бебето палче докато го къпем и след това

  • 3 531
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 379
Дали ще има някоя която ще е за по-голямо бебе ?


То може да си лежи и на тази стойка, стига да иска.

# 16
  • Мнения: 17
Имаме същия проблем. Бебка е спокойна докато я къпем, но почнем ли обличането се започва. Тя не реве ами се дере истерично. Смених и часа на къпане както е писала другата потребителка, но не се получава. Играчки, залъгалки, пеене, гукане тая си е. В чудо сме. Опитах и да разредя процедурата, но пак безуспешно.  Опитахме и да сме повече да е по-весело, опитахме и да няма никого. Да не би пък да се стряска от толкова хора. Няма изход просто.

# 17
  • Мнения: 1 136
Обличането е за 5мин , нищо няма да й стане - не се протеснявай отминава . По-добре е да е само с теб , няма нужда от много хора около нея. Колко е голямо детето?

# 18
  • Мнения: 17
2 мес и 16 дни

# 19
  • Мнения: 1 136
Не се притеснявай , тялото й още не е свикнало на разликата в температуратс - хубава топла баня и на мен не ми се излиза , изморена е и не иска много хора , песнички и гука уя , говори й тихо на притъмнена светлина я обличай възможно най-бързо , почти при всички деца е така.

# 20
  • Мнения: 17
БЛАГОДАРЯ ЗА СЪВЕТА, ЗА ПРИТЪМНЕНА СВЕТЛИНА НЕ СЪМ СЕ СЕЩАЛА

# 21
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Имаме същия проблем. Бебка е спокойна докато я къпем, но почнем ли обличането се започва. Тя не реве ами се дере истерично. Смених и часа на къпане както е писала другата потребителка, но не се получава. Играчки, залъгалки, пеене, гукане тая си е. В чудо сме. Опитах и да разредя процедурата, но пак безуспешно.  Опитахме и да сме повече да е по-весело, опитахме и да няма никого. Да не би пък да се стряска от толкова хора. Няма изход просто.
Приглушена светлина, тишина, в смисъл не я превъзбуждайте с игри и закачки. Общо взето децата обичат рутината, в смисъл да правите едни и същи неща по относително същото време.
А има ли вариант да е гладна и към края на процедурите по обличане и мазане да е вече изнервена от глад? Пробвай да я нахраниш около 20-30 мин преди банята, да е спокойна  Peace

# 22
  • Мнения: 17
къпем я час и половина след хранене

# 23
  • Мнения: 1 136
След час и половина може и да е гладна , а и къпането изтощава . На моите деца ин давах половината от храненето преди къпане и след това си дояждаха и така заспиваха , пробвай и с прожектори / мисля че така се казваха/ на звезди и луна , те сменят пейзажа и светлината и надеждата им е интересно и приспивно. Аз бях записала на сд приказката за мечо пух , която е бавна и доста приспивна та чак и аз заспивах , оставях ги да слушат с прожектора , без да им говоря дори и им действаще успокоително.

# 24
  • Мнения: 17
по принцип не е гладна, тя цепи на 4 часа  по часовник и секунди  Laughing ...имам такава лампа и ще опитам още днес... мислех над това да се смени часа и е логично ...за момента я къпя само вечер дефакто по веднъж... но още малко да се стопли и почваме и сутрин ... то може като се почне тогава те свикват и няма страшно и вечер... значи не е просто период а въпрос на навик... малка е да помни май от вечер до другата вечер че нещо я очаква... мисля да въведа 2 къпания и ще се успокои

# 25
  • Мнения: 1 136
Не бих я къпала толкова често , тялото трябва само да си произвежда овлажнители , моите деца имаха проблеми със суха кожа след като ги къпех толкова често.

# 26
  • Мнения: 17
а лятото как ще е

# 27
  • Мнения: 15 379
Бебе няма нужда от 2 къпания, независимо от сезона. Кожата би се изсушила прекомерно.

# 28
  • Мнения: 142
Моя син е на почти 8 месеца и от бебе е така направо вечер е ад, но сега май започна да свиква леко баща му като го засмива и не мрънка толкова , опитай и с това

# 29
  • София
  • Мнения: 795
и нашатат бонбона е така...
като я къпен е спокойна, но излезе ли от водата и се почва..не само че реве и се надува ами и докато подсуша гънките и ме е бонбадирала няколко пъти с лайнца и/или напишкване, което обезмисля банята...и е една борба...понякога я връщам обратно във водата -> успокоява се и после наново...сменям по три хавлии  Crazy пробвах и с тампончта напоени с вода да почиствам, за да не я мокря пак цялата..същата работа...

временно помогна само мнооого затоплена хавлия, с която я увивам веднага след излизане от водата. Гушкам я така докато попие по-голяма част от водата. Но в момента, в който я оставя и се захвана с гънките пак същото...

Смених часа от вечер на обяд, когато по принцип най си играе предвид възрастта й. Положението е маалко по-добре, но не искам да й създавам усещане, че банята ще е на обяд.

Не мога да не я къпя (поне дупето) всяки ден, защото постоянно е омазана и се зачервява  Crazy
Малка е за играчки и вече незнам какво да пробвам ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт