бебето палче докато го къпем и след това

  • 3 529
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Здравейте мили мами , от няколко дни когато трябва да къпем бебчо започва рев , рев едва го изплакваме и при обличането е пак същото . Моля дайте някакъв съвет ... опитвам да пея говоря но няма ефект (бебчо е на 7 месеца )

# 1
  • Мнения: 8 163
Пробвай да разредиш къпанията до 3 седмично и прави т. нар. sponge baths. Хем детето ще е чистичко, хем ще му е приятно.

# 2
  • California
  • Мнения: 264
Не е нужно къпането да е всеки ден, нито да е дълго киснене и миене с какви ли не препарати.
Направете го по-рядко и да е около 5 мин макс. Моето второто имаше такъв период, отмина.
Изплашило се е нещо детето, не го насилвайте  Peace

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Детето е изплашено. Минахме го и това, слагайки Вали в коритцето за къпане тя изведнъж писна и така пищеше докато не сменихме времето на къпане (друго не помогна). По-късно разсъждавайки стигнах до извода че макар и будна беше сънена и май това я стресна.

# 4
  • Мнения: 142
Мерси за бързите отговори, дано скоро да го израсте Simple Smile

# 5
  • Мнения: 15 379
Може и гумени играчки вече да купиш за коритото.

# 6
  • Мнения: 15
и моето бебе е така само когато види коритото и започва да реве и се дърпа ама аз и татко я къпем слагаме в коритцето играчки и така   бавно поливам тялото докато тати я забавлява с играчките опитай да  сложиш играчки в коритото и таткото да  забавлява Бебето докато ти гo  капиш при нас действа Hug Hug

# 7
  • Ловеч
  • Мнения: 144
И ние имахме такъв период, беше ужасно, стигаше се да захласване. Страхът от водата постепенно намаля, но все още не го е преодолял, много трудно мием главата, викам някой да ми помага, като му отвлича вниманието. При моето дете проблемът е когато се стича вода по лицето, може да пробваш дали това не е и при вас причината.

# 8
  • Мнения: 1 136
Освен да разредиш къпето до 2 седмично мах / за да може тялото активно само да овлажнява кожата/ , да седнеш във ваната заедно с него , да играете и само да се обливаше с вода - при двете ми деца това беше решението , а и детето усеща тялото ти и се чувства сигурно.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 426
Когато дъщеря ни беше на 5 м.заминахме на море,но решихме да не взимаме коритото,а един надуваем басейн и познайте.....такава драма настана ooooh!,рев,рев.Тогава сменихме тактиката,понеже там нямаше вана( в къщи също нямаме),баща и седна на тоалетната и я гушна,а аз поливах с душа.Брей как се успокои това ти ми дете,пипаше душа,играеше си със струята вода,кееееф Grinning.От тогава почнахме да я къпем с душа,а коритото го пенсионирахме и понеже беше бебче още,по нататък нямаме проблеми с къпането с душ.Като стана на 1,5 г.някъде купиме такава нехлъзгаща постелка за баня и си се къпем прави двете,тя си играе с разни играчки и така  Simple Smile.

# 10
  • Мнения: 142
Мерси на всички за предложенията Simple Smile Слагаме играчки , говорим  , засмиваме го и май започна да действа. linko  това е чудесна идея Simple Smile

# 11
  • Мнения: 556
Може водата да е прекалено топла или хладка, променете я. Къпете по-рядко и внимавайте при миенето на косата да не се плаши. Може да му е залютяло на очите или да му е влезнала вода в ушите. Играчките винаги са добра идея. На какво седи, да не се чувства нестабилно.

# 12
  • Мнения: 142
Ми заедно с коритцени имаше една стойка на която да легне (не знам дали ме разбрахте)

# 13
  • Мнения: 15 379
Тази стойка е за бебета под 6 месеца.

# 14
  • Мнения: 142
Дали ще има някоя която ще е за по-голямо бебе ?

Общи условия

Активация на акаунт