, та си направих експеримента и с Вивото така и върши същата работа, та не знам защо я дават за 1кг.

# 287
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
За да я купуват повече Grinning
В рецептурника за хляб и питки- 20 гр на кг брашно,за козунаци-30. Peace И какво значение има марката, маята си е мая, когато е прясна и годна за употреба, разбира се. Говоря за пресуваната мая, не за сухата. Там вече е друга бира.

# 288
  • Мнения: X
Морена,питах за маята ВИВО ,защото съм я ползвала много отдавна и не съм на ясно за какво количество брашно я дават,и понеже вече не намирам Юва,ще трябва да мина на ВИВО,благодаря ти!   bouquet

п.п.Понеже питах и във ФБ,и там като теб я дозират като за 2 кг. брашно.  Peace

# 289
  • Мнения: 1 335
Здравейте майсторки и майстори на кифлите и козунаците!
Искам да ви помоля за рецепта за постни кифли с мармалад /с мая, но без яйца и мляко/.
От една от известните пекарни на закуски в Пловдив многократно съм купувала разкошни кифли, за които твърдят че са постни и би било чудесно да се науча да правя подобни и аз.
Благодаря ви предварително и не спирайте да показвате творенията си - вдъхновяващи са!

# 290
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Здравей,мама-ени, не зам...по точно съмнявам се, че са били съвсем постни кифлите (или просто не са били козуначени), защото както искаш ти "без яйца и мляко" - то това не е козунак.
В 1ви пост на темата (най-важният пост) има рецепта за козунак без яйца, на Гуинет. Ако смениш и кондензирато мляко с вода или сок и ето желаното от теб - "сладък хляб" според мен.

# 291
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Кифлите без мая и яйца са си хляб- вода, мая, сол,захар и брашно. В пекарната или не са били постни, а са били с яйца и мляко на прах или са били от готова промишлена смес, пълна с химии. Или пък са били постни, но са си чист сладък хляб, както каза Morena.

# 292
  • София
  • Мнения: 7 937
Тук съм ви дал снимка от постен козунак, в който млякото и яйцата са заместени със соево брашно. Козунака е вид сладък хляб и начин на приготвяне, а не само продукт съдържащ яйца и мляко - така че нека не изпадаме в крайности в дефинициите.

# 293
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Не мога да се съглася с теб, дядо хаджия. Козунакът е продукт на сладкарството, а не на хлебопроизводството.  Peace
Изпадането в крайности за мен е заместването на всички продукти в козунака-яйца, мляко , че и брашно даже. Допускам го само за хора с алергии и непоносимост. Хора, които постят, не трябва въобще да месят такива неща, защото козунакът е обреден. А фанатиците,дето ги е страх да не умрат,си имат съответните теми за здравословно хранене.
Това си е моето мнение, никого не карам да го споделя.

# 294
  • Мнения: 6 312
Ама който пости да не прави и яде сега козунаци. Това като с кафето, без кафе, без захар, без мляко и то една топла вода да ти сервират накрая.

# 295
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Ама който пости да не прави и яде сега козунаци. Това като с кафето, без кафе, без захар, без мляко и то една топла вода да ти сервират накрая.
Peace

# 296
  • Sofia
  • Мнения: 21 704
Дядо хаджия, и кое е крайното?  newsm78  Че не казвам синьото червено?  Simple Smile
Козунак е =  мляко, захар (не малко), яйца (и те не съвсем малко), мазнина (и тя), мая и бяло брашно.
Хляб = вода, мая, брашно (не е наложително да е бяло, напротив).
За мен разликата е съществена и не може да казваме на хляба козунак и обратно.
Кой както иска да си го прави "козунака", ама ако ги няма първите четири продукта, това не е козунак и те така...  Wink

# 297
  • Мнения: 681
Козунак без яйца  newsm78 Ми то не е козунак значи ...  За мен козунак=много яйца и много захар

# 298
  • София
  • Мнения: 7 937
Това какво за мен или за някого означава козунак е без абсолютно никакво значение. Да повторя, че козунака не е сладкарско изделие, а подвид хлебно изделие. Много, ама като казвам много, значи наистина много време преди да се появи козунака в България, жените са месели сладък хляб за Великден. А той ... козунака идва в България едва в началото на ХХ век и не се е разпространил толкова бързо, колкото някой си е мислил.

Кое е крайното ? Крайното е да отричаме, че сладък хляб с консистенцията на козунак, може да се постигне и без яйца и мляко. Крайното е високомерно да се подсмихваме и да се подиграваме на постещите, че те не трябва да ядат козунак, щото видите ли той бил ритуален хляб за Великден. В кой член на конституцията или пък къде изобщо някъде е написано, че козунак се яде само на Великден ? Вие защо го правите сега ? Ами ако ви докажа, че подобни на козунака тестени (хлебни изделия) са се правели в България и преди да се появи козунака и при сватби, и при кръщанета и други радостни обичаи и ритуали - тогава какво ще ми кажете. И освен това за информация само - има хора, които имат непоносимост към някои животински продукти и колкото да ви е странно те също са хора.

Ами диабетиците ? Техния козунак например е без захар, с подсладител. Значи ли това, че щом в козунака няма много захар, значи това не е козунак ?

Това е крайното уважаеми дами. Че вместо да приемем, че светът е шарен и всяко нещо си има нюанси ние се мъчим да го направим двуцветен.

# 299
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Само ще кажа, че и аз постя сега и не ям козунак. Който го прави с религиозна цел няма да търси в кой "закон" го пише това. просто няма да меси  и да яде. Naughty

Както и да е, но  никой не може да ме убеди, че постното изделие е козунак. Simple Smile Аз съм професионалист и се придържам към възприетите норми в БДС-то. Peace
За диабетиците е ясно, за алергичните също. Тук няма какво да се обсъжда,

Общи условия

Активация на акаунт